Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει και το qashqai η Nissan το δείχνει να πετάει σε κάποια φαση.. Εσύ θα το πάρεις επειδή αυτό δείχνει ?απλά με την υπερβολή σου δείχνει ότι φωτίζει τρομερά μια νυχτερινή..

Όσο για την ουσία, ναι καλά κάνουν και τονίζουν αυτο γιατί εκεί κερδίζει...δεν κερδίζει στα ημερήσια που χάνει σε λεπτομέρεια..και μιλάμε πάντα για κινητό. Εκεί τελειώνει όποια ελπίδα έχει κάποιος για θαύματα..

 

Δεν έχει καμία σχέση αυτό που λες, στη συνείδηση του κόσμου έχει περάσει πως το μόνο αυτοκίνητο που πετάει είναι των Ντιούκς, ενώ τώρα όποιος αναφέρεται στο S7 το καθορίζει ως το μόνο κινητό που η κάμερά του κάνει τη νύχτα μέρα. Όλη η διαφημιστική καμπάνια της Samsung στηρίχτηκε σε μια (αυτα)απάτη. Εγώ το πήρα γιατί λέγομαι "ψώνιο", ο πελάτης που θα το πάρει ανυποψίαστος θα λέγεται "θύμα".

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν έχει καμία σχέση αυτό που λες, στη συνείδηση του κόσμου έχει περάσει πως το μόνο αυτοκίνητο που πετάει είναι των Ντιούκς, ενώ τώρα όποιος αναφέρεται στο S7 το καθορίζει ως το μόνο κινητό που η κάμερά του κάνει τη νύχτα μέρα. Όλη η διαφημιστική καμπάνια της Samsung στηρίχτηκε σε μια (αυτα)απάτη. Εγώ το πήρα γιατί λέγομαι "ψώνιο", ο πελάτης που θα το πάρει ανυποψίαστος θα λέγεται "θύμα".

πιο θυμα ρε φιλε παμε καλα το κινητο βγάζει τέλειες νυχτερινές εννοείται κ οχι dslr.Οι διαφημίσεις ειναι διαφημίσεις κ παντα το παρακανουν για να πουλήσουν με την tv θα κολλήσουμε σαν τα ζόμπι να πουμε 'Αχ δεν βγαζει το ίδιο'. Περνας απο ενα καταστημα και κρίνεις.

Χαρείτε το καλύτερο κινητό της αγοράς που έχει κ τρομερές δυνατότητες σε φωτο για κινητό.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Αυτος που θα παρει κατι με μονο κριτήριο την διαφήμιση της εταιριας και χωρις να το δει απο κοντα η να το ψάξει γενικα λεγετε μπουφος για να μην πω τιποτα αλλο και οχι θύμα....

 

Κατα τα αλλα το κινητο βγαζει αψογες φωτογραφίες το βραδυ και οποιος τις βλεπει παθαίνει πλάκα

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.

 

Να ρωτήσω ποιά ποιότητα έχετε επιλεγμένη στα βίντεο;

Εγώ κάνω την εγγραφή στα 1080p@60fps. Aυτή η κίνηση στα 60 καρέ είναι απίστευτη, κατά τη γνώμη μου, ειδικά όταν το περιεχόμενο προβληθεί στην TV (ή προβολέα). Το αποτέλεσμα είναι πολύ εντυπωσιακό, γι' αυτό επιλέγω FHD (60fps), και ας χάνω το HDR, τα εφέ και τον Εντοπισμό AF. To καλό είναι ότι ΔΕΝ χάνω τη σταθεροποίηση, κάτι που δεν γινόταν στα S6/S6 Edge. Στo S6 όταν επέλεγες 60fps έβγαινε μήνυμα ότι δεν θα είναι διαθέσιμη η σταθεροποίηση, κάτι που ευτυχώς δεν συμβαίνει στo S7!

 

Αντίστοιχα, ποιά ρύθμιση έχετε στη λήψη των φωτογραφιών;

Προτιμάτε το κάδρο 16:9 στα 9.1 ΜΡixels (4032x2268) ή το default κάδρο 4:3 στα 12 ΜPixels (πάλι 4032x2268);

Τείνω προς την πρώτη επιλογή, καθώς η φωτο καταλαμβάνει όλη την επιφάνεια της οθόνης κι ας έχει μικρότερη ανάλυση...

Edited by syshalt
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.

 

Να ρωτήσω ποιά ποιότητα έχετε επιλεγμένη στα βίντεο;

Εγώ κάνω την εγγραφή στα 1080p@60fps. Aυτή η κίνηση στα 60 καρέ είναι απίστευτη, κατά τη γνώμη μου, ειδικά όταν το περιεχόμενο προβληθεί στην TV (ή προβολέα). Το αποτέλεσμα είναι πολύ εντυπωσιακό, γι' αυτό επιλέγω FHD (60fps), και ας χάνω το HDR, τα εφέ και τον Εντοπισμό AF. To καλό είναι ότι ΔΕΝ χάνω τη σταθεροποίηση, κάτι που δεν γινόταν στα S6/S6 Edge. Στo S6 όταν επέλεγες 60fps έβγαινε μήνυμα ότι δεν θα είναι διαθέσιμη η σταθεροποίηση, κάτι που ευτυχώς δεν συμβαίνει στo S7!

 

Αντίστοιχα, ποιά ρύθμιση έχετε στη λήψη των φωτογραφιών;

Προτιμάτε το κάδρο 16:9 στα 9.1 ΜΡixels (4032x2268) ή το default κάδρο 4:3 στα 12 ΜPixels (πάλι 4032x2268);

Τείνω προς την πρώτη επιλογή, καθώς η φωτο καταλαμβάνει όλη την επιφάνεια της οθόνης κι ας έχει μικρότερη ανάλυση...

αρχικα να σου πω οτι υπαρχει αναλογο θεμα

κατα 2ον, εγω προτιμω το 4:3 και uhd video. αυτο οσων αφορα μικρα video. αν προκειται να τραβηξω ενα βιντεο 10 λεπτα πχ θα παω σε fhd λογω χωρου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έχω στα χέρια μου ένα S7 Edge στο οποίο έχει γίνει format λαι δεν έχει ROM.

Υπάρχει κάποιος τρόπος επαναφοράς της stock rom ή κάποιας άλλης;

Προσπάθησα να περάσω μια rom αλλά μου βγάζει συνέχεια το ίδιο μήνυμα...

 

MD5 file not found

meta-inf/com/google/android/update-binary not found

 

Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα πάρα πολύ... :(

SAMSUNG GALAXY S2

ROM: MIUI 1.9.2

Android Version: 2.3.5

Link to comment
Share on other sites

αρχικα να σου πω οτι υπαρχει αναλογο θεμα

κατα 2ον, εγω προτιμω το 4:3 και uhd video. αυτο οσων αφορα μικρα video. αν προκειται να τραβηξω ενα βιντεο 10 λεπτα πχ θα παω σε fhd λογω χωρου.

 

Δεν το πρόσεξα. Θα κάνω την ερώτησή μου εκεί λοιπόν...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έχω στα χέρια μου ένα S7 Edge στο οποίο έχει γίνει format λαι δεν έχει ROM.

Υπάρχει κάποιος τρόπος επαναφοράς της stock rom ή κάποιας άλλης;

Προσπάθησα να περάσω μια rom αλλά μου βγάζει συνέχεια το ίδιο μήνυμα...

 

MD5 file not found

meta-inf/com/google/android/update-binary not found

 

Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα πάρα πολύ... :(

με odin δεν μπορεις να flashareis?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έχω στα χέρια μου ένα S7 Edge στο οποίο έχει γίνει format λαι δεν έχει ROM.

Υπάρχει κάποιος τρόπος επαναφοράς της stock rom ή κάποιας άλλης;

Προσπάθησα να περάσω μια rom αλλά μου βγάζει συνέχεια το ίδιο μήνυμα...

 

MD5 file not found

meta-inf/com/google/android/update-binary not found

 

Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα πάρα πολύ... :(

Πως έχει γινει Φόρματ και δεν έχει ρομ.

Μαλλον πειράχτηκε εννοείς, πολυ πιθανόν να εχει γίνει brick οπότε μόνο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

με odin δεν μπορεις να flashareis?

 

Κατεβάζω το official firmware απο sammobile αλλά ενώ δείχνει οτι κατεβάζει περίπου 2GB αρχείο, μόλις κατέβει είναι μονάχα 5mb...

Το μόνο που γνωρίζω είναι οτι δεν υπάρχει rom εγκατεστήμένη αλλά μπορώ να μπω σε twrp recovery.

SAMSUNG GALAXY S2

ROM: MIUI 1.9.2

Android Version: 2.3.5

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω το official firmware απο sammobile αλλά ενώ δείχνει οτι κατεβάζει περίπου 2GB αρχείο, μόλις κατέβει είναι μονάχα 5mb...

Το μόνο που γνωρίζω είναι οτι δεν υπάρχει rom εγκατεστήμένη αλλά μπορώ να μπω σε twrp recovery.

 

Μπαίνει σε download Mode?

Μάλλον δεν κατεβάζεις σωστά την ρομ.

Κάποιος φίλος ανέβασε μια ρομ στο Dropbox λίγες σελίδες πίσω αν θυμάμαι καλά το είδα.

Κατέβασε την ρομ από το Dropbox του φίλου και φλασαρε με Odin.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει σε download Mode?

Μάλλον δεν κατεβάζεις σωστά την ρομ.

Κάποιος φίλος ανέβασε μια ρομ στο Dropbox λίγες σελίδες πίσω αν θυμάμαι καλά το είδα.

Κατέβασε την ρομ από το Dropbox του φίλου και φλασαρε με Odin.

 

Την κατεβάζω τώρα, σε ευχαριστώ :)

Να φανταστώ την κάνω unzip πρώτα;

SAMSUNG GALAXY S2

ROM: MIUI 1.9.2

Android Version: 2.3.5

Link to comment
Share on other sites

Ναι .Εισαι σίγουρος οτι εχει twrp και οχι το μαμα recovery?

 

Ναι, TWRP 3.0.2-2

SAMSUNG GALAXY S2

ROM: MIUI 1.9.2

Android Version: 2.3.5

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά εγώ την έχω ανεβάσει είναι η Apc8. Αλλά αφού είσαι ρουτ και έχει twrp γιατί δεν κατεβαζεις από xda κάποια bumped κατευθειαν;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο δεν ξερω αν το πειρες για σενα ,απλα να ξερεις εγγυηση γιοκ πλεον.

 

Απο εκει και περα δοκιμασε με το odin που σου ειπαν τα παιδια .

Αν δεν δουλεψει δεν ξερω αν μπορεις να δοκιμασεις(λογο twrp) και με το smart switch .Εχει λειτουργία εκτατης αναγκης ,που σου περναει το μαμα λειτουργικό.

 

Εσυ απο το twrp δοκιμασες να περασεις official rom?

Αυτο δεν γινετε να ξερεις.

 

Μου ειχε τυχει παντως στο g2 custom rom να μου αλλαξει τα partitions και να εχω προβλημα να ξανα βαλω official rom .Και χρειάστηκε ειδική διαδικασια για να την περάσω. Στο λεω απλα για να το εχεις και αυτο στο νου σου

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά εγώ την έχω ανεβάσει είναι η Apc8. Αλλά αφού είσαι ρουτ και έχει twrp γιατί δεν κατεβαζεις από xda κάποια bumped κατευθειαν;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Κατέβασα την King Rom αλλά όταν προσπάθησα να την περάσω δεν πέρναγε και μου έβγαζε

MD5 file not found

meta-inf/com/google/android/update-binary not found

 

Πριν δοκιμάσω κάτι άλλο και αχρηστεύσω τελείως τη συσκευή ήθελα να πάρω μια δεύτερη γνώμη.

SAMSUNG GALAXY S2

ROM: MIUI 1.9.2

Android Version: 2.3.5

Link to comment
Share on other sites

Εγω κατεβασα την apc8 Ελληνικη απο sammobile 2 φορες και ενω ειναι το σωστο μέγεθος οταν παω να την κανω αποσυμπίεση με το winrar μου βγαζει μήνυμα οτι το αρχειo εχει προβλημα .

Παρολα αυτα την κανει κανονικα και την περασα με το odin και δουλευει κανονικα....

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση αυτό που λες, στη συνείδηση του κόσμου έχει περάσει πως το μόνο αυτοκίνητο που πετάει είναι των Ντιούκς, ενώ τώρα όποιος αναφέρεται στο S7 το καθορίζει ως το μόνο κινητό που η κάμερά του κάνει τη νύχτα μέρα. Όλη η διαφημιστική καμπάνια της Samsung στηρίχτηκε σε μια (αυτα)απάτη. Εγώ το πήρα γιατί λέγομαι "ψώνιο", ο πελάτης που θα το πάρει ανυποψίαστος θα λέγεται "θύμα".

Έγραψες φίλε

 

From SM-G935F through tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω ρε Νίκο, αυτή τραβάει απλά μια φωτογραφία και το αποτέλεσμα είναι λες και τράβηξε με φλας από SLR ή με ανοικτά τα φώτα. Αν αυτό δεν είναι διαφημιστική παραπλάνηση τότε τι είναι; Και όμως σε όποιο ελληνικό γνωστό κατάστημα και να πας σου τονίζουν για την νυχτερινή λήψη του S7, που στην πραγματικότητα δεν ισχύει.

 

Φιλε μου εισαι αδικος εγω χθες το βραδυ δοκιμασα χωρις φλας να βγαλω τον αδερφο μου σε σκοτεινο δωματιο με λιγο φως να μπαινει απτο φως του διαδρομου και ηταν πολυ καλο το αποτελεσμα οπως στο βιντεο.. μετα δοκιμασα με το note 3 του αδερφου μου σε νυχτερινη ληψη και ηταν μια μαυριλα ισα που φαινονταν οτι υπαρχει ανθρωπος.. τωρα αν εσυ χωρις φλας θες να το κανει ξημερωμα τι να πω.. εγω ειδα οτι μου δειχνει σχεδον το βιντεο.. εχουμε το καλυτερο κινητο της αγορας και θελουμε να μας ικανοποιησει και σεξουαλικα..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.

 

Να ρωτήσω ποιά ποιότητα έχετε επιλεγμένη στα βίντεο;

Εγώ κάνω την εγγραφή στα 1080p@60fps. Aυτή η κίνηση στα 60 καρέ είναι απίστευτη, κατά τη γνώμη μου, ειδικά όταν το περιεχόμενο προβληθεί στην TV (ή προβολέα). Το αποτέλεσμα είναι πολύ εντυπωσιακό, γι' αυτό επιλέγω FHD (60fps), και ας χάνω το HDR, τα εφέ και τον Εντοπισμό AF. To καλό είναι ότι ΔΕΝ χάνω τη σταθεροποίηση, κάτι που δεν γινόταν στα S6/S6 Edge. Στo S6 όταν επέλεγες 60fps έβγαινε μήνυμα ότι δεν θα είναι διαθέσιμη η σταθεροποίηση, κάτι που ευτυχώς δεν συμβαίνει στo S7!

 

Αντίστοιχα, ποιά ρύθμιση έχετε στη λήψη των φωτογραφιών;

Προτιμάτε το κάδρο 16:9 στα 9.1 ΜΡixels (4032x2268) ή το default κάδρο 4:3 στα 12 ΜPixels (πάλι 4032x2268);

Τείνω προς την πρώτη επιλογή, καθώς η φωτο καταλαμβάνει όλη την επιφάνεια της οθόνης κι ας έχει μικρότερη ανάλυση...

 

Στα 60fps δεν εχεις οπτικη σταθεροποιηση αλλα ψηφιακη, επισης αν δεις χαλαει λιγο η ποιοτητα, εγω πχ σε κλειστο χωρο που το ειχα σε αυτη τη ρυθμιση εβλεπα πολυ μετρια ποιοτητα και πιο ζουμαρισμενη εικονα. Θα τη συνιστουσα μονο σε εξωτερικα πλανα με πολυ φως..

Αντιστοιχα προτιμω σε 4Κ να γραφω οσο εχω χωρο,μετα τα ριχνω στο pc ή βαζω FHD αν δεν ειναι κατι σημαντικο..

Φωτο σε 4:3 @12ΜΡ

 

Δεν έχει καμία σχέση αυτό που λες, στη συνείδηση του κόσμου έχει περάσει πως το μόνο αυτοκίνητο που πετάει είναι των Ντιούκς, ενώ τώρα όποιος αναφέρεται στο S7 το καθορίζει ως το μόνο κινητό που η κάμερά του κάνει τη νύχτα μέρα. Όλη η διαφημιστική καμπάνια της Samsung στηρίχτηκε σε μια (αυτα)απάτη. Εγώ το πήρα γιατί λέγομαι "ψώνιο", ο πελάτης που θα το πάρει ανυποψίαστος θα λέγεται "θύμα".

 

Αφου την κανει τη νυχτα μερα, που κολλας? εγω βλεπω οτι λιγο μολις αυξησεις τον χρονο κλειστρου ενω ειναι σκοταδια το ξημερωνει. Απλα δεν το κανει με την ευκολια που το δειχνει η διαφημιση.

Πες μου μια διαφημιση που δειχνει ακριβως τι κανει ενα προιον...ελεος δηλαδη, μιλαμε για την καλυτερη καμερα στα βραδινα και κολλαμε στο οτι η διαφημιση ειναι λιγο υπερβολικη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία χαζή ερώτηση? όταν έχω μια ειδοποιηση από μία εφαρμογή,αυτή χτυπαει όλη την ώρα. πως μπορώ να την κάνω να χτυπαει μόνο μία φορά?

Μια φορά ότι έχω ειδοποίηση και τέρμα.....όχι κάθε 10 δεύτερα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πες μου μια διαφημιση που δειχνει ακριβως τι κανει ενα προιον...ελεος δηλαδη, μιλαμε για την καλυτερη καμερα στα βραδινα και κολλαμε στο οτι η διαφημιση ειναι λιγο υπερβολικη

 

 

Εγω συμφωνω μαζι σου αν διβασεις το προηγουμρνο ποστ μου. Απλα αποθηκευεις αυτη τη ρυθμιση και το ξημερωνει τοοοοοσο απλα χωρις υπερβολη οπως στη δαφιμηση ευκολα.. απλα πριν κραξουμε και γκριναξουμε ας ρωτουσε πρωτα το παληκαρι

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία χαζή ερώτηση? όταν έχω μια ειδοποιηση από μία εφαρμογή,αυτή χτυπαει όλη την ώρα. πως μπορώ να την κάνω να χτυπαει μόνο μία φορά?

Μια φορά ότι έχω ειδοποίηση και τέρμα.....όχι κάθε 10 δεύτερα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Accesibility -> notification reminder -> off

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...