Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φίλος μετά την nougat έχει σοβαρά θέματα με κολλήματα ,κρασαρίσματα κτλ. Κάναμε επαναφορά μπας και συνέλθει αλλά τα ίδια. Είναι γενικό το θέμα μετά την αναβάθμιση ή κάτι δεν του έχει κάτσει καλά?

μετά την αναβάθμιση δεν έχω κανένα πρόβλημα....:)

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μήπως ξέρει κανεις πως μπορούμε να μεγαλώσουμε την φωτογραφία του καλούντος ? τώρα βγαίνει μια μικρή στρογγυλή φωτό
Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες μερες οταν με παιρνει καποιος τηλεφωνο εγω τον ακουω κανονικα,ενω εκεινος οχι.αυτο γινεται και με handsfree και χωρις. το θεμα λυνεται προσωρινα με επανεκκινηση αλλα μετα απο 1-2 κλησεις ,το προβλημα επανερχεται.

 

Από τότε που πέρασα τη Nougat έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

Σε όλες τις κλήσεις εγώ ακούω κανονικά και ο άλλος όχι.

Μετά από επανεκκίνηση φτιάχνει αλλά όχι για πολύ.

Υπάρχει λύση στο πρόβλημα χωρίς να πάει στη Smartec?

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που πέρασα τη Nougat έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

Σε όλες τις κλήσεις εγώ ακούω κανονικά και ο άλλος όχι.

Μετά από επανεκκίνηση φτιάχνει αλλά όχι για πολύ.

Υπάρχει λύση στο πρόβλημα χωρίς να πάει στη Smartec?

 

σε εμενα μετα απο καποια restarts εφτιαξε και εδω και αρκετο καιρο λειτουργει κανονικα. τωρα δεν ξερω αν θα ξαναχαλασει στο μελλον.

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,ξέρει κανείς αν μπορώ να αλλάξω το χρώμα στην γραμματοσειρά στην οθόνη κλειδώματος;
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία σχετικά με τις επαφές του κινητού. Πρόσφατα πρόσθεσα 10 νέες επαφές στην συσκευή μου και βλέπω πως τις συγκεκριμένες δεν τις βάζει σε αλφαβητική σειρά! Τις έχει όλες ανακατεμένες πάνω πάνω σε μια λίστα που λέει "ενημερωμένες"!

 

Γιατι έγινε αυτό και πως θα μπουν σε αλφαβητική σειρά όπως γινόταν μέχρι τώρα;

 

Ούτε με επανεκκίνηση της συσκευής δεν φτιάχνει.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει δυνατότητα να βγαίνει το όνομα του παρόχου και αν γίνεται να μεγαλώσουν οι πάνω ενδείξεις;
iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει δυνατότητα να βγαίνει το όνομα του παρόχου και αν γίνεται να μεγαλώσουν οι πάνω ενδείξεις;
Γίνεται με εφαρμογή αυτό αλλά επειδή έχω κολλήσει τώρα και δεν θυμάμαι πως λέγεται, στείλε ένα μήνυμα στο thread των εφαρμογών Android.

 

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350642

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με εφαρμογή αυτό αλλά επειδή έχω κολλήσει τώρα και δεν θυμάμαι πως λέγεται, στείλε ένα μήνυμα στο thread των εφαρμογών Android.

 

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350642

 

 

 

Ok Σ ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο μηνα η μπαταρια πεφτει πολυ γρηγορα σε σχέση με πριν. Απο εφαρμογες εχω τα κλασσικα (fb, insta, viber, πολυ λιγα και ελαφρια games). Καμια ιδεα γιατι μπορει να συμβαινει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο μηνα η μπαταρια πεφτει πολυ γρηγορα σε σχέση με πριν. Απο εφαρμογες εχω τα κλασσικα (fb, insta, viber, πολυ λιγα και ελαφρια games). Καμια ιδεα γιατι μπορει να συμβαινει αυτο?

 

Πόσο καιρό έχεις το τηλέφωνο;

Ιντερνετ χρησιμοποιείς με δεδομένα ή με WiFi;

 

Αν το έχεις καιρό το τηλέφωνο (1 χρόνο και πάνω) φυσιολογική μείωση της ζωής της μπαταρίας.

Γενικά όταν έχεις τα δεδομένα για ίντερνετ πέφτει ποιο γρήγορα η μπαταρία.

Για πες μας ποια διαφορά βλέπεις σε μονάδες μέτρησις (από 100% σε πόση ώρα φτάνει στο 20% π.χ)

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου πέφτει πολύ γρήγορα η μπαταρία. Το έχω περίπου 1 χρόνο. Πλέον δε βγάζει ημέρα και δεν το σκαλίζω και πολύ. Έχω αρκετά widgets βέβαια. Το s3 που είχα πριν άντεξε περισσότερο μέχρι να κάνω αλλαγή στην μπαταρία του.

Που ή πως αλλάζουμε μπαταρία;

 

Στάλθηκε;

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου πέφτει πολύ γρήγορα η μπαταρία. Το έχω περίπου 1 χρόνο. Πλέον δε βγάζει ημέρα και δεν το σκαλίζω και πολύ. Έχω αρκετά widgets βέβαια. Το s3 που είχα πριν άντεξε περισσότερο μέχρι να κάνω αλλαγή στην μπαταρία του.

Που ή πως αλλάζουμε μπαταρία;

 

Επειδή η συσκευή μας δεν έχει αποσπώμενη μπαταρία κατά την γνώμη μου σε ένα εξειδικευμένο σέρβις της samsung ειδικά άμα είσαι

στην εγγύηση ακόμα.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου πέφτει πολύ γρήγορα η μπαταρία. Το έχω περίπου 1 χρόνο. Πλέον δε βγάζει ημέρα και δεν το σκαλίζω και πολύ. Έχω αρκετά widgets βέβαια. Το s3 που είχα πριν άντεξε περισσότερο μέχρι να κάνω αλλαγή στην μπαταρία του.

Που ή πως αλλάζουμε μπαταρία;

 

Στάλθηκε;

Και σε μένα το ιδιο!! Το έχω ένα χρόνο και κάτι και πλέον θέλει κάθε μερα! Πριν κράταγε δύο μέρες!

Μιλάω για φουλ χρήση και πριν και τώρα

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 1 χρονο οι μπαταριες πεφτουν σε αποδοση.

Ακομα και με σωστη φορτιση (σπανια γρηγορη, απο 20% μεχρι 80-85% και 2-3 φορες το μηνα πληρη) υπαρχει μειωση αλλα οχι τοσο μεγαλη.

Μετα απο 1 χρονο απο 3000 η μπαταρια θα ειναι στις 2500...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω παρατηρησει μειωση της αποδοσης της μπαταριας, αλλα θεωρω οτι ειναι νορμαλ μετα απο τοσο καιρο.
Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Μια αλλαγη της μπαταριας πριν κλησει τα 2 χρονια για να ειναι εντος εγγυησης ειναι καλη επιλογη για οποιον σκοπευει να το κρατησει παραπανω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα τον 1 χρονο στη Smartec κοστιζει 20 ευρω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δωρεαν μονο στον 1ο χρονο και αν στο service κρινουν οτι εχει πεσει πολυ η αποδοση της.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...