Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα εχει ν κάνει επανεκκίνηση απο το Σάββατο...αμα ξανα κανει το παω σερβις αν και δεν χανω κλησεις πλεον...Και επισης καλο θα ηταν να μας πουν τα παιδια με btu που πηραν update αμα ειχαν καποιο προβλημα και λυθηκε... Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Επειδή τυχαινει να γνωριζω ιταλικα το αρθρο μιλαει για τα πρωτα κομματια παραγωγης κατι που κατά την γνωμη μου δεν νομιζω ότι αφορα ολη την παρτιδα γιατι το ένα το δικό μου είναι σχεδόν ενός χρονου περυσι το Μαιο εγινε η αγορα.

Εκει μαλιστα λενε ότι ετοιμάζετε η 7.1.1 μακαρι νa ερθει ...

Λετε να αποκατασταθουν τα παιδια με τις χαμενες κλησεις και να αρχισουμε να χανουμε ...οι υπολοιποι :p:p όλα να τα περιμενεις από την Samsung...φυσικα αστειεύομαι...

Link to comment
Share on other sites

εμενα ιταλικο μαρτιου αν δεν κανω λαθος ουτε χαμενες κλησεις ουτε καποιο αλλο προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Χριστός ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους.

Μπορεί κάποιος να μου πει τι μπορεί να φταίει και δεν μου βγάζει το τελευταίο ota Update BTU?

Μου γράφει ότι έχω την ποιο πρόσφατη έκδοση αλλά δεν είναι έτσι.

Πριν καμιά βδομάδα της συζύγου έκανε κανονικά το update.

Περασμένη btu rom και στα δύο.

Csc btu κανονικά και στα δύο.

Το ένα έβγαλε το τελευταίο Update το άλλο όχι.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δείτε λίγο τα στοιχεία firmware.

https://www.dropbox.com/sh/tmwly9euv84m65g/AADbR_OgcK3-MCiCjTLS-CeNa?dl=0

Είναι όλα σωστά γιατί να μην βγάζει ota?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχει χαμηλο sar άρα χαμηλό σήμα πως έχει προκύψει;το οτι εχει ένα η δύο κουτάκια δεν πάει να πει απόλυτα ότι δεν έχουμε καλό σήμα. Στα db μπορούμε να δούμε αν έχουμε καλό σήμα. Τέλος συμβαίνει το εξής: εχω πχ 4g+ με ενα κουτάκι και με το που με καλεί φίλος δοκιμαστικά απο δίπλα ανεβαίνει το σημα στα 3 ή 4 κουτάκια και πάει στο 3g η H+ .Σε μια συγκεκριμένη Περιοχή που ήμουνα το πρωί το δοκίμασα.

Ούτε εγώ χαμένες κλήσεις ,ούτε 1 .

6b1b90558454ac2c99d9981329c88375.jpg2eb5826a50dfc74e92920b4ba49787c0.jpg

98d92f14adcf52b85b6cc959b0b9d15a.jpg

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

Δείτε λίγο τα στοιχεία firmware.

https://www.dropbox.com/sh/tmwly9euv84m65g/AADbR_OgcK3-MCiCjTLS-CeNa?dl=0

Είναι όλα σωστά γιατί να μην βγάζει ota?

Θα έπρεπε δηλαδή να έχεις κανονικά αυτό που αναφέρει το Phone info στο FIRMWARE/LATEST FIRMWARE;

DQΒ1 ενώ έχεις DQC1;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε δηλαδή να έχεις κανονικά αυτό που αναφέρει το Phone info στο FIRMWARE/LATEST FIRMWARE;

DQΒ1 ενώ έχεις DQC1;

 

Ναι αυτό θα έπρεπε.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει.

Έκανα και πριν μερικές εβδομάδες reset και το ξανά έστησα από την αρχή επειδή θα το πουλούσα.

Είναι η μόνη συσκευή που δεν πέρασα εγώ ο ίδιος το firmware με Odin.

Αλλά αφού όλα στο phone info είναι σωστά, τι μπορεί να πήγε στραβά?

Θέλω να πω ότι κανονικά έχει αλλάξει το csc.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δείτε λίγο τα στοιχεία firmware.

https://www.dropbox.com/sh/tmwly9euv84m65g/AADbR_OgcK3-MCiCjTLS-CeNa?dl=0

Είναι όλα σωστά γιατί να μην βγάζει ota?

 

το screenshot δείχνει ότι έχεις το τελευταίο firmware σύμφωνα με το samobile άρα σωστά δε σου βγάζει αναβάθμιση

 

ίσως σε ξεγελάει το csc που είναι διαφορετικό από αυτό που δίνει η samsung στα στοιχεία της τελευταίας btu αλλά ίσως απλά δεν έκατσε καλά το firmware = συμβαίνει καμιά φορά, το pda όμως είναι το τελευταίο που υπάρχει στο samobile.

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο, δε διαφωνω σε αυτα που λες, αλλα εμενα ηταν περιεργη περιπτωση. Σε ολο το σπιτι εχω μετριο ή κακο σημα, και σε ενα σημειο οριακο. Το ιδιο στη διαδρομη που ανεφερα που πιανει σημα καθε 200 μετρα και το χανει για 2-3 χλμ, δηλαδη εκει που παει να ερθει, χανεται παλι. ομως αν πας να βγαλεις κληση δεν βγαζει παρα μονο αν σταματησεις και περιμενεις, εν κινησει δεν προλαβαινει με τιποτα (και μιλαμε για πολυ μικρες ταχυτητες κινησης).

Θεωρω οτι ειναι θεμα κακων δικτυων (συμβολαιο εχει η γυναικα μου οπως και εγω). Για μενα δεν ειναι προβλημα του τηλεφωνου, περα απο το φυσικο χαμηλο σημα λογω μικρου sar, που ειναι μεσα στα φυσιολογικα πλαισια. Απλα εξηγω πως μπορει να εγινε η απωλεια κλησεων σε καποιους, που υπηρχε αιτια (κακο δικτυο) και αργησε να επανελθει..

 

Το θέμα είναι πως έχουν το θέμα άτομα με διαφορετικές εταιρείες και αν ήταν θέμα παροχου τότε φαντάζομαι θα το είχαν και με τις προηγούμενες συσκευές οπότε δεν θα τους έκανε εντύπωση.

Εγώ ευτυχώς δεν έχω θέμα για την ώρα (wind)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό θα έπρεπε.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει.

Έκανα και πριν μερικές εβδομάδες reset και το ξανά έστησα από την αρχή επειδή θα το πουλούσα.

Είναι η μόνη συσκευή που δεν πέρασα εγώ ο ίδιος το firmware με Odin.

Αλλά αφού όλα στο phone info είναι σωστά, τι μπορεί να πήγε στραβά?

Θέλω να πω ότι κανονικά έχει αλλάξει το csc.

Νικόλα το δικό μου (σου) πήρε μία αναβάθμιση απο τότε που το έχω. Χειροκίνητα.

Δές εδώ https://www.dropbox.com/sh/97o32xj4arbal25/AACeJ5q5nlLPg6UtBNMe1JL3a?dl=0 μπάς και βγάλεις άκρη.

Παραπάνω δεν ξέρω να βοηθήσω γιατί το odin δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα το δικό μου (σου) πήρε μία αναβάθμιση απο τότε που το έχω. Χειροκίνητα.

Δές εδώ https://www.dropbox.com/sh/97o32xj4arbal25/AACeJ5q5nlLPg6UtBNMe1JL3a?dl=0 μπάς και βγάλεις άκρη.

Παραπάνω δεν ξέρω να βοηθήσω γιατί το odin δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

 

Στο δικό σου s7 edge γερμανικό DBT αν θυμάμαι καλά, εγώ πέρασα την BTU.

Όπως και στις συζύγου.

Και το δικό σου και της γυναίκας μου έχουν τα ίδια στοιχεία.

Το δικό μου έχει διαφορετικό csc version.

C1 αντί B1.

Μάλλον κάτι δεν θα έκατσε καλά στο δικό μου γιατί αποκλείω να έγινε λάθος ή διαδικασία από έναν άνθρωπο που ξέρει από αυτά.

Όσοι έχετε περασμένh btu rom, το csc version λογικά πρέπει να λήγει σε Β1 όπως του Χρήστου σωστά?

Θα ξανά περάσω την ρομ κάνοντας πριν και μετά hard reset κάποια στιγμή γιατί εξήγηση λογική δεν βρίσκω.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχει χαμηλο sar άρα χαμηλό σήμα πως έχει προκύψει;το οτι εχει ένα η δύο κουτάκια δεν πάει να πει απόλυτα ότι δεν έχουμε καλό σήμα. Στα db μπορούμε να δούμε αν έχουμε καλό σήμα. Τέλος συμβαίνει το εξής: εχω πχ 4g+ με ενα κουτάκι και με το που με καλεί φίλος δοκιμαστικά απο δίπλα ανεβαίνει το σημα στα 3 ή 4 κουτάκια και πάει στο 3g η H+ .Σε μια συγκεκριμένη Περιοχή που ήμουνα το πρωί το δοκίμασα.

Ούτε εγώ χαμένες κλήσεις ,ούτε 1 .

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Φιλε μου πιστευω οτι εχει σχεση το sar καθως η ακτινοβολια για να ειναι μειωμενη σημαινει οτι το κινητο δεν παιζει τοσο ψηλα οσο αλλα. μπορει να κανω λαθος αλλα το βρισκω λογικο.

 

Το θέμα είναι πως έχουν το θέμα άτομα με διαφορετικές εταιρείες και αν ήταν θέμα παροχου τότε φαντάζομαι θα το είχαν και με τις προηγούμενες συσκευές οπότε δεν θα τους έκανε εντύπωση.

Εγώ ευτυχώς δεν έχω θέμα για την ώρα (wind)

 

ναι, δεν ειπα οτι ειναι θεμα παροχου, ειπα οτι με την αναβαθμιση ισως μειωθηκε ελαχιστα η ικανοτητα του να βρει το σημα αν χαθει, ειδικα σε οριακες καταστασεις, και γιαυτο να τρωει καποιο σκαλωμα. Τωρα αν καποιος εχει χαμενες κλησεις σε σημεια που το σημα ειναι καλο, αλλαζει το πραγμα, εγω θεωρω οτι η κληση που ειχα η χαμενη (που επαιρνα τη συζυγο στο σπιτι και εδειχνε οτι δεν εχει σημα) ειναι κατι που θα μπορουσε να συμβει και με την προηγουμενη εκδοση ανδροιδ και απλα τωρα συνεβη γιατι τωρα ηταν πιο επιρεπες στο να χασει την επαφη με το δικτυο ή στην δυσκολια να το ξανα βρει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πιστευω οτι εχει σχεση το sar καθως η ακτινοβολια για να ειναι μειωμενη σημαινει οτι το κινητο δεν παιζει τοσο ψηλα οσο αλλα. μπορει να κανω λαθος αλλα το βρισκω λογικο.

 

 

 

ναι, δεν ειπα οτι ειναι θεμα παροχου, ειπα οτι με την αναβαθμιση ισως μειωθηκε ελαχιστα η ικανοτητα του να βρει το σημα αν χαθει, ειδικα σε οριακες καταστασεις, και γιαυτο να τρωει καποιο σκαλωμα. Τωρα αν καποιος εχει χαμενες κλησεις σε σημεια που το σημα ειναι καλο, αλλαζει το πραγμα, εγω θεωρω οτι η κληση που ειχα η χαμενη (που επαιρνα τη συζυγο στο σπιτι και εδειχνε οτι δεν εχει σημα) ειναι κατι που θα μπορουσε να συμβει και με την προηγουμενη εκδοση ανδροιδ και απλα τωρα συνεβη γιατι τωρα ηταν πιο επιρεπες στο να χασει την επαφη με το δικτυο ή στην δυσκολια να το ξανα βρει.

 

Ή απλά κάτι έκανες στην σύζυγο και το έκλεισε από αντίδραση... .. :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ή απλά κάτι έκανες στην σύζυγο και το έκλεισε από αντίδραση... .. :lol:

 

Χαχα, λες να τα πήρε που όλο της αλλάζω κινητά ? Είχε 3 χρόνια το ίδιο και τωρα 3 σε 6 μηνες, έχει τσιτωσει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, λες να τα πήρε που όλο της αλλάζω κινητά ? Είχε 3 χρόνια το ίδιο και τωρα 3 σε 6 μηνες, έχει τσιτωσει..

 

3 σε 6 μηνες???!!!

Σε παντρεύομαι κι εγώ.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως το βλέπετε για s8 και plus? Θα κάνει κάποιος τη μετάβαση; πιστεύω μικρές οι διαφορές για αλλαγή. Θα το σκεφτώ για note 8 η s9 ακόμα με καλύπτει η κινητάρα μας μακάρι να μπορούσα να το κρατήσω για μια 3ετια

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

3 σε 6 μηνες???!!!

Σε παντρεύομαι κι εγώ.....

 

Χαχα, τι να κάνω, για να δικαιολογησω τις αγορές της λέω ότι είναι για αυτήν, να πιάνει καλύτερες φωτογραφίες το παιδί.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για το VoLTE.

Έχει κάποια ρύθμιση απενεργοποίησης; Η μόνη ρυθμιση που βλέπω είναι η Κλήσεις WiFi.

Επίσης, γίνεται να μην φαίνεται επάνω στην μπάρα το VoLTE;

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρονια πολλα παιδιά,

 

ΕΙμαι νεος κάτοχος S7edge καινούργια συσκευή , μετάβαση απο S6

Ηθελα να κάνω μια ερώτηση, στο home button μερικές φορές πατώντας στα άκρα του αριστερά και δεξιά ακουγεται σα να έχει πατηθεί το κουμπί αλλά δε κάνει κάτι,

Αν του βάλεις λίγο παραπάνω δύναμη στο ίδιο σημείο ανοίγει κανονικά , γενικά δεν δείχνει οτι δε δουλέυει το home button , απλά το κάνει μονο οταν το πατας στο όριο , ισως είναι θέμα χρήσης και με το καιρό και το πάτημα φτιάξει ,στο s6 στο αντιστοιχο πάτημα του κουμπιού δεν είχα κάποιο θέμα

Απλά ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος άλλος έχει συναντήσει το πρόβλημα αυτό , αν είναι πχ γενικό για να το πάω για ένα ελεγχο στην αντιπροσωπεία

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρονια πολλα παιδιά,

 

ΕΙμαι νεος κάτοχος S7edge καινούργια συσκευή , μετάβαση απο S6

Ηθελα να κάνω μια ερώτηση, στο home button μερικές φορές πατώντας στα άκρα του αριστερά και δεξιά ακουγεται σα να έχει πατηθεί το κουμπί αλλά δε κάνει κάτι,

Αν του βάλεις λίγο παραπάνω δύναμη στο ίδιο σημείο ανοίγει κανονικά , γενικά δεν δείχνει οτι δε δουλέυει το home button , απλά το κάνει μονο οταν το πατας στο όριο , ισως είναι θέμα χρήσης και με το καιρό και το πάτημα φτιάξει ,στο s6 στο αντιστοιχο πάτημα του κουμπιού δεν είχα κάποιο θέμα

Απλά ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος άλλος έχει συναντήσει το πρόβλημα αυτό , αν είναι πχ γενικό για να το πάω για ένα ελεγχο στην αντιπροσωπεία

 

Ευχαριστώ

Καλημέρα.

Έτσι λειτουργεί το home button, μη σε προβληματίζει. Η απάντηση της Samsung στη ίδια ερώτηση είναι ότι το κουμπί έχει σχεδιαστεί να λειτουργεί πατώντας το στο κέντρο.

Απλά σε άλλες συσκευες "ακούει" λιγότερο στις άκρες και σε άλλες (λίγο) περισσότερο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για το VoLTE.

Έχει κάποια ρύθμιση απενεργοποίησης; Η μόνη ρυθμιση που βλέπω είναι η Κλήσεις WiFi.

Επίσης, γίνεται να μην φαίνεται επάνω στην μπάρα το VoLTE;

 

που τις βλέπεις αυτές τις ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημερωση , θεωρω και εγω οτι θα στρωσει σιγα σιγα με τη χρηση , θα το δοκιμάσω κ σε ενα φίλο μου που το έχει καιρο να δω αντίδραση.

Κατα τα αλλα πολυ ευχαριστημένος απο τη συσκευη μετα απο πρωτη μερα χρησης , θεωρω οτι αυτη τη στιγμή είναι ότι καλύτερο υπάρχει

Mου έκανε εντύπωση το γεγονος οτι το πήρα απο skroytzo-μαγαζο αλλα ήταν ελληνικής αντιπροσωπείας , με ελληνικο csc...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς χωρίς να εγκαταστήσω 3η εφαρμογή αν μπορώ να βλέπω την ταχύτητα της σύνδεσης μου πάνω στο notification bar;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.internet.speed.meter.lite

Τωρα ειδα οτι γραφεις χωρις εφαρμογη... Δοκιμασε τβ παντως ριναι πολυ καλη και δε τρωει μπαταρια

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Teo
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...