Jump to content

Samsung Galaxy A3 (2016 Edition)


stefanospets
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά...... Θα ήθελα και την γνώμη σας για την συσκευή έχει καθόλου λαγκ και πχ σε βαριά παιχνίδια όπως το mortal kombat x ή το modern combat 5 πως ανταποκρίνεται έρχομαι από windows phone συσκευή και τα ψιλοφοβάμαι τα 1.5 gb ram σε android...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, σημερα αγορασα το παραπανω κινητο, εχοντας την εντυπωση πως υποστιριζει screen share/mirror. Απο οτι βλεπω δυστυχως δεν το υποστηριζει αλλα διαβασα οτι με custom rom σε μερικες συσκευες γινεται. Μηπως καποιος γνωριζει αν υπαρχει τροπος να το καταφερω? ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, σημερα αγορασα το παραπανω κινητο, εχοντας την εντυπωση πως υποστιριζει screen share/mirror. Απο οτι βλεπω δυστυχως δεν το υποστηριζει αλλα διαβασα οτι με custom rom σε μερικες συσκευες γινεται. Μηπως καποιος γνωριζει αν υπαρχει τροπος να το καταφερω? ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, σημερα αγορασα το παραπανω κινητο, εχοντας την εντυπωση πως υποστιριζει screen share/mirror. Απο οτι βλεπω δυστυχως δεν το υποστηριζει αλλα διαβασα οτι με custom rom σε μερικες συσκευες γινεται. Μηπως καποιος γνωριζει αν υπαρχει τροπος να το καταφερω? ευχαριστω εκ των προτερων

κάνε μια εγκατάσταση του ALLSHARE από το playstore και ξαναδοκίμασε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με ενδιαφέρει το εν λόγω κινητό διάβασα κάπου οτι έχει προεγκατεστημενες εφαρμογές της microsoft. Αυτες διαγράφονται; Ποιος είναι ο τελικός διαθέσιμος χώρος του από τα 16gb;

Επίσης από θέμα μπαταρίας πως τα πηγαίνει;

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δίκαρτο; :worry:

Εγώ ξέρω ότι ένα μοντέλο υπάρχει μόνο, και απλά είναι optional αν θέλεις να το κάνεις dual... δλδ απλά την σλοτ που παίρνει την sd, μπορείς να την χρησιμοποιήσεις εναλλακτικά για 2η σιμ αν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δίκαρτο; :worry:

Εγώ ξέρω ότι ένα μοντέλο υπάρχει μόνο, και απλά είναι optional αν θέλεις να το κάνεις dual... δλδ απλά την σλοτ που παίρνει την sd, μπορείς να την χρησιμοποιήσεις εναλλακτικά για 2η σιμ αν θέλεις.

 

Λες να ισχύει κατι τέτοιο, μακάρι αλλα δεν νομιζω.

Μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος απο αυτούς που το έχουνε ?

Link to comment
Share on other sites

A3 2016 ή Α5 2014?

 

Έχει κάνει μεγάλο άλμα στη διαχείρηση ενέργειας η Sammy για το 2016 νομίζω και κλίνω προς Α3!

 

Υπάρχει κάτι λέτε που να με στείλει στο Α5?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

 

Ω θενκς, έκανα χειροκίνητη αναζήτηση και δεν το εντόπισα!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα το Α3. Ξέρει κανείς πως απενεργοποιώ τα Touch Keys να μην ανάβουν όταν πατάω; έχω το Note 4 και το έκανα αλλά στο Α3 δεν το βρίσκω
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα το Α3. Ξέρει κανείς πως απενεργοποιώ τα Touch Keys να μην ανάβουν όταν πατάω; έχω το Note 4 και το έκανα αλλά στο Α3 δεν το βρίσκω

 

Κι εγω ψάχνω να το βρω στο Α5 και δεν το βρίσκω.. μονο όταν μπει στην εξοικονόμηση ενέργειας σβήνουν τελείως απ όσο είδα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ψάχνω να το βρω στο Α5 και δεν το βρίσκω.. μονο όταν μπει στην εξοικονόμηση ενέργειας σβήνουν τελείως απ όσο είδα.

Όντως σβήνουν έτσι. Αλλά μου την σπάει να μην μπορώ να το κάνω κανονικά όπως σε άλλα Samsung.

 

 

Edit:

Έχω πάθει πλάκα με την αυτονομία του και την διαχείριση ενέργειας

 

http://i795.photobucket.com/albums/yy234/sakissalonika/Mobile%20Uploads/Screenshot_2016-04-14-18-52-07.png

 

http://i795.photobucket.com/albums/yy234/sakissalonika/Mobile%20Uploads/Screenshot_2016-04-14-18-52-13.png

 

Έτσι όπως πάει θα βγάλει 8+ ώρες οθόνης και το έχω ως επαγγελματική συσκευή με πολλές κλήσεις, WhatsApp, FB messenger, push email, και μονίμως το σκαλίζω.

 

Μου κάνει εντύπωση πως και δεν έχει αναφερθεί το ποσό καλή μπαταρία έχει.

 

Τόσο βγάζει και το δικό σας;

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

Λες να ισχύει κατι τέτοιο, μακάρι αλλα δεν νομιζω.

Μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος απο αυτούς που το έχουνε ?

 

Nope, ειναι δυο διαφορετικα μοντελα δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Όντως σβήνουν έτσι. Αλλά μου την σπάει να μην μπορώ να το κάνω κανονικά όπως σε άλλα Samsung.

 

 

Edit:

Έχω πάθει πλάκα με την αυτονομία του και την διαχείριση ενέργειας

 

http://i795.photobucket.com/albums/yy234/sakissalonika/Mobile%20Uploads/Screenshot_2016-04-14-18-52-07.png

 

http://i795.photobucket.com/albums/yy234/sakissalonika/Mobile%20Uploads/Screenshot_2016-04-14-18-52-13.png

 

Έτσι όπως πάει θα βγάλει 8+ ώρες οθόνης και το έχω ως επαγγελματική συσκευή με πολλές κλήσεις, WhatsApp, FB messenger, push email, και μονίμως το σκαλίζω.

 

Μου κάνει εντύπωση πως και δεν έχει αναφερθεί το ποσό καλή μπαταρία έχει.

 

Τόσο βγάζει και το δικό σας;

 

Πολύ καλή διαχείριση ενέργειας όντως! :up:

 

Φίλε μου μιας και το έχεις μπορείς να μου πεις από τα 16gb συνολικού χώρου πόσος είναι ο διαθέσιμος; (μαζί με android os, pre installed apps)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Από τα 16GB τώρα έχω 8GB ελεύθερα και βλέπω ότι οι εφαρμογές μου είναι 3GB περίπου. Άρα αν τα λέω σωστά ελεύθερα χωρίς εφαρμογές είναι περίπου 11-12GB.

 

Sent from my SM-A310F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τα 16GB τώρα έχω 8GB ελεύθερα και βλέπω ότι οι εφαρμογές μου είναι 3GB περίπου. Άρα αν τα λέω σωστά ελεύθερα χωρίς εφαρμογές είναι περίπου 11-12GB.

 

Sent from my SM-A310F using Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου.

 

Είχα πάει σήμερα από public να το δω, το συγκεκριμένο έδειχνε οτι είχε ελεύθερα μόνο 4gb μετά όμως είδα οτι του είχαν εγκαταστήσει κάμποσα παιχνίδια και εξτρα άλλες εφαρμογές. Πανέμορφο πάντως το άτιμο και η οθόνη super amoled απίστευτη!

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι όταν βρίσκομαι σε χώρο με χαμηλό φωτισμό, τότε η οθόνη γίνεται κάπως πιο "πράσινη" και μόλις βρεθεί σε χώρο με πιο πολύ φως τότε επανέρχεται στα κανονικά.

Το ίδιο κάνει αν είναι πχ κάτω από μια δυνατή λάμπα και καλύψω τον αισθητήρα φωτός με το δάχτυλο.

Το έχετε παρατηρήσει εσείς; Λέτε να έχει θέμα το δικό μου ;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά το δοκίμασε κάποιος το SM-A310F δουλεύει και ως δίκαρτο στην δεύτερη υποδοχή, αν αντί sd card, τοποθετήσεις σιμ?

 

To Α310Υ είναι δίκαρτο!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα το Α3. Ξέρει κανείς πως απενεργοποιώ τα Touch Keys να μην ανάβουν όταν πατάω; έχω το Note 4 και το έκανα αλλά στο Α3 δεν το βρίσκω

Στο store ψάξε galaxy buttons light

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3 (2016 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...