Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι έτσι είναι σε όλους, επίσης νομίζω ότι είναι φυσιολογικό.

 

 

1. Κατέβασε αυτό απ' το play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

Και δες το σου γράφει.

2. Το μικρόφωνο πάνω προφανώς είναι για το ήχο στην καταγραφή βίντεο.

3. Με τη χρήση που λες πιστεύω σίγουρα θα σου βγάζει 2 μέρες. Εμένα σε 2 μέρες μου βγάζει περίπου 6 με 7 ώρες ενεργή οθόνη (έχω βγάλει και 8 ωρες)

4. Δεν ξέρω αν μπορεί να σου απαντήσει κάποιος αν μακροπρόθεσμα βλάπτει η γρήγορη φόρτιση (οι περισσότεροι λένε ότι βλάπτει). Η γνώμη μου είναι, όταν δε βιάζεσαι ή το φορτίζεις όλη νύχτα βάλε ενα φορτιστή πιο μικρό να φορτίζει αργά για να μην ανεβάζει πολύ θερμοκρασία, όταν βιάζεσαι να φόρτιση γρήγορα τότε βάλε το δικό του (γρήγορο) φορτιστή.

 

Οσο αφορα την πρωτη ερωτηση φιλε που το γραφει; εχω και εγω την περιεργεια να δω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά είμαι με την 7 nougat και παρατήρησα οτι σε μερικές εφαρμογές πχ Instagram - messenger πατάω το back για να βγω και δεν επιστρέφει θελει να το πατήσω 2-3 φορές το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξαφνικά το τηλέφωνο μπρίκαρε. Έκλεισε μόνο του ενώ είχε μπαταρία και δεν ανοίγει με τίποτα. Δεν είναι ρουταρισμένο ούτε είχε καμμία περίεργη εφαρμογή μέσα. Αν το βάλω στη φόρτιση δείχνει να φορτίζει αλλά πέραν αυτού τίποτα!!! Καμμιά ιδέα;

Εν τω μεταξύ καλώ το νούμερο από το σταθερό και χτυπάει κανονικά χωρίς το τηλέφωνο να ανταποκρίνεται καθόλου...

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξαφνικά το τηλέφωνο μπρίκαρε. Έκλεισε μόνο του ενώ είχε μπαταρία και δεν ανοίγει με τίποτα. Δεν είναι ρουταρισμένο ούτε είχε καμμία περίεργη εφαρμογή μέσα. Αν το βάλω στη φόρτιση δείχνει να φορτίζει αλλά πέραν αυτού τίποτα!!! Καμμιά ιδέα;

 

Δοκίμασε hard reset από recovery.

Πατώντας νομίζω το + της έντασης, power και home μπαίνει στην recovery.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε hard reset από recovery.

Πατώντας νομίζω το + της έντασης, power και home μπαίνει στην recovery.

Το έκανα κι αυτό αλλά τίποτα...

Ούτε και με τον υπολογιστή συνδέεται. Λαμπρά...

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξαφνικά το τηλέφωνο μπρίκαρε. Έκλεισε μόνο του ενώ είχε μπαταρία και δεν ανοίγει με τίποτα. Δεν είναι ρουταρισμένο ούτε είχε καμμία περίεργη εφαρμογή μέσα. Αν το βάλω στη φόρτιση δείχνει να φορτίζει αλλά πέραν αυτού τίποτα!!! Καμμιά ιδέα;

Εν τω μεταξύ καλώ το νούμερο από το σταθερό και χτυπάει κανονικά χωρίς το τηλέφωνο να ανταποκρίνεται καθόλου...

Power + volume down για 7+ δευτερόλεπτα (force restart).

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα κι αυτό αλλά τίποτα...

Δοκίμασε να κρατήσεις πατημένα τα κουμπιά για παραπάνω από 10 δεύτερα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κρατήσεις πατημένα τα κουμπιά για παραπάνω από 10 δεύτερα.

Κάνοντάς το με volume up δεν έκανε τίποτα.

Με volume down άνοιξε, του έκανα restart και φαίνεται να δουλεύει πάλι κανονικά.

Χίλια ευχαριστώ. Τί μπορεί να έπαιξε;

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντάς το με volume up δεν έκανε τίποτα.

Με volume down άνοιξε, του έκανα restart και φαίνεται να δουλεύει πάλι κανονικά.

Χίλια ευχαριστώ. Τί μπορεί να έπαιξε;

Μάλλον κάποια εφαρμογή το προκαλεί. Το είχε πάθει και ένας φίλος με το edge αλλά δεν του το ξανάκανε 2η φορά.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάποια εφαρμογή το προκαλεί. Το είχε πάθει και ένας φίλος με το edge αλλά δεν του το ξανάκανε 2η φορά.

Άρα να μην τρέχω για service αύριο;

Link to comment
Share on other sites

Απαντήστε κάποιος ρε παιδιά όλοι s7 edge χρησιμοποιείτε

 

Γενικά νομίζω με την απόδοση του άσπρου έχει ένα θεματακάτι το κινητό απο διαφορετικές γωνίες. Στο δικό μου όταν το βλέπω κανονικά το λευκό του είναι αρκετά warm με ελαφρώς κίτρινη απόχρωση και όταν το βλέπω υπο γωνία το λευκό γίνεται ψυχρό. Δεν ξέρω αν είναι γενικό φαινόμενο ή συμβαίνει μόνο στο δικό μου. Ίσως φταίει βέβαια και το γεγονός ότι πριν είχα κινητό με Lcd οθόνη όπου εκεί το άσπρο φαίνεται πιο ψυχρό γενικά.

Edited by telis62
Link to comment
Share on other sites

Άρα να μην τρέχω για service αύριο;

Το έπαθα κ εγώ. Την πρώτη φορά με restart των 7 sec power button + volume down δεν έκανα τίποτα. Το θεώρησα τυχαίο περιστατικό. Μετά από 2 βδομάδες περίπου έπρεπε να το κάνω πάνω από 15 restart με αυτό τον τρόπο μέσα στη μέρα για να ξεκολλήσει. Οπότε κ το πήγα service για αλλαγή πλακέτας.

 

Παρακολούθα το πως θα πάει κ βλέπεις. Παίξε λίγο με φωτογραφική για αρκετή ώρα αν θες να δεις αν είναι hw. Είχα πάει εκδρομή κ έβγαζα συνέχεια φωτογραφίες τη δεύτερη φορά που τα έπαιξε εντελώς..

me > you
Link to comment
Share on other sites

1. Κατέβασε αυτό απ' το play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

Και δες το σου γράφει.

2. Το μικρόφωνο πάνω προφανώς είναι για το ήχο στην καταγραφή βίντεο.

3. Με τη χρήση που λες πιστεύω σίγουρα θα σου βγάζει 2 μέρες. Εμένα σε 2 μέρες μου βγάζει περίπου 6 με 7 ώρες ενεργή οθόνη (έχω βγάλει και 8 ωρες)

4. Δεν ξέρω αν μπορεί να σου απαντήσει κάποιος αν μακροπρόθεσμα βλάπτει η γρήγορη φόρτιση (οι περισσότεροι λένε ότι βλάπτει). Η γνώμη μου είναι, όταν δε βιάζεσαι ή το φορτίζεις όλη νύχτα βάλε ενα φορτιστή πιο μικρό να φορτίζει αργά για να μην ανεβάζει πολύ θερμοκρασία, όταν βιάζεσαι να φόρτιση γρήγορα τότε βάλε το δικό του (γρήγορο) φορτιστή.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τις απαντήσες!

Κάτι ακόμα όποιος γνωρίζει. Θέλω να αλλάζω γρήγορα από 2g σε 3g και σε 4g ή και αντίστροφα χωρίς να μπαίνω συνέχεια από τις ρυθμίσεις. Υπάρχει κάποιος τρόπος;

Θα ήταν πολύ χρήσιμο να το πρόσθεταν στην μπάρα ειδοποιήσεων. Στην nougat απ' ότι διάβασα θα μπορείς να προσθέτεις γρήγορες ρυθμίσεις στην μπάρα. Όσοι έχετε περάσει την nougat υπάρχει αυτή η δυνατότητα ή την έχει "κόψει" η samsung;

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.softforge.switchnetwork.

Σε πάει πιο γρήγορα στη ρύθμιση. Δεν έχω βρει κάτι πιο γρήγορο.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Update στον default browser 5.0.20.45 εγινε ακομα ποιο γρηγορος

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απαντήστε κάποιος ρε παιδιά όλοι s7 edge χρησιμοποιείτε

Δεν καταλαβαινω ακριβως τι ρωτας...αν παω απο καθετα στις 0 μοιρες να κοιταξω εντελως στο πλαι φαινεται κιτρινωπο...οχι ομως για στρεψη 50 μοιρων δεξια αριστερα ...εκει φαινεται ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έτσι είναι σε όλους, επίσης νομίζω ότι είναι φυσιολογικό

 

 

 

Γενικά νομίζω με την απόδοση του άσπρου έχει ένα θεματακάτι το κινητό απο διαφορετικές γωνίες. Στο δικό μου όταν το βλέπω κανονικά το λευκό του είναι αρκετά warm με ελαφρώς κίτρινη απόχρωση και όταν το βλέπω υπο γωνία το λευκό γίνεται ψυχρό. Δεν ξέρω αν είναι γενικό φαινόμενο ή συμβαίνει μόνο στο δικό μου. Ίσως φταίει βέβαια και το γεγονός ότι πριν είχα κινητό με Lcd οθόνη όπου εκεί το άσπρο φαίνεται πιο ψυχρό γενικά.
Ευχαριατω παιδιά...Μου έκανε εντύπωση επειδή στο προηγούμενο κινητό που είχα (iPhone 6s) δεν μου το έκανε αυτό,παρά μόνο εάν του φορούσα κανα τζαμάκι ή μεμβράνη κακής ποιότητας...Γιαυτο γενικώς παραξενεύτηκα.
Link to comment
Share on other sites

Για ψαξε στο νετ για καμια πιο παλια εκδοση....πχ

 

Samsung Smart Switch 4.1.16121.3 Download - TechSpot

http://www.techspot.com/downloads/6086-samsung-smart-switch.html

 

πάλι το ίδιο. Δεν μπορώ να το εγκαταστήσω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριατω παιδιά...Μου έκανε εντύπωση επειδή στο προηγούμενο κινητό που είχα (iPhone 6s) δεν μου το έκανε αυτό,παρά μόνο εάν του φορούσα κανα τζαμάκι ή μεμβράνη κακής ποιότητας...Γιαυτο γενικώς παραξενεύτηκα.

 

Καλά αν ήρθες από iphone που εκεί το άσπρο είναι αρκετά ψυχρό (προς το μπλε) τότε σίγουρα θα σε παραξενεύει. Δώσε του λίγο χρόνο και θα το συνηθίσεις .

Link to comment
Share on other sites

πάλι το ίδιο. Δεν μπορώ να το εγκαταστήσω.

 

Κοιτα εδω...

 

και αν σου δινει αυτο το error

 

κατεβασε και εγκατεστησε....

 

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=d5692ce4-adad-4000-abfe-64628a267ef0&displaylang=en

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εδω...

 

και αν σου δινει αυτο το error

 

κατεβασε και εγκατεστησε....

 

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=d5692ce4-adad-4000-abfe-64628a267ef0&displaylang=en

 

Είσαι μάγκας. Μόλις τελείωσα την εγκατάσταση. Ευχαριστώ πολύ!:D

Link to comment
Share on other sites

Update στον default browser 5.0.20.45 εγινε ακομα ποιο γρηγορος

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν καταλαβαινω ακριβως τι ρωτας...αν παω απο καθετα στις 0 μοιρες να κοιταξω εντελως στο πλαι φαινεται κιτρινωπο...οχι ομως για στρεψη 50 μοιρων δεξια αριστερα ...εκει φαινεται ιδιο.

 

Από που μπορούμε να κάνουμε την ενημέρωση?

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.softforge.switchnetwork.

Σε πάει πιο γρήγορα στη ρύθμιση. Δεν έχω βρει κάτι πιο γρήγορο.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραίος! Πολύ καλό!

Σε όσους έχουν περάσει την nougat μπορούν να προσθέσουν γρήγορες ρυθμίσεις στην μπάρα ειδοποιήσεων. Για ενημερώστε μας παίδες..

Link to comment
Share on other sites

Update στον default browser 5.0.20.45 εγινε ακομα ποιο γρηγορος

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν καταλαβαινω ακριβως τι ρωτας...αν παω απο καθετα στις 0 μοιρες να κοιταξω εντελως στο πλαι φαινεται κιτρινωπο...οχι ομως για στρεψη 50 μοιρων δεξια αριστερα ...εκει φαινεται ιδιο.

 

Τελικά βρήκα από που κάνουμε ενημέρωση αλλά στην εγκατάσταση μου βγάζει ότι ενδέχεται το πακέτο να είναι κατεστραμμενο

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα από που κάνουμε ενημέρωση αλλά στην εγκατάσταση μου βγάζει ότι ενδέχεται το πακέτο να είναι κατεστραμμενο

από που την κάνουμε update?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...