Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτήν την πολίτικη μήπως είναι επινόηση της lg Ελλάδος για την αντικατάσταση μονο των Ελληνικών συσκευών και επισκευή στις ευρωπαϊκές.Εμένα στο nexus 6 μετα απο αντικατάσταση οθόνης 2 φορές μου έκαναν αντικατάσταση συσκευής .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτήν την πολίτικη μήπως είναι επινόηση της lg Ελλάδος για την αντικατάσταση μονο των Ελληνικών συσκευών και επισκευή στις ευρωπαϊκές.Εμένα στο nexus 6 μετα απο αντικατάσταση οθόνης 2 φορές μου έκαναν αντικατάσταση συσκευής .

 

Αυτό είναι μία πολύ καλή ερώτηση. Καλό θα ήταν να σταλλεί ένα email κάπου στα κεντρικά της LG, εκτός αν κάποιος μπορεί να το επιβεβαιώσει.

Link to comment
Share on other sites

είναι επινόηση της lg Ελλάδος για την αντικατάσταση μονο των Ελληνικών συσκευών και επισκευή στις ευρωπαϊκές.

 

Πράγματι έτσι είναι.

Λένε παντού "εγγύηση σε ελληνική αντιπροσωπεία". LOL

 

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

LG G3 D855 32GB Titanium Black

Marshmallow 6.0 v30c, παρτίδα 501

LG G4 H815 32GB Grey

Marshmallow 6.0 v20g, παρτίδα 603

Link to comment
Share on other sites

ας βαλει ο athanasso μια ψηφοφορια στο νημα να δουμε και εδω τι παιζει...εγω δν εχω παθει ποτε αλλα εγω εχω αλλα θεματα και δεν ξερω αν πρεπει να χαρω που δεν λουπαρα η οχι!!!παντως αν τηλ μαγκιες δεν ειχε αυτο το εργο να ξερεται πως θα ηταν Ν1 τηλ και η τιμη του θα ηταν ακομα στα 400!!!γιατι σαν τηλ οταν το πιανεις στα χερια σου δεν θες να το αφησεις !

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Δεν θες να το αφήσεις και όλο αυτό έχει δημιουργησει φοβια...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια , η εγγύηση είναι πανευρωπαικη... Ποιο παράθυρο είν αυτό που τους λέει "αντικατάσταση μόνο σε ελληνικα"; Πήραν γραμμή ότι και η κουτσή Μαρία "σκρουτζαρει" και πετάνε την καραμελα μπας και σπρώξουν κάνα Ελληνικό στη διπλάσια τιμή... Άντε πες ότι είναι ολλανδικό ... Τι σχέση έχει και αρχίσεις μαμ0υνιες κυρά lg ;;;
Link to comment
Share on other sites

Θελω να σας κανω μια ερωτηση και οποιος μπορει να βοηθησει.

 

Θελω να βρω το email της LG στο εξωτερικο. Γνωριζει καποιος να με ενημερωσει που και σε ποιο mail μπορω να στειλω;

Λογικα προς Κορεα μερια ετσι δεν ειναι; Εκει δεν ειναι τα κεντρικα; Αν μπορει καποιος να βοηθησει να βρεθει mail θα ημουν ευγνωμων.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να σας κανω μια ερωτηση και οποιος μπορει να βοηθησει.

 

Θελω να βρω το email της LG στο εξωτερικο. Γνωριζει καποιος να με ενημερωσει που και σε ποιο mail μπορω να στειλω;

Λογικα προς Κορεα μερια ετσι δεν ειναι; Εκει δεν ειναι τα κεντρικα; Αν μπορει καποιος να βοηθησει να βρεθει mail θα ημουν ευγνωμων.

Ευχαριστω.

Με μια γρήγορη αναζήτηση βρήκα αυτό το site :https://www.mobileworldcongress.com/exhibitor/lg-electronics/

 

Πήγαινε εκεί που λέει send email

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου φαίνεται και τόσο παράλογο που γίνεται αντικατάσταση μόνο στα ελληνικής αντιπροσωπείας, δηλαδή σε αυτούς που έχουν σκάσει 700άρες για να πάρουν το κινητό. Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πάντως το ενδεχόμενο η LG Hellas να έχει το δικαίωμα να κάνει αυτήν την διάκριση. Θυμάμαι κάποιο μέλος του φόρουμ που ζούσε στην Δανία. Νομίζω φοιτητής. Είχε γράψει εδώ ή σε άλλο τοπικ για LG ότι απευθύνθηκε στην LG Δανίας για κάποιο πρόβλημα και του είπαν ότι έχει εγγύηση αλλά θα πρέπει να το στείλει στην τεχνική υποστήριξη της Ελλάδος να του το επισκευάσουν. Ούτε να το δουν δεν δέχτηκαν.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πάντως το ενδεχόμενο η LG Hellas να έχει το δικαίωμα να κάνει αυτήν την διάκριση. Θυμάμαι κάποιο μέλος του φόρουμ που ζούσε στην Δανία. Νομίζω φοιτητής. Είχε γράψει εδώ ή σε άλλο τοπικ για LG ότι απευθύνθηκε στην LG Δανίας για κάποιο πρόβλημα και του είπαν ότι έχει εγγύηση αλλά θα πρέπει να το στείλει στην τεχνική υποστήριξη της Ελλάδος να του το επισκευάσουν. Ούτε να το δουν δεν δέχτηκαν.

 

Ισχύει!! ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια , η εγγύηση είναι πανευρωπαικη... Ποιο παράθυρο είν αυτό που τους λέει "αντικατάσταση μόνο σε ελληνικα"; Πήραν γραμμή ότι και η κουτσή Μαρία "σκρουτζαρει" και πετάνε την καραμελα μπας και σπρώξουν κάνα Ελληνικό στη διπλάσια τιμή... Άντε πες ότι είναι ολλανδικό ... Τι σχέση έχει και αρχίσεις μαμ0υνιες κυρά lg ;;;

 

Ετσι ειναι οπως τα λες. Δεν βαριεσαι... στη χειροτερη περιπτωση το στελνεις στην Ολλανδικη lg και σου κανουν αντικατασταση με lg g5 ;)

Νομικα ειναι υποχρεωμενος ο κατασκευαστης να σου το αλλαξει με αλλο κινητο ή να παρεις τα χρηματα σου πισω εαν και εφοσον δεν μπορει να διορθωσει το προβλημα και ταλαιπωρει τον πελατη.

 

Οπως και να εχει η lg ειναι υποχρεωμενη να κανει αντικατασταση εντος Ε.Ε. εκτος αν ειχαμε κανενα grexit κ δεν το καταλαβαμε.Και αν το εχετε παρει απο αμερικη παλι μπορει να γινει επιστροφη αλλα εκει το στελνεις μονος σου 100%

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ας βαλει ο athanasso μια ψηφοφορια στο νημα να δουμε και εδω τι παιζει...

 

Το έχουμε ξαναπεί... δεν λέει τίποτα γιατί όλα αυτά είναι δυναμικά, σήμερα ισχύει το ένα, αύριο το άλλο. Μία συσκευή από το e-shop που είχα αγοράσει από τις πρώτες παρτίδες (ολλανδικό), δούλευε μέχρι προχθές άψογα, χθες έπαθε το γνωστό πλέον πρόβλημα. Το αν και πότε θα σου το βγάλει είναι στον αέρα, το ελληνικό που έχω παρτίδα 505 από Vodafone εξακολουθεί να δουλεύει επίσης άψογα, δεν σημαίνει τίποτα όμως αυτό μιας και μπορεί να εμφανιστεί το πρόβλημα αύριο, μπορεί και ποτέ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ότι δεν ξέρεις πότε θα το πάθει και αν το πάθει ειναι πολύ κακό συναίσθημα. Εγω ειμαι κάθε μέρα με backup και και βασικά σκέφτομαι να το δωσω να παρω κατι αλλο γιατο ωραίο κινητό αλλα με αγχώνει και το επόμενο είναι αντε να κολληση πας το φτιάχνεις κανείς δεν σου λεει οτι δεν θα ξανα κολληση και υπαρχουν πολλα ππου ξανα κολλησαν. Εντωμεταξύ το εχω τρεις μερες το εχω πιει το αιμα και το κινητο σκοτώνει άψογο.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ψηφοφορία θα έδειχνε και θα ανέτρεπε το αρνητικό κλίμα που έχει δημιουργηθεί.

 

Καλό είναι να μπει για να σταματήσει η κινδυνολογία και η εντύπωση οτι 1 στις 2 συσκευές έχουν πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχουμε ξαναπεί... δεν λέει τίποτα γιατί όλα αυτά είναι δυναμικά, σήμερα ισχύει το ένα, αύριο το άλλο. Μία συσκευή από το e-shop που είχα αγοράσει από τις πρώτες παρτίδες (ολλανδικό), δούλευε μέχρι προχθές άψογα, χθες έπαθε το γνωστό πλέον πρόβλημα. Το αν και πότε θα σου το βγάλει είναι στον αέρα, το ελληνικό που έχω παρτίδα 505 από Vodafone εξακολουθεί να δουλεύει επίσης άψογα, δεν σημαίνει τίποτα όμως αυτό μιας και μπορεί να εμφανιστεί το πρόβλημα αύριο, μπορεί και ποτέ.

 

Καλησπέρα φίλε μου,

Μην είσαι τόσο αρνητικός. Σου έχει εγγυηθεί κάποια εταιρεία ομαλή λειτουργικότητα για το μέλλον ? Εδώ αυτοκίνητο παίρνεις και δεν είσαι σίγουρος τι προβλήματα θα σου βγάλει.

 

Όλα είναι δυναμικά, βάλε στην ψηφορια, λήξη 1 μήνα μετά και μετά κλείδωσε την, αλλά κάνε το διότι έχει πάρει διαστάσεις το θέμα. Αποπροσανατολίζεται ο κόσμος και δεν είναι σωστό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό το ότι δεν ξέρεις πότε θα το πάθει και αν το πάθει ειναι πολύ κακό συναίσθημα. Εγω ειμαι κάθε μέρα με backup και και βασικά σκέφτομαι να το δωσω να παρω κατι αλλο γιατο ωραίο κινητό αλλα με αγχώνει και το επόμενο είναι αντε να κολληση πας το φτιάχνεις κανείς δεν σου λεει οτι δεν θα ξανα κολληση και υπαρχουν πολλα ππου ξανα κολλησαν. Εντωμεταξύ το εχω τρεις μερες το εχω πιει το αιμα και το κινητο σκοτώνει άψογο.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό ακριβώς εννοώ στα παραπάνω μηνύματα !!! Μπερδεύεται το κόσμο παιδιά, ηρεμιαααααααααα.

Link to comment
Share on other sites

@MobilePerson

έχεις κάποια εκτίμηση τι % των συσκευών χαλάει?

 

Γενικά από όλους ή τους περισσότερους κατόχους προφανώς και υπάρχει άγχος μην χαλάσει η συσκευή

γιατί όντως χαλάνε αρκετές και από ότι καταλαβαίνουμε όλες εν δυνάμει μπορεί να χαλάσουν.

Και δεν έχουν όλοι την διάθεση ούτε τον χρόνο ούτε την ευχέρεια να μένουν χωρίς συσκευή για Χ διάστημα ώσπου να επισκευαστεί

και να υπάρχει πάλι το άγχος μην ξαναχαλάσει.

Το χειρότερο από όλα είναι ότι η LG δεν μπορεί να διορθώσει το πρόβλημα η γιατί δεν γνωρίζει ποιό είναι το πρόβλημα ή γιατί δεν μπορεί..

Και οι 2 περιπτώσεις είναι ανυσηχητικές πάντως

Δεν είναι και εύκολο λοιπόν κάποιος που γνωρίζει τα θέματα που υπάρχουν να αγοράσει την συσκευή

Παρόλα αυτά το έχω αναφέρει και αλλού

στο κόστος της αυτή την στιγμή δεν νομίζω υπάρχει κάτι καλύτερο όσον αφορά την γενικότερη λειτουργία της

για όσο αυτή διαρκεί :)

Link to comment
Share on other sites

@MobilePerson

έχεις κάποια εκτίμηση τι % των συσκευών χαλάει?

 

......γιατί όντως χαλάνε αρκετές και από ότι καταλαβαίνουμε όλες εν δυνάμει μπορεί να χαλάσουν.....

 

Εγώ δεν έχω ποσοστό γι'αυτό και πρότεινα ψηφοφορία. Επίσης εδω και καιρό γράφω ότι δεν ξέρουμε πόσες συσκευές χαλάνε σε σχέση με αυτές που υπάρχουν στην αγορά.

 

Εσύ που γράφεις "αρκετές" που έχεις τέτοια στοιχεια και γνωρίζεις ότι είναι αρκετές ? Στο νήμα αυτο, πόσες συσκευές είναι ? Γνωρίζεις ? ΟΧΙ φυσικά.

 

Σε παλαιότερη ερώτηση μου, απάντησαν ότι το γνωρίζουν μέσα απο την ίδια την εταιρεία. Παλιά όταν έλεγα ότι είναι θέμα software, διαγραφαν τα μνμ οι διαχειριστές.. Τωρα, παραδέχεται η ίδια η εταιρεία ότι είναι software.

 

Χαλαρά παιδιά, ένα κινητό είναι. Κάνεις δεν μπορεί να σας εγγυηθεί ότι ένα κινητό δεν πρόκειται να πάθει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω ποσοστό γι'αυτό και πρότεινα ψηφοφορία. Επίσης εδω και καιρό γράφω ότι δεν ξέρουμε πόσες συσκευές χαλάνε σε σχέση με αυτές που υπάρχουν στην αγορά.

 

Εσύ που γράφεις "αρκετές" που έχεις τέτοια στοιχεια και γνωρίζεις ότι είναι αρκετές ? Στο νήμα αυτο, πόσες συσκευές είναι ? Γνωρίζεις ? ΟΧΙ φυσικά.

 

Σε παλαιότερη ερώτηση μου, απάντησαν ότι το γνωρίζουν μέσα απο την ίδια την εταιρεία. Παλιά όταν έλεγα ότι είναι θέμα software, διαγραφαν τα μνμ οι διαχειριστές.. Τωρα, παραδέχεται η ίδια η εταιρεία ότι είναι software.

 

Χαλαρά παιδιά, ένα κινητό είναι. Κάνεις δεν μπορεί να σας εγγυηθεί ότι ένα κινητό δεν πρόκειται να πάθει τιποτα

 

Από την στιγμή φίλε που όλα τα LGG4 που κυκλοφορούν μπορεί να χαλάσουν

και η LG δεν γνωρίζει τι φταίει δεν είναι φυσιολογικό σε καμία περίπτωση.

 

Κανένας κατασκευαστής δεν μπορεί να εγγυηθεί ότι το κινητο που κατασκευάζει δεν θα πάθει τίποτα

όμως τα G4 αυτή την στιγμή έχουν τις περισσότερες πιθανότητες να πάθουν κάτι σε σχέση με τα υπόλοιπα..

 

Όπως το βλέπω πιο εύκολα η LG μπορεί να εγγυηθεί οτι το G4 θα πάθει κάτι πάρα όχι :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου απάντησες όμως, πως ξέρεις ότι είναι πολλά τα κινητά με πρόβλημα ? Πόσοι έχουν πρόβλημα σε σχέση με αυτούς που δεν έχουν ? Χαλαει ένα κινητο, γράφονται σελίδες και γίνεται σάλος.

 

Σαφείς απαντήσεις ψάχνουμε φίλε μου και η ψήφος ίσως δώσει μια βάση. Δεν καταλαβαίνω το γεγονός ότι οι διαχειριστές δεν το θέλουν.

 

Χαλαρά παιδιά. Το κινητό είναι σούπερ, αφήστε τον κόσμο να το απολαύσει

Edited by MobilePerson
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να πάρετε μια γενική ιδέα απο αντίστοιχη ψηφοφορία που γίνεται για το ίδιο θέμα σε διπλανό φόρουμ

 

http://www.insomnia.gr/topic/604424-lg-g4-%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%AF%CF%83%CE%B1%CE%BD%CE%B5-%CF%84%CE%B1-bootloop-%CF%83%CE%B5-%CE%B5%CE%BA%CE%B4%CF%8C%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-600-601-602/page-1

 

Φαίνεται το ποσοστό είναι πάντως γενικά μικρό, βέβαια στα φόρουμ δείχνει τεράστιο και λογικό μιας και όποιος γράφει μόνο για πρόβλημα θα γράψει, αντίστοιχα κάποιοι θα έχουν πρόβλημα αλλά δεν γνωρίζουν καν τι είναι ενα φόρουμ για να γράψουν.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μοναδικό bug που μου εμφανίζει τώρα τελευταία ενώ είχε ουσιαστικά εξαλειφθεί είναι αυτό με τις κλήσεις τις οποίες κολλάει και δεν τις τερματίζει. Το άσχημο είναι ότι το διαπιστώνω όταν ξανά πιάνω το τηλέφωνο οπότε αυτό καταναλώνει και μπαταρία μετά από μισή, μια ώρα ανάλογα όποτε το δω. Την τελευταία εβδομάδα μου το έχει παρουσιάσει 2 ή 3 φορές. :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΜΜ 6.0 πάνω από δύο μήνες έχει. Γενικά πολύ ευχαριστημενος, μονάχα αυτό το θέμα το οποίο είχε να το κάνει πολύ καιρό, πάνω από ένα μήνα περίπου.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να πάρετε μια γενική ιδέα απο αντίστοιχη ψηφοφορία που γίνεται για το ίδιο θέμα σε διπλανό φόρουμ

 

http://www.insomnia.gr/topic/604424-lg-g4-%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%AF%CF%83%CE%B1%CE%BD%CE%B5-%CF%84%CE%B1-bootloop-%CF%83%CE%B5-%CE%B5%CE%BA%CE%B4%CF%8C%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-600-601-602/page-1

 

Φαίνεται το ποσοστό είναι πάντως γενικά μικρό, βέβαια στα φόρουμ δείχνει τεράστιο και λογικό μιας και όποιος γράφει μόνο για πρόβλημα θα γράψει, αντίστοιχα κάποιοι θα έχουν πρόβλημα αλλά δεν γνωρίζουν καν τι είναι ενα φόρουμ για να γράψουν.

 

και επισης οταν ψηφισαν δεν το ειχαν παθει μετα μπορει να τους βγηκε!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και επισης οταν ψηφισαν δεν το ειχαν παθει μετα μπορει να τους βγηκε!!

 

Αυτό λέω και εγώ λίγο πιο πάνω αλλά δεν φαίνεται να γίνεται από όλους κατανοητό. Θα επαναλάβω λοιπόν κάτι που ειπώθηκε και από άλλους... απολαύστε τη συσκευή σας και αν και όταν βγάλει το όποιο προβλημα, εδώ θα είμαστε να το συζητήσουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και επισης οταν ψηφισαν δεν το ειχαν παθει μετα μπορει να τους βγηκε!!

 

Και επισης 10 ατομα ψηφισαν ειτε για τρολλ haters και φανς αλλη εταιριας διχως να αφησουν στιγμα πως και τι και καποιοι αλλοι παθανε bootloop επειδη κανανε ρουτ αλλα και εκει ψηφισαν αρνητικα για το τηλεφωνο!!

Ας ανοιξει εδω μια ψηφοφορια με δυνατοτητα αλλαγης ψηφου!

Και ποσοι ακομα που δεν ψηφισαν γιατι περιμενουν να δουν αν θα παθουν bootloop.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω και εγώ λίγο πιο πάνω αλλά δεν φαίνεται να γίνεται από όλους κατανοητό. Θα επαναλάβω λοιπόν κάτι που ειπώθηκε και από άλλους... απολαύστε τη συσκευή σας και αν και όταν βγάλει το όποιο προβλημα, εδώ θα είμαστε να το συζητήσουμε.

Καλό είναι τότε να μην τρομάζουμε και τρομοκρατούμε τον κόσμο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...