Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές καιρού


Bayern4
 Κοινοποίηση

Ποια εφαρμογή καιρού χρησιμοποιείτε;  

127 members have voted

  1. 1. Ποια εφαρμογή καιρού χρησιμοποιείτε;

    • Καιρός & ρολόι Widget(Devexpert.NET)
    • Καιρός XL PRO(Exovoid Sàrl)
    • Weather Timeline
    • Καιρός - Weather (MacroPinch)
    • 1Weather
    • AccuWeather
    • Διαφανές ώρα και καιρός(MACHAPP)
    • Άλλη


Recommended Posts

Εγώ για την περιοχή μου έχω βρει το eweather HD σαν την καλύτερη. Αλλά το ρημαδι είναι άσχημο. Σχεδιασμός αρχών '90s. Με led κτλ. Κιτς όσο δεν πάει.

 

Και πολύ καλό είναι το meteoearth με το χάρτη κάλυψης. Πολύ βολικό. Ειδικά στις βροχοπτώσεις σου λέει πως θα εξελιχθούν μέσα στο 24ωρο. Οπότε έχεις μία σχετική εικόνα πως θα βρέξει πχ στο Γαλαξιδι και την ίδια ώρα στους Δελφους θα έχει ηλιοφάνεια. Άρα εκεί θα πας για καφέ.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι κατα τη γνώμη σας ο καλύτερος provider καιρού;https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161006/0f510c6a5b6a841ca52ac04167678137.jpg

 

Στάλθηκε από το GT-I9105P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει κατά καιρούς διάφορες εφαρμογές (Καιρός & ρολόι Widget, Διαφανές ώρα και καιρός, Amber κλπ), αλλά τους τελευταίους μήνες είμαι ευχαριστημένος με το chronus: home & lock widget! :) Έχει να διαλέξεις πάροχο (Καιρός Yahoo!, OpenWeatherMap, Weather Underground, forecast.io και yr.no)

Πολύ καλό. Μπράβο φίλε. Αν και για να βάλεις πάροχο το wheather underground θέλει λίγο διαδικασία. Το άλλο που με "χάλασε".. καλά 1€ το κάθε πακέτο εικονιδίων? Τον κλέφτη.

Link to comment
Share on other sites

Το accuweather δε το δουλεύει κανείς;

 

Στάλθηκε από το Nexus 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καραρσεκαρισμενα :lol: Weather Pro και Weather Timeline οπως και το Weather underground που υπαρχει και σαν εφαρμογη απο μονη της...
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

οπως γραψαμε και αλλου: η εφαρμογη ειναι μονο για τα widget και αν αρεσει σε καποιον η εμφανιση.

Σημασια εχει ο παροχος καιρου που περνει δεδομενα η εφαρμογη.

Στο Weather Timeline εχει πεντε παροχους, και ο ενας ειναι το Weather underground .

η "Καιρός & ρολόι Widget" εχει τον foreca, οπως και η "Ο Καιρός Amber".

Link to comment
Share on other sites

οπως γραψαμε και αλλου: η εφαρμογη ειναι μονο για τα widget και αν αρεσει σε καποιον η εμφανιση.

Σημασια εχει ο παροχος καιρου που περνει δεδομενα η εφαρμογη.

Στο Weather Timeline εχει πεντε παροχους, και ο ενας ειναι το Weather underground .

η "Καιρός & ρολόι Widget" εχει τον foreca, οπως και η "Ο Καιρός Amber".

 

Weather underground σαν πάροχο χρησιμοποιώ εγώ και από ότι βλέπω είναι πιο σωστός όπως όλους τους άλλους

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το accuweather δε το δουλεύει κανείς;

 

Στάλθηκε από το Nexus 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χρησιμοποιώ εφαρμογές μόνο με παροχο το Accuweather. Μακράν η καλύτερη πρόβλεψη.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ εφαρμογές μόνο με παροχο το Accuweather. Μακράν η καλύτερη πρόβλεψη.

 

εγω το χρησιμοποιω , πολυ καλο αλλα και το foreca ειναι πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό. Μπράβο φίλε. Αν και για να βάλεις πάροχο το wheather underground θέλει λίγο διαδικασία. Το άλλο που με "χάλασε".. καλά 1€ το κάθε πακέτο εικονιδίων? Τον κλέφτη.

 

Έχει αφήσει free τα άσχημα.. :p

Φαντάζομαι τα έχει τόσο (0,85€ για την ακρίβεια) για φάση donate, αν δεν θέλει κάποιος να αγοράσει την pro έκδοση.

Το weather underground ήταν μια πονεμένη ιστορία όταν αποφάσισαν στη cyanogenmod να αλλάξουν τον πάροχο στο cLock...:wacko: και δεν θυμάμαι που έχω βάλει το "κλειδί" μου.....

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Έχει αφήσει free τα άσχημα.. :p

Φαντάζομαι τα έχει τόσο (0,85€ για την ακρίβεια) για φάση donate, αν δεν θέλει κάποιος να αγοράσει την pro έκδοση.

Το weather underground ήταν μια πονεμένη ιστορία όταν αποφάσισαν στη cyanogenmod να αλλάξουν τον πάροχο στο cLock...:wacko: και δεν θυμάμαι που έχω βάλει το "κλειδί" μου.....

Νομίζω δεν γίνεται να μην αγοράσεις τη pro έκδοση. Και εκεί έχει αφήσει free, μόνο τα άσχημα widget..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν γίνεται να μην αγοράσεις τη pro έκδοση. Και εκεί έχει αφήσει free, μόνο τα άσχημα widget..

 

Α, κατάλαβα...

Η pro έκδοση είναι καλή; Έχω ψηθεί να την αγοράσω... Έχει το κάτι παραπάνω που να αξίζει;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Α, κατάλαβα...

Η pro έκδοση είναι καλή; Έχω ψηθεί να την αγοράσω... Έχει το κάτι παραπάνω που να αξίζει;

Κατέβασε την απλή και ο,τι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις σου γράφει πάνω pro. Πχ εμένα το widget που μου άρεσε υπάρχει μόνο στο pro, οπότε την αγόρασα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Weather Timeline είναι εγγύηση ?

Παίζει ρόλο και αν σου αρέσει το widget. Σαν εγκυρότητα θεωρείται καλό, αλλά προσωπικά δεν με βολεύει το widget του.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το βάζω εδώ μιας και δεν μπόρεσα να βρω άλλο αντίστοιχο θέμα σε iOS...

Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες τις εφαρμογές καιρού, δεν μπορώ να βρω καμία να καμία που να πέφτει μέσα. Δεν μου αρκεί να βλέπω τα γραφικά της βροχής την στιγμή που συμβαίνει αλλα να μπορώ να το γνωρίζω μια μέρα πριν (καλά για παραπάνω ζητάω πολλά). Δεν είναι δυνατόν να βλέπω στις 9 το πρωί ηλιοφάνεια για τις επόμενες ώρες και στις 11 να ανοίγουν οι ουρανοί. Αν δεν υπάρχει αξιόπιστη εφαρμογή να σβήσω άμα είναι όλες αυτές που πιάνουν και χώρο...

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι αυτές οι εφαρμογές ή πως τις βρίσκουμε;
Link to comment
Share on other sites

Το βάζω εδώ μιας και δεν μπόρεσα να βρω άλλο αντίστοιχο θέμα σε iOS...

Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες τις εφαρμογές καιρού, δεν μπορώ να βρω καμία να καμία που να πέφτει μέσα. Δεν μου αρκεί να βλέπω τα γραφικά της βροχής την στιγμή που συμβαίνει αλλα να μπορώ να το γνωρίζω μια μέρα πριν (καλά για παραπάνω ζητάω πολλά). Δεν είναι δυνατόν να βλέπω στις 9 το πρωί ηλιοφάνεια για τις επόμενες ώρες και στις 11 να ανοίγουν οι ουρανοί. Αν δεν υπάρχει αξιόπιστη εφαρμογή να σβήσω άμα είναι όλες αυτές που πιάνουν και χώρο...

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

http://www.tanea.gr/news/greece/article/5400398/oi-kataigides-poy-pali-den-problefthhkan/

Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι αυτές οι εφαρμογές ή πως τις βρίσκουμε;

Δοκίμασε fancy widgets. Απλά στις ρυθμίσεις διάλεξε τον σωστό παροχο καιρού και τοποθεσίας.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασέ εφαρμογή που να έχει παροχο καιρού το Accuweather. Σπανίως πέφτει έξω.

Κρίμα που δεν μπορώ να αλλάξω την ψηφοφορία, πράγματι, μετά από ψάξιμο βρήκα αυτή, και την foreca σαν πιο αξιόπιστες, καμία βέβαια απόλυτα αλάνθαστη.

 

Ποιες είναι αυτές οι εφαρμογές ή πως τις βρίσκουμε;

Στο play store φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

 

Στο play store φυσικά.

 

Η ερώτηση είναι "πως" και όχι "που" τις βρίσκουμε.

Εννοώ πως βρίσκουμε τις εφαρμογές που έχουν πάροχο Accuweather.

Link to comment
Share on other sites

Από όλες όσες έχω δοκιμάσει κράτησα την eWeather.Μακράν η καλύτερη σε πρόγνωση.Στα χθεσινά φαινόμενα στην Αττική μου έβγαλε προειδοποίηση για καταιγίδες ώρες πριν συμβούν.Πάροχο έχει foreca.Από widget δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο.

Αλλά σαν εφαρμογή καιρού είναι η μοναδική που έχω κρατήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές καιρού

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...