Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενημερωτικά πάντως αυτά που αναφέρεις ίσχυαν και πριν 2 μήνες, όπου τότε δεν είχες την ίδια άποψη.

Εύλογα τίθεται το έρωτημα προς τι αυτή η πλήρης μεταστροφή. :confused:

 

Ποια άποψη δεν ειχα;

Το θεωρώ άριστο κινητό και κόσμημα. Και ποιος και τι θα μου απαγορεύει απο το να "αλλάζω" άποψη ανα περίσταση;

Η ζωή δεν είναι μόνο μαύρο ή άσπρο ούτε για ταμπέλες. Τώρα γιατί ολος αυτός ο διάλογος και το offtopic θα ήθελα να μου λύσεις την απορία μεσώ pm αν εχεις θετικό σκοπό!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια άποψη δεν ειχα;

Το θεωρώ άριστο κινητό και κόσμημα. Και ποιος και τι θα μου απαγορεύει απο το να "αλλάζω" άποψη ανα περίσταση;

Η ζωή δεν είναι μόνο μαύρο ή άσπρο ούτε για ταμπέλες. Τώρα γιατί ολος αυτός ο διάλογος και το offtopic θα ήθελα να μου λύσεις την απορία μεσώ pm αν εχεις θετικό σκοπό!

 

Δεν είχες την άποψη ''να βρει κάποιος άλλη συσκευή'' & ότι δεν αξίζει η αγορά του.

Δεν σου απαγορεύει κανείς, όπως δεν μου απαγορεύει και εμένα να θυμάμαι ότι πριν ένα μήνα έλεγες τα ανάποδα & φαινόμασταν (κατ'εσε) εμείς ως κινδυνολογοι, που δεν αφήνουμε τους νυν κατόχους να χαρούν τη συσκευή τους & φοβίζουμε τους μελλοντικούς.

 

Δεν έχω να στείλω τίποτα με pm, ακριβώς επειδή έχω καλό σκοπό & δεν έχω να κρύψω κάτι.

 

Όλος ο ντόρος με τα bootloop, έχει σκάσει από τέλη του 15'-αρχές του 16', όπου πολλοί, μαζί και εγώ, ενώ είχαμε πολύ καλή γνώμη, αλλάξαμε και την κατακρίναμε. Αντίθετα, σ'εσένα αυτή μεταστροφή συνέβη τον τελευταίο μήνα, που δεν έχει αλλάξει κάτι στα δεδομένα που ξέραμε & εύλογα μου πρόεκυψε αυτή η απορία(η οποία φυσικά παραμένει άλυτη).

 

Υ.γ. Αν κρίνουν οι mods ότι είναι off topic η συζήτηση, ας διαγραφεί.

Link to comment
Share on other sites

ε είστε offtopic... καθαρά προσωπική συζήτηση κάνετε γιατί και πως άλλαξε καποιος γνώμη και εξέφρασε άλλη άποψη :cool:
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και εγω την ιστορια μου.FACEBOOK 12:30 φριζαρισμα και τέλος.ουτε αναβει ουτε τιποτα.ουτε hard reset με τα πληκτρα.καβαλαω μηχανακι 13:15 procordia.το παιρνουν μου λενε τα τυπικα και μου λενε παραλαβη αυριο.κανω να φυγω μετα απο εικοσι λεπτα Μήνυμα η συσκευη ειναι έτοιμη.ξαναγυρναω πισω παραλαμβανω απο σειρα 506 που ειμουν εχω τωρα 607.εχει κανενας θεμα με τις νέες σειρες;σκεφτομαι να το σπρωξω αρον αρον.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και εγω την ιστορια μου.FACEBOOK 12:30 φριζαρισμα και τέλος.ουτε αναβει ουτε τιποτα.ουτε hard reset με τα πληκτρα.καβαλαω μηχανακι 13:15 procordia.το παιρνουν μου λενε τα τυπικα και μου λενε παραλαβη αυριο.κανω να φυγω μετα απο εικοσι λεπτα Μήνυμα η συσκευη ειναι έτοιμη.ξαναγυρναω πισω παραλαμβανω απο σειρα 506 που ειμουν εχω τωρα 607.εχει κανενας θεμα με τις νέες σειρες;σκεφτομαι να το σπρωξω αρον αρον.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν αλλαζει τπτ με της νέες σειρές δυστυχώς (το θεμα ειναι στο σχεδιασμό της mb)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχες την άποψη ''να βρει κάποιος άλλη συσκευή'' & ότι δεν αξίζει η αγορά του.

.

Aν ψάξεις καλά τα ποστ μου θα βρεις σίγουρα την ίδια άποψη τουλάχιστον σε εναν ακόμα συνφορουμήτη που ειχε την ιδια απορία θέτοντας την με τον ιδιο τροπο. Αν ήταν εδω ή στο γνωστό φόρουμ θα σε γελάσω αλλα αν θες κάτσε και ψάξε αφού ενδιαφέρεσαι τόσο για τη γνώμη μου.

Ειπα και θα το ξανά πω άλλη μια φορα η άποψη μου εχει να κανει ανα περίσταση. Τι να το κάνει ο άλλος το κινητό οταν σκέφτεται να πάρει ένα dualsim μόνο και μονο για αποφυγή του bootloop? Αγοράζουμε κατι για να το χαρούμε αν αυτό μας κάνει να αγχωνόμαστε πριν καλα το πάρουμε κοιτώντας και κάποια λύση τοτε απλά πάμε για κάτι άλλο.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

σημερα μετα απο 14 μερες στο σερβις ηρθε με αλλαγη πλακετας και οθονης .

Ολα καλα μεχρι τωρα το μονο προβλημα ειναι στην μπροστινη καμερα κατα την τοποθέτηση της οθονης(μαλλον)εχει μεινει μεσα μια τριχα ξανθια ακριβως στο κεντρο του φακου .

Δεν μπορω να καταλαβω αν επηρεάζει τις φωτογραφιες γιατι δεν βλεπω τιποτα στην οθονη οταν τις τραβαω

Link to comment
Share on other sites

σημερα μετα απο 14 μερες στο σερβις ηρθε με αλλαγη πλακετας και οθονης .

Ολα καλα μεχρι τωρα το μονο προβλημα ειναι στην μπροστινη καμερα κατα την τοποθέτηση της οθονης(μαλλον)εχει μεινει μεσα μια τριχα ξανθια ακριβως στο κεντρο του φακου .

Δεν μπορω να καταλαβω αν επηρεάζει τις φωτογραφιες γιατι δεν βλεπω τιποτα στην οθονη οταν τις τραβαω

 

αχχαχαχαχ αυτα δεν γινονται αληθεια!!!στειλτο πισω οπως και να εχει επηρεάζει εστω και απειροελαχιστα ρε τους ψιλικατζήδες μα ποσο ταγαρια ειναι.......κουραγιο αδερφε κερακι και για σενα την κυριακη!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

απλά περίμενε τον κούριερ από μέρα σε μέρα .δεν χρειάζεται να πάρεις κανένα τηλέφωνο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αχχαχαχαχ αυτα δεν γινονται αληθεια!!!στειλτο πισω οπως και να εχει επηρεάζει εστω και απειροελαχιστα ρε τους ψιλικατζήδες μα ποσο ταγαρια ειναι.......κουραγιο αδερφε κερακι και για σενα την κυριακη!!

 

να στείλω το κινητό ξανά στο σέρβις για 15 μέρες για μια τρίχα που δεν ξέρω αν επηρεάζει..νομίζω δεν αξίζει ,άσε που θα χάσω 10Ε επειδή Του έβαλα και tempered glass μόλις το πήρα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και το G4 που είχα προτείνει στης φίλη μου, παρουσίασε σημερα bootloop...

Προσπαθεί να του κανει και hard reset αλλα τη γυρίζει στην οθονη με το σημα της LG powered by android.

 

Επειδή το ψιλοβιάζεται θα μου το στείλει με κτελ (είναι εκτος Αθηνων) να το πάω εγώ στη procordia.....

Αν διαβασα καλά η οδός είναι: Κριμαίας 7-9 Ν.Ψυχικό 115 26 ??

 

Υπάρχει περίπτωση να το πάρω αυθημερόν ?

Link to comment
Share on other sites

σημερα μετα απο 14 μερες στο σερβις ηρθε με αλλαγη πλακετας και οθονης .

Ολα καλα μεχρι τωρα το μονο προβλημα ειναι στην μπροστινη καμερα κατα την τοποθέτηση της οθονης(μαλλον)εχει μεινει μεσα μια τριχα ξανθια ακριβως στο κεντρο του φακου .

Δεν μπορω να καταλαβω αν επηρεάζει τις φωτογραφιες γιατι δεν βλεπω τιποτα στην οθονη οταν τις τραβαω

 

απαράδεκτο να έχεις μια μόνιμη, ξένη τρίχα στη σούπα σου. έστω και ημιεμφανής, ξανθιά. :ooch:

Edited by arel

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και το G4 που είχα προτείνει στης φίλη μου, παρουσίασε σημερα bootloop...

Προσπαθεί να του κανει και hard reset αλλα τη γυρίζει στην οθονη με το σημα της LG powered by android.

 

Επειδή το ψιλοβιάζεται θα μου το στείλει με κτελ (είναι εκτος Αθηνων) να το πάω εγώ στη procordia.....

Αν διαβασα καλά η οδός είναι: Κριμαίας 7-9 Ν.Ψυχικό 115 26 ??

 

Υπάρχει περίπτωση να το πάρω αυθημερόν ?

 

εμένα μου είπαν ότι σε 1 ώρα το φτιάχνουν αν το πας σε αυτούς κατευθείαν .Η Οδός νομίζω είναι σωστή

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου είπαν ότι σε 1 ώρα το φτιάχνουν αν το πας σε αυτούς κατευθείαν .Η Οδός νομίζω είναι σωστή

 

Ευχαριστώ πολύ ! Δευτέρα Πρωί πρωί θα παω για καφεδάκι στη Procordia

Link to comment
Share on other sites

εχω καποιες άσχημες πληροφορίες από "μέσα" (ίσος σύμπτωση να είναι)

 

άρχισε και βγάζει και το v10 bootloop

 

(μπορεί να ειναι ελαχιστες περιπτώσεις και έτυχε απλά να ειναι μερικά μαζί)

 

για την ωρα ας το θεωρήσουμε οτι απλά έτυχε

 

edit: τωρα μπήκα απο περιεργια να ψάξω στο net... ναι εχει τυχει και σε άλλους απο ότι βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το δικό μου παρτίδα 506 αγγλικό απο three uk αγορασμένο τον Οκτώβρη έπεσε σε bootloop προχτες το πήγα χθες procordia σε 2 ώρες το είχανε φτιαγμένο αλλαγή πλακέτας (βαλανε 607 πλακετα). Το παρουσίασε τωρα που ειμαι ελλαδα κ καθως ήμουνα παραλία με 35 βαθμους. Υπάρχει περίπτωση να το ξαναπάθω λογω ζέστης ? Όταν το έπαθα δεν ξεκινούσε με τιποτα δεν έφευγε απο το logo τις lg ουτε με hard reset.

 

Έχω κι εγώ σειρά 506 (ελληνικό) και σήμερα το έβαλα για πάνω από μία ώρα ως gps στο αυτοκίνητο και παράλληλα το φόρτιζα..ανέβασε θερμοκρασία σε βαθμό που έβγαλε μερικές φορές μήνυμα ότι σταματάει αυτόματα την φόρτιση λόγω υψηλής θερμοκρασίας(όντως ζεματούσε) αλλά ούτε την πλοήγηση σταμάτησε, ούτε κόλλησε, ούτε bootloop έπαθε, ούτε επανεκκίνηση ούτε τίποτα! Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται άλλα να παθαίνουν bootloop για πλάκα και άλλα τίποτα! Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με εξαίρεση την μπαταρία και τα 2-3 σπαστικά bugs της Marsmallow.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω παροπλισμενο το καλοκαίρι δουλεύω το Ζ που είναι πιο ανθεκτικό και μιας και είμαι με την δουλειά πολύ απασχολημενος δεν με πειράζει, ίσα ίσα έχει πάρει την θέση του ταμπλετ το g4. Με 24 ώρες περίπου από την τελευταία φόρτιση μου έβγαλε μόνο με browsing 3 ώρες και πέντε λεπτά με υπόλοιπο μπαταρίας 58 % σε φωτεινότητα με ποσοστό από 35 μέχρι 45 τοις εκατό ανάλογα την ώρα χρήσης. Ότι θέλει ας γίνει θα σκάσω για το κινητό... Το κυνηγάω το ευχσριστιεμαι... Ίσα ίσα που σκέφτομαι πότε θα βαρέσει tilt μπας και αποφασίσω να παρω το s7 edge να μου φύγει και ο καημός.... Άμα πια... Χαχαχα
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω παροπλισμενο το καλοκαίρι δουλεύω το Ζ που είναι πιο ανθεκτικό και μιας και είμαι με την δουλειά πολύ απασχολημενος δεν με πειράζει, ίσα ίσα έχει πάρει την θέση του ταμπλετ το g4. Με 24 ώρες περίπου από την τελευταία φόρτιση μου έβγαλε μόνο με browsing 3 ώρες και πέντε λεπτά με υπόλοιπο μπαταρίας 58 % σε φωτεινότητα με ποσοστό από 35 μέχρι 45 τοις εκατό ανάλογα την ώρα χρήσης. Ότι θέλει ας γίνει θα σκάσω για το κινητό... Το κυνηγάω το ευχσριστιεμαι... Ίσα ίσα που σκέφτομαι πότε θα βαρέσει tilt μπας και αποφασίσω να παρω το s7 edge να μου φύγει και ο καημός.... Άμα πια... Χαχαχα

Και δεν τους το πουλάς (στην lg) μπας και κατασκευασουν και άλλα τέτοια

Link to comment
Share on other sites

Λες?? Χαχαχα... Επειδή έχω διαβάσει τα ποστ σου ήσουν πραγματικά άτυχος από την εμπειρία σου με την lg.Κι εγώ στη θέση σου Πολύ δύσκολα θα τους ξανά εμπιστευομουν.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά παιδιά. Το ψήφισμα που έγινε δείχνει ότι λίγες είναι οι συσκευές που παρουσίασαν το πρόβλημα αυτό.

 

Και για να μην τα ξαναλεμε, το πρόβλημα είναι software

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη το ποσοστό αυτο σου φαίνεται μικρό? Επίσης αν ήταν θέμα software θεωρείς τόσο χαζή μια εταιρία να αλλάζει πλακέτες και να χαλάει ένα σκασμό λεφτά? Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά παιδιά. Το ψήφισμα που έγινε δείχνει ότι λίγες είναι οι συσκευές που παρουσίασαν το πρόβλημα αυτό.

 

Και για να μην τα ξαναλεμε, το πρόβλημα είναι software

 

ευχομαι να μιλας ειρωνικά γιατι αλλιως εισαι σε αλλο πλανήτη!!μαλλον δεν εχεις καταλαβαει οτι απο τους 104 που δεν το ειχαν παθει πριν το επαθαν τουλαχιστον 8-10 ακομα μετα που εριξαν την ψηφο!!οχι οτι 40 απο τους 144 ειναι μικρο.......

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...