Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή η συσκευή προορίζεται ( κυρίως ) για επαγγελματική χρήση , με πάρα πολλά τηλεφωνήματα και πάνω από 30 σε αριθμό κατά μέσο όρο επαγγεμλατικά push emails ( επαναλαμβάνω όχι gmai & yahoo κτλ ) αλλά από τον server της εταιρίας για την οποία εργάζομαι , είναι ένα θέμα αν ισχύει κάτι από τα δύο που αναφέρεις ή και τα δυο ( emails & missed calls problems ..):(

Όπως και να το κάνουμε , με το iphone υπάρχει απόλυτη συμβατότητα χωρίς κανένα πρόβλημα όλα αυτά τα χρόνια ..

Όσο αφορά το facetime , θα δουλέψω λίγο με viber για να δω την διαφορά ποιότητας ..

@SpyGlass thanks για τις συμβουλές :)

Προσωπικα τραβαω απο 3 μειλ τα 2 εταιρικα και ποτε δεν ειχα θεμα ωρα παραλαβης( συνολικα 70 μειλ/ ημερα). Ερχοντουσαν ολα μπαμ. Και με ΜΜ και με νουγκατ.

Με χρηση και τηλεφωνηματα αρκετα. 4g always on wifi on συγχρονισμος on και αρκετο surf βγαζω ανετα πανω 5.30 ωρες SOT και βγαζει και αλλο απλα γυρναω σπιτι και φορτιζω. Κοινως απο μπαταρια θα εισαι σουπερ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Επισης εφαρμογή για βιντεο κλησεις ειναι το whatsapp και το duo της google...

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με καποιο update θα διορθωθει με τις χαμενες κλησεις.δεν υπαρχει περιπτωση!εχω το εχω μονιμα 2G και δεν χανω καμια!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με καποιο update θα διορθωθει με τις χαμενες κλησεις.δεν υπαρχει περιπτωση!εχω το εχω μονιμα 2G και δεν χανω καμια!

Αυτό που λες ( 2g ) είναι ή λύση προς το παρών. Δοκιμασμένο και από εμένα. Ας ελπίσουμε βέβαια να το διορθώσουν γρήγορα διότι δεν είναι δουλειά τώρα αυτή κάθε φορά που θέλουμε γρήγορο internet να το γυρίζουμε χειροκίνητα σε 4g και μετά πάλι πίσω και τούμπαλιν.... αλλά προς το παρών εγώ και δύο ακόμη συνάδελφοι, δε βρήκαμε άλλο τρόπο για να μη μας βρίζουν οι πελάτες μας.

Link to comment
Share on other sites

 

Υ.Γ Και που να δώσεις 150 ευρώ (από τα χιλιάρικα των iPhone) και πάρεις κάνα Xiaomi σειράς Redmi. Εκεί να δείς πόσο θα απομυθοποιήσεις την πολυαγαπημένη μας Apple. Συσκευές που με 150 ευρώ κάνουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΨΟΓΑ! Δυστυχώς υστερούν στην κάμερα...και αυτός ήταν ο λόγος που προς το παρόν είμαι με Samsung. :cool:

 

Εμ γι αυτή την κάμερα μας τα πήρε η Sammy. Αλλιώς xiaomi με το 1/4 των χρημάτων και εξίσου γρήγορο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μονο η καμερα.Ειναι η ποιότητα κατασκευής ,η ποιοτητα ηχου...και η καμερα

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Πήρε ένας φίλος μου ένα s6 και το άνοιξε πριν καμια βδομάδα.. Δεν ξέρει και πολλά από κινητά.. Ανακάλυψα πριν λίγο ότι έχει ένα sms στα Πολωνικά και τον καλωσόριζε στο δίκτυο. Υποψιάζομαι μήπως είχε ανοιχτεί..

Υπάρχει τρόπος να τσεκάρω πότε ενεργοποιήθηκε πρώτη φορά η συσκευή?? Έψαξα στο ιντερνετ και δεν βρήκα κάτι..

Επανέρχομαι.. Επειδή δεν βρήκα τρόπο να το τσεκάρω..

Ο φίλος μου το αγόρασε τον Φεβρουάριο.. Το άνοιξε πριν μία εβδομάδα επειδή έλειπε επαρχία. Και μέσα έχει μήνυμα στα Πολωνικά που τον καλωσορίζει στο δίκτυο, με ημερομηνία λήψης 17/1!!!!! Πριν την αγορά δηλαδή..

Τι κάνω? Το γυρνάμε πίσω προφανώς.. Υπάρχει κάτι που πρέπει να έχω υπόψιν? Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο περιστατικό και τι αντιμετώπιση είχατε από το αντίστοιχο κατάστημα?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι.. Επειδή δεν βρήκα τρόπο να το τσεκάρω..

Ο φίλος μου το αγόρασε τον Φεβρουάριο.. Το άνοιξε πριν μία εβδομάδα επειδή έλειπε επαρχία. Και μέσα έχει μήνυμα στα Πολωνικά που τον καλωσορίζει στο δίκτυο, με ημερομηνία λήψης 17/1!!!!! Πριν την αγορά δηλαδή..

Τι κάνω? Το γυρνάμε πίσω προφανώς.. Υπάρχει κάτι που πρέπει να έχω υπόψιν? Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο περιστατικό και τι αντιμετώπιση είχατε από το αντίστοιχο κατάστημα?

Από εκεί που το πήρε κράξιμο εννοείται, αναφερε συνήγορο καταναλωτη κτλπ, πρέπει να απαιτήσεις αντικατάσταση

Απο το σέρβις δεν μπορούν να σου πουν τι έγινε;

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί που το πήρε κράξιμο εννοείται, αναφερε συνήγορο καταναλωτη κτλπ, πρέπει να απαιτήσεις αντικατάσταση. Απο το σέρβις δεν μπορούν να σου πουν τι έγινε;

Το παιδί στη ρεσεψιόν δεν ήξερε τρόπο.. Και εγώ με αναζήτηση στο google δεν βρήκα κάτι..

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Το παιδί στη ρεσεψιόν δεν ήξερε τρόπο.. Και εγώ με αναζήτηση στο google δεν βρήκα κάτι..

Οι τεχνικοί μέσα μήπως με κανα διαγνωστικο, δεν πιεσες λίγο;

Link to comment
Share on other sites

Οι τεχνικοί μέσα μήπως με κανα διαγνωστικο, δεν πιεσες λίγο;

Βιαζόμουν η αλήθεια είναι. Και πίστευα θα είναι πιο εύκολο.. Θα ξανά προσπαθήσω όταν πάω να πάρω το δικό μου.. ;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

@ nikos36

Υπάρχει και άλλος εδώ fan του τρελού Κολομβιανού !!!! :lol::lol:

Δεν παίζει ο Κώστας ( @ montoya_42) μόνος του !!!:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήμουν και είμαι τρελός φαν του παυλαρα και σήμερα του κιμι ( εντελώς άσχετο αλλά τα λέμε.στο f1 fans in Greece στον fb αυτά)

Για το θέμα των apple κτλ τώρα, το θέμα είναι ότι έμεινε πολύ πολύ πίσω δεν συγκρίνεται με τίποτα με το S7 edge η οθόνη είναι πολύ μικρή και αντίστοιχα βρίσκεις με λιγότερα από τα μισά λεφτά.

Επειδή είχα κ εγώ iOS έχω να πω ότι με λίγο προσοχή στο setup όλα θα λειτουργούν ρολόι αν κ εγώ είχα θέματα π λύθηκαν με τον αποκλεισμό του 4g ενώ με το HTC 10 ας πούμε ήταν όλα τέλεια, απλά θελει να ασχοληθείς λίγο αν σ κάτσει κάτι που δεν είναι όπως προβλέπεται.

Edited by nikos36
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μονο η καμερα.Ειναι η ποιότητα κατασκευής ,η ποιοτητα ηχου...και η καμερα

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Ισχύουν αλλά το πρώτο "χάνεται" πάντα πίσω από τις θήκες....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

@ nikos36

Υπάρχει και άλλος εδώ fan του τρελού Κολομβιανού !!!! :lol::lol:

Δεν παίζει ο Κώστας ( @ montoya_42) μόνος του !!!:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήμουν και είμαι τρελός φαν του παυλαρα και σήμερα του κιμι ( εντελώς άσχετο αλλά τα λέμε.στο f1 fans in Greece στον fb αυτά)

Για το θέμα των apple κτλ τώρα, το θέμα είναι ότι έμεινε πολύ πολύ πίσω δεν συγκρίνεται με τίποτα με το S7 edge η οθόνη είναι πολύ μικρή και αντίστοιχα βρίσκεις με λιγότερα από τα μισά λεφτά.

Επειδή είχα κ εγώ iOS έχω να πω ότι με λίγο προσοχή στο setup όλα θα λειτουργούν ρολόι αν κ εγώ είχα θέματα π λύθηκαν με τον αποκλεισμό του 4g ενώ με το HTC 10 ας πούμε ήταν όλα τέλεια, απλά θελει να ασχοληθείς λίγο αν σ κάτσει κάτι που δεν είναι όπως προβλέπεται.

 

Ισχύουν αλλά το πρώτο "χάνεται" πάντα πίσω από τις θήκες....

 

Καλημέρες !!

@nikos36 , το Htc 10 είναι καταπληκτικό , αλλά θεωρώ ότι υστερεί σε μπαταρία όμως Vs S7 edge

 

@montoya_42 , Συμφωνώ , αλλά αν βάλεις μεγάλη ( ατσούμπαλη ) θήκη σε οποιαδήποτε συσκευή με τέτοιο design , δεν υπάρχει λόγος να την έχεις... Παίρνεις ένα CAT καλύτερα ...

Φυσικά με μια λεπτή θήκη , παίρνεις ένα extra ρίσκο ατυχήματος ...

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Δεν ξερω εαν αλλαζει το χρωμα σε αυτο που θα σας πω: Οταν δεχομαι μία κληση το χρωμα της οθονης ειναι σε χρωμα ροζ η κατι τετοιο...Μπορω να το αλλαξω;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω αν έχει βρεθεί κάποια λύση στο θέμα με τις χαμένες κλήσεις. Έχω δοκιμάσει την επαναφορά ρυθμίσεων που βοηθάει την κατάσταση αλλά λύνει το πρόβλημα για 2-3 ημέρες και ξανά τα ίδια.:confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Δεν ξερω εαν αλλαζει το χρωμα σε αυτο που θα σας πω: Οταν δεχομαι μία κληση το χρωμα της οθονης ειναι σε χρωμα ροζ η κατι τετοιο...Μπορω να το αλλαξω;

Το χρωμα η οθονη το παιρνει απο 2 πηγες. Αν δεν εχεις βαλει φωτο σε αυτον που καλεις το παιρνει απο την αποχρωση του wallpaper. Αν εχεις βαλει φωτο απο την αποχρωση της φωτο του καλουντος.

Link to comment
Share on other sites

Το χρωμα η οθονη το παιρνει απο 2 πηγες. Αν δεν εχεις βαλει φωτο σε αυτον που καλεις το παιρνει απο την αποχρωση του wallpaper. Αν εχεις βαλει φωτο απο την αποχρωση της φωτο του καλουντος.

α μαλιστα καταλαβα.Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως αλλαζω τη ρύθμιση όταν βάζω να κατέβει κάτι, μετά από λίγο κάνει pending.σαν να μπαίνει σε sleep Mode? dfaeb76c49118d080b62350fe6092ef7.jpg

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..πρωτη φορα κατοχος samsung και εχω παρατηρησει κατι στο δικο μου σε σχεση με φιλου μου..οταν ανοιγει και αφου βαλω το κωδικο κλειδωματος της συσκευης μετα μου βγαζει μια κλειδαρια και γραφει android starting..μετα απο λιγα δευτερα βαζω και το κωδικο της sim και ανοιγει η συσκευη...γιατι μου το κανει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είχα την έκδοση touchwiz 6.0.77 και ήθελα να κάνω ανανέωση στην έκδοση 6.0.94, με αποτέλεσμα γύρισα στην 5.7.92 και πλέον δεν μπορώ να την ανανεώσω μου βγάζει μνμ "παρουσιάζεται διένεξη του πακέτου με ένα υπάρχον πακέτο με το ίδιο όνομα" sorry για το κατεβατό και ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Καμία ιδέα κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..πρωτη φορα κατοχος samsung και εχω παρατηρησει κατι στο δικο μου σε σχεση με φιλου μου..οταν ανοιγει και αφου βαλω το κωδικο κλειδωματος της συσκευης μετα μου βγαζει μια κλειδαρια και γραφει android starting..μετα απο λιγα δευτερα βαζω και το κωδικο της sim και ανοιγει η συσκευη...γιατι μου το κανει αυτο?

Μάλλον είναι κρυπτογραφημενο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..πρωτη φορα κατοχος samsung και εχω παρατηρησει κατι στο δικο μου σε σχεση με φιλου μου..οταν ανοιγει και αφου βαλω το κωδικο κλειδωματος της συσκευης μετα μου βγαζει μια κλειδαρια και γραφει android starting..μετα απο λιγα δευτερα βαζω και το κωδικο της sim και ανοιγει η συσκευη...γιατι μου το κανει αυτο?

 

συνονόματε προφανώς όταν άνοιξες τη συσκευή πρώτη φορά σου έβγαλε update που δυστυχώς δεν έκατσε καλά! δυστυχώς θα πρέπει να γίνει επαναφορα (factory reset) προτείνω την κατάργηση του pin της sim και χρήση του fingerprint (που έτσι κι αλλιώς στο setting του fingerprint είναι απαραίτητο και ένα pin

 

*σβήνουν όλα άρα ένα backup πριν (στο λογαριασμό samsung η google) και μετά επαναφορα θα γλυτώσεις χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου το ίδιο κάνει. Βγάζει κλειδαριά. Δεν θυμάμαι εάν μου το έβγαζε πριν το τελευταίο update της BTU.

Είναι πρόβλημα αυτό με την κλειδαριά; Δεν βλέπω καμία δυσλειτουργία...

 

ΥΓ Εγώ δεν εχω pin στην κάρτα.

 

from my S7 edge

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...