Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις παρελαβα το κινητο μου μετα απο αλλαγη μητρικης απο 505 σε 602 λογω μπουτλοαντερ...το κινητο πεταει...ελπιζω να εχει λυθει μια και καλη το προβλημα..:lol::lol:

Καλησπερα φιλε μου η πλακετα που σου εβαλαν ειναι ελληνικη ;;;

Never give up
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια τον αριθμο παρτιδας που τον βρισκουμε;

Θελω να παρω ενα σκρουτζομαγαζο να ρωτησω και μπορει να μη ξερει απο αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τον αριθμο παρτιδας που τον βρισκουμε;

Θελω να παρω ενα σκρουτζομαγαζο να ρωτησω και μπορει να μη ξερει απο αυτα.

 

στο κουτι εκει που γραφει S/N ειναι τα 3 πρωτα νουμερα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η 601 εχει κανενα θεμα;

 

απο οσο εχει φανει οχι με αυτη κανουν αντικατασταση τα προβληματικα αρα ειναι δοκιμασμενη και τα 512 οπως εγω μεχρι τωρα ειναι κομπλε.......

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

αρα να το τιμησω το εργαλειο; Κουραστηκα να ψαχνω για συσκευη εδω και ενα μηνα.

Η 602 παιζει να ειναι καλυτερη απο 601 ή ειναι απλα αριθμοι παρτιδας και δεν αλλαζει τιποτα στα τσιπακια;

 

Και μια γρηγορη ερωτηση τα ακουστικα του εχουν μπασο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καλύτερη και χειρότερη παρτίδα. Απλά τα 505 έχουν δουλέψει πιο πολύ από τα νέα. Άσε να δούμε και οι νέες παρτίδες πώς θα πάνε. Και σε 512 έχει γίνει bootloop οπότε είναι καθαρά θέμα τύχης. Απολαύστε το κινητό και μην γκρινιάζετε....
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γω της κοπελας μου πριν λίγο. 602 εβαλαν ελληνικη (το μοντελο ηταν ελληνικο).

Ευτυχως εγινε γρηγορα επισκευή μεσα σε 4 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καλύτερη και χειρότερη παρτίδα. Απλά τα 505 έχουν δουλέψει πιο πολύ από τα νέα. Άσε να δούμε και οι νέες παρτίδες πώς θα πάνε. Και σε 512 έχει γίνει bootloop οπότε είναι καθαρά θέμα τύχης. Απολαύστε το κινητό και μην γκρινιάζετε....

Aυτή είναι η απαισιόδοξη πρόβλεψη. Δε μπορεί να είσαι τόσο απόλυτος ότι δεν έχει γίνει τουλάχιστον προσπάθεια να λυθεί το πρόβλημα και απλά αλλάζουν την πλακέτα. Σίγουρα οι καινούριες πλακέτες θα είναι πιο προσεγμένες απο τον ποιοτικό έλεγχο απ ότι οι παλιές.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Aυτή είναι η απαισιόδοξη πρόβλεψη. Δε μπορεί να είσαι τόσο απόλυτος ότι δεν έχει γίνει τουλάχιστον προσπάθεια να λυθεί το πρόβλημα και απλά αλλάζουν την πλακέτα. Σίγουρα οι καινούριες πλακέτες θα είναι πιο προσεγμένες απο τον ποιοτικό έλεγχο απ ότι οι παλιές.

 

Γιατί να είναι πιο προσεγμένες δηλαδή; Όταν έσκασε το πρόβλημα αυτές ήδη είχαν φτιαχτεί λογικά. Και πότε πρόλαβαν κι έκαναν δοκιμές;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λοιπόν... επειδή κάποιοι δεν ξέρουν να συζητούν σε φυσιολογικά επίπεδα και αρέσκονται σε προσωπικές αντιπαραθέσεις, επειδή άλλοι δεν έχουν αίσθηση του χιούμορ και γράφουν ότι να'ναι προκαλώντας τον πανικό απλά για την πλάκα τους, και επειδή άλλοι δεν ξέρουν καν σε ποιο θέμα γράφουν και ρωτάνε οτιδήποτε άσχετο τους έρθει στο μυαλό... μεγάλος μέρος της συζήτησης έγινε split-lock και μετά θα πάει στον κάδο. Άφησα μόνο το θέμα εδώ κλειδωμένο για να δείτε σε ποιους απευθύνομαι. Μετά εσείς οι ίδιοι είστε που παραπονιέστε για άναρχα θέματα και off topic συζητήσεις. :down:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα. Λεω να αγορασω ένα LG G4 από Σκρουτζομάγαζο αλλα απ'οσο διαβαζω στο φορουμ, το bootloop παει συννεφο !! Πριν βρεθω κι εγω στη δυσαρεστη αυτή θεση, υπαρχει κατι που μπορω να κανω εκ των προτερων για να το αποτρεψω; Ένα Serial Number ισως που πρεπει να αποφυγω; Να ζητησω να μου περασουν από το κατάστημα τη Marshmellow ΠΡΙΝ μου στειλουν το κινητο για να ειμαστε σιγουροι; Κάθε προταση/ιδεα δεκτη. Τελος, επειδή καπου διαβασα κατι, εάν παρεις το κινητο από μαγαζι στο Ιντερνετ και παθει κατι εντος εγγυήσεως, η LG HELLAS δεν αναγνωριζει την εγγυηση και δεν καλυπτει την επισκευή; Ευχαριστω.
O tempora o mores...:confused:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα στην παρεα. Λεω να αγορασω ένα LG G4 από Σκρουτζομάγαζο αλλα απ'οσο διαβαζω στο φορουμ, το bootloop παει συννεφο !! Πριν βρεθω κι εγω στη δυσαρεστη αυτή θεση, υπαρχει κατι που μπορω να κανω εκ των προτερων για να το αποτρεψω;

 

Όχι δεν υπάρχει κάτι που μπορείς να κάνεις.

 

Ένα Serial Number ισως που πρεπει να αποφυγω;

 

Προτίμησε καλύτερα συσκευή τελευταίας παραγωγής (το serial number να ξεκινάει από 511, 512, 601, 602 κατά προτίμηση)

 

Να ζητησω να μου περασουν από το κατάστημα τη Marshmellow ΠΡΙΝ μου στειλουν το κινητο για να ειμαστε σιγουροι;

 

Όχι βέβαια, το κινητό θα το πάρεις σφραγισμένο, όχι μεταχειρισμένο.

 

Τελος, επειδή καπου διαβασα κατι, εάν παρεις το κινητο από μαγαζι στο Ιντερνετ και παθει κατι εντος εγγυήσεως, η LG HELLAS δεν αναγνωριζει την εγγυηση και δεν καλυπτει την επισκευή;

 

Δεν ισχύει αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα. Λεω να αγορασω ένα LG G4 από Σκρουτζομάγαζο αλλα απ'οσο διαβαζω στο φορουμ, το bootloop παει συννεφο !! Πριν βρεθω κι εγω στη δυσαρεστη αυτή θεση, υπαρχει κατι που μπορω να κανω εκ των προτερων για να το αποτρεψω; Ένα Serial Number ισως που πρεπει να αποφυγω; Να ζητησω να μου περασουν από το κατάστημα τη Marshmellow ΠΡΙΝ μου στειλουν το κινητο για να ειμαστε σιγουροι; Κάθε προταση/ιδεα δεκτη. Τελος, επειδή καπου διαβασα κατι, εάν παρεις το κινητο από μαγαζι στο Ιντερνετ και παθει κατι εντος εγγυήσεως, η LG HELLAS δεν αναγνωριζει την εγγυηση και δεν καλυπτει την επισκευή; Ευχαριστω.

 

Το πρόβλημα δε παρουσιάζεται λόγω mm. Εμένα για παράδειγμα το έβγαλε 20 μέρες αφού πέρασα την 6.0 και χωρίς καν να το χρησιμοποιώ εκείνη τη στιγμή. Όσο για την εγγύηση που ρωτάς σε καλύπτει κανονικά εφόσον πρόκειται για ευρωπαϊκή συσκευή. Απλά στα ελληνικά από τη στιγμή που δεν υπάρχει ανταλλακτικό σου πιστώνουν το ποσό που έδωσες και μπορείς να πάρεις άλλο...αλλά και αυτό πάλι δεν είναι απόλυτο σύμφωνα με κάποιο φίλο πιο πάνω. Το αν θες να το πάρεις και να υπάρχει η πιθανότητα να μείνεις χωρίς κινητό για καμιά 15μέρες είναι απόφαση που πρέπει πάρεις εσύ

 

edit : μετά από έλεγχο στη σελίδα της procordia εμφανίζει την ένδειξη 'ready'. τηλέφωνο δε με έχουν πάρει ακόμα αλλά φαντάζομαι θα γίνει εντός της ημέρας. ημερομηνία παράδοσης στη procordia 12/2.

Edited by anton1s_
Link to comment
Share on other sites

edit : μετά από έλεγχο στη σελίδα της procordia εμφανίζει την ένδειξη 'ready'. τηλέφωνο δε με έχουν πάρει ακόμα αλλά φαντάζομαι θα γίνει εντός της ημέρας. ημερομηνία παράδοσης στη procordia 12/2.

Καλημερα πηγες ο ιδιος την συσκευη σου για επισκευη ;; Και μενα την ενδειξη 'ready' εμφανιζει .... Φαντοζομαι οτι ειναι ετοιμο το κινητο για να εμφανιζει κατι τετοιο !!!:cool:

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα πηγες ο ιδιος την συσκευη σου για επισκευη ;; Και μενα την ενδειξη 'ready' εμφανιζει .... Φαντοζομαι οτι ειναι ετοιμο το κινητο για να εμφανιζει κατι τετοιο !!!:cool:

 

το πήγα ο ίδιος γιατί ήμουν κοντά. θα μπορούσα να το κανονίσω μέσω lg να στείλουν κουριερ να το πάρουν, αλλά θα περνούσαν κανά δύο μέρες

 

edit: παρέλαβα. αριθμός παρτίδας 602 Γερμανίας. έκδοση android 6.0 V20d

Edited by anton1s_
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες πειτε μου κατι πληροφοριακα.. Οσοι εχετε παθει bootloop εχετε το κινητο σε θηκη, σας εχει πεσει κατω ποτε; Εκανα μια αναζητηση google για bootloop και το βρισκω σε πολλα διαφορετικα κινητα, g2, g3, s4, s6. Αναρωτιεμαι μηπως εχει γινει μεγαλο θεμα χωρις λογο και απλως συμβαινει περισσοτερο στο g4 λογω μικρων bezels και επειδη ο κοσμος λογω design προτιμαει να το χει χωρις θηκες
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες πειτε μου κατι πληροφοριακα.. Οσοι εχετε παθει bootloop εχετε το κινητο σε θηκη, σας εχει πεσει κατω ποτε; Εκανα μια αναζητηση google για bootloop και το βρισκω σε πολλα διαφορετικα κινητα, g2, g3, s4, s6. Αναρωτιεμαι μηπως εχει γινει μεγαλο θεμα χωρις λογο και απλως συμβαινει περισσοτερο στο g4 λογω μικρων bezels και επειδη ο κοσμος λογω design προτιμαει να το χει χωρις θηκες

 

εγώ το έχω σε θήκη τύπου 'πουγγί'. κάποια φορά μου έπεσε μέσα στη θήκη αλλά τίποτα τραγικό και πάνω σε χαλί

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, παρέλαβα σήμερα απ'το service της LG το κινητό μετά από 7 εργάσιμες ημέρες, όσες δηλαδή μου είχε πει η κοπέλα όταν είχα πάει την συσκευή. Με νέα πλακέτα 602 και αναβαθμισμένο στην τελευταία έκδοση που δίνει η LG (V20d). Για ότι νεώτερο, ίδωμεν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Και εγώ παρέλαβα και τα δύο κινητά που είχα στείλει με το ίδιο ακριβώς θέμα. Το ένα μου ήρθε στης 17/02 με παρτίδα 602 από Ελβετία και το άλλο μου ήρθε με παρτίδα 602 από Γερμανία. Και τα δύο, είχαν περασμένη την V20d-EUR. Αρχικά και τα δύο ήταν με Ελληνική παρτίδα. Θα έχω κάποιο θέμα αν χρειαστεί μελλοντική επισκευή;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα έχω κάποιο θέμα αν χρειαστεί μελλοντική επισκευή;

 

Όχι φυσικά... σε καλύπτει κανονικά η εγγύηση. Κρατάς απλά τα παραστατικά της επισκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Το συγκεκριμένο πρόβλημα έχει παρουσιαστεί και στο G4 dual;;

Αν όχι, τότε μάλλον συμφέρει να πάρει κανείς το ντιούαλ, διότι με λίγα χρήματα παραπάνω - γύρω στα 60 ευρώ - έχεις δίκαρτο και κυρίως ήσυχο το κεφάλι σου..

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις κολλημενο bootloop χωρις να ειχε κανει αναβαθμιση σε Marshmallow;

Δηλαδη με Lollipop να κολλησει

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις κολλημενο bootloop χωρις να ειχε κανει αναβαθμιση σε Marshmallow;

Δηλαδη με Lollipop να κολλησει

Ναι του αδερφού μου.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο μενα!

Παρτιδα 505 αγορασμενο σεπτεμβρη απο Ελλαδα!

Σε marshmallow εδω και κανα δυο εβδομαδες, το κινητο αριστο δεν ειχε τιποτα και σημερα καθως πηγα να συνδεθω σε ενα wifi μου κανει restart και καθυστερει στο logo screen για αρκετη ωρα,τελικα ανοιγει παω να ξανασυνδεθω στο wifi και εκει κανει παλι restart και απο εκεινη την ωρα απλως δεν ανταποκρινεται και απλα κολλαει στο logo screen κανοντας επανεκινηση ξανα και ξανα....

Με λυπη λοιπον ηρθα σε αυτο το τοπικ και εγω να το αναφερω!

 

απο οτι καταλαβα πρεπει να παω στην procordia αν δεν κανω λαθος για αλλαγη πλακετας;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...