Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι γινεται ρε παιδια, τι ειν αυτα που διαβαζω εδω;;;;

Θελω να αγορασω σε 2-3 μερες τη συσκευη. Αν βεβαιωθω οτι ειναι εκδοση νεοτερη απο αυτη που λετε (602) , με το ΜΜ out of the box , παιζει να αντιμετωπισω τα προβληματα με το bootloop? Αν και ειδα οτι κατα την αναβαθμιση απο LP σε ΜΜ το εκανε , αλλα ρωταω.

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο το 0.1% με ανησυχει πολυ παντως :lol:

 

Ελπιζω να μη χρειαστω service πριν την ωρα του :confused:

 

btw , πως ξερω τι εκδοση ειναι; Ειναι τα 3 πρωτα νουμερα απο το s/n μηπως; Τους ρωταω να μου πουν;

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. 601 και 602 έχουν mm από τη μαμά η απλά εξαλείψαν το θέμα και κανείς update κανονικά χωρίς φόβους;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι γινεται ρε παιδια, τι ειν αυτα που διαβαζω εδω;;;;

Θελω να αγορασω σε 2-3 μερες τη συσκευη. Αν βεβαιωθω οτι ειναι εκδοση νεοτερη απο αυτη που λετε (602) , με το ΜΜ out of the box , παιζει να αντιμετωπισω τα προβληματα με το bootloop? Αν και ειδα οτι κατα την αναβαθμιση απο LP σε ΜΜ το εκανε , αλλα ρωταω.

 

Η λογική λέει οτι δεν θα υπάρχει πρόβλημα αλλα κανείς δεν μπορεί να σου πει με βεβαιότητα μιας και αυτές οι παρτίδες είναι καινούργιες και όχι ακόμα δοκιμασμένες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@

Ευχαριστώ πολύ. 601 και 602 έχουν mm από τη μαμά η απλά εξαλείψαν το θέμα και κανείς update κανονικά χωρίς φόβους;

-----------------------

 

 

μονο η 602 αν τα λεω σωστα..

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι έχει και 602 με lp αλλά περνάει χωρίς θέματα η mm. Θα ρωτήσω μεθαύριο και θα μάθω! Ευχαριστώ όλους παιδιά!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εννοείται ότι αναβαθμίζεται χωρίς πρόβλημα όπως και όλες οι παρτίδες, δεν είναι εκεί το πρόβλημα που συζητάμε στο παρόν θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατι καταλαβα λαθος τοτε. Το προβλημα ειναι στην πλακετα και οπως φαινεται εμφανιζεται μετα το περασμα της MM.

Δημιουργουνται out of the blue καποια bootloop οποτε αναγκαστικα για να λυθει θελει αλλαγη πλακετας.

Δεν καταλαβα σωστα; Εχει να κανει και με τον Bootloader κατι; :\ Συμβαινει ανεξαρτητα απο το update ?

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι, δεν εχει να κάνει με το update, απλά όπως είναι λογικό όλοι έχουν αναβαθμίσει και γιαυτό κάνουν αυτό το συνειρμό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλανε καποια pins λογικα του chip τις rom.

Δεν εχει να κανει με το αν θα κανει αναβαθμιση καποιος.

Πηγαινε για 602 version και εγω αυτη εχω. Θα εχει και mm μεσα οποτε δεν θα μπεις στην οποια διαδικασια αναβαθμισης. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλανε καποια pins λογικα του chip τις rom.

Δεν εχει να κανει με το αν θα κανει αναβαθμιση καποιος.

Πηγαινε για 602 version και εγω αυτη εχω. Θα εχει και mm μεσα οποτε δεν θα μπεις στην οποια διαδικασια αναβαθμισης. ;)

 

Ντουγρου γι'αυτη την εκδοση παω φιλε μου, ενημερωθηκα για 2-3 μαγαζια που την δινουν και αυριο λογικα θα πεσει και η παραγγελια! :)

Link to comment
Share on other sites

εγω και athanasso77 με παρτιδες 505 ειμαστε οι μονοι που δεν εχει παθει το παραμικρο!!!εδω και ,3,5 μηνες ρολοι
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

εγω και athanasso77 με παρτιδες 505 ειμαστε οι μονοι που δεν εχει παθει το παραμικρο!!!εδω και ,3,5 μηνες ρολοι

Ούτε εγώ έχω θέμα αλλά δεν το πολυχρησιμοποιώ το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εγω και athanasso77 με παρτιδες 505 ειμαστε οι μονοι που δεν εχει παθει το παραμικρο!!!εδω και ,3,5 μηνες ρολοι

 

Δεν είμαστε οι μόνοι... είναι πάρα πολύς κόσμος που δεν έχει κανένα θέμα με 505 παρτίδα. Αν ίσχυε αυτό που λες... θα πήγαινε για κλείσιμο η εταιρία. Πλέον πιο πολύ πιστεύω ότι είναι θέμα συσκευής αυτής κάθε αυτής, παρά παρτίδας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαι γω πλακέτα 505 έχω. Το αγόρασα τα Χριστούγεννα στη γιορτή μου.. Μέχρι τώρα δεν έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα!
Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα πέσουν παραγγελίες πιστεύω!
Link to comment
Share on other sites

Και ένας ανηψιός μου στο Ρέθυμνο με 505 είναι, έκανε την αναβάθμιση πριν 2 μήνες όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Φίλου τηλέφωνο 602 παρτίδα έχει πέσει από χτες σε bootloop. Βασικά πήγε να μπει σε ένα app έκανε restart και από κει και πέρα μόνο σήμα lg και βελτιστοποιηση εφαρμογών και φτου και από την αρχή. Του είπα να κάνει Hard reset και να προσπαθήσει χωρίς να εισάγει το μαιλ στην αρχή για να αποκλισουμε το ενδεχόμενο software bootloop ωστόσο έχει μιλήσει ήδη με lg και θα περάσουν το απόγευμα να το πάρουν. Μόλις γυρίσει σπίτι θα δοκιμάσει πρώτα. Ενημερώνω για τυχόν νέα... Μου αρέσει που εγώ του πρότεινα να πάρει 601-602. Πριν προκληθεί πανικός, πιστεύω ότι είναι software bootloop ίδωμεν

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χμ... ελπίζω να μην επιβεβαιωθούν οι υποψίες που εκφράζω στην αρχή της παρούσας σελίδας... :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χμ... ελπίζω να μην επιβεβαιωθούν οι υποψίες που εκφράζω στην αρχή της παρούσας σελίδας... :worry:

Και εγώ ελπίζω να μην επιβεβαιωθεις... Τεσπα θα δούμε... Το κακό είναι ότι στις αντικατάστασεις βάζουν τις εν λόγω παρτίδες. Όπως και να έχει είναι κρίμα ένα τόσο ολοκληρωμένο τηλέφωνο να πάσχει είτε από software είτε από hardware bootloops... Και τα δύο είναι εξίσου άσχημα για ναυαρχίδα του 2015. Είμαι φίλος της LG χρόνια και υποστηρικτής της αλλά είναι άλλο να βγάλει μια κιτρινιλα η οθόνη που δεν έχει ως αποτέλεσμα την απώλεια δεδομένων και άλλο να βαράει reset μόνο του οπότε του καπνίσει... Θα ενημερώσω και ελπίζω σε μεμονωμένο γεγονός και να μην συζητάμε μέχρι την 612 τα ίδια

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το κακό είναι ότι στις αντικατάστασεις βάζουν τις εν λόγω παρτίδες.

 

Δεν είναι κακό γιατί δεν είναι η παρτίδα που έχει το πρόβλημα αλλά (προφανώς) συγκεκριμένες συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακό γιατί δεν είναι η παρτίδα που έχει το πρόβλημα αλλά (προφανώς) συγκεκριμένες συσκευές.

 

Ναι έχεις δίκιο... το γενίκευσα λανθασμένα..

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...