Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.sammobile.com/2016/07/04/video-compares-galaxy-note-7-grace-ux-beta-with-touchwiz-on-the-galaxy-s7/ σύντομα κ grace ux.... για να δούμε..... ίσως το πάρουμε μαζί με Μαντολατο

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το εχω δει μερες φαίνεται ωραία δουλειά.

Αναμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και εγώ έχω εκτός playstore η από Amazon πχ και η καλύτερη λύση είναι να τα βάλεις σε κάποιο cloud πχ Dropbox η στο κινητό και να τα κάνεις εγκατάσταση από εκεί.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επίσης μπορει να τα εχει σε εξωτερικη sd ή στικακι και να τα περνάει απευθειας..

Ps: Ξέρετε προγράμματακι να κανει επιλογη ολων των apκ και εγκατασταση ολα μαζι στη σειρα;

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα τώρα στις ρυθμίσεις Google την επιλογή για να προσθέσω κάρτα στο Android pay. Λειτουργεί στην Ελλάδα η ακόμα όχι?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα τώρα στις ρυθμίσεις Google την επιλογή για να προσθέσω κάρτα στο Android pay. Λειτουργεί στην Ελλάδα η ακόμα όχι?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι δεν παιζει

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που περιγράφεις λέγεται burn-in και ήταν συνηθισμένο πρόβλημα της οθόνης του Note 4.

Bleeding σε οθόνες amoled δύσκολο να συναντήσεις καθώς είναι

 

Ναι burn in εγραφα συνηθως νομιζα ηταν το ιδιο πανω κατω. Οποτε για να αποφυγω και στο edge μας burn in δεν πρεπει να ανοιγω στο τερμα την φωτεινοτητα ετσι δεν ειναι;? ειδα προσφατα ενα s6edge plus στον κωτσοβολο το οποιο μενει απειρες ωρες με τις ιδιες εικονες να παιζουν κτλ κ ηταν στο κακο της το χαλι η οθονη . Μου κανει εντυπωση που δεν το διορθωνει η σαμι αυτο το προβλημα στις οθονες της. Ας εκανε κατι οπως στος τηλεορασεις αν μεινει για πολλη ωρα αναμενη στο ιδιο σημειο ας εκλεινε η εικονα η ας εβγαζε μηνυμα η πολυωρη χρηση της μεγιστης φωτεινοτητας δημιουργει burn in λεω μια βλακεια ετσι

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι άλλαξες rom και όχι κινητό. :p

Αυτά οι διαφορές στα νούμερα που μας λες δεν τα έχω δει ποτέ μου σε καμιά συσκευή.

 

Στάλθηκε από το HTC One_M8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεις το νημα για τη μπαταρια του S7 edge, θα δεις οτι πολλοι υποστηριζουν την ιδια διαφορα.

Αν παντως δεν εχεις δοκιμασει την APC8, πραγματικα αξιζει. :)

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G935F/EUR/

 

Η Ελληνική-Ευρωπαική....είναι η 3η από πάνω προς τα κάτω.

 

εδω εισαι, γερμανικη APC8 απο το dropbox μου, γιατι απο sammobile θα κατεβει σε 5 ωρες!

 

Σας ευχαριστώ πολύ και τους 2!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που περιγράφεις λέγεται burn-in και ήταν συνηθισμένο πρόβλημα της οθόνης του Note 4.

Bleeding σε οθόνες amoled δύσκολο να συναντήσεις καθώς είναι

 

Ναι burn in εγραφα συνηθως νομιζα ηταν το ιδιο πανω κατω. Οποτε για να αποφυγω και στο edge μας burn in δεν πρεπει να ανοιγω στο τερμα την φωτεινοτητα ετσι δεν ειναι;? ειδα προσφατα ενα s6edge plus στον κωτσοβολο το οποιο μενει απειρες ωρες με τις ιδιες εικονες να παιζουν κτλ κ ηταν στο κακο της το χαλι η οθονη . Μου κανει εντυπωση που δεν το διορθωνει η σαμι αυτο το προβλημα στις οθονες της. Ας εκανε κατι οπως στος τηλεορασεις αν μεινει για πολλη ωρα αναμενη στο ιδιο σημειο ας εκλεινε η εικονα η ας εβγαζε μηνυμα η πολυωρη χρηση της μεγιστης φωτεινοτητας δημιουργει burn in λεω μια βλακεια ετσι

Το burn in είναι κουσούρι των AMOLED . Εγώ στο Note 4 δεν είχα burn in αλλά το έχω ακούσει από πολλούς. Στο s7 δεν έχω ακούσει για burn in και όλοι φοβόμασταν και φοβόμαστε αν το always on μας κάνει burn in. Στο always on πάντως ανά κάποια λεπτά η εικόνα μετακινείται ώστε να αποφευχθεί αυτό το φαινόμενο.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάποια στιγμή λεγαμε για ταχύτητες 4G :) https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160705/5f510ad5d8626c5ca62f41da30eb7f22.jpg

Με ποια εταιρεία έχεις σύνδεση!!!!!!!!;;;;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάποια στιγμή λεγαμε για ταχύτητες 4G :) https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160705/5f510ad5d8626c5ca62f41da30eb7f22.jpg

Σκαρφαλωσες στη κεραία πάνω έτσι? :p

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Είμαι περίεργος να μάθω πόσα mb απο το πρόγραμμα σου ''έφαγε''...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το ειχα δοκιμάσει μου είχε φάει 400 και κάτι ,όσο ήταν περίπου το σύνολο download + upload .Για αυτό και δεν το ξανά δοκίμασα :D

Και εγώ με 4G+ ήμουν στην Σέρρες και είχα πιάσει πολύ μεγάλο σκορ.

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση για τους κατοχους σετικα με το always on.

 

διαβαζω πως σου δειχνει μονο ειδοποιησεις απο τα Samsung apps οχι απο 3rd party. (whatsapp, facebbok, gmail etc)

προερχομενος απο Moto-display Που σου δειχνει τα παντα και κανοντας single tap στην οθονη διαβαζεις το περιεχομενο του notification,

υπαρχει καποια αλλη εφαρμογη ή ρυθμιση η οποια να εκμεταλευεται την amoled και να σου κανει preview ολου του notification?

p.x. DynamicNotifications ή AcDisplay?

Δεν υπάρχει δυστυχώς τέτοιο πλούτο λειτουργιών και customization το AOD.

Κοίταξε σε xda που κατι εχει πάρει το μάτι μου.

http://forum.xda-developers.com/s7-edge/themes

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι περίεργος να μάθω πόσα mb απο το πρόγραμμα σου ''έφαγε''...:)

200mb Ηλία.

Με ποια εταιρεία έχεις σύνδεση!!!!!!!!;;;;

Cosmote είναι στο κέντρο του Πειραιά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αποφάσισα να γυρίσω πίσω στην APC8 γιατί πλέον με βγάζει δεν με βγάζει την μέρα το κινητό.

Τα έχω κατεβάσει όλα από sammobile.

Επειδή πρώτη φορά χρησιμοποιώ το odin βάζω και τα 4 πρώτα στα αντίστοιχα ή μονο το csc ?

 

Άμα πάρω back up τις εφαρμογές με το smart switch και μετά restore θα έχω θέμα που είναι παλιότερη έκδοση ?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αποφάσισα να γυρίσω πίσω στην APC8 γιατί πλέον με βγάζει δεν με βγάζει την μέρα το κινητό.

Τα έχω κατεβάσει όλα από sammobile.

Επειδή πρώτη φορά χρησιμοποιώ το odin βάζω και τα 4 πρώτα στα αντίστοιχα ή μονο το csc ?

 

Άμα πάρω back up τις εφαρμογές με το smart switch και μετά restore θα έχω θέμα που είναι παλιότερη έκδοση ?

Τα 4 πρώτα ναι στο αντοιστιχο κουτάκι.

Φόρματ πριν και μετα.

Μην επαναφερεις με κανενα backup στήσιμο απτην αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Τα 4 πρώτα ναι στο αντοιστιχο κουτάκι.

Φόρματ πριν και μετα.

Μην επαναφερεις με κανενα backup στήσιμο απτην αρχη.

 

ok ευχαριστώ!

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Το burn in είναι κουσούρι των AMOLED . Εγώ στο Note 4 δεν είχα burn in αλλά το έχω ακούσει από πολλούς. Στο s7 δεν έχω ακούσει για burn in και όλοι φοβόμασταν και φοβόμαστε αν το always on μας κάνει burn in. Στο always on πάντως ανά κάποια λεπτά η εικόνα μετακινείται ώστε να αποφευχθεί αυτό το φαινόμενο.

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξερω με το στρογγυλο το ρολοι τι γινεται που μετακινειται μονο ο δεικτης και το υπολοιπο μενει στασιμο.. δεν ξερω δεν θελω να δω burn in και στο edge θα φρικαρω. Δεν ανοιγω φωτεινοτητα τερμα στο fb. Θα μπορουσα να κανω μηνυση που λεει ο λογος.. αν ξαναδω burn in.

 

Μια ερωτηση κατι που παρατηρησα να μου πει καποιος αν το εχει και αυτος.. η αφη δουλευει στις περισσοτερες περιπτωσεις υποδειγματικα.. ΑΛΛΑ στην συλλογη οταν ειμαι και εχω ολα τα αλμπουμ παταω πανω απαλα.. δειχνει οτι πατιεται κανει την κινηση προς τα μεσα το εικονιδιο αλλα δεν μπαινει μεσα στο αλμπουμ υπαρχει καποιο θεμα στο δικο μου; ψαξτε το λιγο μου φαινεται περιεργο..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πηρα απο σκρουτζομάγαζο το συγκεκριμένο κινητό και μονο που δεν τηγανίζει αυγά απο την θερμοκρασία!! Επίσης ο ήχος πολλές (πολλές όμως) φορές κόβεται σε οτιδήποτε κάνω, είτε βλέπω βιντεάκια είτε σε εφαρμογες. Τι μπορεί να φταίει? Του έκανα μέχρι και επαναφορά εργαστηριακών ρυθμίσεων, οπως μου είπαν απο την Samsung.
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ξερω με το στρογγυλο το ρολοι τι γινεται που μετακινειται μονο ο δεικτης και το υπολοιπο μενει στασιμο.. δεν ξερω δεν θελω να δω burn in και στο edge θα φρικαρω. Δεν ανοιγω φωτεινοτητα τερμα στο fb. Θα μπορουσα να κανω μηνυση που λεει ο λογος.. αν ξαναδω burn in.

 

Μια ερωτηση κατι που παρατηρησα να μου πει καποιος αν το εχει και αυτος.. η αφη δουλευει στις περισσοτερες περιπτωσεις υποδειγματικα.. ΑΛΛΑ στην συλλογη οταν ειμαι και εχω ολα τα αλμπουμ παταω πανω απαλα.. δειχνει οτι πατιεται κανει την κινηση προς τα μεσα το εικονιδιο αλλα δεν μπαινει μεσα στο αλμπουμ υπαρχει καποιο θεμα στο δικο μου; ψαξτε το λιγο μου φαινεται περιεργο..

Πετά τη μαμά εφαρμογή είναι άθλια.. κατέβασε quickpic, ή fstop.

Να χαρείς το κινητό σου, με την φωτεινότητα στο αυτόματο. Μην τρελαίνεσαι..

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για συσκευη εδω και αρκετο καιρο και αποτι βλεπω το S7 Edge εχει κανει χαρουμενο πολυ κοσμο.. Σκευτομαι να καταληξω εκει αλλα φοβαμαι το υλικο του.. Η δουλεια που κανω ειναι "βαρια" και φοβαμαι.. Υπαρχει καποιο καλο tempered να πιανει και τις ακρες; καποια θηκη που να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα παθει κατι το κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για συσκευη εδω και αρκετο καιρο και αποτι βλεπω το S7 Edge εχει κανει χαρουμενο πολυ κοσμο.. Σκευτομαι να καταληξω εκει αλλα φοβαμαι το υλικο του.. Η δουλεια που κανω ειναι "βαρια" και φοβαμαι.. Υπαρχει καποιο καλο tempered να πιανει και τις ακρες; καποια θηκη που να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα παθει κατι το κινητο;

 

Αν και το νήμα για οτιδήποτε αξεσουάρ της συσκευής είναι εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=432871

Θα σε απογοητεύσω γιατί Όχι, δεν υπάρχει κάτι σε tempered glass.

 

send from my Samsung s7 edge

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για συσκευη εδω και αρκετο καιρο και αποτι βλεπω το S7 Edge εχει κανει χαρουμενο πολυ κοσμο.. Σκευτομαι να καταληξω εκει αλλα φοβαμαι το υλικο του.. Η δουλεια που κανω ειναι "βαρια" και φοβαμαι.. Υπαρχει καποιο καλο tempered να πιανει και τις ακρες; καποια θηκη που να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα παθει κατι το κινητο;

 

το edge ειναι μια ομορφη συσκευη και υπερπληρης, αλλα να φοβασαι οτι θα τη χαλασεις λογω δουλειας κτλ, δες το active που ειναι ανθεκτικο, και με μπαταρια τερας (3 μερες αυτονομια για πλακα θα εχει, στο υπογραφω.)

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s7_active-8004.php

Δεν ειναι κοσμημα, αλλα ειναι τερας σε ολα, και σε αντοχη πολυ πιο ενισχυμενο, ακομα και εγω το σκεφτομαι για αγορα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...