Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω τα google services 6.7.13.E. Να τα αφήσω είναι καλα;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φιλε μου παρτο λογικα θα ΞΤΡΕΛΑΘΕΙΣ . Οσο για το μπραντεντ να σου τυχει εμενα cosmote ειναι και μου το δειχνει μονο οταν ανοιγω το κινητο και δεν βλεπω καποιο θεμα.. τωρα με τις αναβαθμισεις θα δειξει

Χαίρομαι που είσαι ευχαριστημένος :)

Όσο το είχα οι αναβαθμίσεις πρώτα ερχόντουσαν στα Cosmote και μετά από καιρό στα υπόλοιπα ελληνικά. Για τα άλλα ευρωπαϊκά δεν μπορώ να σου πω, είναι φαντάζομαι ανάλογα με τη χώρα προέλευσης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δεν έχω βρει κάτι αυτή η βλακεία με το μήνυμα που βγάζει οι εφαρμογές που μπορούν να εμφανιστούν επάνω, μπορεί να φύγει; Ότι και να κάνω δεν αλλάζει
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

3d δεν έχω δοκιμάσει αλλά δεν νομίζω ότι θα έχει κάποια διαφορά. Στις 2d ταινίες απλά περνάς μαζί με την ταινία τον .srt υποτιτλο, βασικά ότι κάνεις και στον υπολογιστή. Εγώ έχω φτιάξει στην εξωτερική κάρτα έναν φάκελο movies και τα βάζω εκεί.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βλέπεις Ελληνικούς υπότιτλους στο Oculus Cinema? Όσο και αν έχω προσπαθήσει βγάζει αστεράκια. Έχεις κάποια συγκεριμένη κωδικοποίηση? Επίσης AC3 και DTS ήχος δεν υποστηρίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δεν έχω βρει κάτι αυτή η βλακεία με το μήνυμα που βγάζει οι εφαρμογές που μπορούν να εμφανιστούν επάνω, μπορεί να φύγει; Ότι και να κάνω δεν αλλάζει

Τι ακριβώς βγάζει φίλε? Αν μπορείς βάλε ένα screenshot.

Βλέπεις Ελληνικούς υπότιτλους στο Oculus Cinema? Όσο και αν έχω προσπαθήσει βγάζει αστεράκια. Έχεις κάποια συγκεριμένη κωδικοποίηση? Επίσης AC3 και DTS ήχος δεν υποστηρίζεται.

Δεν το έχω δοκιμάσει με ταινία και υπότιτλους αλλά δοκίμασε το gallery της Samsung. Μπορείς να το κατεβάσεις από το occulus store.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Από την ερχόμενη Τρίτη θα είμαι και εγώ στην παρέα του galaxy s7 edge. Ήμουν ανάμεσα σε s7, s7 edge και iphone 6s. Τις υπόλοιπες ναυαρχίδες τις είχα αποκλείσει για διάφορους λόγους. Κατέληξα ξανά σε android γιατί έχω αγορασμένες πάρα πολλές εφαρμογές και extras που θα έπρεπε να τα ξανααγοράζω στο ios.

 

Τώρα ανάμεσα σε s7 και s7 edge πήγα με το edge λόγω μπαταρίας περισσότερο και όχι λόγω κυρτής οθόνης που στην πορεία μπορεί να να με βολέψει πολύ. Αλλά προς το παρόν μπαταρία.

Πλέον όλα τα κινητά βγάζουν μια μέρα άλλο κουτσά στραβά άλλο με πιο πολύ άνεση.

Πλέον δεν μπορώ μέσα σε όλα να σκέφτομαι μήπως ξεμείνω και από μπαταρία. Ωραία όλα αυτά με τις γρήγορες φορτίσεις αλλά το θέμα είναι κατά την διάρκεια της μέρας να μην έχεις το αγχος της μπαταρίας. Και μέχρι τώρα όλα με όλα μου τα κινητά είχα ένα θέμα. Πιστευω με το edge θα είμαι κομπλέ. Φυσικά είναι και κινητάρα.

Θα σού μιλήσω καθαρά και ξάστερα,ούτε αυτιά θα σού χάιδεψω επειδή έχω edge,ούτε και κάτι άλλο.

ΤΟ μικρό σε πληροφορώ ότι είναι πιο τίμιο.

Σε επίπεδά αυτονομίας,πλησιάζει πολύ το μεγάλο.

Στο χέρι,βολεύει απίστευτα,edge χωρίς έστω spigen liquid crystal δεν νοείται,κι αυτό επειδή εχει λίγο όγκο κι ετσι δεν πατιέται εύκολα η οθόνη στα πλάγια.

Δουλεύει πιο smooth,ξεκάθαρο αυτό,τα έχω περάσει όλα,κι οχι 1 η 2 φορές.

Αγανάκτησα επίσης να βρω edge πού να εχει οσο το δυνατόν καθαρότερη οθόνη.όλα πού είχα η πού είχα δει,αν έβγαζα γκρι φόντο,είχαν μικρές σκιές στην οθόνη.

Σαφώς οι περισσότεροι ήδη έχουν ένα edge με σκιές στην οθόνη πού ναι μεν φαίνονται ελάχιστα και με πολύ προσοχή,όμως ενοχλεί,αν είσαι ψείρας.

 

Για μένα το μικρό είναι πιο τίμιο.

Γιατί πήρα edge?για την διαφορετικότητά του.

Προς Θεού,το τηλέφωνο είναι πολύ καλό και αξίζει,δε θα το θεοποίησω όμως.

 

Αν πάρεις edge,πρόσεξε να είναι γερμανικό,από ανατολικό μπλοκ όσες οθόνες και να είδα,είχαν θέμα.παίζει το ενδεχόμενο των refurbished,είμαι στα πράγματά των κινητών γι αυτό και το αναφέρω.

Ψάξε για γερμανικό,εχει μεγάλη σημασία αυτό πού σού λέω,η έστω για ιταλικό.

Αν είναι branded,πολύ εύκολα γίνεται και unbranded.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα σού μιλήσω καθαρά και ξάστερα,ούτε αυτιά θα σού χάιδεψω επειδή έχω edge,ούτε και κάτι άλλο.

ΤΟ μικρό σε πληροφορώ ότι είναι πιο τίμιο.

Σε επίπεδά αυτονομίας,πλησιάζει πολύ το μεγάλο.

Στο χέρι,βολεύει απίστευτα,edge χωρίς έστω spigen liquid crystal δεν νοείται,κι αυτό επειδή εχει λίγο όγκο κι ετσι δεν πατιέται εύκολα η οθόνη στα πλάγια.

Δουλεύει πιο smooth,ξεκάθαρο αυτό,τα έχω περάσει όλα,κι οχι 1 η 2 φορές.

Αγανάκτησα επίσης να βρω edge πού να εχει οσο το δυνατόν καθαρότερη οθόνη.όλα πού είχα η πού είχα δει,αν έβγαζα γκρι φόντο,είχαν μικρές σκιές στην οθόνη.

Σαφώς οι περισσότεροι ήδη έχουν ένα edge με σκιές στην οθόνη πού ναι μεν φαίνονται ελάχιστα και με πολύ προσοχή,όμως ενοχλεί,αν είσαι ψείρας.

 

Για μένα το μικρό είναι πιο τίμιο.

Γιατί πήρα edge?για την διαφορετικότητά του.

Προς Θεού,το τηλέφωνο είναι πολύ καλό και αξίζει,δε θα το θεοποίησω όμως.

 

Αν πάρεις edge,πρόσεξε να είναι γερμανικό,από ανατολικό μπλοκ όσες οθόνες και να είδα,είχαν θέμα.παίζει το ενδεχόμενο των refurbished,είμαι στα πράγματά των κινητών γι αυτό και το αναφέρω.

Ψάξε για γερμανικό,εχει μεγάλη σημασία αυτό πού σού λέω,η έστω για ιταλικό.

Αν είναι branded,πολύ εύκολα γίνεται και unbranded.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

για να τα λες αυτα κατι θα ξερεις, οπως και για το θεμα των refurbished οπου εχω αναφερει εδω και καιρο να προσεχετε 1-2 σκρουτζομαγαζα που φερνουν κυριως τετοια..

αλλα για το γερμανικο γιατι επιμενεις? πηρα απο amazon γερμανικο, και απο σκρουτζ πολλωνικο, και δεν ειδα διαφορα. Βεβαια εχω βαρεθει να ειμαι ψειρας, μονο στην αρχη ασχολουμαι μην τυχον προκυψει κατι, αλλα μετα το μηνα απλα το απολαμβανω το κινητο οπως και να εχει..

Επισης και τα 2 τα εβαλα σε γλυκο νερο αρκετες φορες για δοκιμη και δεν ειχαν κανενα προβλημα.. παντα με προσοχη και με σκουπισμα μετα και ελαφρυ φυσημα να μη μενει η υγρασια μεσα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχω τα google services 6.7.13.E. Να τα αφήσω είναι καλα;

 

 

Το παρακολουθείς και βλέπεις.

Αν δεις αυξημένη κατανάλωση γυρνά στου Μαρτίου η Νοεμβρίου οπως σου είπα εχω εγώ.

Απλα υπόψη κάποιες εφαρμογες πρέπει να τις δουλεύεις σε προγενέστερες εκδόσεις πχ YouTube διότι οι τελευταίες εκδόσεις τους απαιτούν την πιο καινούργια έκδοση των Google services.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το παρακολουθείς και βλέπεις.

Αν δεις αυξημένη κατανάλωση γυρνά στου Μαρτίου η Νοεμβρίου οπως σου είπα εχω εγώ.

Απλα υπόψη κάποιες εφαρμογες πρέπει να τις δουλεύεις σε προγενέστερες εκδόσεις πχ YouTube διότι οι τελευταίες εκδόσεις τους απαιτούν την πιο καινούργια έκδοση των Google services.

Sent from my iPad Air 2

 

 

Εγω εχω την 8.7.03 και στα στατιστικα καταναλωσης το Google services δεν εμφανιζεται καν.

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν τα γνωστα drains ?

Το δικό μου είχε έρθει με APD1 από μαμά οπότε δεν το είδα ποτέ με APC8 για να ξέρω αν έχω drain. Με την τελευταία πάντως δεν είδα κάποια διαφορά στην μπαταρία, αυτή τη στιγμή έχω 15% Android system και 15% Android OS και με τη χρήση που του κάνω βγάζω πάνω από 24 ώρες χρήση και περίπου 5-6 ώρες οθόνη.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς βγάζει φίλε? Αν μπορείς βάλε ένα screenshot.

 

Δεν το έχω δοκιμάσει με ταινία και υπότιτλους αλλά δοκίμασε το gallery της Samsung. Μπορείς να το κατεβάσεις από το occulus store.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβώς το gallery της Samsung. Για τον ήχο ισχύει πρέπει να είναι AAC, αν δεν βρω την ταινία που θέλω με AAC ήχο κάνω την μετατροπή με κάποιο πρόγραμμα εγώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μου πεις ποια ακριβός έκδοση των google services έχεις?? γιατί υπάρχουν πάρααα πολλές στο apk mirror..... ( 8.7.03 (2645110-030) - 8.7.03 (2645110-080) .... Επίσης πως σταμάτησες/απενεργοποίησες το αυτόματο update τους??? δεν σου έβγαζαν διάφορες εφαρμογές κάποιο μήνυμα για να κάνεις update τα google services??? Σε ευχαριστώ...

 

Αυτην φοραω φιλε μου https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-8-7-03-release/

και αυτην στο messenger, https://www.apkmirror.com/apk/facebook-2/messenger/messenger-69-0-0-14-70-release/

Τις αναβαθμισεις τις κλεινεις μεσα απο τις ρυθμισεις του Play store

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω τα google services 6.7.13.E. Να τα αφήσω είναι καλα;

 

Παραεισαι πισω. Βαλε την 8.7.03. Δε μου εμφανιζεται καν στα στατιστικα καταναλωσης.

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Καλή μέρες σε όλους. Νέος κάτοχος το κινητού αυτού. Πρώτες εντυπώσεις αναμεικτες. Απο hardware κορυφαιο. Απο μπαταρια η πρώτη εικονα πολυ καλυτερη απο το v10 που μπορω να εχω σε άμεση σύγκριση. Συνεχιζω στα θετικα που εχω δει για το λιγο που εχω το κινητο.

Οθονη απολαυστικη, αισθητικα τελειο, φωτογραφικη, μεσα στο σπιτι στο αυτοματο, καλυτερη φωτο απο το v10.

Σχετικα μικρο για το μεγεθος της οθόνης του. Δεν δουλευεται φυσικα με ενα χερι.

Κουμπια volume, on/off και κεντρικο, κορυφαια σε αισθηση. Εκεινο το return ομως γιατι το εβαλαν δεξια;

Ηχειο αρκετα καθαρο οχι τοσο δυνατο οσο του v10.

 

Τα περιεργα τωρα....

 

Πιο πολυ εχουν να κανουν με το ειδος της κυρτης οθονης.

Θα ξεκινησω φροντιστήριο για να μαθω να το πιανω και να μην ανοιγει οτι να ναι.

Το πληκτρολόγιο και γενικα η πληκτρολογιση ειναι δραμα για τα δικα μου δεδομενα παντα.

Χρειαζεται εξοικείωση με το μενου της Samsung.

Τρομος μη πεσει. Θεωρω δεδομένη τη μεγαλη ζημια χωρις θηκη παντα.

 

Γενικα πολυ καλο κινητο αλλα με πολλες ιδιαιτεροτητες θετικες αλλα και αρνητικες.

 

Προσωπικά αντιμετωπιζω σοβαρα προβληματα πρακτικης φυσεως οπως κρατημα και γραφη στο πληκτρολόγιο. Ελπιζω να το συνηθίσω για να το ευχαριστηθω γιατι ειναι ενα πολυ καλο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα με τις κλήσεις (Vodafone) και χάνω παρά πολλές όταν το έχω σε 4g αυτόματα ενώ σε μόνο 2g δε χάνω καμια βρέθηκε τελικά τι φταίει; Ειναι πρόβλημα της Vodafone ή της συσκευής γιατί σκέφτομαι να το αλλάξω; Με αλλαγή firmware λύνεται, κι αν ναι με ποιας χώρας (έχω την τελευταία ευρωπαϊκή που ειναι για την Ελλάδα); Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλή μέρες σε όλους. Νέος κάτοχος το κινητού αυτού. Πρώτες εντυπώσεις αναμεικτες. Απο hardware κορυφαιο. Απο μπαταρια η πρώτη εικονα πολυ καλυτερη απο το v10 που μπορω να εχω σε άμεση σύγκριση. Συνεχιζω στα θετικα που εχω δει για το λιγο που εχω το κινητο.

Οθονη απολαυστικη, αισθητικα τελειο, φωτογραφικη, μεσα στο σπιτι στο αυτοματο, καλυτερη φωτο απο το v10.

Σχετικα μικρο για το μεγεθος της οθόνης του. Δεν δουλευεται φυσικα με ενα χερι.

Κουμπια volume, on/off και κεντρικο, κορυφαια σε αισθηση. Εκεινο το return ομως γιατι το εβαλαν δεξια;

Ηχειο αρκετα καθαρο οχι τοσο δυνατο οσο του v10.

 

Τα περιεργα τωρα....

 

Πιο πολυ εχουν να κανουν με το ειδος της κυρτης οθονης.

Θα ξεκινησω φροντιστήριο για να μαθω να το πιανω και να μην ανοιγει οτι να ναι.

Το πληκτρολόγιο και γενικα η πληκτρολογιση ειναι δραμα για τα δικα μου δεδομενα παντα.

Χρειαζεται εξοικείωση με το μενου της Samsung.

Τρομος μη πεσει. Θεωρω δεδομένη τη μεγαλη ζημια χωρις θηκη παντα.

 

Γενικα πολυ καλο κινητο αλλα με πολλες ιδιαιτεροτητες θετικες αλλα και αρνητικες.

 

Προσωπικά αντιμετωπιζω σοβαρα προβληματα πρακτικης φυσεως οπως κρατημα και γραφη στο πληκτρολόγιο. Ελπιζω να το συνηθίσω για να το ευχαριστηθω γιατι ειναι ενα πολυ καλο κινητο.

Το συγκεκριμένο κινητό δουλεύετε μόνο με θήκη. Το πάλεψα για 2 3 μέρες να το δουλέψω χώρις αλλά δεν.. Πήρα μια sbs σιλικόνης από public κ περιμένω μια nillkin nature. Και δεν με ενοχλεί καθολου κ πολύ καλό grip έχει.. Το μόνο μου παράπονο από το κινητό είναι είναι η προστασίες οθόνης (που δεν φτάει το κινητό ή η εταιρεία καθώς η samsung δεν δίνει κάποια επισημη ζελατίνα η temperd glass, αν έγινε και ξεκολουσαν οι άκρες, θα την έκραζα).

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο 2καρτο έχω βάλει την τελευταία Ota που ήρθε και όλα είναι μια χαρά... Και από μπαταρία μια χαρά... Απλά θέλει 5 μέρες μέρα το στήσιμο για να στρώσει το τηλέφωνο και από μπαταρία και από τα lagακια που θα έχεις στην αρχή... Μετά όμως όλα θα είναι πένα.... ;)

 

Ερώτηση για το δικαρτο.. έχω την εντύπωση ότι έχει ασθενες σήμα δλδ χάνει εύκολα το σήμα από την μία από τις 2 κάρτες. Έχω περάσει την αγγλική ρομ. Αυτό να φταίει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για το δικαρτο.. έχω την εντύπωση ότι έχει ασθενες σήμα δλδ χάνει εύκολα το σήμα από την μία από τις 2 κάρτες. Έχω περάσει την αγγλική ρομ. Αυτό να φταίει?

 

Εγώ φίλε μου δεν έχω παρατηρήσει κάτι... Όπως μου δούλευε η λήψη και στις 2 σιμ (Vodafone & Wind) με το mate 8 και το LG v10 περίπου στα ίδια επίπεδα είναι και με το S7... Ούτε αυξομειωσεις έχω ούτε περίεργα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κινητό δουλεύετε μόνο με θήκη. Το πάλεψα για 2 3 μέρες να το δουλέψω χώρις αλλά δεν.. Πήρα μια sbs σιλικόνης από public κ περιμένω μια nillkin nature. Και δεν με ενοχλεί καθολου κ πολύ καλό grip έχει.. Το μόνο μου παράπονο από το κινητό είναι είναι η προστασίες οθόνης (που δεν φτάει το κινητό ή η εταιρεία καθώς η samsung δεν δίνει κάποια επισημη ζελατίνα η temperd glass, αν έγινε και ξεκολουσαν οι άκρες, θα την έκραζα).

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Η Samsung βγάζει μεμβράνη για το κινητό.... Αλλά σου λέει ότι με τις δικές της θήκες δεν θα έχεις πρόβλημα αλλά με 3ον? Δες στο αντίστοιχο θέμα. Κάποια παιδιά την έχουν βάλει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τότε, θα δοκιμάσω το συνδυασμό σύντομα και θα ενημερώσω.

Μήπως έχουμε κάποιο λινκ για την μεμβράνη της Samsung?

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κινητό δουλεύετε μόνο με θήκη. Το πάλεψα για 2 3 μέρες να το δουλέψω χώρις αλλά δεν.. Πήρα μια sbs σιλικόνης από public κ περιμένω μια nillkin nature. Και δεν με ενοχλεί καθολου κ πολύ καλό grip έχει.. Το μόνο μου παράπονο από το κινητό είναι είναι η προστασίες οθόνης (που δεν φτάει το κινητό ή η εταιρεία καθώς η samsung δεν δίνει κάποια επισημη ζελατίνα η temperd glass, αν έγινε και ξεκολουσαν οι άκρες, θα την έκραζα).

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Και όμως υπάρχει ζελατίνα οθόνης για το edge από τη Samsung αλλά δεν είναι και τόσο καλή στις γωνίες, ενώ είναι από τις καλύτερες στην υπόλοιπη επιφάνεια.

 

 

Edit. Τώρα είδα την απάντηση που προηγήθηκε της δίκης μου. Η συγκεκριμένη ζελατίνα έχει πρόβλημα και με θήκες της Samsung (την clear back cover)

Edited by Lippi
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κινητό δουλεύετε μόνο με θήκη. Το πάλεψα για 2 3 μέρες να το δουλέψω χώρις αλλά δεν.. Πήρα μια sbs σιλικόνης από public κ περιμένω μια nillkin nature. Και δεν με ενοχλεί καθολου κ πολύ καλό grip έχει.. Το μόνο μου παράπονο από το κινητό είναι είναι η προστασίες οθόνης (που δεν φτάει το κινητό ή η εταιρεία καθώς η samsung δεν δίνει κάποια επισημη ζελατίνα η temperd glass, αν έγινε και ξεκολουσαν οι άκρες, θα την έκραζα).

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

 

Ειχες απολυτο δικιο φιλε μου.

 

Μολις τοποθετησα την spigen neo hybrid crystal gold στο χρωμα του κινητου.

 

Πλεον καμια σχεση το κρατημα ουτε το ποσο πιο ανετα πληκτρολογω. Αρχιζω να την εκτιμω περισσοτερο σα συσκευη τωρα που μπορω να τη δουλευω καλυτερα. Ειλικρινά μου ειχε σπασει τα νευρα η ολη κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω εχει βγει νεα αναβάθμιση(τα κλασικά security patches της google)

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G935F/

Εχει καταντήσει η Sammy απλός εργολάβος της Google τελευταίους μήνες και το απόλυτο μηδέν να δώσει νεα feature/προσθήκες πχ Edge screen η AOD που επιδέχονται περαιτέρω βελτιώσεις.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω εχει βγει νεα αναβάθμιση(τα κλασικά security patches της google)

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G935F/

Εχει καταντήσει η Sammy απλός εργολάβος της Google τελευταίους μήνες και το απόλυτο μηδέν να δώσει νεα feature/προσθήκες πχ Edge screen η AOD που επιδέχονται περαιτέρω βελτιώσεις.

 

 

Sent from my iPad Air 2

για να δούμε κάποιος ειπε για καλύτερη αυτονομία... για να δούμε

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...