Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

Γιατι εκανες καμια ερωτηση>?

 

Ναι, μόλις :shifty:

Edited by x_vagos_x
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την ίδια ερώτηση με το παιδί παραπάνω ήθελα να κάνω, με απασχολεί λίγο πως στο 5X δεν έχει ois και φαντάζομαι για κάμερα παίζει ρόλο σωστά; Είναι σε πολύ καλή τιμή αγοραστό (250-260 ευρώ), θέλω να το αγοράσω για άτομο που κάνει κυρίως browsing + βγάζει βίντεο και φώτο.

 

Lumia 950 ειναι μονοδρομος σε αυτα τα λεφτα.Το Nexus δεν εχει ois, δεν εχει manual settings δεν εχει απο ρυθμισεις τιποτα.

Το 950 εχει και πολυ καλο οπτικο σταθεροποιητη και full manual, triple led flash, zeiss Φακο , Pureview.

Δεν ξερω εαν σου αρεσουν τα windows παντωσ.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και γελάω γιατί έχω δει ένα κάρο reviews στο youtube...έχω άτομο από το myphone που είναι φιλαράκι και γείτονας και τα έχει και τα 2 τα κινητά και το 950 και το s7 edge και μου το λέει και ο ίδιο το συγκεκριμένο όπως επίσης και αν ψάχεις από reviews στο google θα δεις ότι βγάζουν overall πρώτη την camera του s7 σε σχέση με του 950..

εσύ όποιος ανεβάσει κάποια φωτογραφία βλέπω από τα σχόλια σου ότι κάνεις αυστηρή κριτική και όταν το κινητό δεν είναι 950 πάντα βρίσκεις κάτι να έχει...και προφανώς κουβέντα δεν μπορεί να κάνει κάποιος μαζί σου για αυτό το αφήνω εδώ..

τις έχω δει και τις 2 κάμερες από κοντά όπως και αμέτρητα reviews βλέπω και στο ιντερνετ οπότε μπορώ να κρίνω μια χαρά...

 

Επειδη βλεπω οτι ειρωνευεσαι...τα συγκριτικα τα ειδες φιλε μου? lumia 950 vs Galaxy S7?

o αλλος εκατσε και αφιερωσε χρονο για να τα κανει...

Αντι να καθεσαι και να γελας λοιπον θα σου προτεινα να κατσεις προσεκτικα και να τα μελετησεις.

Μετα ξαναελα παλι εδω και πες μας τη γνωμη σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γιατι εκανες καμια ερωτηση>?

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Edit: πρόλαβες μπαγάσα και άλλαξες το τόπικ σου ...

Νόμιζα οτι λέγοντας "αστοχία" αναφερόσουν στην Xiaomi! Λάθος κατάλαβα γιαυτό το διόρθωσα!! :O

Κορυφαίες οι κάμερες της LG.

Κάτω του μετρίου αυτές της Xiaomi (προσωπική εκτίμηση)!

...για να ξεκαθαρίσω...:happy:

 

Ελπίζω αυτή του Mi5s να μήν μας κρεμάσει!

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκέφτομαι από αρκετά δείγματα που παρουσιάστηκαν αλλά βλέπω ότι και το Mi5 έχει δυνατότητες και αν είναι δυνατόν να δούμε περισσότερα δείγματα για να αποφασίσω. Βλέπω ότι όλα φοράνε πλέον δοκιμασμένες κάμερες της SONY με το Mi5s μάλλον να υπερέχει.

oπως λεει ο φιλος Νικ.

 

Διαφορετικοι σενσορες.

Το Mi5s φοραει το Sony IMX378, που τα (..πληρωμενα χαχα :p ) ριβιους τον αναφερουν ως τον καλυτερο αυτη τη στιγμη.

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε...πάρτε και ένα δείγμα απο Redmi Note 3 Pro! Θα εκτιμήσετε περισσότερο τις συσκευές σας (950,S7,G4,G5 κλπ...) :)

 

https://www.flickr.com/photos/97485966@N03/shares/147qG2

 

Το Mi5s φοραει το Sony IMX378, που τα (..πληρωμενα χαχα :p ) ριβιους τον αναφερουν ως τον καλυτερο αυτη τη στιγμη.

Σε αυτό ελπίζουμε...:rolleyes:

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη!!!

οντως συναρπαστικα catchy θεμα και προοπτικη .. :)

 

......................

Οριστε και μια παλια (με ενα ..κινητακι), πριν 4-5 χρονια για το θεμα, οχι τιποτε αλλο ...

(το υπογειο αρχαιο Υδραγωγειο του Αδριανου)

 

30531292793_8138d250e7_c.jpgAqueduct Athens3 gr by Mick XD, on Flickr

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και φτωχό το Mi4 (είτε απλό είτε s είτε c....με το τελευταίο να κερδίζει στα σημεία). Έχεις την πλέον καλύτερη κάμερα της xiaomi! Μόνο το 5s....λένε... ότι σε "τρώει"... χι χι... :-)

 

Παλικάρια, εσείς που το έχετε το άθλημα σε μεγάλο βαθμό, τι έχετε να πείτε για αυτές του RN3 Pro που έριξα στο τραπέζι; ;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Huawei P8 Lite

Ένα πολύ γρήγορο auto.

 

28356122202_12fe3a1dc7_c.jpgIMG_20160331_153022 by Vangelis D., on Flickr

 

Huawei P8 Lite

χεράτο

29070349042_d17d969e09_c.jpgIMG_20160814_200548 by Vangelis D., on Flickr

 

Συνωνόματε, πολύ ωραίες για P8 lite. Ειδικά η δεύτερη πολύ... ψαγμένη. ;)

 

Ορίστε...πάρτε και ένα δείγμα απο Redmi Note 3 Pro! Θα εκτιμήσετε περισσότερο τις συσκευές σας (950,S7,G4,G5 κλπ...) :)

 

https://www.flickr.com/photos/97485966@N03/shares/147qG2

 

Σε αυτό ελπίζουμε...:rolleyes:

 

Ε όχι και φτωχό το Mi4 (είτε απλό είτε s είτε c....με το τελευταίο να κερδίζει στα σημεία). Έχεις την πλέον καλύτερη κάμερα της xiaomi! Μόνο το 5s....λένε... ότι σε "τρώει"... χι χι... :-)

 

Παλικάρια, εσείς που το έχετε το άθλημα σε μεγάλο βαθμό, τι έχετε να πείτε για αυτές του RN3 Pro που έριξα στο τραπέζι; ;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολύ καλά δείγματα! Ικανοποιητικά τα αποτελέσματα στις ημερίσιες. Εγώ θα ήθελα πολύ να είχα τις γνώσεις και την όρεξη όταν είχα το Mi Max, για να δοκιμάσω και manual τότε που το είχα. Ψιλομετάνιωσα που δεν το έλιωσα πριν το δώσω ξενερωμένος από την κάμερα.

 

Μια ακόμη από το φτωχό mi4c

 

2016-11-30_06-21-21

 

Δεν ξέρω αν είναι το τοπίο εντυπωσιακό από μόνο του, ή αν μου αρέσει και η απόδοση της κάμερας. Μου θυμίζει τις φωτό του Finn πιο πίσω.

 

Τράβα κι άλλες, σε πολλά διαφορετικά σενάρια και τοπία και ανέβαζε να έχουμε δείγματα.

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και φτωχό το Mi4 (είτε απλό είτε s είτε c....με το τελευταίο να κερδίζει στα σημεία). Έχεις την πλέον καλύτερη κάμερα της xiaomi! Μόνο το 5s....λένε... ότι σε "τρώει"... χι χι... :-)

 

Παλικάρια, εσείς που το έχετε το άθλημα σε μεγάλο βαθμό, τι έχετε να πείτε για αυτές του RN3 Pro που έριξα στο τραπέζι; ;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

φιλε μου η καμερα του red mi note 3pro ειναι απλα μετρια !!!αλλα ειναι ενα πολυ καλο και δυνατο τηλεφωνο με τερας μπαταρια αν δεν σε ενδιαφερει και πολυ η καμερα !!(εγω ας πομε δεν μπορεσα να το κρατησω πανω απο μια βδομαδα λογο καμερας!!)

κατα τα αλλα η καμερα του mi5 τωρα που το εχω ξανα στα χερια με το τελευταίο update εχει βελτιωθεί παρα πολυ απο τοτε που το ειχα!!δυστιχως δεν εχω το mi5s για να κανω ενα συγκριτικό μεταξύ τους(αλλα εχω αρκετες φωτογραφιες στο flickr μου απλα μπειτε και δειτε εχω αρκετες απο το mi5s σε ολες της συνθηκες!!)!!απο αυτα που βλεπω η καμερα του mi5s ειναι πιο δυνατη το βραδυ με λιγοτερο θόρυβο αλλα και του mi5 ειναι αρκετα καλες !!

εδω εχω δυο hdr και μια low light !!!

30531088833_ef10e83aac_c.jpgIMG_20161130_150323_HDR by manthos kalaitzidis, on Flickr

30531102963_fcff39a2f0_c.jpgIMG_20161130_171614_HHT by manthos kalaitzidis, on Flickr

30531113983_52922205f0_c.jpgIMG_20161130_164039_HDR by manthos kalaitzidis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές, manthos.

 

Lumia 950XL - manual focus είχα ακουμπήσει το πληκτρολόγιο εκεί, και όταν το τράβηξα εντελώς τυχαία αυτή η βίδα έκανε γκελ και έκατσε έτσι...

 

30531895213_2e6f6a95dc_c.jpgBalance by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η καμερα του red mi note 3pro ειναι απλα μετρια !!!αλλα ειναι ενα πολυ καλο και δυνατο τηλεφωνο με τερας μπαταρια αν δεν σε ενδιαφερει και πολυ η καμερα !!(εγω ας πομε δεν μπορεσα να το κρατησω πανω απο μια βδομαδα λογο καμερας!!)

Έτσι είναι! Το τηλέφωνο είναι κορυφαίο σε όλα (κανένα ψεγάδι) πλήν της πολύ μέτριας (για τα μέτρα μου) κάμερας.

 

Πάντως...του mi5s που είδα στο flicr σου...μπορώ να πώ οτι μου άρεσαν ΠΟΛΥ!!! :shock:

Και αναφέρομαι στις "χαμηλού" φωτισμού γιατί την ημέρα και το Rn3 pro μιά χαρά τα πάει.

Δεν ξέρω αν το κακό δείγμα που έχω απο το RN3 pro με κάνει όχι και τόσο αξιόπιστο κριτή...:baby: αλλά νομίζω οτι είναι ΠΟΛΥ καλές!

 

...εγώ θα ήθελα πολύ να είχα τις γνώσεις και την όρεξη όταν είχα το Mi Max, για να δοκιμάσω και manual τότε που το είχα. Ψιλομετάνιωσα που δεεν το έλιωσα πριν το δώσω ξενερωμένος από την κάμερα.

Ε να...αυτό το manual δεν μπορώ...δεν το 'χω καθόλου!

Μία ζωή με iPhone, ρυθμίσεις κάμερας ΜΗΔΕΝ! Το έβγαζα απο την τσέπη και στούπ...τραβούσα φωτό. Και ήταν καμπάνα!

Τώρα με το Xiaomi...ένα κάρο ρυθμίσεις! Έβαλα και μία εφαρμογή φωτογραφίας "SnapDragon Camera" λέγεται....εκεί να δείς χαμό!!! Η ρύθμιση της ρύθμισης την ρύθμιση!!! Την ξήλωσε γρήγορα γιατί...οκ...δεν είμαι ο τύπος που θα ψάξω την φωτογραφία που θα βγάλω (δεν έχω τις γνώσεις κιόλας)

Πάντα οι αυτόματες ρυθμίσεις ήταν το φόρτε μου :p

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το 'χω ξαναπει και το ξαναλέω: το μόνο τηλέφωνο μετά το iPhone 4 που έβγαζα τόσο εύκολα φωτογραφίες στο αυτόματο, ήταν το S7 edge μου. Άντε και το LG G3 ίσως.

 

Όλα τ' άλλα έχουν τις περιέργειές τους...

Link to comment
Share on other sites

Με αυτές τις κριτικές για αυτές τις πολύ όμορφες φωτογραφίες σε νυχτερινή λήψη και για τα κινητά αυτά φαντάζομαι και φοβάμαι για το τι θα ακούσω και εγώ αν ανεβάσω με το δικό μου που είναι και το Oneplus 3 :P

 

Φιλε θα ανεβασεις τη φωτογραφια σου κανονικα και αν υπαρχει κατι θετικο η αρνητικο εδω ειμαστε να το δουμε. Κριτικη θα κανουμε για να γινουμε ολοι καλυτεροι. Δεν υπαρχει κανενας ειδικος, ολοι ψαχνομαστε με τα κινητα μας (το μεσον) για να επιτυχουμε καλυτερες φωτογραφιες (ο στοχος). Αναμενουμε!!!

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Mi4c, στο άλμπουμ φαίνονται λίγο πιο καθαρά τα φώτα από ότι στο flickr ίσως τη συμπιέζει..

(Με χειροκίνητη εστίαση στο αυτόματο ήταν θολά)

 

https://flic.kr/p/PGotoo

Link to comment
Share on other sites

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ωωωωω μπράβο παιδιά. Πολύ ωραία δείγματα όλων σας.

 

giannis1, δοκίμασε και μεγαλύτερους χρόνους κλείστρου αν έχει... Πήγαινε σε 1-1,5-2 δευτερόλεπτα. Αρκεί να κρατάς το τηλέφωνο στερεωμένο κάπου, πολύ σταθερά. Η παραμικρη κίνηση πάνω από 0,8 δευτερόλεπτα πιάνεται και βγαίνει κουνημένη η φωτό.

 

Όπως και να 'χει, σε ISO100 νύχτα πρέπει να ανέβεις στα sec για να φανεί "μέρα". Διαφορετικά δοκίμασε σε ISO200, ή ISO400 και αναλόγως την ποιότητα του αποτελέσματος κρίνεις αν αξίζει. Στις βραδυνές να προτιμάς manual focus όπως διαπίστωσες.

 

adversus έξυπνο καδράρισμα.

 

vasilishd και του χρόνου!

 

thanospc και βραδυνές manual να βγάλεις :P

Link to comment
Share on other sites

Πρωινή φώτο mi5!! Η μία αυτόματο δεύτερη night mode και τρίτη her έκρινε το κινητό μόνο του για hdr δεν τα έχω δει οπότε δείτε και πείτε μου!!

31349591385_888c8f5e7b_c.jpgIMG_20161201_072756_HDR by manthos kalaitzidis, on Flickr

30527131464_eb1db306dc_c.jpgIMG_20161201_072705_HHT by manthos kalaitzidis, on Flickr

31349594955_0f73d3f4cf_c.jpgIMG_20161201_072647 by manthos kalaitzidis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...