Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα φέρνουμε στην επιφάνεια πάλι τους εξωγήινους που αγόρασαν τα τηλέφωνα αυτών που τα πούλησαν και δεν μπαίνουν στο forum επειδή έχουν δικό τους κώδικα επικοινωνίας. Επίσης σύμφωνα με την λογική σου δεν είναι καθόλου λογικό να χαλάνε τηλέφωνα μετά την ανακοίνωση αφού μόνο με μια ανακοίνωση επισκευαστηκαν αυτομάτως τα χιλιάδες τηλέφωνα με τις ελαττωματικές-παλιές πλακέτες.

Τέλος το update δεν αλλάζει κάτι σχετικά με το bootloop, βάλε καλοκαίρι το gps σε λειτουργία να δεις πως ζεματάει το τηλέφωνο.

 

Πω πω ρε φίλε... Δεν παλεύσαι με τίποτα ε... Μιλάμε πως δεν υπάρχει το παραλήρημα. :lol:

 

Μη με κανεις να ψαξω ποιος ειχε πει εδω μεσα μετα την αναβαθμιση πως δεν παθαινουν bootloop τωρα γιατι πιασανε τα κρυα... και πως μετα την ανοιξη του 17 θα εχουμε παλι μαζικα bootloop και θα κλαιμε ολοι μαζι. Σιγουρα δεν ησουν εσυ αλλα ονομα δεν θα πω για να μη ξεφυγουμε καθως εχει φαει κ ignore ο τυπος.

 

Ξέρω ποιον λες , αλλά ρε συ, αυτό που είπε δεν είναι λάθος βάσει συλλογισμού. Τα πολλά G4 δόθηκαν μαζικά πέρυσι (πωλήθηκαν εννοώ), και έχει εξαφανιστεί πολύς κόσμος. Μη περιμένεις να διαβάσεις για μαζικά bootloop στο φόρουμ :) Επίσης άσε να λέει ο από πάνω. Μια χαρά διαφορά έχει το κινητό σε συμπεριφορά μετά το τελευταίο (αιωνία του η μνήμη :lol::lol: ) update. Αν τα έχεις όλα ανοιχτά, λογικό να ζεματάει. Από τότε μειώθηκαν τα περιστατικά και απλά φοβάται η κυρά LG μη τα κάνει μαντάρα. Ποια άλλη λογική έχει ο 1+ χρόνος που δεν υπάρχει καμία ενημέρωση ασφαλείας;

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλα η ενημερωση ασφαλειας δεν νομιζω να επηρεαζει το firmware της συσκευης για το ποτε θα κανει throttling o cpu.

Ο λογος ειναι πως πηραν τα λεφτακια μας και τα σνιφαραν σε κοκα πανω σε γιοτ νομιζω...

Εξαλλου δεν αποτελει εξαιρεση το lg και με το g pro τα ιδια ειχα.. Γιαυτο (ισως) ποτε ξανα lg.

Link to comment
Share on other sites

Καλα η ενημερωση ασφαλειας δεν νομιζω να επηρεαζει το firmware της συσκευης για το ποτε θα κανει throttling o cpu.

Ο λογος ειναι πως πηραν τα λεφτακια μας και τα σνιφαραν σε κοκα πανω σε γιοτ νομιζω...

Εξαλλου δεν αποτελει εξαιρεση το lg και με το g pro τα ιδια ειχα.. Γιαυτο (ισως) ποτε ξανα lg.

 

ας μας εδιναν και μας καμια ψηλή!!θα συμφωνησω για πρωτη φορα μαζι σου πως ποτε ξανα lg!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλα η ενημερωση ασφαλειας δεν νομιζω να επηρεαζει το firmware της συσκευης για το ποτε θα κανει throttling o cpu.

Ο λογος ειναι πως πηραν τα λεφτακια μας και τα σνιφαραν σε κοκα πανω σε γιοτ νομιζω...

Εξαλλου δεν αποτελει εξαιρεση το lg και με το g pro τα ιδια ειχα.. Γιαυτο (ισως) ποτε ξανα lg.

 

Χαχαχαχα :lol:

Δεν ξέρω φίλε μου, μπορεί να παίζει ρόλο η ενημέρωση η τελευταία. Αν θυμάσαι είχες ο ίδιος πει πως φαίνεται να έχει πειράξει η LG τον τρόπο που δουλεύει ο επεξεργαστής. Τείνω να το πιστέψω...

 

@ΚΙRIS, πολλοί το είπανε και ξαναπήγανε για το VFM. Τους αρέσουν και τα χτυποκάρδια :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα :lol:

Δεν ξέρω φίλε μου, μπορεί να παίζει ρόλο η ενημέρωση η τελευταία. Αν θυμάσαι είχες ο ίδιος πει πως φαίνεται να έχει πειράξει η LG τον τρόπο που δουλεύει ο επεξεργαστής. Τείνω να το πιστέψω...

 

@ΚΙRIS, πολλοί το είπανε και ξαναπήγανε για το VFM. Τους αρέσουν και τα χτυποκάρδια :lol::lol::lol:

 

για κανενα λογο το επομενο τηλ μου θα ειναι xiaomi επεσε στα χερια μου ενα 4χ 64gb βασικα το πρότεινα στον προϊστάμενο μου με βαση αυτα που διαβαζα και τελικα το πηρε με 4αρα ραμ στα 184 ευρο και το τηλ ειναι σουπερ και φθηνο, ειδα και γω χαΐρι που πηγα στα σιγουρα και πεταξα 400 να παρω την μπαχατελα!την γνωστη και ακριβη σουπερα τηλεφωναρα που ελεγαν τοτε!!!η μπαταρια του 4χ τον παει 3 μερες και υποστηρίζει και ταχυφόρτιση επειδη εχει μεγαλη μπαταρια.....ειχα βαλει το δικο μας με τον φορτιστή του και επαθα σοκ το φόρτισε σε χρονο μηδεν ναι ξερω παρε ταχυφορτιστη υποστηρίζει και μας αλλα ΜΠΑ δεν πεταω αλλα λεφτα για το σαβουρι !!!!και το τεντωνει και απο φωτο μια χαρα ειναι και σκασίλα μου μεγαλη το 4Κ ανάλυση και πρασινα αλογα!!τιποτα δεν αλλαζω γνωμη για κανενα λογο

 

Edit:και μιας και θα φανω κλασσικός κατακριτης της μπαχατελας και εχω κατηγορηθεί για αυτο μολις εκανε επανεκκίνηση αφου εκλεισα την εφαρμογή του πόκερ.οπου έπαιζα για κανενα μισωρο!!!αυτη η φανταστικη τηλεφωναρα των 400 ευρω που εδωσα εγω(500+οταν βγηκε) και μεγαλη ναυ-αρχιδα της lg για τι ετος 2016!!

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

για κανενα λογο το επομενο τηλ μου θα ειναι xiaomi επεσε στα χερια μου ενα 4χ 64gb βασικα το πρότεινα στον προϊστάμενο μου με βαση αυτα που διαβαζα και τελικα το πηρε με 4αρα ραμ στα 184 ευρο και το τηλ ειναι σουπερ και φθηνο, ειδα και γω χαΐρι που πηγα στα σιγουρα και πεταξα 400 να παρω την μπαχατελα!την γνωστη και ακριβη σουπερα τηλεφωναρα που ελεγαν τοτε!!!η μπαταρια του 4χ τον παει 3 μερες και υποστηρίζει και ταχυφόρτιση επειδη εχει μεγαλη μπαταρια.....ειχα βαλει το δικο μας με τον φορτιστή του και επαθα σοκ το φόρτισε σε χρονο μηδεν ναι ξερω παρε ταχυφορτιστη υποστηρίζει και μας αλλα ΜΠΑ δεν πεταω αλλα λεφτα για το σαβουρι !!!!και το τεντωνει και απο φωτο μια χαρα ειναι και σκασίλα μου μεγαλη το 4Κ ανάλυση και πρασινα αλογα!!τιποτα δεν αλλαζω γνωμη για κανενα λογο

 

Edit:και μιας και θα φανω κλασσικός κατακριτης της μπαχατελας και εχω κατηγορηθεί για αυτο μολις εκανε επανεκκίνηση αφου εκλεισα την εφαρμογή του πόκερ.οπου έπαιζα για κανενα μισωρο!!!αυτη η φανταστικη τηλεφωναρα των 400 ευρω που εδωσα εγω(500+οταν βγηκε) και μεγαλη ναυ-αρχιδα της lg για τι ετος 2016!!

 

Το τηλέφωνο δεν είναι μπαχατέλα σε καμία περίπτωση και το έχω ξαναπεί. Είναι απλά προβληματικό γιατί η LG είναι αλλού γι'αλλού και θάβει μόνη της τηλεφωνάρες. Το τηλέφωνο στέκεται αξιοπρεπέστατα μέχρι και σήμερα, και αν δεν το κυνηγούσε η κατάρα του bl θα είχαμε να λέμε για χρόνια. :worry:

 

Πάρε το 4Χ που λες, αλλά μόλις δεις τα δικά του προβλήματα, θα ανακαλέσεις. Και μη μου πεις τώρα ότι ο προϊστάμενός σου μπλα μπλα μπλα ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα και λοιπά, γιατί έχει το τηλέφωνο η κοπέλα μου και το λειτουργώ καθημερινά.

Ναι η μπαταρία του φυσάει, ναι είναι πολύ καλό overall για τα λεφτά του, αλλά έχει ΠΟΛΛΑ θέματα, λειτουργικά κυρίως και αφορούν βασικές λειτουργίες και δεν είναι επί της παρούσης να τα πούμε αυτά.

ΥΓ: 2η φορά θα παρακαλέσω να βάζεις κάνα σημείο στίξης ρε μαν. Κόντεψα να πνιγώ διαβάζοντας... :p

Link to comment
Share on other sites

για κανενα λογο το επομενο τηλ μου θα ειναι xiaomi επεσε στα χερια μου ενα 4χ 64gb βασικα το πρότεινα στον προϊστάμενο μου με βαση αυτα που διαβαζα και τελικα το πηρε με 4αρα ραμ στα 184 ευρο και το τηλ ειναι σουπερ και φθηνο, ειδα και γω χαΐρι που πηγα στα σιγουρα και πεταξα 400 να παρω την μπαχατελα!την γνωστη και ακριβη σουπερα τηλεφωναρα που ελεγαν τοτε!!!η μπαταρια του 4χ τον παει 3 μερες και υποστηρίζει και ταχυφόρτιση επειδη εχει μεγαλη μπαταρια.....ειχα βαλει το δικο μας με τον φορτιστή του και επαθα σοκ το φόρτισε σε χρονο μηδεν ναι ξερω παρε ταχυφορτιστη υποστηρίζει και μας αλλα ΜΠΑ δεν πεταω αλλα λεφτα για το σαβουρι !!!!και το τεντωνει και απο φωτο μια χαρα ειναι και σκασίλα μου μεγαλη το 4Κ ανάλυση και πρασινα αλογα!!τιποτα δεν αλλαζω γνωμη για κανενα λογο

 

Edit:και μιας και θα φανω κλασσικός κατακριτης της μπαχατελας και εχω κατηγορηθεί για αυτο μολις εκανε επανεκκίνηση αφου εκλεισα την εφαρμογή του πόκερ.οπου έπαιζα για κανενα μισωρο!!!αυτη η φανταστικη τηλεφωναρα των 400 ευρω που εδωσα εγω(500+οταν βγηκε) και μεγαλη ναυ-αρχιδα της lg για τι ετος 2016!!

Μήν τύχει και τραβήξει βίντεο σε κλειστό χώρο με τεχνητό φωτισμό (τα fps πέφτουν κάτω από 15 με αποτέλεσμα το βίντεο να μήν βλέπεται). Για νυχτερινό...ούτε σκέψη!!!

ή

Μήν τύχει και τραβήξει βίντεο σε περιβάλουν με έντονο θόρυβο (δεν θα ακούει τίποτα παρά ένα τσίριγμα)

ή

Μήν τραβήξει φωτό σε κλειστό χώρο με τεχνητό φωτισμό

ή

Μήν τραβήξει...άσε...τις νυχτερινές φωτό δεν τις βάζω κάν στο παιχνίδι.

 

Α! Και πού 'σαι...μήν τύχει και χαλάσει ε...εάν δεν είναι απο Infoquest (πιάσαμε τα 250 ευρώ) θα κλαίει με μαύρο δάκρυ...

Α! Και πού 'σαι No2...το ακουστικό καλά κολλημένο στο αυτί γιατί αλλιώς...δεν ακούς ούτε μέσα σε εκκλησία...

 

Πολύ καλή η σειρά Redmi, αλλά...ότι πληρώνεις παίρνεις...από μία εταιρία η οποία δεν είναι κάν στην Ευρώπη. ;)

Όλα καλά, ο καθένας με τις προτιμήσεις του, αλλά όχι και μπαχατέλα το G4! :X

 

Το τηλέφωνο δεν είναι μπαχατέλα σε καμία περίπτωση και το έχω ξαναπεί. Είναι απλά προβληματικό γιατί η LG είναι αλλού γι'αλλού και θάβει μόνη της τηλεφωνάρες. Το τηλέφωνο στέκεται αξιοπρεπέστατα μέχρι και σήμερα, και αν δεν το κυνηγούσε η κατάρα του bl θα είχαμε να λέμε για χρόνια. :worry:

+1

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα :lol:

Δεν ξέρω φίλε μου, μπορεί να παίζει ρόλο η ενημέρωση η τελευταία. Αν θυμάσαι είχες ο ίδιος πει πως φαίνεται να έχει πειράξει η LG τον τρόπο που δουλεύει ο επεξεργαστής. Τείνω να το πιστέψω...

Δεν το αμφισβητω. Και εγω ειμαι 100% σιγουρος πως ειναι ετσι. Απλα θεωρω πως ακομα και σε nougat να μας πανε μπορουν να κανουν την ιδια ρυθμιση προφιλ για τον επεξεργαστη ωστε να μην ανεβαζει θερμοκρασια κλπ. Δεν ειναι δηλαδη πως κατα τυχη τους εκατσε καλα.

Κατι παρομοιο μπορουμε να κανουμε με τα cpu governors και μονοι μας βεβαια.. αλλα το ποτε θα κατεβαζει συχνοτητα ο επεξεργαστης και σε ποια θερμοκρασια, νομιζω απαιτει προγραμματισμο του firmware (κατι που εκανε) αρα μπορει να το ξανα κανει η lg. Iσως στη nougat να χρειαστει επαναπρογραμματισμο (αν εχουν αλλαξει κατα πολυ ο πυρηνας του android) αλλα για τα updates ασφαλειας θεωρω πως δεν χρειαζεται ουτε τεστ να κανουν (πανω στο θεμα μας) για να τα λαβουμε.

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Μήν τύχει και τραβήξει βίντεο σε κλειστό χώρο με τεχνητό φωτισμό (τα fps πέφτουν κάτω από 15 με αποτέλεσμα το βίντεο να μήν βλέπεται). Για νυχτερινό...ούτε σκέψη!!!

ή

Μήν τύχει και τραβήξει βίντεο σε περιβάλουν με έντονο θόρυβο (δεν θα ακούει τίποτα παρά ένα τσίριγμα)

ή

Μήν τραβήξει φωτό σε κλειστό χώρο με τεχνητό φωτισμό

ή

Μήν τραβήξει...άσε...τις νυχτερινές φωτό δεν τις βάζω κάν στο παιχνίδι.

 

Α! Και πού 'σαι...μήν τύχει και χαλάσει ε...εάν δεν είναι απο Infoquest (πιάσαμε τα 250 ευρώ) θα κλαίει με μαύρο δάκρυ...

Α! Και πού 'σαι No2...το ακουστικό καλά κολλημένο στο αυτί γιατί αλλιώς...δεν ακούς ούτε μέσα σε εκκλησία...

 

Πολύ καλή η σειρά Redmi, αλλά...ότι πληρώνεις παίρνεις...από μία εταιρία η οποία δεν είναι κάν στην Ευρώπη. ;)

Όλα καλά, ο καθένας με τις προτιμήσεις του, αλλά όχι και μπαχατέλα το G4! :X

 

 

+1

χαχααχαχαχ που φτάσαμε να διαφωνούμε εμείς οι 2 μπαχατελα φυσικά δεν το εννοώ με την έννοια των specs του φυσικά και είναι ασυναγώνιστα αλλά το bl το πήγε πολύ πίσω τι να το κάνω ένα κάλο αυτοκίνητο όταν το τρέχω συνέχεια στα συνεργεία και φοβάμαι μην μείνω στο δρόμο....δεν μπορείς να κάνεις σε ένα τηλ τόσο ακριβό προχειροδουλεια στα εξαρτήματα του και άντε βγήκε αστοχία γιατί δεν έκανες απόσυρση των συσκευών και να δώσεις φθηνότερα το g5 στους κατόχους σαν σοβαρή εταιρία αυτό εμένα θα με κάλυπτε και η πολιτική της θα με έκανε ταλιμπαν υποστηριχτή της lg τώρα για το 4χ το έφερα σαν παράδειγμα και αυτό γιατί μια φορά δίνεις(μιλάω για μένα και την τσέπη μου)400 ευρώ να πάρεις ένα καλό τηλ να σε πάει χρόνια και επέλεξα αυτό και έχω είδη μια αλλαγή πλακέτας ένα χαλασμένο καλώδιο φορτιστή και στο g3 που είχα πριν την κλοπή του αλλαγή πλακέτας και σε εκείνο επειδή δεν αναγνώριζε την sd....δηλαδή είμαι καμένος από την εν λόγω εταιρία σε 2 συσκευές τις οποίες πήρα τις συσκευές όταν βγήκαν και σπατάλησα κοντά στα 800 ευρώ μέσα σε 2 χρόνια!!!καλύτερα να έδινα επόμενος σε ένα χιαομι 150 και στην τελική ας το πετούσα κιόλας λιγότερο θα με πονούσε!συμφωνώ στο άλλο νήμα για το update ότι ίσως λόγο θερμοκρασιών να περιορίστηκε το φαινόμενο που έβγαζε πρόβλημα στις πλακέτες άλλα δεν νομίζω ότι διορθώθηκε από την άποψη οτι έβαζαν πάλι πλακέτες ίδιας ποιότητας κατασκευής αλλά λόγο των χαμηλών θερμοκρασιών θα αργήσει παραπολυ να γίνει η αποκόλληση των parts όπως είχε αναφέρει η ίδια η εταιρία θα μου πεις σιγά μην το έχεις μέχρι τότε θα έχει παλιώσει ναι αλλά εγώ κρίνω την πολιτική και τακτική της!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλή σας ημέρα.

Σήμερα το πρωί με άφησε και εμένα το τηλέφωνο δυστυχώς. :(

Του έκανα και ένα hardware reset (είχα μια μικρή,κρυφή ελπίδα μέσα μου) αλλά δεν κατάφερα τίποτα.

Θα προσπαθήσω να βρω κουτί και απόδειξη μήηηηπως είμαι τυχερός γιατί αλλιώς δεν ξέρω πόσο κοστίζει η επισκευή και εάν συμφέρει.

 

220euro για συσκευή εκτός εγγύησης,για το δίκαρτο μόλις με ενημέρωσαν. :( :(

Edited by lewnidasv_

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας ημέρα.

Σήμερα το πρωί με άφησε και εμένα το τηλέφωνο δυστυχώς. :(

Του έκανα και ένα hardware reset (είχα μια μικρή,κρυφή ελπίδα μέσα μου) αλλά δεν κατάφερα τίποτα.

Θα προσπαθήσω να βρω κουτί και απόδειξη μήηηηπως είμαι τυχερός γιατί αλλιώς δεν ξέρω πόσο κοστίζει η επισκευή και εάν συμφέρει.

 

220euro για συσκευή εκτός εγγύησης,για το δίκαρτο μόλις με ενημέρωσαν. :( :(

 

περαστικά αδερφέ απλά σου χάλασε το καλύτερο τηλ όλων των εποχών μικρο το κακό μωρέ.......ειρωνικά το λέω για κάτι ταλιμπαν που πεθαινουν για την συσκευαρα !!την ναυ-αρχιδα!!!!τι σειρας ηταν???

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

περαστικά αδερφέ απλά σου χάλασε το καλύτερο τηλ όλων των εποχών μικρο το κακό μωρέ.......ειρωνικά το λέω για κάτι ταλιμπαν που πεθαινουν για την συσκευαρα !!την ναυ-αρχιδα!!!!τι σειρας ηταν???

 

Είσαι τρομερά υπερβολικός μαν. Ακόμη και εγώ που σε πολλά συμφωνώ μαζί σου, διαφωνώ με την ειρωνεία ως προς το πόσο καλή είναι η συσκευή ή όχι.

Αν μου βρεις συσκευή του 2015 που να στέκεται όπως το G4 μέχρι σήμερα, σου βγάζω το καπέλο. Αλλά δεν θα βρεις :)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι τρομερά υπερβολικός μαν. Ακόμη και εγώ που σε πολλά συμφωνώ μαζί σου, διαφωνώ με την ειρωνεία ως προς το πόσο καλή είναι η συσκευή ή όχι.

Αν μου βρεις συσκευή του 2015 που να στέκεται όπως το G4 μέχρι σήμερα, σου βγάζω το καπέλο. Αλλά δεν θα βρεις :)

 

μαν η συσκευή του είναι για πέταμα εκτος εγγύησης η δίνει λεφτά να το φτιάξει η το πετάει έχουμε 2017 έδωσε δηλαδή πόσα λεφτά και του πήγε 2 χρόνια τι να στέκεται μου λες???ΕΜΕΙΝΕ ΧΩΡΙΣ ΤΗΛ........ποιο το νόημα να είναι καλή στα specs όταν πλέον ειναι άχρηστη???ρε παιδιά ελάτε λίγο να δούμε την πραγματικοτητα γιατί νιώθω εξωγήινος εδώ μέσα.....το τηλ του τα κακάρωσε πρέπει να δώσει πάλι λεφτά η να πάρει καινούριο η να το φτιάξει άρα πάμε σε ξόδεμα χρημάτων για τηλ μέσα σε 2 χρόνια από την αγορά του....αυτός ο άνθρωπος πέταξε τα λεφτά του.......αυτή η καραμέλα είναι συσκευαρα και δεν συγκρίνεται με άλλη ΕΕΕΕΕΕΕ συγκρίνεται με όλα τα τηλ που δεν χαλάν ανά τον κόσμο γιατί αυτό ΧΑΛΑΕΙ.........δεν περιγράφω άλλο σοβαρά ίσως κάποιοι εδώ μέσα δεν μιλάω για σένα έχουν την άνεση να πάρουν τηλ όποτε θέλουν εγώ δεν την έχω μάζευα σαν σκυλί να πάρω ένα καλό τηλ και ναι τότε ήταν σε σχέση με άλλες το καλύτερο για αυτό και το πήρα αν μου βγάλει αύριο ξανά αλλαγή πλακέτας και είμαι εκτός εγγύησης τότε τέλος δεν έχω μια να πάρω άλλο άρα έμεινα χωρίς τηλ και κλαίω τα λεφτά μου με μαύρο δάκρυ αυτό έχει σημασία για έναν καταναλωτή να δώσει αρκετά λεφτά να πάρει ότι καλύτερο και να το έχει σε μάκρος χρόνου όχι να ζει με τον φόβο η ακόμα χειρότερα να χαλάσει και να πρέπει να ξαναδώσει λεφτά για να έχει τηλ.......τεσπα κούρασε η φάση ειλικρινά δεν το αναλύω άλλο

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας ημέρα.

Σήμερα το πρωί με άφησε και εμένα το τηλέφωνο δυστυχώς. :(

Του έκανα και ένα hardware reset (είχα μια μικρή,κρυφή ελπίδα μέσα μου) αλλά δεν κατάφερα τίποτα.

Θα προσπαθήσω να βρω κουτί και απόδειξη μήηηηπως είμαι τυχερός γιατί αλλιώς δεν ξέρω πόσο κοστίζει η επισκευή και εάν συμφέρει.

 

220euro για συσκευή εκτός εγγύησης,για το δίκαρτο μόλις με ενημέρωσαν. :( :(

 

Aν δεν βρεις την αποδειξη απευθυνσου στο ινκα.

Μιλαμε για κατασκευαστικο λαθος ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι θυμίζουν μωρά παιδιά..αφού νομίζουν ότι έχει δυνατότητες αυτοϊασης το τηλέφωνο. Δεν εξηγείται αλλιώς το ότι κάθε φορά που χαλάει μια συσκευή με παλιά πλακέτα δηλώνουν έκπληκτοι!

Και για να μην θυμάται ο συμφορουμίτης αν έχει κουτί και απόδειξη, κάνει πιο πιθανό το σενάριο να είναι παλιά παρτίδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας ημέρα.

Σήμερα το πρωί με άφησε και εμένα το τηλέφωνο δυστυχώς. :(

Του έκανα και ένα hardware reset (είχα μια μικρή,κρυφή ελπίδα μέσα μου) αλλά δεν κατάφερα τίποτα.

Θα προσπαθήσω να βρω κουτί και απόδειξη μήηηηπως είμαι τυχερός γιατί αλλιώς δεν ξέρω πόσο κοστίζει η επισκευή και εάν συμφέρει.

 

220euro για συσκευή εκτός εγγύησης,για το δίκαρτο μόλις με ενημέρωσαν. :( :(

Δεν αξίζει πιστεύω να δώσεις 220€ για να το φτιάξεις! Κ αν σε 3-4 μήνες το παθει ξανά; Δυστυχώς είναι κινητό που δεν μπορείς να του έχεις εμπιστοσύνη. Αυτά τα 220€ που θα έδινες για την επισκευή κράτησε τα να πάρεις νέα συσκευή χωρίς τον φόβο του bootloop. Βάλε το πολύ πολύ κ αλλα 100€ και πάρε ένα άλλο.

 

Εγω όταν έπαθε bootloop και το έστειλα σέρβις (εντός εγγύησης) πήγα και πήρα άλλο κινητό. Πρώτον γιατί δεν μπορούσα να μεινω χωρίς συσκευή όσο καιρό μείνει στο σέρβις (έμεινε αρκετό) και δεύτερον δεν του είχα εμπιστοσύνη να το έχω ξανά σαν κύρια συσκευή μετά το σέρβις.

 

Στους 8 μήνες μετά την αγορά του το έπαθε το δικό μου. Και εννοείται πως δεν πήγα ξανά σε lg!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

μαν η συσκευή του είναι για πέταμα εκτος εγγύησης η δίνει λεφτά να το φτιάξει η το πετάει έχουμε 2017 έδωσε δηλαδή πόσα λεφτά και του πήγε 2 χρόνια τι να στέκεται μου λες???ΕΜΕΙΝΕ ΧΩΡΙΣ ΤΗΛ........ποιο το νόημα να είναι καλή στα specs όταν πλέον ειναι άχρηστη???ρε παιδιά ελάτε λίγο να δούμε την πραγματικοτητα γιατί νιώθω εξωγήινος εδώ μέσα.....το τηλ του τα κακάρωσε πρέπει να δώσει πάλι λεφτά η να πάρει καινούριο η να το φτιάξει άρα πάμε σε ξόδεμα χρημάτων για τηλ μέσα σε 2 χρόνια από την αγορά του....αυτός ο άνθρωπος πέταξε τα λεφτά του.......αυτή η καραμέλα είναι συσκευαρα και δεν συγκρίνεται με άλλη ΕΕΕΕΕΕΕ συγκρίνεται με όλα τα τηλ που δεν χαλάν ανά τον κόσμο γιατί αυτό ΧΑΛΑΕΙ.........δεν περιγράφω άλλο σοβαρά ίσως κάποιοι εδώ μέσα δεν μιλάω για σένα έχουν την άνεση να πάρουν τηλ όποτε θέλουν εγώ δεν την έχω μάζευα σαν σκυλί να πάρω ένα καλό τηλ και ναι τότε ήταν σε σχέση με άλλες το καλύτερο για αυτό και το πήρα αν μου βγάλει αύριο ξανά αλλαγή πλακέτας και είμαι εκτός εγγύησης τότε τέλος δεν έχω μια να πάρω άλλο άρα έμεινα χωρίς τηλ και κλαίω τα λεφτά μου με μαύρο δάκρυ αυτό έχει σημασία για έναν καταναλωτή να δώσει αρκετά λεφτά να πάρει ότι καλύτερο και να το έχει σε μάκρος χρόνου όχι να ζει με τον φόβο η ακόμα χειρότερα να χαλάσει και να πρέπει να ξαναδώσει λεφτά για να έχει τηλ.......τεσπα κούρασε η φάση ειλικρινά δεν το αναλύω άλλο

 

Στέκεσαι στη συσκευή του και στο πρόβλημα, ενώ μιλάμε για τη γενικότερη εμπειρία χρήσης. Μην μπερδεύεσαι.

Σε κάθε περίπτωση επειδή έχει ατέλειες όπως ΟΛΑ, θα πάρω κάτι για λόγους μπαταρίας (mi max 2) και τέλος το πανηγύρι. Θα κρατήσω το G4 για φώτο κλπ ή θα το πάρει η κοπέλα μου στην τελική. (δεν έχω άνεση, απλά είναι σχετικά οικονομικό το παραπάνω και από Ελλάδα :) )

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμένο τηλέφωνο που ανά πάσα ώρα και στιγμή μπορεί να σε αφήσει είτε από software bootloop είτε από hardware bootloop εξακολουθείτε και μιλάτε για εμπειρία χρήσης? Ποια εμπειρία χρήσης που επί καθημερινής βάσεως και στο παραμικρό κόλλημα τρέμεις στο ενδεχόμενο να χάσεις τα δεδομένα σου και να είσαι για ένα μήνα σέρβις? Αυτό είναι η εμπειρία χρήσης? Καλό, χρυσό το τηλέφωνο με κάμερα που πολλά σημερινά smartphones θα την ζήλευαν αλλά η εμπειρία χρήσης είναι τραγική. Και μόνο το άγχος που δημιουργεί αρκεί. Ξαναλέω το τηλέφωνο θα αποτελούσε ορόσημο για την εταιρεία γιατί σαν σύνολο ήταν και είναι πολύ καλό ωστόσο με όλα αυτά ακόμα και η LG θέλει να το ξεχάσει

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμένο τηλέφωνο που ανά πάσα ώρα και στιγμή μπορεί να σε αφήσει είτε από software bootloop είτε από hardware bootloop εξακολουθείτε και μιλάτε για εμπειρία χρήσης? Ποια εμπειρία χρήσης που επί καθημερινής βάσεως και στο παραμικρό κόλλημα τρέμεις στο ενδεχόμενο να χάσεις τα δεδομένα σου και να είσαι για ένα μήνα σέρβις? Αυτό είναι η εμπειρία χρήσης? Καλό, χρυσό το τηλέφωνο με κάμερα που πολλά σημερινά smartphones θα την ζήλευαν αλλά η εμπειρία χρήσης είναι τραγική. Και μόνο το άγχος που δημιουργεί αρκεί. Ξαναλέω το τηλέφωνο θα αποτελούσε ορόσημο για την εταιρεία γιατί σαν σύνολο ήταν και είναι πολύ καλό ωστόσο με όλα αυτά ακόμα και η LG θέλει να το ξεχάσει

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

 

Προσωπικά, εάν μου δημιουργούσε άγχος θα το πούλαγα, και παγίως αυτό συμβουλεύω όσους το βλέπουν έτσι. Δεν θα καθόμουν να μοιρολογώ όταν χαλάνε τα τηλέφωνα άλλων...

"Να ζει με το φόβο" λέει ο άλλος, στον άστικτο ορυμαγδό σκέψεων, είμαστε σοβαροί? Ένα τηλέφωνο είναι, αν χαλάσει χάλασε. Το ρίσκο το ξέρουμε και ο καθένας το αναλαμβάνει με τη θέλησή του. Προφανώς και μας πειράζει ΑΝ πάθει κάτι, αλλά το ίδιο θα γίναι αν σου πέσει, αν στο κλέψουν ή οτιδήποτε άλλο. Δεν μετράει για τίποτα η καθημερινή χρήση και το κατά πόσο ικανοποιεί τον χρήστη?

Πλέον ένα σύγχρονο τηλέφωνο με κοντινά χαρακτηριστικά κοστίζει όσο πουλιέται μεταχειρισμένο το G4. Αν κάποιος πιστεύει ότι δεν είναι καλό, το αλλάζει και πάει παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, εάν μου δημιουργούσε άγχος θα το πούλαγα, και παγίως αυτό συμβουλεύω όσους το βλέπουν έτσι. Δεν θα καθόμουν να μοιρολογώ όταν χαλάνε τα τηλέφωνα άλλων...

"Να ζει με το φόβο" λέει ο άλλος, στον άστικτο ορυμαγδό σκέψεων, είμαστε σοβαροί? Ένα τηλέφωνο είναι, αν χαλάσει χάλασε. Το ρίσκο το ξέρουμε και ο καθένας το αναλαμβάνει με τη θέλησή του. Προφανώς και μας πειράζει ΑΝ πάθει κάτι, αλλά το ίδιο θα γίναι αν σου πέσει, αν στο κλέψουν ή οτιδήποτε άλλο. Δεν μετράει για τίποτα η καθημερινή χρήση και το κατά πόσο ικανοποιεί τον χρήστη?

Πλέον ένα σύγχρονο τηλέφωνο με κοντινά χαρακτηριστικά κοστίζει όσο πουλιέται μεταχειρισμένο το G4. Αν κάποιος πιστεύει ότι δεν είναι καλό, το αλλάζει και πάει παρακάτω.

 

Σοβαρότατος είμαι, κυριολεκτικά ζεις με τον φόβο για το πότε θα σε αφήσει το τηλέφωνο και θα ψάχνεις να βρεις συσκευή. Το ότι κάποιος αναλαμβάνει το ρίσκο όπως λες δεν προσφέρει εμπειρία χρήσης. Όταν θα καταλάβεις τι σημαίνει εμπειρία χρήσης σε ένα τηλέφωνο ενδεχομένως να καταλάβεις. Όποιος το έχει πάρει το τηλέφωνο και μέσα σε αυτούς είμαι και εγώ ξέρει τι θα πει και εμπειρία χρήσης και εμπειρία μη χρήσης του και αναμονή 1 μήνα + στη procordia για παραλαβή ανταλλακτικου

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω μάθει να ξεπερνάω τέτοιου είδους φόβους. Καλό είναι να κάνεις το ίδιο φίλε μου :)

Η αναμονή για service δεν μετριέται ως εμπειρία χρήσης, αλλά ως εμπειρία "ΜΗ χρήσης", επειδή ένα ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ κινητό, χάλασε. Είτε αυτό είναι το G4 είτε οποιοδήποτε άλλο. Το ότι το αναφέρεις συνεχώς, λυπάμαι, αλλά δεν το κάνει "εμπειρία χρήσης".

Το ότι φοβάσαι μη σου χαλάσει (εσύ και όποιος άλλος), ούτε αυτό έχει να κάνει με το πως ρολάρει ένα κινητό 2.5 ετών και το πως στέκεται απέναντι σε σημερινές ναυαρχίδες.

Btw, μέσα Δεκέμβρη θα πάρω το κινητό του avatar σου (μάντεψε τι φόβους πρέπει να έχεις αν σου μείνει στο χέρι το συγκεκριμένο και για τι service μιλάμε... ), γιατί το μόνο που με χαλάει στο G4 (ναι και αυτό ΕΙΝΑΙ συνάρτηση με την ρημάδα εμπειρία χρήσης), είναι η μπαταρία του. Αν και μπορώ να έχω όσες θέλω, το κινητό απλά δεν έχει την αυτονομία που θα του έπρεπε. Αυτά τα ολίγα.

ΥΓ: Ουκ ολίγες φορές έχω κράξει την LG σαν εταιρεία και σαν αντιμετώπιση στους πελάτες της, θες για bootloop, θες για αστείες ανακοινώσεις, θες για τις ανύπαρκτες ενημερώσεις, αλλά τα καλά να λέγονται.

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

ας δινουν μεσα στην συσκευασια και ενα τηλ ψυχολογου τοτε να βγαζουμε τις φρικες μας!!!lg τραγικη!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συμφωνώ με τον Τάκη... διάβασα περιστατικό που το αγόρασε καινούργιο όλο χαρά μες στην Μ.εβδομαδα και την Μ. Παρασκευή έφαγε bootloop.!! Τι να πει κάποιος σε αυτόν τον άνθρωπο που έμεινε χωρίς συσκευή είτε για τηλέφωνο είτε για φωτογραφίες είτε για απόλαυση κλπ κλπ .... η συσκευή αυτή αποτελεί μαύρη σελίδα για το mobile Τμήμα της εταιρείας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και αν ήταν σε κάποιο απομακρυσμένο μέρος εκεί θα ήταν ακόμη χειρότερα τα πράγματα...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ συμφωνώ με τον Τάκη... διάβασα περιστατικό που το αγόρασε καινούργιο όλο χαρά μες στην Μ.εβδομαδα και την Μ. Παρασκευή έφαγε bootloop.!! Τι να πει κάποιος σε αυτόν τον άνθρωπο που έμεινε χωρίς συσκευή είτε για τηλέφωνο είτε για φωτογραφίες είτε για απόλαυση κλπ κλπ .... η συσκευή αυτή αποτελεί μαύρη σελίδα για το mobile Τμήμα της εταιρείας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και αν ήταν σε κάποιο απομακρυσμένο μέρος εκεί θα ήταν ακόμη χειρότερα τα πράγματα...

Μια σοβαρή εταιρία, θα αναγνώριζε το σφάλμα της συσκευής ότι είναι καθαρά δικό Τους, και θα αντικαταστουσε την πλακέτα και ΕΚΤΌΣ εγγύησης.

ΆΡΑ αφήστε την καραμέλα , για φοβερό κινητό...κτλ...κτλ....

Συμφωνώ με KIRIS κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Μια σοβαρή εταιρία, θα αναγνώριζε το σφάλμα της συσκευής ότι είναι καθαρά δικό Τους, και θα αντικαταστουσε την πλακέτα και ΕΚΤΌΣ εγγύησης.

ΆΡΑ αφήστε την καραμέλα , για φοβερό κινητό...κτλ...κτλ....

Συμφωνώ με KIRIS κτλ.

 

2 διαφορετικά πράγματα, άσχετα το ένα με το άλλο, στην ίδια πρόταση...

 

Το ότι σφάλει όσον αφορά την αντιμετώπιση στο θέμα αυτό, δεν έχει καμία σχέση με το ότι το κινητό είναι εξαιρετικό και στέκεται πολύ καλά, 2.5 χρόνια μετά την κυκλοφορία του. Γιατί όπως το γράφεις, το ένα φέρνει το άλλο.

Θα σε στεναχωρήσω όμως. Δεν ισχύει :)

 

Τώρα τα υπαρκτά προβλήματά του, που έχουν χιλιοειπωθεί και χιλιοαναλυθεί, το κάνουν απλά αναξιόπιστο, όχι κακό. Όταν δουλεύει σωστά και χωρίς προβλήματα είναι άψογο. But hey, υπάρχει κινητό χωρίς προβλήματα και bugs; Απλά η LG είναι φταίχτης που παρατάει τα κινητά της στο έλεος τους.

Και παρόλο που και εγώ ο ίδιος το κράζω για κάποια bugs, OVERALL είναι εξαιρετικό και αυτό ΔΕΝ αλλάζει. Και το'χω ξαναπεί , και bootloop να πάθω , δεν αλλάζει η άποψή μου για το κινητό. Η άποψη που εκφράζεις παραπάνω, έχει να κάνει με την εταιρεία και τη στάση της, όχι για το κινητό.

 

ΑΡΑ, καμία καραμέλα δεν αφήνουμε. Γιατί δεν είναι καραμέλα :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...