Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το τηλέφωνο το πήρα πέρυσι από σκρουτζομαγαζο.. Είχα κατεβάσει την εφαρμογή Phone info τότε αλλά δεν το είχα ελέγξει εξονυχιστικά. Μάλιστα πήρα την αντιπροσωπεία έδωσα το IMEI και μου είπε πως ισχύει κανονικά η εγγύηση και δεν έχω κανένα θέμα. Σήμερα έψαχνα και πάλι την εφαρμογή και μου έβγαλε ότι το τηλέφωνο είναι refurbished!! Τι σημαίνει ρε παιδιά αυτό? Ότι είναι ανακατασκευασμενο και μου το πούλησαν σαν καινούργιο?? Ρωτάω γιατί είχε θέμα από την ημέρα που το πήρα (παρασιτα) το οποίο λύθηκε μετά από πολλές φασαρίες με το σέρβις...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μολις μου εβαλες ιδεες, μιας και το εχω 1 μηνα απο σκρουτζομαγαζο και το κουτι δεν ηταν σφραγισμενο αλλα ειχε τις ζελατινες και τα αυτοκολλητα πανω και γενικως φαινοταν καινουριο.

Κατεβασα την εφαρμογη. Μου εχει το knox =0 και λεει πως ειναι oριτζιναλ στον ελεγχο.

Refubished, αν οντως μπορει να βρει τετοια πληροφορια, σημαινει οτι εχει παει τουλαχιστον 1 φορα στο σερβις.

Μας λες και το μαγαζι που το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά κι εγώ που το πήρα από σκρουτζομαγαζο ήταν ανοιγμένο, αλλά είναι μια πάγια τακτική.

 

Επειδή όμως μου μπήκαν ιδέες, κατέβασα την εφαρμογή mobile info και μου έβγαλε ημερομηνία κατασκευής τέλη Ιούνη και έλεγε πως είναι καινούριο. Επίσης είδα πως έχω τον exynos και πως είναι από Ουγγαρία το τηλέφωνο.

 

Όσον αφορά το branded, σκέφτομαι μήπως στρώσει το θέμα αυτό. Ωστόσο πιστεύω πως είναι καθαρά λόγω δύναμης σήματος. Σήμερα έχω γυρίσει σε 3g/2g κανένα θέμα!!

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την επιλεκτική εστίαση..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το αρνητικο με την επιλεκτική εστιαση ειναι πως πρεπει το αντικειμενο να ειναι στα 50 εκατοστα...αρα καποιος αλλλ τροπος γαι πορτραίτο υπαρχει;ή εστω με αλλη εφαρμογή;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελευταίες 2-3 μερες ζεσταίνεται πολύ το κινητό και η μπαταρία φεύγει νερό...Η χρήση που κάνω είναι ακριβώς η ίδια εδώ κι ένα μήνα που το έχω..Μου βγάζει και τρελά ποσοστά στα δεδομένα μπαταρίας ..Λειτουργικο σύστημα android 13%,αδράνεια 10,σύστημα android 10% και 5η θέση οθόνη με 5% και χρήση ούτε 2ωρες...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελευταίες 2-3 μερες ζεσταίνεται πολύ το κινητό και η μπαταρία φεύγει νερό...Η χρήση που κάνω είναι ακριβώς η ίδια εδώ κι ένα μήνα που το έχω..Μου βγάζει και τρελά ποσοστά στα δεδομένα μπαταρίας ..Λειτουργικο σύστημα android 13%,αδράνεια 10,σύστημα android 10% και 5η θέση οθόνη με 5% και χρήση ούτε 2ωρες...

 

Το έχεις αφήσει να κλείσει;

Αν όχι κλείστο και άνοιξε το πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις αφήσει να κλείσει;

Αν όχι κλείστο και άνοιξε το πάλι.

 

Εννοείται..Και επανεκκίνηση έκανα, αλλά τζίφος..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελευταίες 2-3 μερες ζεσταίνεται πολύ το κινητό και η μπαταρία φεύγει νερό...Η χρήση που κάνω είναι ακριβώς η ίδια εδώ κι ένα μήνα που το έχω..Μου βγάζει και τρελά ποσοστά στα δεδομένα μπαταρίας ..Λειτουργικο σύστημα android 13%,αδράνεια 10,σύστημα android 10% και 5η θέση οθόνη με 5% και χρήση ούτε 2ωρες...

 

Τσεκαρε μηπως εχεις ενεργο καποιο συγχρονισμο-backup(samsung cloud,onedrive,google drive) γενικα δες στις πληροφοριες στο λειτουργικο συστημα τα δεδομενα που σταλθηκαν-ληφθηκαν). Ειχα ακριβως το ιδιο θεμα με εσενα και τελικα ηταν ο συγχρονισμος του samsung cloud οπου εκανε backup ολες μου τις photo-συλλογη.

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε μηπως εχεις ενεργο καποιο συγχρονισμο-backup(samsung cloud,onedrive,google drive) γενικα δες στις πληροφοριες στο λειτουργικο συστημα τα δεδομενα που σταλθηκαν-ληφθηκαν). Ειχα ακριβως το ιδιο θεμα με εσενα και τελικα ηταν ο συγχρονισμος του samsung cloud οπου εκανε backup ολες μου τις photo-συλλογη.

 

Και σταμάτησες να παίρνεις backup των φωτογραφιών σου? Δεν το προτείνω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και σταμάτησες να παίρνεις backup των φωτογραφιών σου? Δεν το προτείνω.

Για μένα είναι καλύτερο το back up της Google για τις φωτογραφίες μου, αλλά ότι βολεύει τον καθένα :)

Πάντως κι εγώ απενεργοποιησα το back up της Samsung γιατί ήταν πολύ ενεργοβόρο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μόλις αγόρασα και εγω το κινητό και με ήρθε με 40% μπαταρια τι προτείνετε να κάνω για πρώτες φορτισεις
Οι μπαταρίες λιθιου δεν έχουν ανάγκη. Φόρτιζε το μέχρι 100% και το μόνο που θα προσέχεις πάντα, είναι να μη σου πέφτει κάτω από 5%

 

Στάλθηκε από το SM-G935FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου εβαλες ιδεες, μιας και το εχω 1 μηνα απο σκρουτζομαγαζο και το κουτι δεν ηταν σφραγισμενο αλλα ειχε τις ζελατινες και τα αυτοκολλητα πανω και γενικως φαινοταν καινουριο.

Κατεβασα την εφαρμογη. Μου εχει το knox =0 και λεει πως ειναι oριτζιναλ στον ελεγχο.

Refubished, αν οντως μπορει να βρει τετοια πληροφορια, σημαινει οτι εχει παει τουλαχιστον 1 φορα στο σερβις.

Μας λες και το μαγαζι που το πηρες?

 

Δεν ξέρω αν πρέπει να αναφερθεί το μαγαζί τοβοποιο το πήρα και θεωρηθεί διαφήμιση ή δυσφήμιση... Η αλήθεια είναι ότι το έστειλα στο σέρβις εγώ 2 φορές. Υπάρχει περίπτωση για αυτό το λόγο να φαίνεται refurbished?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι καλύτερο το back up της Google για τις φωτογραφίες μου, αλλά ότι βολεύει τον καθένα :)

Πάντως κι εγώ απενεργοποιησα το back up της Samsung γιατί ήταν πολύ ενεργοβόρο.

 

Το είχα ενεργοποιημένο και στο s7 και σε αυτό (edge) και δεν είχα κάποιο θέμα..Φοβαμαι ότι ο συνδυασμός ζεστης/έλλειψη καλού σήματος στη παραλία, δημιουργεί το θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι καλύτερο το back up της Google για τις φωτογραφίες μου, αλλά ότι βολεύει τον καθένα :)

Πάντως κι εγώ απενεργοποιησα το back up της Samsung γιατί ήταν πολύ ενεργοβόρο.

 

Κι εγώ της Google χρησιμοποιώ αλλά ο φίλος ανέφερε όλα τα backup

 

Τσεκαρε μηπως εχεις ενεργο καποιο συγχρονισμο-backup(samsung cloud,onedrive,google drive) γενικα δες στις πληροφοριες στο λειτουργικο συστημα τα δεδομενα που σταλθηκαν-ληφθηκαν). Ειχα ακριβως το ιδιο θεμα με εσενα και τελικα ηταν ο συγχρονισμος του samsung cloud οπου εκανε backup ολες μου τις photo-συλλογη.
Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πρέπει να αναφερθεί το μαγαζί τοβοποιο το πήρα και θεωρηθεί διαφήμιση ή δυσφήμιση... Η αλήθεια είναι ότι το έστειλα στο σέρβις εγώ 2 φορές. Υπάρχει περίπτωση για αυτό το λόγο να φαίνεται refurbished?

 

Φυσικά.

Το είπες και εσύ ο ίδιος μάλιστα ότι στην αρχή στο έβγαζε κομπλέ...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ της Google χρησιμοποιώ αλλά ο φίλος ανέφερε όλα τα backup

 

μια παρενθεση ,η ποιοτητα που ανεβαινουν στο google ειναι ιδια η μικροτερη;

Link to comment
Share on other sites

μια παρενθεση ,η ποιοτητα που ανεβαινουν στο google ειναι ιδια η μικροτερη;

 

Έχεις και τις 2 επιλογές, έχει απεριόριστο χώρο εφόσον τις συμπιέζει λίγο ενώ μπορεί να ανεβάζει και την original αλλά τραβάει από τον χώρο του google λογαριασμού σου.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Έχεις και τις 2 επιλογές, έχει απεριόριστο χώρο εφόσον τις συμπιέζει λίγο ενώ μπορεί να ανεβάζει και την original αλλά τραβάει από τον χώρο του google λογαριασμού σου.

 

Ok ,ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Εχω μπερδευτεί. Υπαρχουν 2 παραπλησιες εφαρμογές ασφαλούς φακέλου; Μια "πλήρης" που μπορεί να κλειδωσει αρχεία, εφαρμογές, λογαριασμούς, επαφές, κοινώς τα πάντα, και μια "λάιτ" που κλειδώνει μόνο αρχεία;

Πώς μπορούμε να επιλέξουμε τη μια ή την άλλη;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ήμουν χθες με κάποιον με s8 και μου έλεγε αν μπεις στο WiFi εδώ σε χακαρω εύκολα. Ισχύει κάτι τέτοιο τόσο εύκολα; άλλη ερώτηση έχω ψηθεί για αγορα των τηλεφακων για το κινητό μας. Τι πιστεύετε αξίζει; βγάζω αρκετές φωτογραφίες. Είδα μια μπαταρία για το s7 edge στο σκρουτζ έχει 10 με 15 ευρώ για να τη βάλουν ας πούμε σε σμαρτεκ πόσο θα δώσω επιπλέον η με μπαταρία δικιά τους στο περίπου;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ήμουν χθες με κάποιον με s8 και μου έλεγε αν μπεις στο WiFi εδώ σε χακαρω εύκολα. Ισχύει κάτι τέτοιο τόσο εύκολα; άλλη ερώτηση έχω ψηθεί για αγορα των τηλεφακων για το κινητό μας. Τι πιστεύετε αξίζει; βγάζω αρκετές φωτογραφίες. Είδα μια μπαταρία για το s7 edge στο σκρουτζ έχει 10 με 15 ευρώ για να τη βάλουν ας πούμε σε σμαρτεκ πόσο θα δώσω επιπλέον η με μπαταρία δικιά τους στο περίπου;

Α. Όχι, φυσικά δεν είναι τόσο εύκολο.

Β. Μόνο μπαταρία δική τους αλλάζουν. Δε μπορείς δηλαδή να τους πας εσύ μπαταρία, έστω κι αν είναι γνήσια. Γύρω στα 40€-50€ θεωρώ μαζί με εργασία.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει κάποιο κόλπο η κάρτα μνήμης να αντικατασταθεί από κάρτα σιμ?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει κάποιο κόλπο η κάρτα μνήμης να αντικατασταθεί από κάρτα σιμ?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι, μόνο για το αντίθετο υπάρχει τρόπος στο 2καρτο μοντέλο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδία υπάρχει τρόπος να βάλουμε τον s8 launcher με τα εικονίδια καιρόν καιρό χωρίς root;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδία υπάρχει τρόπος να βάλουμε τον s8 launcher με τα εικονίδια καιρόν καιρό χωρίς root;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://apkquick.com/samsung-apk-files/galaxy-s8-weather-widget-apk/

 

https://android.gadgethacks.com/how-to/get-galaxy-s8s-brand-new-launcher-your-s7-s7-edge-no-root-needed-0176873/

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...