Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάπου διάβασα ότι έχουν απεργίες κάποιοι στα πλοία για αυτό δεν έχουν οθόνες.

 

 

Μάλλον σοβαρότερο το πρόβλημα.

http://www.capital.gr/story/3151768

Βέβαια αυτό δεν αναιρεί εδώ και 1 μήνα λύση να μην έχουν βρει οι αντιπροσωπείες να καλύψουν περιστατικά όπου χρειάζεται να προβούν σε αντικαταστάτη σε ανταλλακτικά των κινητών.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τηλεφώνησα για ακόμη μια φορά προηγουμένως κ ο υπάλληλος από την εξυπηρέτηση πελατών μου λέει να περιμένω σε αναμονή πηγαίνει μιλάει με τον προϊστάμενο για το θέμα μου κ μου αναφέρει ότι δεν μπορεί να μιλήσει μαζί μου κ ότι θα επικοινωνήσει κάποια στιγμή εντός της ημέρας??Την προηγούμενη φορά δεν με τηλεφώνησε πότε o προϊστάμενος.....4 εβδομάδα στο εξουσιοδοτημένο service η συσκευη μου για δεύτερη φορά και δεν με έχει ενημερώσει κανείς από Samsung...γιατί τόσο γείωση??Πρώτη φορά τέτοια απαράδεκτη συμπεριφορά από εταιρεία..

Τα ίδια και εγώ... Πραγματικά αηδιαστικη κατάσταση. 600 ευρώ τηλέφωνο και δεν το έχω 20 μέρες. Τι άλλο να πει κανείς? Ότι πρόβλημα και να αντιμετωπίζουν δε γίνεται ένα τηλέφωνο τέτοιας αξίας να λείπει από τα χέρια του καταναλωτή για τόσο μεγάλο διάστημα. Ότι και να λέμε όσο και να θέλουμε να βρούμε δικαιολογίες επειδή μας αρέσει η εταιρεία δεν υπάρχουν δικαιολογίες. Απλά ΤΡΑΓΙΚΗ ΣΑΜΣΟΥΝΓΚ

Οι φίλοι που έχουν πρόβλημα με την οθόνη ας περιμένουν μέχρι να υπάρξει βελτίωση της κατάστασης γιατί αλλιώς απλά θα πάθουν τα νεύρα σας

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω κ εγώ, το πήρα Μάιο από σκρουτζομάγαζο (δεν ξέρω παρτίδα, ήταν από Σλοβακία μου είπαν) κ από τον Ιούνη το έτρεχα σε σέρβις επειδή δεν ήξερε η αντιπροσωπεία εδώ ότι το λεπτό κενό στα πλάγια είναι φυσιολογικό κ μου είπαν να το πάω για να το φτιάξουν. Μου έστειλαν νέα συσκευή (σφραγισμένο κουτί, κατασκευάστηκε 13/9) μετά από 4 φορές στο σέρβις τους κ ήρθε με χαλασμένο home button κ φως να βγαίνει περιμετρικά, σε 1 σημείο τόσο έντονα που το έβλεπα κ όταν το έβλεπα κάθετα μέσα στο σπίτι. Τώρα περιμένω για νέο αίτημα αντικατάστασης, μετά από 5 μέρες που απλά μου έλεγαν να περιμένω κ τους είπα να το πάω σε σέρβις εγώ για να τους πει ότι έχει θέμα κ να ξεκινήσει η διαδικασία. Είναι απαράδεκτοι οι άνθρωποι. Τεράστιες αναμονές για τα πάντα κ δεν παίρνεις καμία ενημέρωση. Όταν πήγα στο σέρβις, είχε άλλους 4-5 που είχαν παράπονα για αναμονές, κ ένας κύριος που πήγε το κινητό για θέμα στην κάμερα, του το έφτιαξαν κ πλήρωσε λόγω ληγμένης εγγύησης κ τώρα έχει πάλι θέμα 1 μήνα μετά. Το φιάσκο με το note ήταν το κάρμα που τους εκδικήθηκε για τις βλακείες τους.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες παρατήρησα μια καθυστέρηση απόκρισης στο κεντρικό κουμπί.

Το πατάω και μερικές φορές κάνει έως περίπου 1,5 δευτερόλεπτο να ανοίξει η οθόνη.

Κανονικά η απόκριση ήταν άμεση πάντα.

Τώρα κάποιες φορές είναι άμεση κάποιες κάνεις όπως είπα μέχρι και 1,5 δευτερόλεπτα να ανοίξει.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω εδώ και αρκετές μέρες για τα προβλήματα οθόνης που έχουν κάποιοι φίλοι εδώ. Λοιπόν συνάδελφος που έχει και αυτός S7 edge παρτίδας Απριλίου , μου το έδειξε σήμερα με μια οθόνη όλη να τρεμοπαίζει και << ντυμένη >> κατά τα 3/4 στα λευκορόζ.

Δε κρύβω ότι ήταν κάπως να βλέπεις αυτή τη συσκευή σε αυτό το χάλι. Η δική μου πάντως ( έκδοσης 1/3/16 ) που την έχω στα χέρια μου από 1/4/16 είναι άψογη σε όλα ΦΤΟΥ! ΦΤΟΥ! ΦΤΟΥ! και αν τυχόν μου βγάλει τίποτα παρόμοιο, τουλάχιστον να είναι ακόμα εντός εγγύησης και να έχουν λήξη τα προβλήματα διαθεσιμότητας ανταλλακτικών.

Πάντως αν και με αυτή τη συσκευή 6,5 μήνες τώρα απόλυτα ευχαριστημένος και με το Alpha μου 1,5 χρόνο πάλι απόλυτα ευχαριστημένος, η Samsung μας έχει βάλει στη << πρίζα >> το τελευταίο καιρό, μια με τα δικά μας και τα ανταλλακτικά τους , μια με το σοβαρότατο θέμα του Note 7........ Ας ελπίσουμε να πάνε τα πράγματα καλά.......

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που είχε αρχίσει να φτιάχνει η Samsung & φαινόμενα s3,s4, note 2 να αποτελούν ανάμνηση, βλέπω ότι αρχίζει να ξανακυλαει :down:
Link to comment
Share on other sites

Σμαρτεκ ενημερωση σημερα ....Οθονες δεν υπαρχουν ουτε για S7 ουτε για S6

 

ρεζίλι των σκυλιών!!!!!Αλαξτε μας συσκευη 5 μηνών και κάηκε pixel

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

λετε μονο για της οθονες...το οτι το κινητο θα ανοιχτει κ ειναι αδιαβροχο?πιστευετε οτι ο τεχνικος θα το ξαναεκλεισε οπως το κλεινουν στο εργοστασιο κ θα ξαναγινει αδιαβροχι??
Link to comment
Share on other sites

λετε μονο για της οθονες...το οτι το κινητο θα ανοιχτει κ ειναι αδιαβροχο?πιστευετε οτι ο τεχνικος θα το ξαναεκλεισε οπως το κλεινουν στο εργοστασιο κ θα ξαναγινει αδιαβροχι??

 

Ναι γιατί πως νομίζεις οτι εχει αδιάβροχοποιηση; και βασικό δεν είναι αδιάβροχο απλα αντέχει στο νερό για λίγο water resistant οχι waterproof.

Link to comment
Share on other sites

λετε μονο για της οθονες...το οτι το κινητο θα ανοιχτει κ ειναι αδιαβροχο?πιστευετε οτι ο τεχνικος θα το ξαναεκλεισε οπως το κλεινουν στο εργοστασιο κ θα ξαναγινει αδιαβροχι??

Επισημο σερβις ειναι αρχηγε οχι ο Κυρ Μητσος ο μαστορας που αναλαμβανει απο περγολες μεχρι πλακακια μπανιου κι επισκευες τηλεορασεων.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

γίνεται να αλλάξουμε και τα εικονίδια εκτός από θέματα;

 

Μα τα εικονιδια,αλλαζουν με τα θεματα...Πολλα θεματα εχουν διαφορετικα εικονιδια.

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κάποιον κατά την διάρκεια που παίζει μουσική το κινητό με headphones κεφαλής να σταματάει η αναπαραγωγή; Όση ώρα ακούω μουσική με σβηστεί οθόνη στο 5λεπτο παύει να παίζει. Αν έχω ενεργή την οθόνη πχ τρέχω μια άλλη εφαρμογή η οτιδήποτε δεν σταματάει. Μου έχει κάνει εντύπωση και παράλληλα είναι πολύ εκνευριστικό. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι ας ποσταρει.
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κάποιον κατά την διάρκεια που παίζει μουσική το κινητό με headphones κεφαλής να σταματάει η αναπαραγωγή; Όση ώρα ακούω μουσική με σβηστεί οθόνη στο 5λεπτο παύει να παίζει. Αν έχω ενεργή την οθόνη πχ τρέχω μια άλλη εφαρμογή η οτιδήποτε δεν σταματάει. Μου έχει κάνει εντύπωση και παράλληλα είναι πολύ εκνευριστικό. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι ας ποσταρει.

 

Προσωπικά και μισάωρα που χω ακούσει με σβηστή οθόνη από τα τραγούδια που χω βάλει στην SD δεν είχε σταματήσει.

Το μόνο που βρίσκω παρόμοιο με το πρόβλημα σου είναι όταν κάνεις streaming από spotify ή άλλα παρόμοια apps, λύση δεν είδα εκτος από το να δοκιμάσεις άλλο πρόγραμμα αναπαραγωγής και να τσεκάρεις αν είσαι σε power saving mode.

Link to comment
Share on other sites

Μουσική ακούω από την SD δεν έχω πρόγραμμα. Από εκεί και πέρα στις ρυθμίσεις που λες πως το τσεκάρω; ότι είδα και έψαξα δεν έχω ενεργοποιήσει κάποιο saving mode. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι επειδή έχω τέρμα τον ήχο μήπως ζεστενετε και κόβει; από την άλλη με αναμμένη οθόνη γιατί δεν κόβει; δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κάποιον κατά την διάρκεια που παίζει μουσική το κινητό με headphones κεφαλής να σταματάει η αναπαραγωγή; Όση ώρα ακούω μουσική με σβηστεί οθόνη στο 5λεπτο παύει να παίζει. Αν έχω ενεργή την οθόνη πχ τρέχω μια άλλη εφαρμογή η οτιδήποτε δεν σταματάει. Μου έχει κάνει εντύπωση και παράλληλα είναι πολύ εκνευριστικό. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι ας ποσταρει.

Στην εφαρμογή της μουσικής δες αν στις ρυθμίσεις έχεις κάποιο music auto-off

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Μουσική ακούω από την SD δεν έχω πρόγραμμα. Από εκεί και πέρα στις ρυθμίσεις που λες πως το τσεκάρω; ότι είδα και έψαξα δεν έχω ενεργοποιήσει κάποιο saving mode. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι επειδή έχω τέρμα τον ήχο μήπως ζεστενετε και κόβει; από την άλλη με αναμμένη οθόνη γιατί δεν κόβει; δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Φιλε μου αυτο με την ζέστη που λες το αποκλειω. Παιζω παιχνίδι καμια ωρα συνεχόμενα και το κινητό δεν το αισθάνεσαι ζεστό.

 

Ίσως είναι με την sd το θέμα.

Δοκίμασε να τα μεταφέρεις στην μνήμη του τηλεφώνου να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Χτες το βράδυ με πήραν τηλέφωνο για μια προσφορά που τρέχει τώρα αγοράζοντας μια High End Samsung TV (ue55ks8000) παίρνεις δώρα το S7 edge και μου είπαν ότι εντός 2 εβδομάδων θα μου το στείλουν. Τους ρώτησα αν έχω επιλογή σε χρώμα και μου είπαν μόνο σε μαύρο. :(

Τι πρέπει να προσέξω μόλις έρθει ? Υπάρχει test για να τσεκάρεις τα καμμένα pixels ? Θα είναι Ελληνικό unbranded ?

Η sim είναι micro ή nano ? Στο LG G4 που έχω τώρα μου φαίνεται ότι είναι micro.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω θέμα με τις κλήσεις... Ακούω διαφορα παράσιτα... Υπάρχει περίπτωση να έχει θέμα το ακουστικό ή είναι θέμα software? Σήμερα έγινε πολύ έντονο το θέμα.. Το έχει αντιμετωπίσει μαι άλλος το θέμα ή να ετοιμάζομαι για σέρβις?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με Smartec σήμερα και μου λένε ότι ξανά έγινε αίτημα αντικατάστασης από εμάς κ περιμένουμε απάντηση από Samsung...Φανταστείτε αδυνατούν να το επιδιορθώσουν(για δεύτερη φορά) αφού δεν έχουν οθόνες.Μόνο για ντομάτες και γιαούρτια είναι κατά τα άλλα παρουσίασαν κινητάρα.

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ποιας χώρας συνήθως περνούν πρώτα update ?

Netherlands (PHN) και Ηνωμένο Βασίλειο (BTU) , με την διαφορά ότι η αγγλική είναι λίγο πιο ελαφριά γιατί δεν έχει προεγκατεστημενα fb, messenger κτλ και κατεβάζοντας τα από playstore μπορεί να τα βάλει σε εξοικονόμηση. Έχω την PHN και στο επόμενο update που θα δοθεί θα γυρίσω σε BTU

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τωρα που τα εκαναν μαντάρα με το Note 7, ελπιζω να δωσουν ωθηση στο s7 edge (σε updates) μεχρι να βγει το S8 ...

Θα δώσουν? Η θα κρατήσουν τα χαρακτηριστικά του note (grace ux, battery saving) για το s8? Μάλλον μας κόβω για το 2ο. Άσε που σήμερα σε meeting(για πλάκα βέβαια) μου ζήτησαν να απενεργοποιήσω το κινητό νομίζοντας ότι είναι νοτε. Είχα 10 iphonakides απέναντι μου και άντε να εξηγήσεις..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...