Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ όταν πήρα τηλέφωνο στην procordia μου είπαν για αλλαγή πλακέτας και θα ηταν έτοιμο σε 3 εργάσιμες ημέρες. Δεν ξέρω αν τσεκάρουν κατι ή απλά στην αλλάζουν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Και εγώ όταν πήρα τηλέφωνο στην procordia μου είπαν για αλλαγή πλακέτας και θα ηταν έτοιμο σε 3 εργάσιμες ημέρες. Δεν ξέρω αν τσεκάρουν κατι ή απλά στην αλλάζουν.

 

Δεν θα μπορούσαν να μην έχουν δοκιμάσει αυτή την απλή λύση πριν προβούν σε αλλαγή πλακέτας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να πω και εγω την εμπειρία μου. Lg g4 αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο 24/11. Αναβάθμιση προχθές το βραδυ στην 6. Από τις 8:30 το βράδυ εως τις 12 bootloop. Το κλείνω. Δοκιμάζω το πρωί. Τίποτα. Περνώ στην procordia και μου λένε να το στείλω αλλά να πάρω πρώτα στην LG για να μου καλύψουν τα μεταφορικά (είμαι απο Κρήτη). Περνώ τηλ και τους λέω οτι το κινητο εχει μπει σε bootloop, οτι η procordia αλλάζει πλακέτα κλπ. Το παλικάρι ευγενέστατο μου λέει να κάνουμε ενα hard reset. Έχοντας πατημένο το πλήκτρο που χαμηλώνει την ένταση, πατάμε το κουμπί power. Μόλις δούμε το λογότυπο της lg στην οθόνη αφήνουμε το πληκτρο power και το ξαναπαταμε αμέσως. Σου έχει την επιλογή για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων οπου και συμφώνησα. Το κινητό ξεκίνησε κανονικά. Μου τόνισε όμως να μην συνδέσω λογαριασμό Google εκεί που μου ζητάει αλλά να το κάνω μετά καθώς θα έχω πρόβλημα. Οπότε όταν το ζήτησε τον έγραψα αλλά σε επόμενο βήμα πάτησα παράλειψη. Το κινητό πήρε κανονικά την αναβάθμιση, έχασα βέβαια τα δεδομένα μου ( κάτι που θα γινόταν ομως ουτως η αλλως με την νεα πλακέτα). Αυτό ίσως γλυτώσει από τον κόπο της αναμονής για πλακέτα.

 

Παίδες σε μένα λύθηκε το πρόβλημα έτσι.

Αγορασμένο τέλος Σεπτεμβρίου 2015 από σκρουτζομάγαζο για την κόρη μου, που συνήθως τα λιώνει τα κινητά.

Άψογο σε όλα μέχρι τις 24/2 και ενώ είναι στη Γερμανία σε σχολική εκδρομή της κολλάει στο boot και πάπαλα.

Υπόψη ότι είχε αναβαθμιστεί στο νέο software από όταν βγήκε.

Την καθυσηχάζω και ετοιμάζομαι σήμερα να το στείλω στο service ενώ έχω κανονίσει αύριο να έρθει ο courier.

Διαβάζοντας για hard reset από τον φίλο λέω δεν προσπαθώ και ότι γίνει ας γίνει.

Ακολούθησα τα βήματα που περιέγραψε και όλα καλά.

Χάθηκαν βέβαια όλα αλλά το κινητό είναι μια χαρά.

Ξέρω ότι η μικρή θα το τεστάρει στο φουλ οπότε θα ενημερώσω για την εξέλιξη.

Ο αριθμός κάτω από την μπαταρία αρχίζει από 507, αν είναι αυτή η version γιατί δεν ξέρω το τηλέφωνο.

Εγώ είμαι iPhoneάκιας :P

Edited by vass
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ας το δοκιμάσουν και άλλοι παθόντες τότε και αν δουλεύει γενικότερα να το ανεβάσουμε στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει "χτυπήσει" κανένα ακόμη και χωρίς να γίνει αναβάθμισή του σε 6?

Έχει ενα 506 ενα φιλικό πρόσωπο και ανησυχεί πολύ. Βέβαια δεν την πολύ ενδιαφέρει να περάσει ΜΜ και αν δεν έχει εμφανισθεί κρούσμα σε μη αναβαθμισμένο, να την καθησυχάσω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το έχουμε πει και το ξαναλέμε... Δεν έχει να κάνει με την αναβάθμιση, αν είναι να συμβεί θα συμβεί ανεξαρτήτως αυτού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πει και το ξαναλέμε... Δεν έχει να κάνει με την αναβάθμιση, αν είναι να συμβεί θα συμβεί ανεξαρτήτως αυτού.

Σωστά τα λες. Βέβαια δεν έχει σκάσει κάποιο από lollipop χωρις αναβάθμιση

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πει και το ξαναλέμε... Δεν έχει να κάνει με την αναβάθμιση, αν είναι να συμβεί θα συμβεί ανεξαρτήτως αυτού.

 

Σωστά τα λες. Βέβαια δεν έχει σκάσει κάποιο από lollipop χωρις αναβάθμιση

Επομένως και έτσι να είναι, κάτι στην αναβάθμιση μπορεί να το τριγκαρει. Είτε έχει, είτε δεν έχει σχέση, ας κάτσει στ' αυγά της μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο! Αν ξεκαθαρίσει και ποτέ!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες. Βέβαια δεν έχει σκάσει κάποιο από lollipop χωρις αναβάθμιση

Το έχω ξανά γράψει, του αδερφού μου με Lollipop έπεσε σε bootloop, οπότε μη λέμε ότι θέλουμε. Φιλικά πάντα!

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξανά γράψει, του αδερφού μου με Lollipop έπεσε σε bootloop, οπότε μη λέμε ότι θέλουμε. Φιλικά πάντα!

 

Ωχ, κακό αυτό! Ένα βέβαια μπορεί να θεωρηθεί και κάτι μεμονωμένο και τυχαίο!:worry:

Όπως και να 'ναι πάντως, ευχαριστώ!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σωστά τα λες. Βέβαια δεν έχει σκάσει κάποιο από lollipop χωρις αναβάθμιση

 

Κι όμως... αρκετές συσκευές έχουν εμφανίσει το ίδιο πρόβλημα και σε lollipop, απλά... είναι περισσότεροι αυτοί που έχουν προβεί σε marshmallow αναβάθμιση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει "χτυπήσει" κανένα ακόμη και χωρίς να γίνει αναβάθμισή του σε 6?

Έχει ενα 506 ενα φιλικό πρόσωπο και ανησυχεί πολύ. Βέβαια δεν την πολύ ενδιαφέρει να περάσει ΜΜ και αν δεν έχει εμφανισθεί κρούσμα σε μη αναβαθμισμένο, να την καθησυχάσω.

Μην ανησυχείς τα περιστατικά είναι πιο λίγα από αυτά που φαίνονται

 

Είναι σίγουρο από αυτούς που αναφέρουν bootloop αρκετοί δεν έχουν hardware πρόβλημα

 

Και φυσικά δεν έχει να κάνει με αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως... αρκετές συσκευές έχουν εμφανίσει το ίδιο πρόβλημα και σε lollipop, απλά... είναι περισσότεροι αυτοί που έχουν προβεί σε marshmallow αναβάθμιση.

Δεν το είχα πετύχει οπότε...

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το κινητό, αλλά με αυτά που διαβάζω μήπως είναι καλύτερα να περιμένω κάνα μήνα ακόμα μέχρι να κατασταλάξει το πρόβλημα? Δεν βιάζομαι έτσι και αλλιώς
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στην τιμή που έχει πέσει τώρα... πάρτο σήμερα και μην ασχολείσαι με τα προβλήματα. Εννοείται οτι δεν έχουν όλοι πρόβλημα αλλά ένα μικρό ποσοστό και ανεξαρτήτως παρτίδας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρωτάω διότι ναι μεν δεν βιάζομαι να το πάρω, έχω το g2 τώρα, αλλά φοβάμαι μην εκλείψει από την αγορά σε λίγες μέρες

 

Ρωτάς όμως σε λάθος μέρος, δες το τίτλο του παρόντος θέματος, συζητάμε για άλλο πράγμα εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραδωσει το κινητο μου στην προκορντια απο τις 26/2!!

Μου ειπαν σε 3-4 εργασιμες ,μετα απο 2 τηλεφωνα στο καταστημα σημερα μιλησα με ενα παλικαρι που μου εξηγουσε οτι γινεται επιστροφη χρηματων μονο σε οσους εχουν αγορασει το κινητο απο την lg hellas ενω εγω το εχω παρει απο σκρουτζομαγαζο! (δεν ξερω κατα ποσο ειναι νομιμο αυτο, και αν ισχυει για την κεντρικη LG) το κινητο μου ευρωπαικο ειναι!!

Και οτι ειμαι αναγκασμενος να περιμενω! με οτι αυτο συνεπαγεται......τους εξηγησα οτι εχω σοβαρο προβλημα με την δουλεια μου και θελω το κινητο μου αμμεσα!!!!

Επομενο στοιχειο, χθες πηρανε πλακετες αλλα λεει δεν ηταν το δικο μου ανταλακτικο μεσα σε αυτες (ΜΟΥΣΙΑ) προφανως και τα κοτσαρανε σε "ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ".........για να μην κανουν επιστροφες χρηματων!

 

Γνωριζει καποιος να μου πει τι δικαιωματα εχω; Και αν μπορω να παρω επιστροφη χρηματων; μην πω για την θηκη και το τζαμακι που ειχα κοτσαρει πανω που και αυτα ζημεια ειναι για μενα.......

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραδωσει το κινητο μου στην προκορντια απο τις 26/2!!

Μου ειπαν σε 3-4 εργασιμες ,μετα απο 2 τηλεφωνα στο καταστημα σημερα μιλησα με ενα παλικαρι που μου εξηγουσε οτι γινεται επιστροφη χρηματων μονο σε οσους εχουν αγορασει το κινητο απο την lg hellas ενω εγω το εχω παρει απο σκρουτζομαγαζο! (δεν ξερω κατα ποσο ειναι νομιμο αυτο, και αν ισχυει για την κεντρικη LG) το κινητο μου ευρωπαικο ειναι!!

Και οτι ειμαι αναγκασμενος να περιμενω! με οτι αυτο συνεπαγεται......τους εξηγησα οτι εχω σοβαρο προβλημα με την δουλεια μου και θελω το κινητο μου αμμεσα!!!!

Επομενο στοιχειο, χθες πηρανε πλακετες αλλα λεει δεν ηταν το δικο μου ανταλακτικο μεσα σε αυτες (ΜΟΥΣΙΑ) προφανως και τα κοτσαρανε σε "ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ".........για να μην κανουν επιστροφες χρηματων!

 

Γνωριζει καποιος να μου πει τι δικαιωματα εχω; Και αν μπορω να παρω επιστροφη χρηματων; μην πω για την θηκη και το τζαμακι που ειχα κοτσαρει πανω που και αυτα ζημεια ειναι για μενα.......

Πάρε τηλέφωνο στο ΚΕ.Π.ΚΑ. ( Κέντρο Προστασίας καταναλωτών). Και πες μας κι εμάς.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάρε τηλέφωνο στο ΚΕ.Π.ΚΑ. ( Κέντρο Προστασίας καταναλωτών).

 

Να τους πει τι; Ή να κάνουν τι; Να πάρουν τηλέφωνο στην procordia για να βιαστούν να φτιάξουν τη συσκευή του φίλου; Δεν αρνήθηκαν να τη φτιάξουν, ανταλλακτικό περιμένουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που σχετίζεται με το θέμα εγγύηση γενικότερα; ποιο είναι ένα εύλογο χρονικό διάστημα για την επιδιόρθωση της συσκευής; Στο πλαίσιο του περιμένουμε ανταλλακτικό θα μπορούσε να σε κάνει να περιμένεις 2 μήνες ας πούμε;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...