Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μητρική, οκ. Μπαταρία, γιατί;;;

 

Δεν ξέρω γιατί άλλαξαν την μπαταρία. Δεν είχα κανένα θέμα μαζι της κράταγε 2 μερούλες άλλα δεν με πειράζει! Το κινητό με την προηγούμενη μητρική δεν κόλλαγε ήταν άψογο ούτε αυτά που λένε περι facebook κλπ. απλά έχανε κλήσεις και έκανε επανακινήσεις. Τώρα μετα την αλλαγή μητρικής διορθώθηκαν όλα πιστεύω. Όσο για τις κλήσεις ακόμα δεν έχω δει κάτι. Να πω ότι είναι ιταλικό. Και είχε κατασκευαστεί τέλη Νοέμβρη του 16.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εχω παρατηρήσει, οτι το λεντακι μπροστα στην οθόνη,, και συγκεκριμενα το πρασινο φωτακι, τις περισσότερες φορες ειναι αδύναμο και δεν διακρίνεται με ευκολία οταν αναβοσβήνει! Τις περισσότερες φορες γίνεται αυτο και ελάχιστες να επανέρχεται! Το έχει παρατηρήσει κανεις?? Ψαχνω καμια εφαρμογη να το τεσταρο και δεν βρισκω!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει, οτι το λεντακι μπροστα στην οθόνη,, και συγκεκριμενα το πρασινο φωτακι, τις περισσότερες φορες ειναι αδύναμο και δεν διακρίνεται με ευκολία οταν αναβοσβήνει! Τις περισσότερες φορες γίνεται αυτο και ελάχιστες να επανέρχεται! Το έχει παρατηρήσει κανεις?? Ψαχνω καμια εφαρμογη να το τεσταρο και δεν βρισκω!!

Δεν χρειάζεσαι ειδική εφαρμογή. Πληκτρολόγησε στον dialer τον κωδικό *#0*# και μετά επέλεξε το led για να ελέγξεις την λειτουργία του led.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι ειδική εφαρμογή. Πληκτρολόγησε στον dialer τον κωδικό *#0*# και μετά επέλεξε το led για να ελέγξεις την λειτουργία του led.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστω φιλε μου,, το εκανα και στο πρασινο το δείχνει κανονικα οτι λειτουργει! Αλλα στις ειδοποιήσεις πχ μεσεντζερ η κλήση που δεν την προλαβαίνω ειμαι μερικες φορες ασθενές το φωτάκι! Σ'ευχαριστώ παντως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα παιδια! Πρωτη φορα samsung και εχω ενα θεμα...πανω στην οθονη εμφανιζεται ενα κυκλακι με ενα + μεσα...δεν ξερω τι ειναι και πως μπορω να το βγαλω..δεν ξερω πως μπορω να ανεβασω και screenshot για να το δειτε...ευχαριστω και καλη ανασταση σε ολους!
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το led, μπορούμε να αλλάξουμε το default χρώμα που έχει για κάθε εφαρμογή;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Επίσης θέλω να στείλω ένα sms σε όλες τις επαφές μου. Υπάρχει τρόπος να παρακαμφθεί το όριο των 20 παραληπτών στη μαμά εφαρμογή ή πρέπει να κατεβάσω κάποια άλλη από το play store και ποιά;

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετες μερες με την Nougat απο σημερα αρχισα και εγω με χαμενες κλησεις. Φιλη μου με καλουσε συνεχεια και μου λεει μα καλα γιατι εχεις το κινητο κλειστο; Full σημα κανονικα και εδειχνε οτι ειναι κλειστο. Το κινητο ειναι Ελβετικο παρτιδα 08.10.2016 Να δουμε ποτε θα βγαλει η Samsung αυτο το ρημαδι το fix...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα παιδια! Πρωτη φορα samsung και εχω ενα θεμα...πανω στην οθονη εμφανιζεται ενα κυκλακι με ενα + μεσα...δεν ξερω τι ειναι και πως μπορω να το βγαλω..δεν ξερω πως μπορω να ανεβασω και screenshot για να το δειτε...ευχαριστω και καλη ανασταση σε ολους!

Ρυθμίσεις, συνδέσεις, χρήση δεδομένων, εξοικονόμηση δεδομένων.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετες μερες με την Nougat απο σημερα αρχισα και εγω με χαμενες κλησεις. Φιλη μου με καλουσε συνεχεια και μου λεει μα καλα γιατι εχεις το κινητο κλειστο; Full σημα κανονικα και εδειχνε οτι ειναι κλειστο. Το κινητο ειναι Ελβετικο παρτιδα 08.10.2016 Να δουμε ποτε θα βγαλει η Samsung αυτο το ρημαδι το fix...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

τι παροχο έχεις?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

τι παροχο έχεις?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Wind αλλα πριν με την 6αρα δεν ειχα κανενα θεμα ακομα και με 4G

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Wind αλλα πριν με την 6αρα δεν ειχα κανενα θεμα ακομα και με 4G

κ εγω wind εχω ελληνικη συσκευή χωρίς θεμα.... ανεξήγητο φαινόμενο με έχει κάψει το θέμα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα αν ξέρει κάποιος πάνω στο θέμα θα με βοηθήσει πολύ γιατί έχω λίγα δεδομένα στο συμβόλαιο...

 

Όταν βάζω εξοικονόμηση δεδομένων ώστε να μη τρώνε εφαρμογές στο παρασκήνιο δεδομένα όταν δεν έχω wifi, πολλές φορές μου κρατάει αποσυνδεμενο το viber κ το messenger ακομα και όταν βρίσκει wifi που θα επρεπε μα βγει απο την εξοικονόμηση αφού εννοείται πως είναι για εξοικονόμηση δεδομένων δικτύου κινητής και όχι δεδομένων wifi.

Μήπως ξέρει κάποιος γιατί συμβαίνει ή παρατήρησε το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα μία μικρή βοήθεια.Ειμαι π.Χ στο Facebook και θέλω να διαβάσω ένα άρθρο πατάω πάνω στο άρθρο και μου βγάζει τους 4 browser από κάτω να διαλέξω η πάω να δω μία ταινία και μου βγάζει από κάτω τους 4 media player να διαλέξω που μπορώ να βρω να βάλω την επιλογή που να λέει 'μόνο μία φορά'?Δηλαδή να επιλέγω κάθε φορά και νέο browser και νέο media player.γιατι τώρα πατάω και θα μου βγαίνει συνέχεια ο chrome π.χ και o bsplayer για τα βίντεο .Το είχα ξανακάνει αλλά δεν θυμάμαι πια που είναι αυτή η επιλογή να την ενεργοποιήσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα μία μικρή βοήθεια.Ειμαι π.Χ στο Facebook και θέλω να διαβάσω ένα άρθρο πατάω πάνω στο άρθρο και μου βγάζει τους 4 browser από κάτω να διαλέξω η πάω να δω μία ταινία και μου βγάζει από κάτω τους 4 media player να διαλέξω που μπορώ να βρω να βάλω την επιλογή που να λέει 'μόνο μία φορά'?Δηλαδή να επιλέγω κάθε φορά και νέο browser και νέο media player.γιατι τώρα πατάω και θα μου βγαίνει συνέχεια ο chrome π.χ και o bsplayer για τα βίντεο .Το είχα ξανακάνει αλλά δεν θυμάμαι πια που είναι αυτή η επιλογή να την ενεργοποιήσω.

 

Ρυθμίσεις εφαρμογές πάνω δεξιά τις τρεις τελείες που έχει και επιλέγεις προεπιλεγμένες εφαρμογές. Και μετά επιλέγεις επιλογή προεπιλεγμένης εφαρμογής .Και εκεί έχει αυτόματος ορισμός η ερώτηση πριν τον ορισμό

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το θέμα των χαμένων κλήσεων έχω αρχίσει να πιστεύω ότι υπάρχει θέμα στην αναζήτηση σήματος. Δηλαδή το κινητό χάνει κάποια στιγμή το σήμα επειδή είναι αδύναμο και δεν μπορεί να το επαναφέρει ή έρχεται εικονικά μετά. Επίσης επειδή είναι άλλο το 4g και άλλο το 2g, ενδέχεται να έχουμε ίντερνετ μέσω 4g αλλά να μην υπάρχει σήμα για κλήσεις.

Προχθές ήμουν στη δουλειά και έπαιρνα τηλ τη γυναίκα μου που ήταν σπίτι και που έχει το edge και έλεγε ότι είναι κλειστό.

Στο σπίτι το σήμα είναι χαμηλό αλλά ποτέ δε μου είχε έρθει ειδοποίηση για κλήση. Νομίζω ότι απλά το έχασε για λίγο και δεν μπορούσε να επανέλθει άμεσα. Το ίδιο παρατήρησα και σε μια διαδρομή που πήγαμε που εχει σήμα μόνο σε συγκεκριμένα σημεία, δεν ερχόταν με τίποτα. Ενώ έδειχνε γεμάτες μπάρες δεν έβγαζα κλήση.

 

Δεν ξέρω αν οι εταιρειες έχουν χαλάσει τα δίκτυα τους ή αν χαλάει μια κεραία και δεν την φτιάχνουν γιατί παίζει και αυτό με αποτέλεσμα να υπάρχει σήμα αλλά αδύναμο..όμως το κινητό πιστεύω ότι με την 7 αργεί να βρει σήμα αν το χάσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα θα ήθελα μία μικρή βοήθεια.Ειμαι π.Χ στο Facebook και θέλω να διαβάσω ένα άρθρο πατάω πάνω στο άρθρο και μου βγάζει τους 4 browser από κάτω να διαλέξω η πάω να δω μία ταινία και μου βγάζει από κάτω τους 4 media player να διαλέξω που μπορώ να βρω να βάλω την επιλογή που να λέει 'μόνο μία φορά'?Δηλαδή να επιλέγω κάθε φορά και νέο browser και νέο media player.γιατι τώρα πατάω και θα μου βγαίνει συνέχεια ο chrome π.χ και o bsplayer για τα βίντεο .Το είχα ξανακάνει αλλά δεν θυμάμαι πια που είναι αυτή η επιλογή να την ενεργοποιήσω.

 

Δεν υπάρχει επιλογή όπως πρώτα που ανοίγεις κάθε φορά να σε ρωτάει. Τώρα σε ρωτάει και ότι επιλέξεις γίνεται προεπιλογή. Για να το αλλάξεις κάνεις ότι σου λέει ο φίλος παραπάνω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα αν ξέρει κάποιος πάνω στο θέμα θα με βοηθήσει πολύ γιατί έχω λίγα δεδομένα στο συμβόλαιο...

 

Όταν βάζω εξοικονόμηση δεδομένων ώστε να μη τρώνε εφαρμογές στο παρασκήνιο δεδομένα όταν δεν έχω wifi, πολλές φορές μου κρατάει αποσυνδεμενο το viber κ το messenger ακομα και όταν βρίσκει wifi που θα επρεπε μα βγει απο την εξοικονόμηση αφού εννοείται πως είναι για εξοικονόμηση δεδομένων δικτύου κινητής και όχι δεδομένων wifi.

Μήπως ξέρει κάποιος γιατί συμβαίνει ή παρατήρησε το ίδιο πρόβλημα;

καλημερα μηπως εχει σκαλωσει τιποτα και λυνεται με μια επανεκκινηση?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο always on display η στο night watch υπάρχει η δυνατότητα να μειώνεται η φωτεινότητα;; γιατί οταν το ενεργοποιω είναι χαμηλή η φωτεινότητα και μετα απο λιγο δυναμώνει υπερβολικά και το βράδυ που το εχω στο κομοδίνο δεν μπορώ απο το φως να κοιμηθώ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στη παρέα αν ξέρει κάποιος πάνω στο θέμα θα με βοηθήσει πολύ γιατί έχω λίγα δεδομένα στο συμβόλαιο...

 

Όταν βάζω εξοικονόμηση δεδομένων ώστε να μη τρώνε εφαρμογές στο παρασκήνιο δεδομένα όταν δεν έχω wifi, πολλές φορές μου κρατάει αποσυνδεμενο το viber κ το messenger ακομα και όταν βρίσκει wifi που θα επρεπε μα βγει απο την εξοικονόμηση αφού εννοείται πως είναι για εξοικονόμηση δεδομένων δικτύου κινητής και όχι δεδομένων wifi.

Μήπως ξέρει κάποιος γιατί συμβαίνει ή παρατήρησε το ίδιο πρόβλημα;

 

Το ίδιο θεμα εχω και γω οχι ουτε με επανεκκίνηση λύνεται μονο αμα απενεργοποιησω την εξοικονόμηση ενέργειας η τα δεδομένα παρασκηνίου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί άλλαξαν την μπαταρία. Δεν είχα κανένα θέμα μαζι της κράταγε 2 μερούλες άλλα δεν με πειράζει! Το κινητό με την προηγούμενη μητρική δεν κόλλαγε ήταν άψογο ούτε αυτά που λένε περι facebook κλπ. απλά έχανε κλήσεις και έκανε επανακινήσεις. Τώρα μετα την αλλαγή μητρικής διορθώθηκαν όλα πιστεύω. Όσο για τις κλήσεις ακόμα δεν έχω δει κάτι. Να πω ότι είναι ιταλικό. Και είχε κατασκευαστεί τέλη Νοέμβρη του 16.

Και εμένα πέρα από την οθόνη που είχε πρόβλημα άλλαξαν και την μπαταρία.. Δεν πέρασε λέει κάποιο τεστ. Δεν γκρινιάζω ίσα ίσα χαίρομαι που η εταιρεία μου έχει τέτοιο service αλλά λίγο ύποπτο δεν είναι ρε παιδιά?

 

Στάλθηκε από το HTC One S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φοβούνται καμία έκρηξη λόγω των πρόσφατων γεγονότων πριν λίγο καιρό? Καθαρά υποθετικά μιλάω για να μην παρεξηγηθώ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα παιδια! Πρωτη φορα samsung και εχω ενα θεμα...πανω στην οθονη εμφανιζεται ενα κυκλακι με ενα + μεσα...δεν ξερω τι ειναι και πως μπορω να το βγαλω..δεν ξερω πως μπορω να ανεβασω και screenshot για να το δειτε...ευχαριστω και καλη ανασταση σε ολους!

Μήπως έχεις βάλει τον esexplorer;Έχει επιλογή στις ρυθμίσεις του να το βγάλεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις εφαρμογές πάνω δεξιά τις τρεις τελείες που έχει και επιλέγεις προεπιλεγμένες εφαρμογές. Και μετά επιλέγεις επιλογή προεπιλεγμένης εφαρμογής .Και εκεί έχει αυτόματος ορισμός η ερώτηση πριν τον ορισμό

Ωραία ευχαριστώ το βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά...!!!!!!!!!!!

Μετά από ένα χρόνο περίπου με το S7 αυστριακής προέλευσης (CSC) ΔΕΝ έχω κανένα μα κανένα απολύτως προβλημα ουτε με χαμενες κλησεις ουτε με επανεκκινησεις το ιδιο ισχυει για αλλο ενα S7 της συζυγου αγορα πριν τα χριστουγεννα 5 μηνων περιπου csc ρουμανιας αυτο .

Να πω επισης για αλλα 2 s7 edge στην δουλεια μου δεν υπαρχει κανενα προβλημα στην οποια δουλεια μου πριν το s7 ειχα το Alpha με το οποιο δεν υπηρχε περιπτωση να μιλησω επειδη δεν ειχε σημα τωρα μιλαω αλλα και λαμβανω κλησεις χωρις κανενα προβλημα.

Δεν μπορω να πιστεψω οτι υπαρχουν τα προβληματα που γραφονται εδω μεσα με χαμενες κλησεις κλπ κλπ... κατα την γνωμη μου αν αυτα ισχυουν ας κανουν μια προσπαθεια να μιλησουν με τον παροχο γιατι εγω ενα θεμα που ειχα με το WIFI στο ένα μου s7 με ενα τηλεφωνο στην cosmote λυθηκε ηταν θεμα του ρουτερ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά...!!!!!!!!!!!

Μετά από ένα χρόνο περίπου με το S7 αυστριακής προέλευσης (CSC) ΔΕΝ έχω κανένα μα κανένα απολύτως προβλημα ουτε με χαμενες κλησεις ουτε με επανεκκινησεις το ιδιο ισχυει για αλλο ενα S7 της συζυγου αγορα πριν τα χριστουγεννα 5 μηνων περιπου csc ρουμανιας αυτο .

Να πω επισης για αλλα 2 s7 edge στην δουλεια μου δεν υπαρχει κανενα προβλημα στην οποια δουλεια μου πριν το s7 ειχα το Alpha με το οποιο δεν υπηρχε περιπτωση να μιλησω επειδη δεν ειχε σημα τωρα μιλαω αλλα και λαμβανω κλησεις χωρις κανενα προβλημα.

Δεν μπορω να πιστεψω οτι υπαρχουν τα προβληματα που γραφονται εδω μεσα με χαμενες κλησεις κλπ κλπ... κατα την γνωμη μου αν αυτα ισχυουν ας κανουν μια προσπαθεια να μιλησουν με τον παροχο γιατι εγω ενα θεμα που ειχα με το WIFI στο ένα μου s7 με ενα τηλεφωνο στην cosmote λυθηκε ηταν θεμα του ρουτερ.

Ειχα μιλησει τοτε με την κοσμοτε και μου ειπαν οτι το ψαξαν κτλ και δςν υπηρχε καποιο προβλημα απο αυτους...εγω μετα απο αλλαγη ρομ λυθηκε το προβλημα αλλα μου κανει 1-2 επανεκκινήσεις την ημερα...αλλαξα ρομ απο btu και εβαλα την πολωνική και παλι κανει επανεκκινήσεις...λογικα απο τριτη θα το παω στο σερβίς εδω στην θεσσαλονικη..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατηρήσα το εξής..

Βρέθηκα σε μια παρεα που είχαν 2) Samsung s7 edge & ένα απλό s7 όλα με δίκτυο cosmote + το δικό μου.

Τα 3 edge είχαν το σήμα μια γραμμή και κάπου κάπου δύο γραμμές μές ενώ το άπλο s7 ήταν σταθερό το σημα Στης 3 γράμμες! Που οφείλεται αυτό.. υπάρχει εξήγηση? Υπάρχει περίπτωση να έχει καλύτερο πομποδέκτη το απλό?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...