Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Απευθύνσου στους αρμόδιους φορείς, στο παρόν φόρουμ δεν μας δίνεται η δυνατότητα για οποιουδήποτε είδους καταγγελίες ή συζητήσεις περί αυτών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να με και γω αλλαζω και ψήφο πλεον software bootloop 603 πλακέτα. Κατα την προσπαθεια σύνδεσης στο wifi του σπιτιού. Επανήλθε με hard reset. Παλι καλά είχα κανει backup. Μου αλλάζουν πλακέτα ή συνεχιζω όπως έχει?

 

Στάλθηκε από το SM-T315 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μας επιτρέπει εδώ ας κάνουμε ενα γκρουπακι στο FB να δούμε πόσοι είμαστε και πως θα κινηθούμε.

 

 

Ευτυχώς δεν μου έχει πάθει Κάτι ακόμα το δικο μου.

 

Όταν αλλάζουν πλακέτα δίνουν εγγύηση για το ανταλλακτικό δυο χρόνια η λήγει με την αρχική εγγύηση της συσκευής?

Link to comment
Share on other sites

Να με και γω αλλαζω και ψήφο πλεον software bootloop 603 πλακέτα. Κατα την προσπαθεια σύνδεσης στο wifi του σπιτιού. Επανήλθε με hard reset. Παλι καλά είχα κανει backup. Μου αλλάζουν πλακέτα ή συνεχιζω όπως έχει?

 

Στάλθηκε από το SM-T315 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κακως ηρθες η ψηφοφορια πλεον δεν εχει καμια σημασια γιατι θα το παθουν ολοι εχει ξεφυγει η κατασταση...τωρα που επανηλθε οχι αλλα αν το ξαναπαθεις στειλτο αλλα και να το στειλεις παλι θα το ξαναπαθεις επομενος κλαιν μαιν.....απλα στειλτο μπας και βγει στο μελλον καμια δικαστικη εντολη(που δεν νομιζω)η καμια αναλαμπη της χειροτερης εταιριας στο κοσμο και δωσουν ολοκαινουριες συσκευες(αυτο και αν δεν ειναι απιθανο)!!τουλαχιστον θα εισαι καταχωρημενος στο συστημα τους ως ενα ακομα θυμα βιασμου τεχνολογιας!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν μας επιτρέπει εδώ ας κάνουμε ενα γκρουπακι στο FB να δούμε πόσοι είμαστε και πως θα κινηθούμε.

 

 

Ευτυχώς δεν μου έχει πάθει Κάτι ακόμα το δικο μου.

 

Όταν αλλάζουν πλακέτα δίνουν εγγύηση για το ανταλλακτικό δυο χρόνια η λήγει με την αρχική εγγύηση της συσκευής?

 

δινουν αλλα 2 χρονια αλλα στην πλακετα μονο οχι οθονες και αλλα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο μπλέξιμο πραγματικα. Θα συνεχίσω να το δουλεύω, συχνα backup, απλα θα ξέρω πλεον οτι Κυκλοφορώ με ενα καζάνι έτοιμο να εκραγεί. Και μιλάμε για τρελή κολοφαρδια την περασμένη βδομάδα πέρασα backup στην κάρτα μνήμης και αντέγραψα φωτογραφιες διακοπων σε usb. Γλύτωσα τον απόλυτο εφιαλτη.

 

Στάλθηκε από το SM-T315 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Barimagas
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο μπλέξιμο πραγματικα. Θα συνεχίσω να το δουλεύω, συχνα backup, απλα θα ξέρω πλεον οτι Κυκλοφορώ με ενα καζάνι έτοιμο να εκραγεί. Και μιλάμε για τρελή κολοφαρδια την περασμένη βδομάδα πέρασα backup στην κάρτα μνήμης και αντέγραψα φωτογραφιες διακοπων σε usb. Γλύτωσα τον απόλυτο εφιαλτη.

 

Στάλθηκε από το SM-T315 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

βαλε επιλογη οι φωτο να αποθηκευονται απευθειας στην καρτα και θα εισαι ησυχος για ολα....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Να με και γω αλλαζω και ψήφο πλεον software bootloop 603 πλακέτα. Κατα την προσπαθεια σύνδεσης στο wifi του σπιτιού. Επανήλθε με hard reset. Παλι καλά είχα κανει backup. Μου αλλάζουν πλακέτα ή συνεχιζω όπως έχει?

 

Στάλθηκε από το SM-T315 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα που το επανέφερα με Hard reset δεν μου αλλαξαν πλακετα. Αφού το κινητό δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα κι εγώ στο club χθες, ολανδικο το τηλέφωνο 507 παρτίδα, επειδή ειμαι σε διακοπές ευτυχώς που πήρα μαζι το παλιό μου τηλέφωνο. Πάντως ειναι τραγικο να κουβαλας 2 τηλεφωνα απο το φόβο μην πάθει bootlop το g4
Link to comment
Share on other sites

και του αδερφού μου χθες σε bootloop έπεσε. προσπαθώ να κάνω Hard reset αλλά κλείνει μόλις πάει να κάνει. να μιλήσω με lg να το στείλω ή με procordia κατευθείαν?
Link to comment
Share on other sites

και του αδερφού μου χθες σε bootloop έπεσε. προσπαθώ να κάνω Hard reset αλλά κλείνει μόλις πάει να κάνει. να μιλήσω με lg να το στείλω ή με procordia κατευθείαν?

 

Αφού δεν ανοίγει με Hard reset το στέλνεις στο Service

Link to comment
Share on other sites

ναι το στέλνω service αλλά που? να πάρω τηλ στην lg να συννενοηθω ή να πάρω κατευθείαν στην procordia? που είναι πιο καλά? παίζει να έχει και στην Βόρεια Ελλάδα κάνα επίσημο service γιατί είμαι Καβάλα?
Link to comment
Share on other sites

ναι το στέλνω service αλλά που? να πάρω τηλ στην lg να συννενοηθω ή να πάρω κατευθείαν στην procordia? που είναι πιο καλά? παίζει να έχει και στην Βόρεια Ελλάδα κάνα επίσημο service γιατί είμαι Καβάλα?

 

Για βορεια Ελλάδα δεν ξερω, το σερβις είναι procordia, παρε τους τηλεφωνο πως θα το στείλεις, την lg δεν χρριαζεται να την πάρεις

Link to comment
Share on other sites

ναι το στέλνω service αλλά που? να πάρω τηλ στην lg να συννενοηθω ή να πάρω κατευθείαν στην procordia? που είναι πιο καλά? παίζει να έχει και στην Βόρεια Ελλάδα κάνα επίσημο service γιατί είμαι Καβάλα?

 

Θα πάρεις τηλέφωνο στην LG και αυτοί θα στείλουν κούριερ όπου και αν είσαι να το πάρουν για να πάει procordia. Δεν πληρώνεις εννοείτε τίποτα. Μόνο Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Απευθύνσου στους αρμόδιους φορείς, στο παρόν φόρουμ δεν μας δίνεται η δυνατότητα για οποιουδήποτε είδους καταγγελίες ή συζητήσεις περί αυτών.

Για ποιο λόγο;

Link to comment
Share on other sites

ναι το στέλνω service αλλά που? να πάρω τηλ στην lg να συννενοηθω ή να πάρω κατευθείαν στην procordia? που είναι πιο καλά? παίζει να έχει και στην Βόρεια Ελλάδα κάνα επίσημο service γιατί είμαι Καβάλα?

 

Lg παρε οι αλλοι ζητανε λεφτα ενω μεσο lg ειναι τζαμπα τουλαχιστον ετσι ξεραμε τοσο καιρο

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

πήρα τελικά στην lg. αύριο θα έρθει κουριερ από ΕΛΤΑ για να το πάρει. μου είπε ότι υπάρχουν καθυστερήσεις αυτές τις μέρες και ότι θα κάνει 8-10 εργάσιμες για να φτιαχτεί.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για ποιο λόγο;

 

Γιατί το επιβάλλουν οι κανονισμοί του forum τους οποίους δεν ορίζω εγώ αλλά οφείλω να ακολουθώ (όπως όλοι μας).

 

πήρα τελικά στην lg. αύριο θα έρθει κουριερ από ΕΛΤΑ για να το πάρει. μου είπε ότι υπάρχουν καθυστερήσεις αυτές τις μέρες και ότι θα κάνει 8-10 εργάσιμες για να φτιαχτεί.

 

Ναι... υπάρχει έλλειψη διαθεσιμότητας ανταλλακτικών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω g4 αλλά διαβάζοντας τα χάλια αυτά ίσως θα έπρεπε να συγκεντρωθει μια ομάδα και να κινηθεί νομικά, εφόσον ούτε η συσκευή επισκευαζεται ποτέ επαρκώς. Το γεγονός ότι τάχα κάνει η LG ότι το επισκευαζει δεν σημαίνει κάτι εφόσον δεν υπάρχει αποτέλεσμα εντός εγγύησης. Πάντως στην Ολλανδία οι συσκευές 'επισκευαζονται' και δεν αλλαζονται όσο διάβασα. Πάντως μιλάμε για σκάνδαλο ολκης.

 

Sent from my OP3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχω g4 αλλά διαβάζοντας τα χάλια αυτά ίσως θα έπρεπε να συγκεντρωθει μια ομάδα και να κινηθεί νομικά, εφόσον ούτε η συσκευή επισκευαζεται ποτέ επαρκώς.

 

Δεν αντιλέγω, ωστόσο είναι κάτι για το οποίο δεν μπορεί να μεσολαβήσει το παρόν forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα άλλωστε δεν εννοούσα αυτό. Απλά η κατάσταση είναι κωμικοτραγικη και δεν υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει νομική εξασφάλιση όταν μια οποιαδήποτε συσκευή βγαίνει λεμόνι και είναι αδύνατο να επισκευαστει. Αν ήταν έτσι τίποτα δεν θα λειτουργούσε σωστά. Η LG προφανώς ποντάρει ότι θα πεταχτουν στα σκουπίδια οι συσκευές. Σορρυ για το off-topic

 

Sent from my OP3

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα και LG και procordia και οι δυο τους απλά αναφέρουν μη διαθεσιμότητα ανταλλακτικών και μέχρι εκεί. ούτε ημερομηνίες ποτέ θα έρθουν και φυσικά πλήρη άγνοια για το πότε θα γίνει επισκευή. Και όταν τους είπα ότι η συσκευή έχει βγει πατάτα παγκοσμίως ανεξάρτητα από που είναι αγορασμένη η LG μου απάντησε ότι και χάρη μας κάνουν που την επισκεύαζουν εδώ και ότι θα έπρεπε να πάει στην χώρα προέλευσης της για επισκευή και ότι στην δικιά μου περίπτωση περιμένουν πλακέτα από Γαλλία :X

Τι άλλο θα ακούσουμε

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...