Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.να ρωτησω κατι.επειδη την συσκευη την αγορασει πριν απο 8 μηνες περιπου απο το ινσομνια.αλλα ο τυπος δεν ειχε αποδειξει και με ειχε πεισει οτι και με το ιμει ισχει κανονικα η εγγύηση, πως καταλαβαινω οτι ειναι ελληνικη συσκευη και οχι ευρωπαικο? Ρωταω διοτι αν μου παθει κατι να τους ζητησω πιστωτικο τελος παντων να ξερω οτι ειναι ελληνικο.μεσα στο μενου του τηλ εχει τα apps της vodafone παιζει ρολο αυτο?

Κατέβασε αυτή την εφαρμογούλα και δες τι σου γράφει......

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peamoon.phoneproductioninfo

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παπαλα δηλαδη το πιστωτικο :p να μη το ματιασω τωρα ποσο το ειχε ο αλλος και εγω τωρα 8 μηνες και δεν εχει παθει τιποτε..παντως σας καταλαβαινω ολους εδω μεσα με τα παραπονα και ξερω πως ειναι να μενεις χωρις τηλ.
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου λίγο πως κάνουμε reset με τα πίσω κουμπιά. Να το εχω κατά νου αν χρειαστεί..... Εύχομαι να μη το χρειαστώ ποτέ... Αλλά...

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

του αδερφού μου πάντως έχει 25 μέρες που το έστειλα κάτω(24 Αυγούστου). αύριο θα τους κάνω άλλη μια κλήση να δούμε τι γίνεται. btw αν πουν για πιστωτικο, πόσο θα δώσουν? 400€ το είχε αγοράσει ο bro από σκρουτζομαγαζο τον Γενάρη.
Link to comment
Share on other sites

του αδερφού μου πάντως έχει 25 μέρες που το έστειλα κάτω(24 Αυγούστου). αύριο θα τους κάνω άλλη μια κλήση να δούμε τι γίνεται. btw αν πουν για πιστωτικο, πόσο θα δώσουν? 400€ το είχε αγοράσει ο bro από σκρουτζομαγαζο τον Γενάρη.

 

Δεν βγάζουν πιστωτικά για συσκευές εισαγωγής. Απλά περιμένεις.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου λίγο πως κάνουμε reset με τα πίσω κουμπιά. Να το εχω κατά νου αν χρειαστεί..... Εύχομαι να μη το χρειαστώ ποτέ... Αλλά...

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

 

Turn the power off.

Press and hold the Power/Lock key + Volume Down key on the back of the phone.

Release the Power/Lock Key only when the LG logo is displayed, then immediately press and hold the Power/Lock Key again.

Release all keys when the Factory hard reset screen is displayed.

Press the Power/Lock Key to continue or either of the Volume Keys to cancel.

Press the Power/Lock Key once more to confi rm or either of the Volume Keys to cancel.

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου λίγο πως κάνουμε reset με τα πίσω κουμπιά. Να το εχω κατά νου αν χρειαστεί..... Εύχομαι να μη το χρειαστώ ποτέ... Αλλά...

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

 

you simply youtube it

Link to comment
Share on other sites

Turn the power off.

Press and hold the Power/Lock key + Volume Down key on the back of the phone.

Release the Power/Lock Key only when the LG logo is displayed, then immediately press and hold the Power/Lock Key again.

Release all keys when the Factory hard reset screen is displayed.

Press the Power/Lock Key to continue or either of the Volume Keys to cancel.

Press the Power/Lock Key once more to confi rm or either of the Volume Keys to cancel.

Με δυσκολεύεις πολύ με τα αγγλικά... Σευχαριστω όμως! :)

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

you simply youtube it

Ευχαριστώ!!

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

οπως και να εχει μαγκιες εφοσον ανανεωνουν για αλλα 2 χρονια την εγγυηση δεν γινεται να κανουν αντικατασταση εφορου ζωης καποια στιγμη θα αλλαξουν πολιτικη....να πουν δεν το φτιαχνουμε παρολο που ειναι εντος εγγύησης ΔΕΝ υπαρχει περίπτωση γιατι ειναι νομικα δικασιμο....θα μου πεις ποιος και ποσοι θα τρεξουν....απλα θα παρει αλλη διασταση το θεμα και η ζημια τους θα ειναι μεγαλυτερη εφοσον βγει οτι η lg πλεον με την ταδε συσκευη σταμάτησε να καλυπτει τις προβληματικες συσκευες....θα τους κραξουν ασχημα σε ολα τα tech μιντια ανα τον κοσμο.....και το πληγμα πιστεψτε με θα ειναι τεράστιο....εγω ειμαι αισιόδοξος οτι θα βγει λυση αυτα περι νεας συσκευης νεοτερης τζαμπε ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ δεν γινονται!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Απλά μετά από ένα διάστημα θα σταματήσουν τις αλλαγές πλακέτας , η εγγύηση ΔΕΝ θα ανανεωθεί αφού δεν κάνει αλλαγή ανταλλακτικού και απλά θα στο φτιάχνουν με μια "αναβάθμιση λογισμικού"

και εκείνοι καλυμμένοι αφού θα στο κάνουν να δουλεύει και μερικοί θα είναι καλυμμένοι επειδή θα έχουν πίσω το κινητό τους και μετά από λίγο τέλος η εγγύηση, πάρε άλλο κινητό αν δεν ξέρεις να το φτιάχνεις μόνος σου

Να κόψω το ρεύμα για 1 εβδομάδα να δω τον πολιτισμό σας ...
Link to comment
Share on other sites

Απλά μετά από ένα διάστημα θα σταματήσουν τις αλλαγές πλακέτας , η εγγύηση ΔΕΝ θα ανανεωθεί αφού δεν κάνει αλλαγή ανταλλακτικού και απλά θα στο φτιάχνουν με μια "αναβάθμιση λογισμικού"

και εκείνοι καλυμμένοι αφού θα στο κάνουν να δουλεύει και μερικοί θα είναι καλυμμένοι επειδή θα έχουν πίσω το κινητό τους και μετά από λίγο τέλος η εγγύηση, πάρε άλλο κινητό αν δεν ξέρεις να το φτιάχνεις μόνος σου

 

Θα στο φτιάχνουν τελικά αυτο εχει σημασία ;)

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το G4 τον Ιανουάριο απο σκρουτζομάγαζο. Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι (μόνιμα) εξωτερικό και το κινητό ξαφνικά στα καλά καθούμενα έσβησε και δεν ανοίγει (δοκίμασα όλα τα "τρικ" με τα κουμπιά / να βγάλω μπαταρία / να το αφήσω στην μπρίζα κλπ κλπ).

 

Προφανώς έστειλα μειλ στην LG να δω τι μπορεί να γίνει με την υποστήριξη τους στο εξωτερικό. Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο ;

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια βδομάδα bootloop κάνω Hard reset με τα κουμπιά το ξαναστεινω κ σήμερα πάλι νεκρό χωρις προιδοωποιηση με το που πηγα να ανοιξω το wifi δεν είναι λυση αυτη συνέχεια reset.έχει βρεθεί κάποια ουσιώδη λύση η να το πετάξω?
Link to comment
Share on other sites

Πετα το καλυτερα αυτο παρα να πας απο νευρικό κλονισμό

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Με δυσκολεύεις πολύ με τα αγγλικά... Σευχαριστω όμως! :)

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

 

 

Χίλια συγνώμη αλλά δεν είχα χρόνο εκείνη τη στιγμή για μετάφραση! Ελπίζω να βρήκες την άκρη τελικά

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πείτε μου λίγο πως κάνουμε reset με τα πίσω κουμπιά. Να το εχω κατά νου αν χρειαστεί..... Εύχομαι να μη το χρειαστώ ποτέ... Αλλά...

 

http://www.lg.com/us/support/product-help/CT10000027-1432872486461-settings

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο σήμερα το πρωί στην Procordia.

μου είπαν 1-2 μέρες ακόμα εάν φτάσουν οι πλακέτες να καλύψουν όλη την ουρά αναμονής.

Αλλιώς...

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τηλέφωνο σήμερα το πρωί στην Procordia.

μου είπαν 1-2 μέρες ακόμα εάν φτάσουν οι πλακέτες να καλύψουν όλη την ουρά αναμονής.

Αλλιώς...

 

Αλλιώς τι; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η χειρότερη αγορά τηλεφώνου που έχω κάνει.Ενω το κινητό έχει φοβερή κάμερα και γενικά πληρει όλα τα χαρακτηριστικά που θέλω είναι μια βραδυφλεγης βόμβα. Ούτε να rootarei κανείς δε μπορεί ούτε τίποτα. Το αγόρασα το Φεβρουάριο γνωρίζοντας το θέμα του bootloop αλλά δεν περίμενα με τίποτα τέτοια μη αντιμετώπιση του θέματος από την LG. Πότε ξανά lg!

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς τι; :confused:

 

Αλλιώς αναμονή. Από μόνοι τους δεν θα προτείνουν κάποια άλλη λύση. Είμαι σίγουρος.

Θα περιμένω να το πάρω με την νέα πλακέτα.

Δεν ξέρω και πόσο εύκολα μπορεί να γίνει αντικατάσταση ή να εκδοθεί κάποιο πιστωτικό και σε τι ποσό.

 

Το τηλέφωνο πάει για σκότωμα. Κρίμα

 

Το πήρα τελικά πριν καμιά ώρα. Άνοιξε κανονικά και συνδέθηκα στο wi-fi του γραφείου κανονικά.

 

Έμαθα ότι "τελευταία" όπως μου είπε η κοπέλα, έχουν φτιάξει τουλάχιστον 50, και ότι 1/50 ξαναήρθε με το ίδιο πρόβλημα. (κακό αυτό)

 

Τώρα μια ερώτηση εάν ξέρει κάποιος, του έβαλα ένα λογαριασμό και όταν τελείωσε το σετάρισμα, μου έδειξε ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση.

 

Αναρωτιέμαι εάν λειτουργεί το κινητό χωρίς λογαριασμό, θα λάβει το update?

 

Αν γίνεται αυτό πάει να πει ότι δεν δοκίμασαν καν τη σύνδεση σε wi fi στην Procordia. :((((

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από ένα μήνα σχεδόν στο σέρβις το πήρα και εγώ επισκευασμενο από bootloop. Δυστυχώς η εμπειρία από το G4 είναι διχασμενη. Ξεκίνησε με πολλή ικανοποίηση αλλά κατέληξε σε φόβο και απογοήτευση. Ευτυχώς το πούλησα και με λύπη σας λέω ότι μετά από 3 χρόνια μόνο LG ( 2 G2, 1G2 mini, και 1 G4) δεν πρόκειται να πάρω ούτε μπρικι. Τώρα είμαι πολύ ικανοποιημενος με το SAMSUNG S7 EDGE.
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι μας εκεί καταλήγουμε μετά...αφού το g4 είναι ενα εξαιρετικο κινητό οταν λειτουργει απροβληματιστα,έτσι σε οτιδήποτε άλλο κι αν πάει κάποιος θα του φανεί πολύ λίγο μετά, οπότε ουσιαστικά ή op3 επιλέγει ή σ7 και σ7 edge . LG τέλος όσο και αν την γουσταραμε...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...