Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Dual έχεις; Απ'ότι έχω καταλάβει παίζουν και κορεάτικα και ευρωπαϊκά. Τώρα, αν σου έδωσαν το απλό σε κορεάτικό, μπορείς να το γυρίσεις πίσω.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Dual έχεις; Απ'ότι έχω καταλάβει παίζουν και κορεάτικα και ευρωπαϊκά. Τώρα, αν σου έδωσαν το απλό σε κορεάτικό, μπορείς να το γυρίσεις πίσω.

 

Το απλο εχω S/N 601. Το κινητο δεν εχει κανενα προβλημα απλα μ'αυτα που διαβαζω ρωταω γιατι και μενα μου φανηκε περιεργο και για να προλαβω και καναν αλλον αν ειναι οντως περιεργο. Να το γυρισω πισω στο σκρουτζομαγαζο με την δικαιολογια οτι ειναι κορεατικο και θελω ευρωπαικο? Στεκει αυτο σαν δικαιολογια για αλλαγη τηλεφωνου απο το μαγαζι?

Link to comment
Share on other sites

Το απλο εχω S/N 601. Το κινητο δεν εχει κανενα προβλημα απλα μ'αυτα που διαβαζω ρωταω γιατι και μενα μου φανηκε περιεργο και για να προλαβω και καναν αλλον αν ειναι οντως περιεργο. Να το γυρισω πισω στο σκρουτζομαγαζο με την δικαιολογια οτι ειναι κορεατικο και θελω ευρωπαικο? Στεκει αυτο σαν δικαιολογια για αλλαγη τηλεφωνου απο το μαγαζι?

 

φυσικα και στεκει και πες τους οτι δεν καλυπτει με κορεατικη συσκευη η εγγυηση και λογικα θα σου πουν τα δικα τους οτι καλυπτει και πες τους να σου κανουν ενα χαρτι αυτοι οτι θα καλυψουν αυτοι για τα επομενα 2 χρονια.....η να παρουν επι τοπου την procordia μπροστα σου να ρωτησουν με αυτο το ΙΜΕΙ αν καυπτει η εγγυση και αν πει ναι τοτε εισαι κομπλε αλλιως ζητα τα λεφτα σου πισω....αυτες ειναι αλητειες πηγα ταιλανδη και τα τηλ παιζουν 50-55% κατω.....σε σχεση με εδω...το iphone ειχε εδω 680 και εκει 374 επαθα ζημια και με ενα δεκαρικο σου παιρνουσαν ευρωπαικο λογισμικο επιτοπου....απλα δεν ειχες εγγυηση στην ελλαδα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Το απλο εχω S/N 601. Το κινητο δεν εχει κανενα προβλημα απλα μ'αυτα που διαβαζω ρωταω γιατι και μενα μου φανηκε περιεργο και για να προλαβω και καναν αλλον αν ειναι οντως περιεργο. Να το γυρισω πισω στο σκρουτζομαγαζο με την δικαιολογια οτι ειναι κορεατικο και θελω ευρωπαικο? Στεκει αυτο σαν δικαιολογια για αλλαγη τηλεφωνου απο το μαγαζι?

Το made in πάντα θα λέει Κορέα. Το θέμα είναι για το που προορίζεται το κινητό αν είναι για Ευρώπη είναι κομπλέ. Κατέβασε το LG Phone from και δες την χώρα που προορίζεται. Όλων μας τα κινητά από ελληνικά μαγαζιά και σκρουζομαγαζα λένε Made in korea

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ο φίλος μάλλον τα έχει μπερδέψει μιας και από πουθενά δεν προκύπτει ότι δεν έχει ευρωπαϊκή έκδοση. Ας μας πει τα τρία γράμματα που γράφει στην ταμπέλα του κουτιού για να του πούμε και την αγορά για την οποία προορίζεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το σέρβις. Ακούω πώς υπάρχουν 2 εξουσιοδοτημένα σέρβις. Ένα arvato και ένα procordia. Το που θα το πάει ο καθένας είναι επιλογή προσωπική η εξαρτάται από κάτι άλλο; πχ από που αγοράστηκε η συσκευή.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος μάλλον τα έχει μπερδέψει μιας και από πουθενά δεν προκύπτει ότι δεν έχει ευρωπαϊκή έκδοση. Ας μας πει τα τρία γράμματα που γράφει στην ταμπέλα του κουτιού για να του πούμε και την αγορά για την οποία προορίζεται.

 

συμφωνω απολυτως...εχουμε χασει την μπαλα.. ο καθενας οτι του κατεβει λεει. χωρις νοημα. απλα για να κανει μια ερωτηση ! γεμισαμε 27 σελιδες λεγοντας τα ιδια και τα ιδια. οχι δεν ειναι ευρωπαικο. ειναι κινεζικο. οχι δεν ειναι κινεζικο ειναι κορεατικο. το καλυπτει δεν το καλυπτει η εγγυηση...να το στειλω να μην το στειλω. θα αργησει να μου το φερουν. και γιατι δεν μου δινουν καινουργια συσκευη....πωωωωωωωω.....ελεος. κουραστικα--να χαμε να λεγαμε..!!

 

φιλικα παντα..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το απλο εχω S/N 601. Το κινητο δεν εχει κανενα προβλημα απλα μ'αυτα που διαβαζω ρωταω γιατι και μενα μου φανηκε περιεργο και για να προλαβω και καναν αλλον αν ειναι οντως περιεργο. Να το γυρισω πισω στο σκρουτζομαγαζο με την δικαιολογια οτι ειναι κορεατικο και θελω ευρωπαικο? Στεκει αυτο σαν δικαιολογια για αλλαγη τηλεφωνου απο το μαγαζι?

Όταν λες κορεάτικο εννοείς προέλευση... Όλα κορεάτικα είναι

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΠΡΟΚΟΡΔΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ..ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΧΡΟΝΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ..:mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΠΡΟΚΟΡΔΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ..ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΧΡΟΝΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ..:mad::mad::mad:

 

Πληροφοριακά τι παρτιδα ήταν το κινητό σου φίλε μου και σου έβγαλε το πρόβλημα ??? και από πότε είναι στο service ?

Link to comment
Share on other sites

Το made in πάντα θα λέει Κορέα. Το θέμα είναι για το που προορίζεται το κινητό αν είναι για Ευρώπη είναι κομπλέ. Κατέβασε το LG Phone from και δες την χώρα που προορίζεται. Όλων μας τα κινητά από ελληνικά μαγαζιά και σκρουζομαγαζα λένε Made in korea

 

Ναι μαλλον εχω κανει καπου λαθος. Καλα το made in korea δεν με μπερδεψε. Στο LG phone from στο Stolen information γραφει NOTKOREAN, Ενω στο provider και Provider name γραφει NLD. Αρα μαλλον το provider επρεπε να κοιταξω που πρεπει να ειναι ολλανδια. Απλα μπερδευτικα γιατι ξερω πως τα αρχικα ολλανδιας ειναι NL οχι NLD και απλα το αγνοησα σαν πληροφορια. Σορρυ για την παρεξηγηση, πεσατε σε ασχετο..

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαλλον εχω κανει καπου λαθος. Καλα το made in korea δεν με μπερδεψε. Στο LG phone from στο Stolen information γραφει NOTKOREAN, Ενω στο provider και Provider name γραφει NLD. Αρα μαλλον το provider επρεπε να κοιταξω που πρεπει να ειναι ολλανδια. Απλα μπερδευτικα γιατι ξερω πως τα αρχικα ολλανδιας ειναι NL οχι NLD και απλα το αγνοησα σαν πληροφορια. Σορρυ για την παρεξηγηση, πεσατε σε ασχετο..

Καμία παρεξήγηση φίλε μου για αυτό είναι η κοινότητα για να βοηθάει ο ένας τον άλλο! Απλά να σε προλάβω ήθελα 1ον πριν ξενερωσεις και 2ον πριν κάνεις μανουρα τσάμπα στο κατάστημα που το πήρες!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αναμονή τέλος έφτασε η 602 αύριο με το καλό θα το εχω στο χερι

Καλησπερα φιλε μου εσυ το εχεις στειλει procordia για αλλαγη πλακετας ;;; Και το προβλημα που σου παρουσιασε η συσκευη ηταν το ξακουστο bootloop ;;;

 

Ακυρο το μηνυμα μολις διαβασα ενα παλιο σου post και αν καταλαβα καλα απλα περιμενες να ερθει σε καποιο μαγαζι παρτιδα 602 για να προβεις στην αγορα του !!!

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Αναμονή τέλος έφτασε η 602 αύριο με το καλό θα το εχω στο χερι

 

Μαγαζί; Χρώμα;

Link to comment
Share on other sites

Είστε σίγουροι ότι η 602 δεν θα βγάλει πρόβλημα ????
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά . εγώ την συσκευή την πήρα με boot loader unlocked Μεταχειρισμένη . άρα δλδ αν μου το κάνει και εμένα πρακτικά έμεινα από κινητό ?! Είναι παρτίδα 508 νομίζω . να ρωτήσω πόσο συχνά συμβαίνει αυτό το φαινόμενο και το μπορεί να το προκαλέσει ? Εχω ψιλό χεστει χεχε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες !

 

Περιμένω παραλαβή σήμερα παρτίδα 601χχχχ ποια είναι τα στανταρτ τσεκαρισμένα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω ?

Θα πρέπει να το κάνω αναβάθμιση κατευθείαν χωρίς να εγκαταστήσω εφαρμογές για να δω μήπως μου παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα ώστε να το στείλω πίσω στο περιθώριο των 7 ημερών που δίνει το κατάστημα για άμεση αντικατάσταση ???

 

Υπάρχει κάπου κάποιος "οδηγός" με βήματα - συμβουλές ??

Σημειωτέον είναι η πρώτη μου επαφή με Android....:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες !

 

Θα πρέπει να το κάνω αναβάθμιση κατευθείαν χωρίς να εγκαταστήσω εφαρμογές για να δω μήπως μου παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα ώστε να το στείλω πίσω στο περιθώριο των 7 ημερών που δίνει το κατάστημα για άμεση αντικατάσταση ???

Στη θέση σου, ακριβώς αυτό θα έκανα, ώστε αν υπάρχει πρόβλημα να πέσω μέσα στο DOA.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες !

 

Περιμένω παραλαβή σήμερα παρτίδα 601χχχχ ποια είναι τα στανταρτ τσεκαρισμένα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω ?

Θα πρέπει να το κάνω αναβάθμιση κατευθείαν χωρίς να εγκαταστήσω εφαρμογές για να δω μήπως μου παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα ώστε να το στείλω πίσω στο περιθώριο των 7 ημερών που δίνει το κατάστημα για άμεση αντικατάσταση ???

 

Υπάρχει κάπου κάποιος "οδηγός" με βήματα - συμβουλές ??

Σημειωτέον είναι η πρώτη μου επαφή με Android....:)

 

Δεν υπάρχει οδηγός γιατί απλούστατα δεν υπάρχει κάποιο στάνταρ. Είναι τυχαίο και σε μικρό ποσοστό η πιθανότητα να παρουσιάσει πρόβλημα.

Για μένα, κάνε την αναβάθμιση όταν θα έρθει ΟΤΑ κανονικά και βάλε όσες εφαρμογές θέλεις. Και μην αγχώνεσαι για το θέμα. Καλορίζικο. Εξαιρετική επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα , μόλις το παρέλαβα από την lg που το είχα στείλει για αντικατάσταση πλακέτας στις 12/2 . ελπίζω να πάνε όλα καλά , ήρθε με πλακέτα 602 , νομίζω ότι ζεσταίνεται λίγο παραπάνω από πριν άλλα οκ , δυστυχώς δεν είμαι τεχνικός για να μπορέσω να δω εάν έχει κάποιο ποιο βαθύ πρόβλημα πλέον , ήρθε με αναβάθμισή 6,0 . η προηγούμενη πλακέτα ήταν NLD και τώρα μου έβαλαν GERMANY . Η αλήθεια είναι από το τηλ που έλεγαν πολλές ασαφιες μέχρι που έπεσα σε έναν πολύ κάλο υπαλλήλο στην lg και πίεσε ο ίδιος το σέρβις άλλα γενικά τουσ έπαιρνα κάθε μέρα 2 τηλέφωνα και τους ρωτούσα τι και πως και μου έλεγαν διαφορετικά πράγματα ο καθένας , μέχρι που έγινα σπαστική και εκεί που μου έλεγαν σε ένα μήνα πήρα τη συσκευή στη μια εβδομάδα ,καθώς και τούς έλεγα να προσέξουν την συναρμολογηση και την οθόνη γιατί δεν θέλω να τρέχω πάλι στο σέρβις , ελπίζω να πάνε όλα καλά .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά . εγώ την συσκευή την πήρα με boot loader unlocked Μεταχειρισμένη . άρα δλδ αν μου το κάνει και εμένα πρακτικά έμεινα από κινητό ?! Είναι παρτίδα 508 νομίζω . να ρωτήσω πόσο συχνά συμβαίνει αυτό το φαινόμενο και το μπορεί να το προκαλέσει ? Εχω ψιλό χεστει χεχε

 

Δυστυχώς είσαι εκτός εγγύησης.

Επαφιεσαι αν σου συμβεί κάτι στην καλή θέληση των υπαλλήλων της procordia.

Πολύ συχνό δεν είναι πάντως και με 508 είσαι καλά λογικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το κινητο μου μετα απο αλλαγη μητρικης απο 505 σε 602 λογω μπουτλοαντερ...το κινητο πεταει...ελπιζω να εχει λυθει μια και καλη το προβλημα..:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...