Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές καιρού


Bayern4
 Κοινοποίηση

Ποια εφαρμογή καιρού χρησιμοποιείτε;  

127 members have voted

  1. 1. Ποια εφαρμογή καιρού χρησιμοποιείτε;

    • Καιρός & ρολόι Widget(Devexpert.NET)
    • Καιρός XL PRO(Exovoid Sàrl)
    • Weather Timeline
    • Καιρός - Weather (MacroPinch)
    • 1Weather
    • AccuWeather
    • Διαφανές ώρα και καιρός(MACHAPP)
    • Άλλη


Recommended Posts

Υπάρχει και το Weather Mate (Weather M8),που είναι ακριβώς σαν της ΧΙΑΟΜΙ.

 

KYz94JxS2YDZtxaDHuHgFwK1TGAbAwAMI2zadLzH7RzeGIBQJhXzd6H1por3E4h-FyI=w1680-h913-rw

Πολύ καλή όντως. Και τελευταία έχω δοκιμάσει πολλές.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή όντως. Και τελευταία έχω δοκιμάσει πολλές.

 

 

Για αυτό την πρότεινα,είναι σούπερ. :superman:

Link to comment
Share on other sites

Λες foreca ? Θα ελεγα wu . Θα σε ακουσω και θα παιξω με foreca και θα την ελέγξω. Ευχαριστω.

δοκίμασε το

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Elecont.WeatherClock.free

στην δωρεάν έκδοση και επέλεξε foreca σαν πάροχο ! παρά πολύ καλή πρόβλεψη τον τελευταίο καιρό . απλά θα σε πάρει λίγο χρόνο να φέρεις στα μέτρα σου την εφαρμογή

βέβαια είμαι με την προ έκδοση εγώ αλλά δεν νομίζω να έχει διάφορες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε το

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Elecont.WeatherClock.free

στην δωρεάν έκδοση και επέλεξε foreca σαν πάροχο ! παρά πολύ καλή πρόβλεψη τον τελευταίο καιρό . απλά θα σε πάρει λίγο χρόνο να φέρεις στα μέτρα σου την εφαρμογή

βέβαια είμαι με την προ έκδοση εγώ αλλά δεν νομίζω να έχει διάφορες

 

Την εγκατεστησα πριν λιγο καιρο και την εσβησα . Πολλες ρυθμισεις και πολλες πληροφοριες χωρις νοημα. Μια εφαρμογη ειναι καλη οταν βλεπεις αυτα που θελεις γρηγορα και ευκολα και χωρις να σου βγαινουν τα ματια. Ασε τα pop ups που πεταγονταν συνεχεια. Πολυ δυσχρηστη εφαρμογη και πολυ κακη στην παρουσιαση.

Το ακριβως αντιθετο με το weather mate.

Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο εκανα με το accuweather και με το weather xl που ειχα,

αν ειναι κατι σημαντικο και χρειαστω να δω καιρο θα μπω απ τον browser,

δεν πιστευω οτι χρειαζονται τετοιες εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Την εγκατεστησα πριν λιγο καιρο και την εσβησα . Πολλες ρυθμισεις και πολλες πληροφοριες χωρις νοημα. Μια εφαρμογη ειναι καλη οταν βλεπεις αυτα που θελεις γρηγορα και ευκολα και χωρις να σου βγαινουν τα ματια. Ασε τα pop ups που πεταγονταν συνεχεια. Πολυ δυσχρηστη εφαρμογη και πολυ κακη στην παρουσιαση.

Το ακριβως αντιθετο με το weather mate.

 

διαφωνω ...

ειναι Τ Ρ Ο Μ Ε Ρ Η εφαρμογη ..με απιστευτη info για οτι πραγματικα θες ...

εχουν κανει τρομερη δουλεια ...

και μπορεις να κανεις ενα απλο widget με τις info που θες (η ακομη πιο απλο) και τελος ...

εγω χαιρομαι να βλεπω τοσο καλοδουλεμένες εφαρμογές ...

μπραβο τους ..

την εχω αγορασει και δεν το εχω μετανοιώσει λεπτο ...

Link to comment
Share on other sites

διαφωνω ...

ειναι Τ Ρ Ο Μ Ε Ρ Η εφαρμογη ..με απιστευτη info για οτι πραγματικα θες ...

εχουν κανει τρομερη δουλεια ...

και μπορεις να κανεις ενα απλο widget με τις info που θες (η ακομη πιο απλο) και τελος ...

εγω χαιρομαι να βλεπω τοσο καλοδουλεμένες εφαρμογές ...

μπραβο τους ..

την εχω αγορασει και δεν το εχω μετανοιώσει λεπτο ...

 

εγώ τους καταλαβαίνω ! έτσι νόμιζα και εγώ

την είχα αγοράσει και ποτέ δεν ασχολήθηκα μέχρι που είπα να κάνω ένα στήσιμο να την δω (δεν υπήρχε η δωρεάν έκδοση)

πραγματικά έλεγα γιατί είχα δώσει φράγκα για άλλες εφαρμογές καιρού όταν είχα αυτό το εργαλείο με της απίστευτες προβλέψεις

μια φορά την έστησα με έφαγε πολύ ώρα αλλά αυτό ήταν πάντα έχω το backup που σου προσφέρει η εφαρμογή και ούτε έχω ξανά ασχοληθεί

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ τους καταλαβαίνω ! έτσι νόμιζα και εγώ

την είχα αγοράσει και ποτέ δεν ασχολήθηκα μέχρι που είπα να κάνω ένα στήσιμο να την δω (δεν υπήρχε η δωρεάν έκδοση)

πραγματικά έλεγα γιατί είχα δώσει φράγκα για άλλες εφαρμογές καιρού όταν είχα αυτό το εργαλείο με της απίστευτες προβλέψεις

μια φορά την έστησα με έφαγε πολύ ώρα αλλά αυτό ήταν πάντα έχω το backup που σου προσφέρει η εφαρμογή και ούτε έχω ξανά ασχοληθεί

 

ετσι ακριβως ...

δεν παιζεται κορυφη ...:)

συμφωνω οτι η πρωτη εντυπωση που σου αφηνει δεν ειναι ουαου αλλα αν ασχοληθεις θα παθεις ζημια :)

Link to comment
Share on other sites

Weather Live Pro

 

Δωρεάν για λίγο,δεν έχει διαφημίσεις.

 

συνέχεια σε προσφορά το βλέπω !!

είναι συχνό φαινόμενο πλέον στο μάρκετ σκουπίδια εφαρμογές να δείχνουν πως κοστίζουν ένα καρό ευρώ και να είναι τζαμπέ

πιστεύω κάτι τέτοιο είναι και αυτή

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

συνέχεια σε προσφορά το βλέπω !!

είναι συχνό φαινόμενο πλέον στο μάρκετ σκουπίδια εφαρμογές να δείχνουν πως κοστίζουν ένα καρό ευρώ και να είναι τζαμπέ

πιστεύω κάτι τέτοιο είναι και αυτή

 

Όποιος θέλει δοκιμάζει. Δωρεάν είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να γράψω και εγώ την αποψη μου όσον αφορά τις εφαρμογές καιρού μιας και το ψάχνω χρόνια.

Καταρχήν εξαρτάται για ποιον λόγο χρησιμοποιούμε την εφαρμογή.

Αν την θέλουμε απλά για να έχουμε μια εικόνα του καιρού στην περιοχή μας, όλες οι εφαρμογές καλές είναι. Οι διαφορές τους έχουν να κάνουν περισσότερο με το αισθητικό κομμάτι και στο playstore υπάρχουν άπειρες επιλογές για όλα τα γούστα, με όμορφα widget ώστε να ταιριάζουν με την homescreen της συσκευής μας.

Αν την θέλουμε για λίγο πιο ειδικευμένα πράγματα όπως πεζοπορία στο βουνό, ορειβασία όπως εγώ ή στην θάλασσα κτλ, τότε δεν είναι τόσο απλό. Εγώ για παράδειγμα έχω ως βασική προϋπόθεση η εφαρμογή να μου δείχνει τον καιρό σε χάρτη. Όταν είμαι στο βουνό μου είναι πιο χρήσιμο να δω στον χαρτη πχ πως κινούνται τα σύννεφα τις επόμενες ώρες και μόνο από αυτό μπορώ να βγάλω ασφαλέστερα συμπεράσματα για τον καιρό που θα αντιμετωπίσω, παρά να δω σε μια εφαρμογή μια λίστα με διαφορά στοιχεία (θερμοκρασία, πίεση, υγρασία κτλ) που στην ουσία δεν λένε τίποτα.

Βάση αυτών των στοιχείων παλιότερα χρησιμοποιουσα το Ποσειδών weather. Απλό, λιτό και έκανε αυτό που περιέγραψα ποιο πάνω με μεγάλη αξιοπιστία. Δυστυχώς τα τελευταία χρόνια την παράτησαν την εφαρμογή και πλέον δεν είναι αξιόπιστη όσον αφορά τις προβλέψεις. Τώρα χρησιμοποιώ το windy που για μένα αυτή την στιγμή είναι κορυφαίο και έχει τα πάντα μέσα. Υστερεί στο widget με το χάρτη που δεν το υποστηρίζει στην Ελλάδα. Σαν 2η εφαρμογή έχω καιρός & ραντάρ που είναι αρκετά αξιόπιστο και με ωραίο widget χάρτη.

Αν υπάρχει παρόμοια εφαρμογή με αυτά τα χαρακτηριστικά που μου έχει διαφύγει, θα το εκτιμούσα αν μου προταθεί.

 

Δοκίμασα και το e weather HD που προτάθηκε τελευταία. Πολύ πληροφορία για τα πάντα και σε γενικές γραμμές καλή και στην αρχή ενθουσιαστηκα. Αλλά και αυτή υστερεί στον χάρτη και έχω την εντύπωση πως την μπαταρία την ρουφάει. Την απεγκαταστησα. Θα την κρατούσα αλλά πάνω από 2 εφαρμογές καιρού στην συσκευή το βλέπω υπερβολικό.

Link to comment
Share on other sites

Το eweather ποτέ δε το θυμάμαι να έχει πρόβλημα με τη μπαταρία. Ακόμη και παλιότερα που έπαιζα συνεχώς με custom ή είχα τα 2 Nexus που ήταν άθλια στη μπαταρία.

 

Επίσης εξαιρετική εφαρμογή και το meteoearth. Δείχνει σε χάρτη τις διακυμάνσεις του καιρού. Το χειμώνα το αγοράζω για ένα τρίμηνο καθώς μας βοηθάει στο μάζεμα της ελιάς. Βλέπω πως θα κινηθεί η βροχή και ανάλογα πάμε στο κάθε κτήμα. Δε με έχει απογοητεύσει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου είναι εύκολο να βάλεις το λινκ; Δεν μου το βγάζει στο playstore.

 

έχει αφαιρεθεί από το μάρκετ ! τώρα δεν ξέρουμε αν είναι προσωρινό

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
έχει αφαιρεθεί από το μάρκετ ! τώρα δεν ξέρουμε αν είναι προσωρινό

 

Είναι ξανά. Το κατέβασα. Ενδιαφέρον φαίνεται. Το ποσό έγκυρο είναι θα φανεί στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω δοκιμασει παααρα πολλα (και μιας και ειμαι επαρχια) θελω να εχω ακριβεια σε ολα,και κανοντας συγκριτικα τεστ,για μενα το WeatherPro Premium κατεχει την πρωτη θεση. Edited by bikos68
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει παααρα πολλα (και μιας και ειμαι επαρχια) θελω να εχω ακριβεια σε ολα,και κανοντας συγκριτικα τεστ,για μενα το WeatherPro Premium κατεχει την πρωτη θεση.

Να δούμε τώρα που έρχεται η δεν έρχεται ο μεσογειακός κυκλώνας αν εξελιχθεί προς τα πού θα κινηθεί

Για πες ....

Καλά είναι όλα στην πρόβλεψη τα χαλάνε,και λογικο είναι αφού όλα τα μοντέλα στηρίζονται στα μαθηματικα άρα μια παράμετρος να αλλάξει όλη η πρόβλεψη πάει κατά διαόλου

εδώ πάντως Κρήτη που ο καιρός είναι άστατος συνήθως με πιθανότητες παίζουν όλα ...

Η γνωστή παροιμία δηλ....

Τέλος πάντων ....δείχνουν και την ώρα,ημερομηνία ...καλά είναι για widget

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει το βίτσιο να βλέπει τον καιρό σε χάρτη όπως εγώ, μπορεί να δοκιμάσει το Flowx.

Απλή εφαρμογή όπου σε λίγα δευτερόλεπτα παίρνεις μια ιδέα για την εξέλιξη του καιρού τις επόμενες ώρες και μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Για λεπτομερη προγνωση αερα-κυματων-ζορμπαδων κτλ WINDY , και στο pc http://www.windy.com

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
"Service Unavailable" :wacko:

 

τώρα δοκίμασα ανοίγει κανονικά σε μένα

γράφει με λίγα λόγια πως το Weather Timeline το παράτησε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προερχομενος απο ios ψαχνω αξιοπιστη εφαρμογη καιρου οπως αυτη που εχει εγκατεστημενο το iphone,η οποια δειχνει ΜΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ την προβλεψη για ολες τις ωρες της ημερας κ για τις επομενες 8 μερες(ημερισια προβλεψη).

Για τον αερα μπαινω σε site απο browser

Link to comment
Share on other sites

στο ios δεν ξέρω πως είναι αλλά άμα θέλεις δοκίμασε την εφαρμογή Καιρός XL PRO έχει λίγες μέρες που το δουλεύω και δείχνει αξιόπιστη
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές καιρού

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...