Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μακάρι να λύνονταν όλα τα προβλήματα με τους απλοϊκούς συλλογισμούς σου. 1.7 το ενα, 2.2 το άλλο άρα καλύτερο το 1.7 :)

 

Πάντως, στα χαρτιά πάντα, τα χαρακτηριστικά της φωτογραφική του S7/S7 edge είναι ανώτερη από αυτήν του iphone 6s plus. Μεγαλύτερος σε διαστάσεις σένσορας, μεγαλύτερα πίξελ, πιο φωτεινός φακός και πιο ευρυγώνιος (το τελευταίο ίσως είναι κάπως υποκειμενικό).

Μόνο στην ποιότητα των οπτικών μερών δεν ξέρουμε με σαφήνεια τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες.

αξιζει λετε η αγορα του απο αγγελια μιας εβδομαδας στα 730 ευρω?

η καλυτερα 790 και το κεφαλι ησυχο?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, στα χαρτιά πάντα, τα χαρακτηριστικά της φωτογραφική του S7/S7 edge είναι ανώτερη από αυτήν του iphone 6s plus. Μεγαλύτερος σε διαστάσεις σένσορας, μεγαλύτερα πίξελ, πιο φωτεινός φακός και πιο ευρυγώνιος (το τελευταίο ίσως είναι κάπως υποκειμενικό).

Μόνο στην ποιότητα των οπτικών μερών δεν ξέρουμε με σαφήνεια τι γίνεται.

 

Ποιο iPhone 6s plus ρε παιδια? Αυτό εχει βγει από την εξισωση. Η καμερα του είναι απαραδεκτη για 2016. Με note 4 συγκρινεται, 2 γενιες πισω δηλαδή...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες.

αξιζει λετε η αγορα του απο αγγελια μιας εβδομαδας στα 730 ευρω?

η καλυτερα 790 και το κεφαλι ησυχο?

Αν είναι σφραγισμένο , ναι. Αν όχι , δώσε τα 60 παραπάνω, αν και πάλι φαντάζομαι ότι και στη πρώτη περίπτωση θα παίζει η εγγύηση, σίγουρα όμως όχι το DOA που και αυτό είναι πολύ σημαντικό.

Άρα εγώ σε μη σφραγισμένο θα έδινα τα 60 παραπάνω, και αυτό για το << φόβο των Ιουδαίων >> επειδή θα είχα το DOA. Το ρίσκο πάντως είναι μικρό για κάποιον που θα θελήσει να το πάρει, εφόσον υπάρχει η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Για δειτε και αυτο.Ισως ενδιαφερει καποιους.

http://www.sammobile.com/2016/03/16/galaxy-s7-edge-tip-put-a-file-manager-on-your-edge-screen/

Link to comment
Share on other sites

Μολις ξανα μιλησα με Κωτσοβολο. Κλασσικα ειμαστε σε σειρα προτεραιοτητας και βαση ημερομηνιας προπαραγγελιας (28-02) παω για την επομενη εβδομαδα. Υπηρξε και ενα καλο απο την ολη ιστορια. Εαν δεν προλαβουμε προθεσμια για το VR θα το καλυψει ο Κωτσοβολος και σε εμενα τουλαχιστον ο υπαλληλος μου ειπε και για δωρο για την ολη ''καθυστερηση'' την επεκταση εγγυησης Total Support 360 για εναν χρονο επιπλεον της εργοστασιακης μαζι με ασφαλεια για θραυση οθονης κλπ κλπ αξιας 109 ευρω. Με γλυκανε λιγο αυτο και γλυτωσαν τα μπινελικια πρωι πρωι :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται.

 

Για μένα σε samsung η καλύτερη λύση είναι το home button.

Το πατάς για ανάβει, και με μια εφαρμογή από το store(π.χ screen off and lock) μπορείς να ορίσεις να κλείνει η συσκευή με παρατεταμένο πάτημα του.

Σεβαστό όμως ότι κάποιοι δεν θέλουν να χρησιμοποιούν το home button.

 

Έβαλα και εγώ το screen off and lock και μερικές παρόμοιες εφαρμογές αλλά με ξενέρωνε όταν το κλείδωνα η οθόνη δεν έκλεινε όπως όταν πατάμε το κουμπί κλειδώματος αλλά έβγαζε μια λάμψη ανέβαζε στιγμιαία φωτεινότητα και μετά κλείδωνε και έτσι τις έβγαλα να μην κάνω καμιά ζημιά στην οθόνη.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ το screen off and lock και μερικές παρόμοιες εφαρμογές αλλά με ξενέρωνε όταν το κλείδωνα η οθόνη δεν έκλεινε όπως όταν πατάμε το κουμπί κλειδώματος αλλά έβγαζε μια λάμψη ανέβαζε στιγμιαία φωτεινότητα και μετά κλείδωνε και έτσι τις έβγαλα να μην κάνω καμιά ζημιά στην οθόνη.

 

1ον δε κανεις καμια ζημια στην οθονη..ενα εφεδακι ειναι... 2ον εχει στις ρυθμισεις της εφαρμογης με τι τροπο θες να κλεινει η οθονη, απο το να κλεινει τελειως απλα μεχρι να κανει τουμπες..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια βρηκα εναν ανθρωπο που πουλαει σφραγισμενα ,

http://infopartners.gr/index.php?route=common/home

με τιμολογιο απο αυτο το καταστημα,που πουλαει χοντρικη λεει.

περιμενω να μου στειλει με mail το τιμολογιο ,να μιλησω με samsung για εγγυηση κτλ

και αν θελω να μου το στειλει αντικαταβωλη.

ακουγοταν πολυ ψαγμενος .

750ευρω.

ολα μαζι με μεταφορικα για επαρχια που μενω.

τι λετε?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ποιο iPhone 6s plus ρε παιδια? Αυτό εχει βγει από την εξισωση. Η καμερα του είναι απαραδεκτη για 2016. Με note 4 συγκρινεται, 2 γενιες πισω δηλαδή...

 

Επειδη τυχαινει να εχω χρησιμοποιησει και τα 2 , να σου πω οτι οι διαφορες ειναι μικρες .

Κυριως εχουν να κανουν με την επεξργασια (software) .

 

Το s7 που εχω τωρα, εχει πιο γρηγορη εστιαση στα σκοτεινα και ελαχιστα καλυτερη εικονα (θορυβο) στα σκοτεινα παλι.

 

Στα ημερησια, μονο το χρωμα και η οξυτητα διαφερουν και σε αλλους αρεσει περισσοτερο και σε αλλους λιγοτερο η υπερβολικη επεξεργασια που κανει η samsung .

Link to comment
Share on other sites

 

Καλα τα ειπε παντως ο τυπος...... Ειδικα στο σημειο με το μπλα μπλα μπλα..... θεουλης..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Περα απο την πλακα παντως φαινεται οτι ο Exynos ειναι ενα κλικ καλυτερος στην αποκριση......

Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια βρηκα εναν ανθρωπο που πουλαει σφραγισμενα ,

http://infopartners.gr/index.php?route=common/home

με τιμολογιο απο αυτο το καταστημα,που πουλαει χοντρικη λεει.

περιμενω να μου στειλει με mail το τιμολογιο ,να μιλησω με samsung για εγγυηση κτλ

και αν θελω να μου το στειλει αντικαταβωλη.

ακουγοταν πολυ ψαγμενος .

750ευρω.

ολα μαζι με μεταφορικα για επαρχια που μενω.

τι λετε?

 

Νίκο, με τον συνονόματο που μίλησες, επειδή έχω προμηθευτεί είτε για εμένα ή για φίλους αρκετές συσκευές αυτό που μπορώ να σου πω με σιγουριά είναι πως είναι άψογος και επαγγελματίας.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τυχαινει να εχω χρησιμοποιησει και τα 2 , να σου πω οτι οι διαφορες ειναι μικρες .

Κυριως εχουν να κανουν με την επεξργασια (software) .

 

Το s7 που εχω τωρα, εχει πιο γρηγορη εστιαση στα σκοτεινα και ελαχιστα καλυτερη εικονα (θορυβο) στα σκοτεινα παλι.

 

Στα ημερησια, μονο το χρωμα και η οξυτητα διαφερουν και σε αλλους αρεσει περισσοτερο και σε αλλους λιγοτερο η υπερβολικη επεξεργασια που κανει η samsung .

 

Το κρατησα μια εβδομαδα (iPhone 6s plus) πριν ένα τριμηνο, κανοντας δοκιμες παραλληλα με ένα s6 εκεινο το διάστημα.

Η καμερα σε οτιδήποτε που δεν είναι επαρκως φωτισμενο (πχ εσωτερικους χωρους, απόγευμα, βραδυ) είναι για κλαματα και σιγουρα όχι για κινητο 900 ευρω...

Στο θεμα μας τωρα, s7 edge. Κανενα καλο γυαλι εχει εντοπισει κανεις? Δυσκολα...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τυχαινει να εχω χρησιμοποιησει και τα 2 , να σου πω οτι οι διαφορες ειναι μικρες .

 

Κυριως εχουν να κανουν με την επεξργασια (software) .

 

 

 

Το s7 που εχω τωρα, εχει πιο γρηγορη εστιαση στα σκοτεινα και ελαχιστα καλυτερη εικονα (θορυβο) στα σκοτεινα παλι.

 

 

 

Στα ημερησια, μονο το χρωμα και η οξυτητα διαφερουν και σε αλλους αρεσει περισσοτερο και σε αλλους λιγοτερο η υπερβολικη επεξεργασια που κανει η samsung .

 

 

Δεν κανεις σωστή σύγκριση.

H καμερα του iPhone 6s Plus που έχω εδώ και αρκετούς μήνες. Συγκρίνεται μονο με του Note 4.

 

Σε σύγκριση με το Note 5 που είχα πριν, στις φωτογραφίες εξωτερικού χώρου το software του iPhone υπερτερεί σε κοντραστ και στα χρώματα τα οποία δείχνουν πιο ζωντανά χωρίς να ειναι υπερκορεσμένα.

Χανει όμως σε ευκρίνεια όταν κανεις ζουμ στο πλάνο.

Ειδικά όταν υπάρχουν πρόσωπα στο πλάνο, η διαφορα ειναι εμφανής υπέρ του Samsung.

 

Απο εκει και πέρα σε εσωτερικούς χώρους με νορμαλ η χαμηλό φωτισμό, ειναι καλύτερα να μην επιχειρείς να φωτογραφίσεις με iPhone. Θόρυβος και καθόλου λεπτομέρεια μόλις δεις την φωτογραφια σε μεγαλύτερη οθόνη.

Προσωπικά δεν τραβάω φωτογραφίες με το iPhone αν δεν υπαρχει πολύ δυνατός φωτισμός.

Αν θέλω να φωτογραφίσω πρόσωπο πλησιάζω στο ενα μέτρο γιατι πιο μακριά οι σκιές του προσώπου ειναι γεμάτες κόκκο.

 

Ειναι αμαρτία να συγκρίνουμε την καμερα του iPhone με του S7.

Εκτος και αν η σύγκριση γινεται στην οθόνη του κινητού και μάλιστα χωρίς καθόλου ζουμ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νίκο, με τον συνονόματο που μίλησες, επειδή έχω προμηθευτεί είτε για εμένα ή για φίλους αρκετές συσκευές αυτό που μπορώ να σου πω με σιγουριά είναι πως είναι άψογος και επαγγελματίας.

 

κατι μου λεει οτι θα τα παμε καλα ,πολυ καλα,και θα ξεχασω το skroutz.

με καταλαβαινεις προφανως.

αυριο θα εχω και εγω επιτελους το κοσμημα που ακουει στο ονομα s7 edge.

σ ευχαριστω για την ενημερωση.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

εσυ κανεις λαθος συγκριση ...

 

Το Νοτε 4 και 5 εχουν καμερες με περισσοτερα Mp εξου και η μεγαλυτερη λεπτομερεια που αναφερεις.

Το s7 exei ta idia Mp αρα η ευκρινεια και λεπτομερεια ειναι παραπλησια.

 

Το contrast που αναφερεις και τα πιο κορεσμενα χρωματα , ειανι αποτελεσμα επεξεργασιας και διαφορετικης φιλοσοφιας καθε εταιρειας.

 

Η apple θελει την εικονα πιο φυσικη , ενω η Samy πιο "εντυπωσιακη".

 

Αυτο ομως δε κανει πιο καλη τη μια απο την αλλη.

 

Θα βαλω και καποια δειγματα οταν μπορεσω για να τα δουμε.

 

Δεν κανεις σωστή σύγκριση.

H καμερα του iPhone 6s Plus που έχω εδώ και αρκετούς μήνες. Συγκρίνεται μονο με του Note 4.

 

Σε σύγκριση με το Note 5 που είχα πριν, στις φωτογραφίες εξωτερικού χώρου το software του iPhone υπερτερεί σε κοντραστ και στα χρώματα τα οποία δείχνουν πιο ζωντανά χωρίς να ειναι υπερκορεσμένα.

Χανει όμως σε ευκρίνεια όταν κανεις ζουμ στο πλάνο.

Ειδικά όταν υπάρχουν πρόσωπα στο πλάνο, η διαφορα ειναι εμφανής υπέρ του Samsung.

 

Απο εκει και πέρα σε εσωτερικούς χώρους με νορμαλ η χαμηλό φωτισμό, ειναι καλύτερα να μην επιχειρείς να φωτογραφίσεις με iPhone. Θόρυβος και καθόλου λεπτομέρεια μόλις δεις την φωτογραφια σε μεγαλύτερη οθόνη.

Προσωπικά δεν τραβάω φωτογραφίες με το iPhone αν δεν υπαρχει πολύ δυνατός φωτισμός.

Αν θέλω να φωτογραφίσω πρόσωπο πλησιάζω στο ενα μέτρο γιατι πιο μακριά οι σκιές του προσώπου ειναι γεμάτες κόκκο.

 

Ειναι αμαρτία να συγκρίνουμε την καμερα του iPhone με του S7.

Εκτος και αν η σύγκριση γινεται στην οθόνη του κινητού και μάλιστα χωρίς καθόλου ζουμ.

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε και το Duos χθές το απόγευμα.

Η συσκευή είναι πολύ γρήγορη. Πρώτη φορά βλέπω τόσο σβελτο Samsung.

 

Το μεγάλο στοίχημα είναι η μπαταρία και μόνο για μένα - ερχόμενος από το Mate 8.

 

Η δεύτερη sim μπαίνει στη θέση της microSD?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι που με έχει απασχολήσει και δεν ξέρω αν φταίει το κινητό ή χρειάζεται κάποια ρύθμιση.

Σε εφαρμογές για ιντερνετικό ράδιο, όπως το real fm, όταν την ανοίγεις για να ακούσεις, ανοίγει (με κάποια καθυστέρηση) αλλά όταν σβήνει η οθόνη μετά από λίγο σταματάει και η ακρόαση και χάνει υποθέτω το σήμα. Με ένα iPhone, που έχω επίσης, η ακρόαση συνεχίζει και με σβηστή οθόνη χωρίς πρόβλημα (με το ίδιο wifi που έχω σπίτι).

Μέσω του tuneln radio ο real fm δεν έχει κανένα πρόβλημα, βέβαια η οθόνη όταν χρησιμοποιείς το tuneln δεν σβήνει καθόλου από μόνη της.

Θα με υποχρεώσει αν ξέρει να μου πει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι παιδια? Σκέφτομαι να αγορασω ενα branded της tim Ιταλίας επειδη το βρισκω και φτηνοτερο και με διευκολυνει με δοσεις! Σε επικοινωνια με samsung hellas εδωσα το imei και εχω κανονικα εγγυηση! Η ερωτηση ειναι αν περασω την ευρωπαικη ρομ απo sammobile δηλαδη greece (eur) γραφει ο knox και χανω την εγγυηση ή ολα κομπλε?
Link to comment
Share on other sites

Εγω θεωρω τις δυο συσκευες σαν τη μερα με τη νυχτα σε ολους τους τομεις, ακομα και στη σχεδιαση διοτι το s7 εχει καλυτερο πιασιμο, τουλαχιστο στο δικο μου χερι.:)

 

Συμφωνώ, ακόμα και το S7 edge έχει καλύτερο πιάσιμο από το S6 παρότι μιλάμε για 5.5" λόγω του ότι έχει την καμπυλότητα στο πίσω μέρος και εφάπτεται καλύτερα στο χέρι.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...