Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ κοιτάνε να γλυτωσουν λεφτά από συσκευές που δεν είναι με ξεκλείδωτο bootloader. Πολύ φοβάμαι ότι θα σε χρεωσουν κανονικά. Αν και κατά την γνώμη μου δεδομένου ότι το πρόβλημα είναι καθαρά hardware και οφείλεται σε αστοχια υλικού δεν θα έπρεπε

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

 

Χάλια μαυρα η LG.. και την ειχα σε εκτιμηση. Εχω δοκιμασει καθε ρομ που υπαρχει και εχω βαλει και καθε stock kzd που υπαρχει και παλι κανει bootlοοps συχνα και η καμερα ανοιγει μια φορα στις 10 μερες..δεν μπορω να πω δεν ειχα τρομερο θεμα με bootloop εγω, την τελευταια εβδομαδα μονο εκει που το εβλεπα εκλεινε και για να ανοιξει περνουσαν 10 λεπτα! προσπαθουσε και ανντε παλι επανεκκινηση! Πιο πολυ το θεμα της καμερας με απασχολει που ΟΠΟΥ και να εχω ψαξει δεν βρισκω λυση! Ολοι λενε να κανω flash το στοκ kzd το οποιο εκανα πολλάκις και τιποτα. Περιεργα πραγματα. Τι bootloaders τι kernels, οτι υπαρχει! Και αυτο θεμα πλακετας θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΑΡΕΛΑΒΑΝ πλακέτες!!Είναι σε κατάσταση Repairing το δικό μου!

Edit:είναι έτοιμο!!Πότε πιστεύετε θα το έχω Πάτρα?

Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΕΛΑΒΑΝ πλακέτες!!Είναι σε κατάσταση Repairing το δικό μου!

Edit:είναι έτοιμο!!Πότε πιστεύετε θα το έχω Πάτρα?

 

θεωρητικά αύριο το πολύ μεθαύριο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κοίταξα τώρα και στην κατάσταση λέει Repairing. Μέχρι το μεσημέρι έλεγε αναμονή ανταλλακτικου. Λογικά από Δευτέρα θα έρθει. Επειδή όμως θα λείπω για λίγο διάστημα θα μπορεί να το παραλάβει κάποιος άλλος αν δεν είμαι η ίδια που τους έχω δώσει ονοματεπώνυμο ;; Εννοείται ότι θα τους έχω αφήσει το χαρτί παραλαβής για να το δώσουν του κουριερ να το πάρουν όταν έρθει.

 

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κοίταξα τώρα και στην κατάσταση λέει Repairing. Μέχρι το μεσημέρι έλεγε αναμονή ανταλλακτικου. Λογικά από Δευτέρα θα έρθει. Επειδή όμως θα λείπω για λίγο διάστημα θα μπορεί να το παραλάβει κάποιος άλλος αν δεν είμαι η ίδια που τους έχω δώσει ονοματεπώνυμο ;; Εννοείται ότι θα τους έχω αφήσει το χαρτί παραλαβής για να το δώσουν του κουριερ να το πάρουν όταν έρθει.

 

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

εφοσον θα εχεις το χαρτι εισαι κομπλε αλλα και να μην εισαι εκει το παίρνει ο κουριερ πισω εννοω το κραταει η εταιρια κουριερ σε κανει τηλ και σου λεει πως και τι να περάσεις να το παρεις οποτε μπορεις αλλα δεν θα εχεις προβλημα αν εχει το δελτιο παραλαβης οταν το εδωσες

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κοίταξα τώρα και στην κατάσταση λέει Repairing. Μέχρι το μεσημέρι έλεγε αναμονή ανταλλακτικου. Λογικά από Δευτέρα θα έρθει. Επειδή όμως θα λείπω για λίγο διάστημα θα μπορεί να το παραλάβει κάποιος άλλος αν δεν είμαι η ίδια που τους έχω δώσει ονοματεπώνυμο ;; Εννοείται ότι θα τους έχω αφήσει το χαρτί παραλαβής για να το δώσουν του κουριερ να το πάρουν όταν έρθει.

 

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Εγώ που το έστειλα δυο φορές, τη μια φορά δεν ήμουν παρόν ούτε όταν το πήρε ο κούριερ, ούτε όταν το έφερε. Δεν είπε τίποτα.. Δεν πιστεύω να έχεις θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος κ γω του LG G4 από τον Ιανουάριο '16, Γερμανικό παρτίδα 512. Περασμένη την ΜΜ από Lg Bridge κ κάνα δυο μικρότερες ενημερώσεις μέσω ΟΤΑ. Γενικά δεν είχα κανένα πρόβλημα με τη συσκευή, απροβλημάτιστη λειτουργία έδω κ περίπου 1 χρόνο. Μέχρι χθες:worry: που ενώ ήταν σε λειτουργία πρώτα έβγαζε χιόνια η οθόνη, μετά πάγωνε κ μετά έκανε ή μόνο του επανεκκίνηση ή αναγκαζόμουν να βγάλω τη μπαταρία και να το κάνω επενεκκίνηση. Το φόρτισα το βράδυ ανοικτό, μου το έκανε άλλη μια φορά σήμερα το πρωί (πάγωσε η οθόνη κ το κινητό), έβγαλα μπαταρία κ από τότε δεν έχει ξανανοίξει. Τι λέτε να φταίει κ αν είναι θέμα πλακέτας, σε ποιο service ανεφέρεστε πιο πάνω ότι παρέλαβαν πλακέτες για να το πάω τη Δευτέρα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος κ γω του LG G4 από τον Ιανουάριο '16, Γερμανικό παρτίδα 512. Περασμένη την ΜΜ από Lg Bridge κ κάνα δυο μικρότερες ενημερώσεις μέσω ΟΤΑ. Γενικά δεν είχα κανένα πρόβλημα με τη συσκευή, απροβλημάτιστη λειτουργία έδω κ περίπου 1 χρόνο. Μέχρι χθες:worry: που ενώ ήταν σε λειτουργία πρώτα έβγαζε χιόνια η οθόνη, μετά πάγωνε κ μετά έκανε ή μόνο του επανεκκίνηση ή αναγκαζόμουν να βγάλω τη μπαταρία και να το κάνω επενεκκίνηση. Το φόρτισα το βράδυ ανοικτό, μου το έκανε άλλη μια φορά σήμερα το πρωί (πάγωσε η οθόνη κ το κινητό), έβγαλα μπαταρία κ από τότε δεν έχει ξανανοίξει. Τι λέτε να φταίει κ αν είναι θέμα πλακέτας, σε ποιο service ανεφέρεστε πιο πάνω ότι παρέλαβαν πλακέτες για να το πάω τη Δευτέρα;

Στο επίσημο σέρβις της procordia να το πας. Πληροφορίες εδώ http://www.procordia.gr/index.php?option=com_contact&view=contact&id=1&Itemid=59 μπορείς να πας να το δώσεις και μόνος σου αν θες αν μένεις κοντά.

 

Αν όμως θες να κλείσεις ραντεβού να έρθουν να το πάρουν αυτοί από το σπίτι (στο επίσημο θα το πάνε) σου και να το φέρουν πίσω, μίλα σε αυτό το τσατ με τα κεντρικά της lg να σου στείλουν κουριερ με έξοδα δικά τους να το πάρει να μην τρέχεις εσύ.

http://www.lg.com/gr/support/contact/chat-email εγώ από αυτό το τσατ κανονισα το σέρβις και ήρθαν την επόμενη μέρα και το πήραν. Σε ρωτάνε κιόλας τι ώρα σε βολεύει να έρθει ο κουριερ. Μιας και είσαι ακόμα στην εγγύηση μη το πας σε εξωτερικό σέρβις.

 

Έχουν παραλάβει πλακέτες αλλά μη φανταστείς ότι θα το έχεις πίσω σε δύο μέρες... Παρακαμβανουν λίγες και είναι πολλές συσκευές σε αναμονή πριν από σένα. Αν όντως έχεις πρόβλημα bootloop θα σου αργήσει λογικά. Αν έχει άλλο πρόβλημα μπορεί να το έχεις πίσω νωρίτερα. Εγώ το έχω στο σέρβις ένα μήνα και χθες το φτιάξανε. Δεν μου το έχουν στείλει ακόμα όμως.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

@lek88

Από τις 21 Οκτωβρίου το έχεις στο σέρβις...Δεν έχει περάσει ένας μήνας..

 

 

 

Εγώ το έχω στο σέρβις ένα μήνα και χθες το φτιάξανε. Δεν μου το έχουν στείλει ακόμα όμως.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

@lek88

Από τις 21 Οκτωβρίου το έχεις στο σέρβις...Δεν έχει περάσει ένας μήνας..

 

 

 

Εγώ το έχω στο σέρβις ένα μήνα και χθες το φτιάξανε. Δεν μου το έχουν στείλει ακόμα όμως.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Σωστή η παρατήρηση. Δικό μου λάθος.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Το έπαθε κ μένα πριν από λίγο. Χρειάζεται την απόδειξη αγοράς στο σέρβις ;

 

Δεν χρειάζεται. Βρίσκουν ότι θέλουν από το ΙΜΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω σήμερα στην κατάσταση του κινητού ότι λέει Invoiced. Έβαλα το imei στην σελίδα της procordia.

Τι είναι αυτό;;; Δεν πιστεύω να με βάλουν να πληρώσω το bootloop. Ικανοί είναι...

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

επεσε το τηλ σε νερο ενος φιλου και εβγαλε διπλα απο το σημα του σηματος ενα καλωδιο τι ειναι αυτο ξερει κανενας?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

επεσε το τηλ σε νερο ενος φιλου και εβγαλε διπλα απο το σημα του σηματος ενα καλωδιο τι ειναι αυτο ξερει κανενας?

 

Να το βαλει στο φορτιστη σημαινει για να μετατραπει σε note 7 :lol::lol: (περα απο την πλακα, ιδεα δεν εχω ) .

Lek88 λεει ετσι γιατι ουτως ή αλλως πρεπει να τιμολογηθει. Και το " 0€ " , τιμολογηση ειναι ;)

Link to comment
Share on other sites

επεσε το τηλ σε νερο ενος φιλου και εβγαλε διπλα απο το σημα του σηματος ενα καλωδιο τι ειναι αυτο ξερει κανενας?

Σημαίνει οτι εχει παρει νερο και οσο εχει το σημα να μην το συνδεσει σε φορτιστη

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει οτι εχει παρει νερο και οσο εχει το σημα να μην το συνδεσει σε φορτιστη

 

ας την πλακα εχει τετοιο πραγμα το τηλ??σβήστηκε μονο του πριν απο λιγο....βασικα το εκανε με μια μπατονετα σε ολες τις τρυπούλες και μετα έσβησε

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Παρτιδα 508 ειχα πεσει σε bootloop τον περασμενο γεναρη οταν πηγα να συνδεθω σε wifi. Του ειχα κανει hard reset και ολα καλα.

 

Εδω και 2-3 μερες εγραφα στο skype και φριζαρε/κολλαγε για 5-10 sec και μετα συνεχιζε.

Υπεθετα καποιο Bug στο skype.

 

Σημερα εκτος απο το skype, εκει που εγραφα στο viber κολλησε και επεσε σε Boot loop.

(το ενοιωθα ταυτοχρονα και ζεστο)

Εκανα hard reset, εβγαλε μυνημα βελτιστοποιησης 32 εφαρμογων (?) οταν τελειωσε, ανοιξε κανονικα και ημουν ετοιμος για νεο σεταρισμα.

 

Δεν προλαβα, ξανα επεσε σε Bootloop.

Και εχω και οθονη οχι απλα με image retention, αλλα με κατι σταμπες που εμφανιζονται αμεσα οταν ανοιξει η οθονη και δυνατες. Και διαβασα ενα παλληκαρι πιο πανω που του ειπαν πως αντικατασταση οθονης για I.R. τελος.

 

Θα το παω και εγω procordia και ο θεος βοηθος. Αλλα απο οτι διαβαζω... με βλεπω να το παιρνω κατα το 2017 και δεν εχω και δευτερη συσκευη.

 

edit:

Το αφησα 20 λεπτα κλειστο και παγωσε, δοκιμασα να το ανοιξω και ανοιξε. Δεν προλαβα να δω την βασικη οθονη και ξανα επεσε σε bootloop.

Εκανα και παλι hard reset, ξανα βγηκε η οθονη βελτιστοποιησης εφαρμογων, αλλα δεν σβηνει. Αν ηταν απο υπερθερμανση δεν θα προλαβαινε να ενημερωσει τις εφαρμογες.

Το παλευω ακομα να δω αν ξεσκαλωσει.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...