Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένα νέο για οθόνες ε?

Έχει καταντήσει σπαστικό και στενάχωρο.. :(

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161014/c37d0415e53ca7bb3ee5041da2feeadc.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161014/15122fdfdd29a0ba111705b3ec358d8e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι σωστα φιλε μου.απλως αυτο δεν ειναι σαν τριξιμο απλως ακουγονται παρασιτα την ωρα που μιλαω ο αλλος

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σαν ηλεκτρισμος τσικ τσικ

 

Προβλημα μαγνητικης θωρακισης. Αυτο περιγραφεις. Σοβαρο επισης και φυσικα λογος επισκεψης στο service...

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update για το always on στο galaxy store. Καλό φαίνεται, δεν ξέρω αν είναι αυτό του note7.

 

 

Για δες αν βάλανε το ρολόι του Note 7 η όχι.

Επίσης τσέκαρε αν έχουμε υποστήριξη σε third party app.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161014/6bd3966a6026680800ea035f4fc125fe.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για δες αν βάλανε το ρολόι του Note 7 η όχι.

Επίσης τσέκαρε αν έχουμε υποστήριξη σε third party app.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161014/6bd3966a6026680800ea035f4fc125fe.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Έχει βάλει αρκετά νέα στυλ ρολογιών. Ένα μοιάζει με αυτό που λες, του Ν7. Επίσης έχει βάλει και ένα που μπορείς να γράφεις και κάποιο δικό σου κειμενάκι αλλά και ένα άλλο που μπορείς να βάζεις και όποια φωτογραφία θες εσύ από τη συλλογή σου. Νομίζω ότι αυτά τα δύο δε τα είχε πριν. Πάντως αυτό με τη δική σου επιλογή σε φωτογραφία, το δείχνει ( τουλάχιστον σε μία που δοκίμασα εγώ ) πολύ σκοτεινά σε όποια συνθήκη φωτισμού και αν δοκίμασα γι αυτό και αυτό το στυλ δε μου άρεσε.

Γενικώς πάντως μου άρεσε το update πολύ περισσότερο από το προηγούμενο, έχει και πιο πολλές δυνατότητες σε παραμετροποίηση.

Τώρα για third party app που λες δε δοκίμασα, δε ξέρω κιόλας και τι ακριβώς θα ήθελες να δω;

Link to comment
Share on other sites

Για δες αν βάλανε το ρολόι του Note 7 η όχι.

Επίσης τσέκαρε αν έχουμε υποστήριξη σε third party app.

 

Αλεξ, υποστήριξη για τρίτες εφαρμογές δεν βλέπω :down:

 

Έχει προσθέσει παραπάνω ρολόγια, νομίζω και αυτό που έβαλες, και επιτρέπει λίγη παραπάνω παράμετροποίηση, αλλαγή χρωμάτων, περισσότερα φόντο, όπως και να βάλεις δικιά σου φώτο αν θες.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα με το τσιγκέλι τα δίνει.

Για να δούμε τώρα που το Note 7 αποσύρθηκε θα μας δώσει ότι καινούργιο είχε και στο TW αλλά και όλα τα feature του AOD και πότε.

 

Ελπίζω να μην έχουμε το σενάριο επειδή Note 7 τέλος δεν θα πάρουμε ούτε ένα από τα feature του.

 

Διότι πλέον στον αέρα είναι όλα έως βγει και ξεκαθαρίσει τι θα γίνει με την υποστήριξη στην s7 σειρά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλέξ, δεν έχει ειδοποιήσεις για 3ους εκτός και αν υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω βρει.

Επίσης, αν έχεις το stock music app μπορείς να βλέπεις ποιο τραγούδι παίζει αλλά δεν σ'αφηνει να αλλάξεις τραγούδι. :blink:

Έλεος δεν παίζονται, αυτονόητα πράγματα και τ'αφήνουν απέξω. :down: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Το ακουστικό όταν είναι τέρμα η ένταση είναι σαν '' τριζει''. Όταν χαμηλώνω την ένταση καλύτερα..

 

Χωρίς θήκη με θήκη τα ίδια. Nillkin rugged armor έχω αλλά και με Nillkin Liquid crystal τα ίδια.. Αν έχει θέμα η armor θα το ξέραμε...

 

Αν είδες διαφορά πες μας για να δούμε τι θα κάνουμε.. Με αυτά που ακούω από το σέρβις έχω τρομάξει.. Όντως

 

Μια χαρά ακούω το συνομιλητές αλλά από γύρω ακούγονται παράσιτα.. Το ξαναλέω όταν είναι κυρίως στο τέρμα η ένταση..

 

Φίλε μου....καθυστέρησα να σου απαντήσω διότι ήθελα να το ελένξω καλά πριν γράψω.

΄Υστερα λοιπόν από αρκετές δοκιμές μαζί με φίλου που έχει και αυτός το S7 edge και σε 4 συνομιλίες που κάναμε των 2 με 3 λεπτών αναμεταξύ μας για να τσεκάρουμε εάν υπάρχη κάποιο πρόβλημα(παράσητα ή τριγμοί στην τέρμα ένταση του ηχείου μας σε συνομιλία κανονική χωρίς bluetooth ακουστικά αλλά κατευθείαν από τη συσκευή ΔΕΝ υπήρξε καμία υπόνοια για τριξήματα ή παράσητα...μάλιστα ο φίλος μου το χρησημοποιεί μόνιμα τέρμα το ακουστικό (εγώ όχι).Τα κινητά ΔΕΝ τα βγάλαμε από τις θήκες που φορούσαν.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλέξ, δεν έχει ειδοποιήσεις για 3ους εκτός και αν υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω βρει.

Επίσης, αν έχεις το stock music app μπορείς να βλέπεις ποιο τραγούδι παίζει αλλά δεν σ'αφηνει να αλλάξεις τραγούδι. :blink:

Έλεος δεν παίζονται, αυτονόητα πράγματα και τ'αφήνουν απέξω. :down: :mad:

 

Υποθέτω (και ελπίζω) ότι οι επιπλέον λειτουργίες θα έρθουν με κάποια αναβάθμιση συνολική που θα φέρει το UX πιο κοντά σε αυτό του Ν7.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα ύστερα από περιπλάνηση από πολλές συσκευές NOTE 4, NOTE EDGE, NOTE 5, S6 EDGE PLUS ηρθα και S7 edge . Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές το μόνο που με χαλάει λίγο ειναι 4:3 που βγάζει η κάμερα και τα χαμηλά σε σχέση με τα προηγούμενα, mega pixel. Τωρα στα δικα μας ... εχω ενα πρόβλημα με την εφαρμογή της εξυπνης διαχείρισης οπότε την τρεχω μου βγάζει το παρακάτω πρόβλημα(βλέπε φωτο).... Έψαξα να βρω λύση αλλά μάταια... εχει κανεις το ίδιο πρόβλημα? Καμια λύση? Εχω κάνει στην εφαρμογή εκκαθάριση δεδομενων και cashe... αλλά τίποτα https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161014/124a4a7683d51ab2ad6b6254526414b1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω (και ελπίζω) ότι οι επιπλέον λειτουργίες θα έρθουν με κάποια αναβάθμιση συνολική που θα φέρει το UX πιο κοντά σε αυτό του Ν7.

Έτσι θέλω να πιστεύω, ειδικά τις τριτες εφαρμογές έπρεπε να τις υποστήριζε εξαρχής.

Ευχαριστω :D;)

Τίποτα :)

Link to comment
Share on other sites

Γράφω always ON στην αναζήτηση του galaxy app? Edited by scream
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα φιλε μου.απλως αυτο δεν ειναι σαν τριξιμο απλως ακουγονται παρασιτα την ωρα που μιλαω ο αλλος

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σαν ηλεκτρισμος τσικ τσικ

Ακριβώς αυτό...

Προβλημα μαγνητικης θωρακισης. Αυτο περιγραφεις. Σοβαρο επισης και φυσικα λογος επισκεψης στο service...

Τι είναι πάλι αυτό.. Έχει ξανά ακουστεί? Τι πρέπει να πω στο σέρβις ώστε να μη μου αλλάξουν απλά το ακουστικό?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα ύστερα από περιπλάνηση από πολλές συσκευές NOTE 4, NOTE EDGE, NOTE 5, S6 EDGE PLUS ηρθα και S7 edge . Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές το μόνο που με χαλάει λίγο ειναι 4:3 που βγάζει η κάμερα και τα χαμηλά σε σχέση με τα προηγούμενα, mega pixel. Τωρα στα δικα μας ... εχω ενα πρόβλημα με την εφαρμογή της εξυπνης διαχείρισης οπότε την τρεχω μου βγάζει το παρακάτω πρόβλημα(βλέπε φωτο).... Έψαξα να βρω λύση αλλά μάταια... εχει κανεις το ίδιο πρόβλημα? Καμια λύση? Εχω κάνει στην εφαρμογή εκκαθάριση δεδομενων και cashe... αλλά τίποτα https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161014/124a4a7683d51ab2ad6b6254526414b1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν θυμάμαι καλά όταν είχα το s7 edge το έκανε συνέχεια αυτό,πιστεύω ότι είναι bug μιας και η εφαρμογή δούλευε σωστά

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γράφω always ON στην αναζήτηση του galaxy app?

 

Οχι ετσι..Στο Galaxy apps,τρεις τελιτσες πανω δεξια,αφου εχεις συνδεθει στο λογαριασμο σου,οι εφαρμογες μου και ενημερωση και θα στις ενημερωσει...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

 

 

Πως γίνεται να ενεργοποιήσω την κλήση με HD ήχο? Υπάρχει καποια ρύθμιση?

 

 

 

Σε μένα βγήκε αυτόματα μιλώντας με συμβατο κινητό. Συγκεκριμένα με άλλο S7 Edge σε Wind δίκτυο.

 

 

Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου....καθυστέρησα να σου απαντήσω διότι ήθελα να το ελένξω καλά πριν γράψω.

΄Υστερα λοιπόν από αρκετές δοκιμές μαζί με φίλου που έχει και αυτός το S7 edge και σε 4 συνομιλίες που κάναμε των 2 με 3 λεπτών αναμεταξύ μας για να τσεκάρουμε εάν υπάρχη κάποιο πρόβλημα(παράσητα ή τριγμοί στην τέρμα ένταση του ηχείου μας σε συνομιλία κανονική χωρίς bluetooth ακουστικά αλλά κατευθείαν από τη συσκευή ΔΕΝ υπήρξε καμία υπόνοια για τριξήματα ή παράσητα...μάλιστα ο φίλος μου το χρησημοποιεί μόνιμα τέρμα το ακουστικό (εγώ όχι).Τα κινητά ΔΕΝ τα βγάλαμε από τις θήκες που φορούσαν.

Φίλε μου δεν σε καταλαβαίνω ,προσπαθείς να μας πείσεις οτι δεν έχουμε πρόβλημα ?εχω δει εδω μέσα πολλούς που έχουν διαφορα θεματάκια ,εγω δεν εχω κανένα απο αυτα ,εχω ομως με τον ήχο όπως και μερικοί αλλοι ,όχι ολοι ,αλλα αυτοί που έχουμε το έχουμε το θέμα

Edited by slk200gr
Edit και όταν χαμηλώνω την ένταση επισης ακούγεται
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ωραια παρεα της καυρτης οθονης του S7 Edge :)

Κατοχος της συσκευης και εγω απο σημερα και επισημα μαλιστα αφου την πειρα με red3 απο την cyta με 156ευρω μπροστα αρχικα.

 

Σε μενα ηρθε με την εκδοση Android 6.0.1 Απριλιου 2016.

Μεχρι τωρα ολα καλα ειναι σαν το s6 edge plus μου που ειχα.

Edited by truckman

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω wind και από την πρώτη μέρα κάνει αυτό το τρίξιμο όταν μιλάει ο άλλος όταν το έχω τέρμα αν το κατεβάσω μια σκάλα δεν ακούγεται

 

Aσχετο αλλα πρέπει να έχει γενικό πρόβλημα η samsung με τις οθόνες δεν μπορεί να είναι τυχαίο σήμερα μου χάλασε η τηλεόραση βγάζει μια γραμμή καθετη τέρμα αριστερά είναι και κυρτή και μόλις την πιέζω λίγο από πίσω εξαφανίζεται έχει γούστο να μου πούνε δεν υπάρχει οθόνη και μένα αγορασμένη τον ιούλιο

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν σε καταλαβαίνω ,προσπαθείς να μας πείσεις οτι δεν έχουμε πρόβλημα ?εχω δει εδω μέσα πολλούς που έχουν διαφορα θεματάκια ,εγω δεν εχω κανένα απο αυτα ,εχω ομως με τον ήχο όπως και μερικοί αλλοι ,όχι ολοι ,αλλα αυτοί που έχουμε το έχουμε το θέμα

Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι πως ο άνθρωπος προσπάθησε να διπλο - τριπλό τσεκάρει αυτό που λες για να δει αν ισχύει και σε άλλες συσκευές, που εκείνος μπορεί να έχει πρόσβαση, το ίδιο και να σου απαντήσει. Τελικά διαπίστωσε πως δεν συμβαίνει σε αυτές τις συσκευές, πράγμα που σημαίνει οτι στη δική σου πρέπει να υπάρχει πρόβλημα. Τον << μαλώνεις >> που προσπάθησε να σου πει κάτι με όσο πιο καλό έλεγχο μπορούσε να κάνει;

Δε σε καταλαβαίνω, εκτός και αν δε κατάλαβα το ύφος σου....

Πάντως με αφορμή το δικό σου πρόβλημα, έλεγξα τη δική μου συσκευή και εγώ , που έχω την ένταση πάντα στο τέρμα ( του ακουστικού εννοώ ) και δεν εχω κανένα θέμα ( ευτυχώς για μένα ! ). Ελπίζω να μη με μαλώσεις και μένα που δεν έχω τα ίδια με σένα....

Πάντως όπως και να έχει σου εύχομαι να βρεις τη καλύτερη λύση στο πρόβλημά σου και ας είναι αυτό το μοναδικό και τελευταίο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω σας ειπα οτι δεν ειναι προβλημα γιατι οταν αλλαξα την πρωτη φορα ακουστικο στο service εκανε παλι το ιδιο προβλημα.πιστευω ειναι καποιο bug και θα διορθωθει με update η με τη nougat.

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε μου εσυ που λες οτι δεν σου κανει τιποτα ποτε το πηρες το κινητο

Link to comment
Share on other sites

21:42 Μολις εγκαταστηθηκε η ενημερωση του Αυγουστου 2016 παιδια.

Εγκαταστηθηκε η ενημερωση 1ης Σεμπεβριου 2016.

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...