Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα μετά το καταπληκτικό nexus 6p ξανά σε samsung με ένα μαύρο s7 edge.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχεις περάσει τους drivers της συσκευής? Έχεις ανοιχτό κάποιο πρόγραμμα της Samsung Kies κτλ?αν ναι κλειστό Δοκίμασε με άλλο καλώδιο αν γίνεται το αυθεντικό άλλαξε θύρα USB και εάν έχεις usb hub το βγάζεις. Λογικά έχεις το ευρωπαϊκό N9005, ψάξε να βρεις firmware και να το κατεβάσεις σωστά.

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση εβγαλα ακρη ευτυχως εστω και καπως τυχαια απο ενα παρομοιο σαν το sammobile που κανει 24 ωρες να κατεβει δεν το ξαναπροτημω..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

kountoura δεν μας είπες πως πάει η BTU APG3

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα Νικόλα!

Όλα τέλεια με την BTU.

Φυσικά έχω κλειστά τα backup Google και samsung account.

Δεν κάνω ποτέ επανεκκίνηση μετά από φόρτιση και το σύστημα Android (που πλέον επαψα να το παρακολουθώ τόσο συχνά) δεν ξεπερνά το 15%.

Μου βγάζει μέχρι αργά το βράδυ η μπαταρία, φορτιζω μόνιμα με την επιλογή γρήγορη φόρτιση ενεργή για ολόκληρο το βράδυ στην βάση.

Κανένα κόλλημα κανένα πρόβλημα και γενικά όλα καλά.

Σήμερα και αύριο που θα είμαι Θεσσαλονίκη θα δουλέψω και αρκετά τα data να δω αποτελέσματα.

Νομίζω θα τα πάει εξίσου καλά.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Νικόλα!

Όλα τέλεια με την BTU.

Φυσικά έχω κλειστά τα backup Google και samsung account.

Δεν κάνω ποτέ επανεκκίνηση μετά από φόρτιση και το σύστημα Android (που πλέον επαψα να το παρακολουθώ τόσο συχνά) δεν ξεπερνά το 15%.

Μου βγάζει μέχρι αργά το βράδυ η μπαταρία, φορτιζω μόνιμα με την επιλογή γρήγορη φόρτιση ενεργή για ολόκληρο το βράδυ στην βάση.

Κανένα κόλλημα κανένα πρόβλημα και γενικά όλα καλά.

Σήμερα και αύριο που θα είμαι Θεσσαλονίκη θα δουλέψω και αρκετά τα data να δω αποτελέσματα.

Νομίζω θα τα πάει εξίσου καλά.

ωραία τέλεια αντε να μας έρθει κ εμάς!!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ωραία τέλεια αντε να μας έρθει κ εμάς!!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωπα λάθος.

Μάλλον δεν έχω την BTU που λες αλλά την προηγούμενη.

Τώρα έκανα αναζήτηση και γράφει ότι υπάρχει νέα έκδοση λογισμικού.

Θα την κάνω όταν επιστρέψω σπίτι μου με επαναφορά και στήσιμο από την αρχή.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

βαζω το Playservices 8.7.3 αλλα μετα παο λιγες ωρες παρατηρω οτι κανει autoupdate στα 9.3 κατι.. μπορω καπως να κανω dissable το auto update?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα την καινουργια Γερμανικη αναβάθμιση μου βγαινει αυτο το μηνυμα :"Eντοπιστηκε επικαλυψη οθονης.Για να αλλαξετε αυτη την ρυθμιση αδειας,θα πρεπει πρωτα να απενεργοποιησετε την επικαλυψη οθονης απο τις ρυθμισεις-εφαρμογες",οπου δεν μου επιτρεπει να κανω καμμια αλλαγη...ξερει κανεις κατι?Η τι ειναι η επικαλυψη οθονης??:mad:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα μια αναβαθμιση και ενω το ποκεμον go πριν δουλευε ενταξει τωρα με το νεο firmawre μου γραφει οτι δεν βρισκει σημα gps τι κανω; μπορω να γυρισω στην προηγουμενη εκδοση που δουλευε οκ;? Η μπορω να αλλαξω καποια ρυθμιση να διορθωθει;?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βλέπω εδω μέσα οτι ψάχνετε για εκδοσεις Google και ποια είναι η καλύτερη ρομ για αυτονομία...εγω με την τελευταία ρομ και την Google εκδοση που αναφέρω πριν μερικά μνμ , τα services Δεν εμφανίζονται καν στα στατιστικά και μετα απο επανεκκίνηση και τα android services ειναι το σύστημα android 9% και το λειτουργικό σύστημα android 3. Το θεμα ομως για μένα είναι ο τι σε αναμονή με μονο σημα και στο δικαρτο και στο μονοκαρτο που είχα πριν πέφτει 4% στο 7ωρο περίπου, που σε αλλα κινητά πέφτει μονο 1%. Αυτο είναι για μένα το σοβαρό προβλημα
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

βαζω το Playservices 8.7.3 αλλα μετα παο λιγες ωρες παρατηρω οτι κανει autoupdate στα 9.3 κατι.. μπορω καπως να κανω dissable το auto update?

 

Και βέβαια πας στο playstore - οι εφαρμογές μου εκεί βρίσκεις την εφαρμογή και πάνω δεξιά έχει τις 3 τέλειες πατάς και απενεργοποιης την αυτόματη ενημέρωση...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια πας στο playstore - οι εφαρμογές μου εκεί βρίσκεις την εφαρμογή και πάνω δεξιά έχει τις 3 τέλειες πατάς και απενεργοποιης την αυτόματη ενημέρωση...

Δεν το βγαζει αυτο σε εμενα μονο στα google play services.. γινεται αλλιώς??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση. το κεντρικο κουμπι κανει ένα κλικ θορυβο όταν το παταμε ή επρεπε να είναι τελειως αθορυβο;

 

Όχι είναι αρκετά σκληρό και κάνει ένα κλικ θόρυβο

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πιάνει κάνεις 4g+ με Vodafone στην Λάρισα?

 

 

Δεν ηξερα οτι εχει 4g+ το edge 7 δεν τρολλαρω αλλα με βονταφον στην Αρτα δεν εχω δει γιαυτο το λεω...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειχε το σ6 φιλε.

Μωρε και το note 4 το f εχει αλλα δεν εχω δει πουθενα ουτε το προβαλαν και πολυ.. οποτε θα χαρω να το δω πως τρεχει..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μωρε και το note 4 το f εχει αλλα δεν εχω δει πουθενα ουτε το προβαλαν και πολυ.. οποτε θα χαρω να το δω πως τρεχει..

Με κοσμοτε εγώ επιανα συχνά και σε επαρχία. Άστο πως τρεχει τα μβ πετανε επίσης.

Μην βγούμε αλλο οφφ όμως.

Link to comment
Share on other sites

Πιάνει κάνεις 4g+ με Vodafone στην Λάρισα?

 

Cosmote παντως πιανω φουλ και Download 137 mbps..Η Vodafone δεν εχει + ακόμα..το βλέπω στο Note 5 ενός φίλου.. Σκέτο 4G πιάνει..

Link to comment
Share on other sites

βαζω το Playservices 8.7.3 αλλα μετα παο λιγες ωρες παρατηρω οτι κανει autoupdate στα 9.3 κατι.. μπορω καπως να κανω dissable το auto update?

 

Για αυτο εγώ γύρισα στη Νοεμβρίου και βρήκα την υγεία μου.

Κάνε uninstall θα σε παει εκει.

 

Εχω απενεργοποιήσει τα αυτόματα update αλλα περίεργος τα Google services αναβαθμίζονται οτι και να κανεις.

 

Μόνο με τη Νοεμβρίου δεν αναβαθμίζονται για άγνωστο λογο.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς τι είναι αυτό το 39999 στα στατιστικά?? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160719/e8ffd26b0e777d6583c2abf5b1fe80ae.jpg

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μωρε και το note 4 το f εχει αλλα δεν εχω δει πουθενα ουτε το προβαλαν και πολυ.. οποτε θα χαρω να το δω πως τρεχει..

Ναι έχει 4g+ αλλά με Vodafone 2 φορές στην Θεσσαλονίκη το έχω δει. Ενώ με cosmote έβλεπε συνέχεια.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς τι είναι αυτό το 39999 στα στατιστικά?? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160719/e8ffd26b0e777d6583c2abf5b1fe80ae.jpg

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

έκανες απεγκατάσταση κάποια εφαρμογή που για κάποιο λόγο δεν έγινε σωστά (πχ είχες δώσει administration στην εφαρμογή) με επανεκκίνηση θα φτιάξει λογικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...