Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για κλάματα είναι η όλη ιστορία. Βασικά είναι η ξενερα που τρως και η αναμονή. Ειδικά στην περίπτωση που δεν έχεις καποια συσκευή για δεύτερη.

Εμένα η χρήση είναι καθαρά επαγγελματικη και δεν με έπαιρνε να μείνω στα καλά καθούμενα χωρίς συσκευή και δη εκτός Αθηνών. Έτσι αναγκάστηκα να την δώσω, ενώ με κάλυπτε όσο καμία άλλη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Εμενα ειναι 12 μερες στο service της procordia.

Φανταζομαι θα ειναι αρκετοι πριν απο εμενα που περιμενουν πλακετα.

 

Δυστυχώς έχουν αυξηθεί τα συμβάντα και οι ανάγκες για νέες πλακέτες με αποτέλεσμα να έχει πλέον πρόβλημα αποθέματος η εταιρία, προσπαθούν ωστόσο να εξυπηρετήσουν, τουλάχιστον υπάρχει η πρόθεση...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει σωστά, στις σειρές 601+ το πρόβλημα στην πλειονότητα είναι software και συνήθως λύνεται με hard reset μέσω των πλήκτρων και ξαναστήσιμο από την αρχή, χωρίς επανάκτηση μέσω google. Άπαξ και γίνει έτσι, είναι σίγουρο ότι ξέγνοιασες ή υπάρχει πιθανότητα να ξαναπέσει σε bootloop;
Έχασε η μάνα το παιδί, και το παιδί τη βρήκε.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχουν αυξηθεί τα συμβάντα και οι ανάγκες για νέες πλακέτες με αποτέλεσμα να έχει πλέον πρόβλημα αποθέματος η εταιρία, προσπαθούν ωστόσο να εξυπηρετήσουν, τουλάχιστον υπάρχει η πρόθεση...

Που το ξέρεις εσύ αυτό ? Έχεις κάποιες ενδείξεις (σοβαρές) ότι έχουν αυξηθεί τα συμβάντα ? Ανέλυσε μας το συμπέρασμα σου σε παρακαλω.

 

Αναφέρομαι σε πραγματικά δεδομένα και όχι φήμες, εικασίες κτλ. Για ένα συμβαν, ως παράδειγμα, μπορεί να γραφτούν 2 σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Που το ξέρεις εσύ αυτό ? Έχεις κάποιες ενδείξεις (σοβαρές) ότι έχουν αυξηθεί τα συμβάντα ? Ανέλυσε μας το συμπέρασμα σου σε παρακαλω.

 

Αναφέρομαι σε πραγματικά δεδομένα και όχι φήμες, εικασίες κτλ. Για ένα συμβαν, ως παράδειγμα, μπορεί να γραφτούν 2 σελίδες.

 

Ναι... Έχω ενημέρωση από την ίδια την LG Hellas, σε κάλυψα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η ίδια lg Hellas εμένα μου είπε πάντως πως δεν έχουν περισσότερες πληροφορίες και την ίδια παπατζα κάθε φορά ότι σε ελληνικές συσκευές δε παρατηρείται το φαινόμενο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι... Έχω ενημέρωση από την ίδια την LG Hellas, σε κάλυψα;

Χωρίς παρεξήγηση φίλε μου, αλλά με τι στοιχεια ? Πόσα κινητά πουλήθηκαν και πόσα έχουν βγάλει πρόβλημα ?

 

Τουλάχιστον για εμένα, δεν αρκεί να έχει κάποιος απλά κάποιο γνωστό στην LG ή οπουδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση φίλε μου, αλλά με τι στοιχεια ? Πόσα κινητά πουλήθηκαν και πόσα έχουν βγάλει πρόβλημα ?

 

Τουλάχιστον για εμένα, δεν αρκεί να έχει κάποιος απλά κάποιο γνωστό στην LG ή οπουδήποτε.

 

Χωρίς καμία διάθεση προσβολής αλλά τι ακριβώς σε έχει πειράξει;

Θα έχει κάποια διαφορά αν η ενημέρωση του @athanaso77 δεν είναι μετρημένη με νούμερα; Κι όταν λες ότι θες στοιχεία τι εννοείς; Αν έχει δει το βιβλίο εισερχομένων για επισκευή της Procordia; Έχει κάποιο συμφέρον η LG να τα καθυστερεί χωρίς λόγο; Γιατί να χρειαζόμαστε αποδείξεις και στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθα και εγω στο κλαμπ του bootloop.Παρτιδα 505, με την τελευταια επισημη εκδοση,εκανα hard reset και το bootloop συνεχιζεται.Αυριο μιλαω με Προκορντια για να τους το στειλω μιας και ειμαι απο επαρχια.Στο κουτι εκτος απ οτη συσκευη και την αποδειξη αγορας φανταζομαι δε χρειαζεται κατι αλλο σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθα και εγω στο κλαμπ του bootloop.Παρτιδα 505, με την τελευταια επισημη εκδοση,εκανα hard reset και το bootloop συνεχιζεται.Αυριο μιλαω με Προκορντια για να τους το στειλω μιας και ειμαι απο επαρχια.Στο κουτι εκτος απ οτη συσκευη και την αποδειξη αγορας φανταζομαι δε χρειαζεται κατι αλλο σωστα?

 

Έρχεται κούριερ με κουτί από τη Procordia.. Εσύ μόνο τη συσκευή και την απόδειξη θα δώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλλιεργείται ένα κλίμα δυσαρέσκειας φίλε μου και δεν είναι όμορφο. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα, ούτε παρεξηγούμαστε..

 

κλίμα δυσαρέσκειας καλλιεργείται από αυτούς που είναι δυσαρεστημένοι. Εδώ κάποιος σου λέει ότι έχει μια πληροφορία για αύξηση των περιστατικών. Δηλαδή να τον φιμώσουμε για να γίνει το κλίμα ευχάριστο;

Έχασε η μάνα το παιδί, και το παιδί τη βρήκε.
Link to comment
Share on other sites

Καλλιεργείται ένα κλίμα δυσαρέσκειας φίλε μου και δεν είναι όμορφο. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα, ούτε παρεξηγούμαστε..

Αν δεις όλα τα μηνύματα του θα διαπιστώσεις ότι είναι ο τελευταίος που δημιουργεί τέτοιο κλίμα. Το αντίθετο θα έλεγα. Έχει τονίσει πολλές φορές ότι το ποσοστό των ελαττωματικών συσκευών είναι σε χαμηλά επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η πληροφόρηση εκ των έσω, δεν μπορώ να πω περισσότερα.

 

Δεν ξέρω για την "πληροφόρηση εκ των έσω" και με τι στοιχεία, αλλά 1 χρόνο τώρα τείνει να γίνει καραμέλα της LG. Έστειλα πέρυσι τον Οκτώβρη που ήμουν ανάμεσα σε ZU & G2 πόσο καιρό θέλει η αντικατάσταση κι αν υπάρχουν οθόνες γιατί θα έπαιρνα ένα με κιτρινίλες (ευτυχώς το δικό μου δεν εμφάνισε) και μου είπαν ότι είναι σε έλλειψη και να προτιμήσω ελληνικά που δεν έχουν. Όταν πήρα το 2ο G3 ένα μήνα αργότερα (το 1ο το πήρα 10/2014) και τους ρώτησα για την οθόνη μου είπαν το ίδιο, όταν ρώτησα για το bootloop πριν πάρω το 1ο G4 με την προσφορά της VF το ίδιο (και μάλιστα όταν έγινε το bootloop ,τους έδειξα το screenshot και δεν ξαναπάντησαν).

 

Η υπεράσπιση των "ελληνικών" δεν είναι απάντηση από "σοβαρή" εταιρεία, ή κάνεις τον Κινέζο ή λες κατευθείαν ότι θα ρθεις να το πάρεις.

 

Sorry για το off-topic.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η υπεράσπιση των "ελληνικών" δεν είναι απάντηση από "σοβαρή" εταιρεία, ή κάνεις τον Κινέζο ή λες κατευθείαν ότι θα ρθεις να το πάρεις.

 

Δεν διαφωνώ μαζί σου, ωστόσο... θα κατάλαβες φαντάζομαι ότι αυτό που λες εσύ δεν έχει καμία σχέση με αυτό που είπα πιο πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ μαζί σου, ωστόσο... θα κατάλαβες φαντάζομαι ότι αυτό που λες εσύ δεν έχει καμία σχέση με αυτό που είπα πιο πάνω.

 

Το λεει μαλλον επειδη στους υπολοιπους που δεν εχουμε εκ των εσω πληροφορηση, η απαντηση ειναι η ιδια.

"Παρτε Ελληνικα, ειναι καλυτερα, τα ευρωπαικα σας σαμποταρουν " :lol:

Αν εχεις καποια πληροφορια για καποιο planned update θα ηταν ωραιο να το γνωριζουμε (χωρις να μπεις σε λεπτομερειες φυσικα! ) :)

Link to comment
Share on other sites

Είχα μιλήσει κι εγώ με lg για κάποια άλλη συσκευή και όταν τους έκανα μια ερώτηση σχετικά με το bootloop του g4 μου πέταξαν κι εμένα αυτή την πατάτα με τις ελληνικές συσκευές και ότι δεν έχουν ακούσει να έχει πάθει bootloop κάποια ελληνική συσκευή!
Link to comment
Share on other sites

Είχα μιλήσει κι εγώ με lg για κάποια άλλη συσκευή και όταν τους έκανα μια ερώτηση σχετικά με το bootloop του g4 μου πέταξαν κι εμένα αυτή την πατάτα με τις ελληνικές συσκευές και ότι δεν έχουν ακούσει να έχει πάθει bootloop κάποια ελληνική συσκευή!

 

Επισης οταν μιλησα με την lg για να ερθει να παρει το κινητο λογω bootloop μου ειπε θα το φτιαξουμε τωρα με hard reset :lol:

Αφου ειχα κανει τοσα hard reset και ετρωγα bootloop κατα την διαρκεια του hard reset μου λεει δεν εχει συμβει ξανα παντα φτιαχνει με hard reset αλλα ας κλεισουμε το ραντεβου να δουμε τι εχει.

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπερδεύτηκα... όλα αυτά με την LG Hellas ή την Procordia;

 

Με την lg τηλεφωνικα που τους ειπα να ερθουν να παρουν το τηλ λογω bootloop για να στο στειλουν στην Procordia. Μου ειπαν αυτο φτιαχνει με hard reset.

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με την lg τηλεφωνικα που τους ειπα να ερθουν να παρουν το τηλ λογω bootloop για να στο στειλουν στην Procordia. Μου ειπαν αυτο φτιαχνει με hard reset.

 

Α οκ, δεν υπάρχει λόγος να το αναλύσουμε άλλο, όταν εχεις νεότερα μας ενημερώνεις αν θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι λοιπόν πάλι με το θέμα του φίλου μου για όποιον δεν είχε διαβάσει κινητό παρτίδας 602 έπεσε σε bootloop, αλλαχτηκε πλακέτα με 603 ξανά bootloop μετά από μια εβδομάδα και τώρα το κινητό επέστρεψε από procordia με πλακέτα παρτίδας... 602... Του είπαν απλά να κάνει σεταρισμα σαν νέα συσκευή χωρίς συγχρονισμό του λογαριασμού του. Δεν ξέρω πραγματικά σας πείθουν αυτοί οι άνθρωποι ότι έχουν εντοπίσει το πρόβλημα? Εμένα προσωπικά καθόλου. Ξέρω ότι υπάρχει διάθεση και προσπάθεια αλλά δυστυχώς δεν αρκούν.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Α οκ, δεν υπάρχει λόγος να το αναλύσουμε άλλο, όταν εχεις νεότερα μας ενημερώνεις αν θέλεις.

Tο 2ο post το εγραψα επειδη με ρωτησες πιο πανω για την LG ή την Procordia.

Ξαναεγραψα το τι συνεβει :p

 

Το κινητο με ενημερωσαν σημερα πως επισκευαστηκε και θα ερθει αυτη την εβδομαδα με την νεα πλακετα.

 

Αυτο που δεν ξερει ουτε η LG ουτε η Procordia να μου απαντησει ειναι αν η αλλαγη πλακετας λυνει το προβλημα του bootloop ή απλα αλλαξαν την πλακετα για να φτιαξει το κινητο;

Παραδειγμα ας πουμε οτι μπει στο δικο μου νεας σειρας πλακετα 602 θα ειναι μετα το service το κινητο οπως ενα "νεο" G4 που κυκλοφορει στην αγορα με 602 παρτιδα; Που και αυτο μπορει να το παθει ή στο δικο μου 602 εφτιαξε οριστικα και το bootloop; :wacko:

 

Εννοω αυτα που βγηκαν απο το service φτιαγμενα ασχετα με την σειρα πλακετας που αλλαχτηκε να λυνουν το προβλημα.

Edited by Asdf_7
P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...