Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο, η συσκευή είναι αγορασμένη από public και στο Γερμανό είπαν στον φίλο μου ότι πρέπει να του περάσουν την Rom της cosmote. Με τον knox κτλ δεν θα έχει θέμα? Για να μην μπει σε όλη αυτή τη διάδικασια με το voip κάνει δουλειά?

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο, η συσκευή είναι αγορασμένη από public και στο Γερμανό είπαν στον φίλο μου ότι πρέπει να του περάσουν την Rom της cosmote. Με τον knox κτλ δεν θα έχει θέμα? Για να μην μπει σε όλη αυτή τη διάδικασια με το voip κάνει δουλειά?

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

 

Στις αρχές για να το ενεργοποιήσεις έπρεπε να έχεις το κινητό αγορασμένο η από Γερμανό η από Cosmote. Τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι. Ας στείλει το μήνυμα και βλέπουμε.

Το voip αξίζει γεννικα!!! Δηλαδή εγώ που μένω σε μέρος με καθόλου σήμα κινητής, με έχει σώσει!!! Είναι ανάλογα το σε ποιες περιοχές είσαι

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Απλά στέλνεις Wificall στο 1333.

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο. Όταν σου έρθει απάντηση ότι ενεργοποιηθηκε κάνε απλά μια επανεκκίνηση στην συσκευή.

Το ίδιο πράγμα είναι.

 

 

______________________________________________________

Παιδιά προχθές μου ήρθε νέο update! Έχει έρθει σε άλλον;; ba798f63672d6f49ee14d3598a140912.jpg

 

σε μενα αλλλα ειχε 130 mb , εσενα βλεπω 260 !!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αυτο που περιγραφει ο lek88 και στο δικο μου συμβαινει μια στις εικοσι φορες περιπου οταν ανοιγω την οθονη και κραταει κλασματα του δευτερολεπτου, κατι μεταξυ χιονιων και λαμψης. Μην ανησυχεις δεν ειναι τιποτα.

Τελικά ήταν ο αισθητήρας άλλαξαν οθόνη στο σέρβις που το πήγα και όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Μιλάμε για τρελό update :lol:.

Πάντως εγώ εδώ και ένα μήνα περίπου είμαι με custom rom. Όπως όλα τα κιν. μετά από ένα χρόνο άρχισε να κολλάει εκνευριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για τρελό update :lol:.

Πάντως εγώ εδώ και ένα μήνα περίπου είμαι με custom rom. Όπως όλα τα κιν. μετά από ένα χρόνο άρχισε να κολλάει εκνευριστικά.

 

επειδη ειμαι παντελως ασχετος ,αν μπορεις δωσε καμμια πληροφορια περι custom rom. Δηλαδη ποια εβαλες,πως και γενικα πως μπορει να τρεξει πιο lag free το κινητο.Γιατι δεν στο κρυβω οτι αυτα τα κολληματα μου κανουν τα νευρα τσαταλια:mad: Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει αυτή:

https://forum.xda-developers.com/samsung-a-series/development/rom-advanced-seven-v1-3-t3516980

Ήθελα ό,τι πιο κοντά στην στοκ, απλά να ελαφρύνει λίγο.

Η συγκεκριμένη είναι με samsung experience 8.5, ό,τι πιο πρόσφατο δηλαδή πριν την 9 που κυκλοφορεί τώρα.

Να ξέρεις ότι χάνεις εγγύηση πάντως γιατί πρέπει να περάσεις custom recovery.

Συγκεκριμένα πέρασα με odin το twrp:

https://forum.xda-developers.com/samsung-a-series/development/recovery-twrp-3-1-0-0-samsung-galaxy-a5-t3606792

Και μετά μέσα από εκεί έσβησα την παλιά ρομ (full wipes) και πέρασα την νέα. Δεν είναι δύσκολο...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σας ξέρει κάποιος να μου πει πως γίνεται να παίξει το κινητό σε τηλεόραση είτε είναι σμαρτ είτε όχι;

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

νεο μικρο update

Τι ηθελα και το εκανα? Το μονο καλο τωρα ειναι οτι δεν χρειαζεται να αναψω καρβουνα για να ψησω την προβατινα.Την ριχνω επανω στο κινητο και γινεται κολαση.ΜΗΝ το κανετε παιδες!!!

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζει θερμοκρασία??????
Τι ηθελα και το εκανα? Το μονο καλο τωρα ειναι οτι δεν χρειαζεται να αναψω καρβουνα για να ψησω την προβατινα.Την ριχνω επανω στο κινητο και γινεται κολαση.ΜΗΝ το κανετε παιδες!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα σήμερα ήρθε ένα update 190mb το κινητό είναι από Ιταλία.Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι ρε παιδί μου ότι έχουν έρθει τόσα update από την ημέρα που το αγόρασα,άλλα μικρά και άλλα μεγάλα και δυο αναβαθμίσεις λειτουργικού, τόσο δύσκολο ήταν να μπει και στα δικά μας μοντέλα το always on display; Τι να πω ώρες ώρες αυτή η Samsung σε τρελαίνει.
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να μου πει αν έχει αλλάξει μπαταρία στο κινητό του και αν ναι ποιο είναι το κόστος και που έκανε την αλλαγή; Και κάτι ακόμα αν μετά την αλλαγή υπάρχει κάποιο ίχνος από την επισκευή του τηλεφώνου;
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Το συγκεκριμένο τηλέφωνο το έχει η γυναίκα μου εδώ και 1 χρόνο και 8 μήνες. Τον τελευταίο καιρό η μπαταρία όπως μου έχει πει εξασθενεί αισθητά πιο γρήγορα.... Πριν από λίγο το είχε στα χέρια της και η μπαταρία είχε 11% και μετά από ένα δευτερόλεπτο έπεσε στο 5% απευθείας!!! Χωρίς να κατέβει φυσιολογικά. Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω από την εμπειρία σας με το συγκεκριμένο τηλέφωνο αν είναι φυσιολογική η φθορά της μπαταρίας μετά από τόσο διάστημα και αν θα βοηθούσε ένα factory format. Σημειώνω εδώ ότι το τηλέφωνο δεν έχει πειραχτεί ( χωρίς ρουτ, έχει μαμά ρομ και δεν έχει γίνει μέχρι τώρα επαναφορά ποτέ)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Το συγκεκριμένο τηλέφωνο το έχει η γυναίκα μου εδώ και 1 χρόνο και 8 μήνες. Τον τελευταίο καιρό η μπαταρία όπως μου έχει πει εξασθενεί αισθητά πιο γρήγορα.... Πριν από λίγο το είχε στα χέρια της και η μπαταρία είχε 11% και μετά από ένα δευτερόλεπτο έπεσε στο 5% απευθείας!!! Χωρίς να κατέβει φυσιολογικά. Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω από την εμπειρία σας με το συγκεκριμένο τηλέφωνο αν είναι φυσιολογική η φθορά της μπαταρίας μετά από τόσο διάστημα και αν θα βοηθούσε ένα factory format. Σημειώνω εδώ ότι το τηλέφωνο δεν έχει πειραχτεί ( χωρίς ρουτ, έχει μαμά ρομ και δεν έχει γίνει μέχρι τώρα επαναφορά ποτέ)

 

Να μη ρωτησεις κανενα . Απο την στιγμη που δεν εχει καλα ρευματα δηλαδη η μπαταρια κρεμαει την συσκευη να πας να βαλεις μια καινουργια .Αλλιως θα δημιουργηθει προβλημα . Βαζοντας καινουργια ανανεωνεις την "υγεια" της συσκευης ετοιμη παλι να δουλεψει απροβληματιστα.

Link to comment
Share on other sites

Να μη ρωτησεις κανενα . Απο την στιγμη που δεν εχει καλα ρευματα δηλαδη η μπαταρια κρεμαει την συσκευη να πας να βαλεις μια καινουργια .Αλλιως θα δημιουργηθει προβλημα . Βαζοντας καινουργια ανανεωνεις την "υγεια" της συσκευης ετοιμη παλι να δουλεψει απροβληματιστα.
Φαντάζομαι ότι και ο φίλος παραπάνω που ρωτάει για τον αν έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία, έχει το ίδιο θέμα....οπότε έχει αλλάξει κάνεις στο συγκεκριμένο τηλέφωνο?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια ειναι το βασικο.Οταν εξασθενουν τα στοιχεια της τοτε αρχιζει και λειτουργει αλλοπροσαλλα γιατι οι διαφορες εφαρμογες που βρισκονται εγκατεστημενες εχουν αλλες περισσοτερο αλλες λιγοτερο επεξεργαστικη ισχυ .Τοτε οπως θα δεις ο δεκτης της μπαταριας αρχιζει και κανει κουφα.αυτο σημαινει οτι αρχιζει να τα παιζει.Δεν μπαινεις στην διαδικασια ποτε θα τα παιξει εντελως γιατι μπορει να κανει ζημια στην μητρικη της συσκευης λογο της εξασθενισης μια και η μητρικη ζητα ρευμα συνεχεια.Ξερεις ποσες συσκευες καιγονται απλα ειναι πολλοι που δεν το λενε η δεν ασχολουνται γιατι μπορει να θελουν να αγορασουν αλλη συσκευη .Τοτε εχει καλως εαν θελεις ομως να την κρατησεις πας σμαρτεκ στο χαιδαρι την αλλαζεις και ξεμπερδεψες.Σε ολες τις συσκευες το ιδιο συμβαινει και στο j5 2016 παλι και σαυτο το ιδιο θα συμβει. Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Πόσο είναι το κόστος αλλαγής μπαταρίας στο επίσημο σέρβις όταν έχει λήξει η εγγύηση;;;

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Link to comment
Share on other sites

Εδω το επισημο σερβις κανεις ενα τηλεφωνο τους λες ποια συσκευη εχεις , εαν εισαι εντος η εκτος εγγυησης ακους εαν σε συμφερει η οχι και εισαι κομπλε.

 

42766898_2090266694570726_7156694616526290944_o.jpg?_nc_cat=111&efg=eyJpIjoidCJ9&oh=ea7ede755d8f054af0d46d02b5b2fb8b&oe=5C195645

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...