Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές καιρού


Bayern4
 Κοινοποίηση

Ποια εφαρμογή καιρού χρησιμοποιείτε;  

127 members have voted

  1. 1. Ποια εφαρμογή καιρού χρησιμοποιείτε;

    • Καιρός & ρολόι Widget(Devexpert.NET)
    • Καιρός XL PRO(Exovoid Sàrl)
    • Weather Timeline
    • Καιρός - Weather (MacroPinch)
    • 1Weather
    • AccuWeather
    • Διαφανές ώρα και καιρός(MACHAPP)
    • Άλλη


Recommended Posts

Ξεχασα να πω οτι θαθελα η εφαρμογη του καιρου να δουλευη κ με την τρεχουσα τοποθεσια του κινητου(αυτοματα).Υπαρχει κατι τετοιο αξιοπιστο κ φιλικο στη χρηση;
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ ακριβώς εφαρμογή αλλά το web app του Google weather. Απλά γκουγκλάρεις "καιρός" με το κινητό και επάνω δεξιά εκεί που δείχνει τον καιρό έχει ένα μενού με την επιλογή να το εγκαταστήσεις στην οθόνη του κινητού. Πανέμορφη, αρκετά καλές προβλέψεις συνήθως (τα στοιχεία είναι από το weather.com) και πολύ ελαφριά.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ ακριβώς εφαρμογή αλλά το web app του Google weather. Απλά γκουγκλάρεις "καιρός" με το κινητό και επάνω δεξιά εκεί που δείχνει τον καιρό έχει ένα μενού με την επιλογή να το εγκαταστήσεις στην οθόνη του κινητού. Πανέμορφη, αρκετά καλές προβλέψεις συνήθως (τα στοιχεία είναι από το weather.com) και πολύ ελαφριά.

Πώς το κάνεις αυτό βρε φίλε;

Δεν βρίσκω πουθενά αυτήν την επιλογή στο κινητό μου.

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις την εφαρμογή Google. Επάνω θα σου βγάλει τον καιρό στην περιοχή σου ,πατάς επάνω και ανοίγει νέα σελίδα,στις τρεις τελιτσες επάνω δεξιά έχει την επιλογή add a home screen shortcut.
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις την εφαρμογή Google. Επάνω θα σου βγάλει τον καιρό στην περιοχή σου ,πατάς επάνω και ανοίγει νέα σελίδα,στις τρεις τελιτσες επάνω δεξιά έχει την επιλογή add a home screen shortcut.

 

Δεν την βρίσκω αυτή την επιλογή που λες στην συσκευή μου..

Έχω το lgv30

f31ae1ea1af8d3b203ddbb9eee337a73.jpg

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που λέει 18c κλπ πάτα επάνω ,μετά θα σου ανοίξει μια νέα οθόνη που θα λέει την περιοχή σου και δεξιά θα έχει τρεις τελείες .Εκεί στις τελείες είναι η επιλογή να το βάλεις στην αρχική σου οθόνη.

 

Μετά ψάξε και στα widgets ,google το at a glance .Θα έχει ημερολόγιο και καιρό μαζί,μπορεί να σε βολέψει και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που λέει 18c κλπ πάτα επάνω ,μετά θα σου ανοίξει μια νέα οθόνη που θα λέει την περιοχή σου και δεξιά θα έχει τρεις τελείες .Εκεί στις τελείες είναι η επιλογή να το βάλεις στην αρχική σου οθόνη.

 

Μετά ψάξε και στα widgets ,google το at a glance .Θα έχει ημερολόγιο και καιρό μαζί,μπορεί να σε βολέψει και αυτό.

 

παταω φιλε πανω που λες και δεν βγαζει τιποτα :(

μαλλον για το δικο μου κινητο δεν ειναι ετοιμο ακομη ..αν και μου φαινεται περιεργο ..

Link to comment
Share on other sites

παταω φιλε πανω που λες και δεν βγαζει τιποτα :(

μαλλον για το δικο μου κινητο δεν ειναι ετοιμο ακομη ..αν και μου φαινεται περιεργο ..

 

Δοκίμασε να γυρίσεις τη γλώσσα της συσκευής στα Αγγλικά, και κάνε πάλι τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να γυρίσεις τη γλώσσα της συσκευής στα Αγγλικά, και κάνε πάλι τη διαδικασία.

 

τωρα δουλεψε thanks :):):)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να γυρίσεις τη γλώσσα της συσκευής στα Αγγλικά, και κάνε πάλι τη διαδικασία.

 

Aυτό δεν το σκέφτηκα :O ,και εγώ στα αγγλικά το έχω.

Link to comment
Share on other sites

τωρα δουλεψε thanks :):):)
Aυτό δεν το σκέφτηκα :O ,και εγώ στα αγγλικά το έχω.
Αν θυμάμαι καλά, το γυρίζεις στα ελληνικά πάλι (εφόσον έτσι το είχες), χωρίς να χαθεί το εικονίδιο από την αρχική σου οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ρωτήσω σε αξιοπιστία για τον καιρό της χώρας πιο έχει καλύτερη το AccuWeather ή το weather Channel ;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω σε αξιοπιστία για τον καιρό της χώρας πιο έχει καλύτερη το AccuWeather ή το weather Channel ;

Κατ' εμέ το Weather pro.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι ένα που να δείχνει την θερμοκρασία στο status bar.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καιρός XL PRO

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι ένα που να δείχνει την θερμοκρασία στο status bar.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apalon.weatherlive

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=yo.app.free

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια επιλογή ανάμεσα στο AccuWeather και weather Channel πιο είναι πιο αξιόπιστο;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια επιλογή ανάμεσα στο AccuWeather και weather Channel πιο είναι πιο αξιόπιστο;

 

Από την δική μου εμπειρία κατά σειρά προτεραιότητας είναι: 1) Weather channel 2) Weather underground 3) AccuWeather

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Πολλοί λένε ότι το Weather underground είναι το πιο αξιόπιστο γιατί παίρνει από πιο πολλούς σταθμούς και πιο τακτικά.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί λένε ότι το Weather underground είναι το πιο αξιόπιστο γιατί παίρνει από πιο πολλούς σταθμούς και πιο τακτικά.

Αυτό είναι σχετικό και ανάλογα με την περιοχή, άλλωστε το Weather channel και το Underground είναι συνεργαζόμενα πλέον και έχουν σχεδόν τις ίδιες ενδείξεις/προβλέψεις, πάντως εγώ έγραψα την άποψη μου βάση την δικιά μου εμπειρία και με ικανοποιεί/ευχαριστεί περισσότερο το πρώτο.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Άκρη δεν βγάζεις εδώ τώρα δείχνει άλλη το Weather Channel παίρνει από άλλο σταθμό. Ενώ AccuWeather και weather Underground δείχνουν την ίδια θερμοκρασία.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Άκρη δεν βγάζεις εδώ τώρα δείχνει άλλη το Weather Channel παίρνει από άλλο σταθμό. Ενώ AccuWeather και weather Underground δείχνουν την ίδια θερμοκρασία.

 

γενικά όλοι είναι στα ίδια πάνω κάτω , πάντα πέφτουν έξω ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Βάζεις δυο τρία, δοκιμάζεις και κρατάς όποιο έχει την ακριβέστερη (στο μέτρο του δυνατού πάντα) πρόγνωση για την περιοχή σου.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πριν κάποια χρόνια είχα αγοράσει μια εφαρμογή όπου έδειχνε ζωντανά τον καιρό στην οθόνη, πχ αν χιόνιζε έξω τότε χιόνιζε και στην οθόνη, αν έβρεχε έξω έβρεχε και στην οθόνη. Έχω την εντύπωση ότι δεν υπάρχει πλέον η εφαρμογή στο store . Ξέρετε κάποια παρόμοια; Διευκρίνηση. Δεν θέλω να δείχνει τον καιρό με δικά τους wallpaper. Στην εφαρμογή που είχα έβαζα εγώ ότι wallpaper ήθελα.

 

Send from Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές καιρού

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...