Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, εχει τρυπα αυτο στον αισθητηρα φωτος, γιατι πηρα ενα αντιστοιχο απο ebay και το τζαμι δεν εχει τρυπα εκει (απλα ειναι διαφανο) και δεν δουλευει σωστα ο αισθητηρας ,πχ δεν μου σβηνει την οθονη οταν μιλαω ,η δε λειτουργει η αυτοματη φωτεινότητα!

 

Αυτο που πηρα εγω απο Banggood εχει τις τρυπες των αισθητηρων κανονικα !

και δουλευουν αψογα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με αυτά τα σήματα 3G, 4G κλπ τι ακριβώς παίζει ρε παιδιά; Βρίσκομαι Θεσσαλονίκη για παράδειγμα κι ενώ έχω επιλέξει για δίκτυο (3g-4g ) αυτό μονίμως γράφει Η και Η+ στην κορυφή. Φυσικά η sim μου γράφει 4G πάνω, πριν κανένα μήνα την προμηθεύτηκα από την COSMOTE. Δεν έχω πρόβλημα με τη σύνδεσή μου βέβαια, μια χαρά δείχνει ότι σερφάρει με τα δεδομένα που έχω, μου κάνει εντύπωση όμως που δεν γράφει ποτέ 3g η 4g πάνω. Πόσο μάλλον όταν της γυναίκας μου με ίδια σύνδεση το J5 2016 γράφει μόνιμα 4g εδώ. Πρέπει να αλλάξω κάποια ρύθμιση εγώ ή το αφήνω ως έχει;
Link to comment
Share on other sites

Είναι ενεργοποιημενο το 4g σε εσένα από την cosmote? Άσε τι γράφει η σιμ! Στο άλλο το κινητό έχεις βάλει την κάρτα σου να δεις αν γράφει 4g?
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά τα σήματα 3G, 4G κλπ τι ακριβώς παίζει ρε παιδιά; Βρίσκομαι Θεσσαλονίκη για παράδειγμα κι ενώ έχω επιλέξει για δίκτυο (3g-4g ) αυτό μονίμως γράφει Η και Η+ στην κορυφή. Φυσικά η sim μου γράφει 4G πάνω, πριν κανένα μήνα την προμηθεύτηκα από την COSMOTE. Δεν έχω πρόβλημα με τη σύνδεσή μου βέβαια, μια χαρά δείχνει ότι σερφάρει με τα δεδομένα που έχω, μου κάνει εντύπωση όμως που δεν γράφει ποτέ 3g η 4g πάνω. Πόσο μάλλον όταν της γυναίκας μου με ίδια σύνδεση το J5 2016 γράφει μόνιμα 4g εδώ. Πρέπει να αλλάξω κάποια ρύθμιση εγώ ή το αφήνω ως έχει;

 

μηπως γραφει LTE?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά τα σήματα 3G, 4G κλπ τι ακριβώς παίζει ρε παιδιά; Βρίσκομαι Θεσσαλονίκη για παράδειγμα κι ενώ έχω επιλέξει για δίκτυο (3g-4g ) αυτό μονίμως γράφει Η και Η+ στην κορυφή. Φυσικά η sim μου γράφει 4G πάνω, πριν κανένα μήνα την προμηθεύτηκα από την COSMOTE. Δεν έχω πρόβλημα με τη σύνδεσή μου βέβαια, μια χαρά δείχνει ότι σερφάρει με τα δεδομένα που έχω, μου κάνει εντύπωση όμως που δεν γράφει ποτέ 3g η 4g πάνω. Πόσο μάλλον όταν της γυναίκας μου με ίδια σύνδεση το J5 2016 γράφει μόνιμα 4g εδώ. Πρέπει να αλλάξω κάποια ρύθμιση εγώ ή το αφήνω ως έχει;

Μήπως έχεις whats up? Γιατί νομίζω στο what up για να δουλεύει σε 4g πρέπει να έχεις αγορασμένο πρόγραμμα και δεν μπορείς με τα free που σου δίνει

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κανονική σύνδεση έχω παιδιά, νομίζω σε προηγούμενη συσκευή (lenovo ) έγραφε κανονικά 4g με την ίδια κάρτα.

Μήπως χρειάζεται να πάρω τηλέφωνο στην cosmote;

 

 

Edit: λύθηκε το μυστήριο, μετά από πρόσφατη ανανέωση του συμβολαίου δεν είχαν ενεργοποιήσει το 4g.. :D

Τέλος καλό όλα καλά, ευχαριστώ όλους για την βοήθεια παιδιά! :)

 

Edit2: Τώρα γράφει "LTE" αντί 4G βέβαια αν και τρέχει αισθητά πιο γρήγορα στο σερφάρισμα από πριν, είναι όλα οκ υποθέτω;

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.θελω να παρω το α5 2016 αλλα σκεφτομαι και το s6 μεταχειρισμενο.οσοι εχετε το α5 αξιζει να το παρω?τα υπερ του?μηπως ειναι λιγο βαρυ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.θελω να παρω το α5 2016 αλλα σκεφτομαι και το s6 μεταχειρισμενο.οσοι εχετε το α5 αξιζει να το παρω?τα υπερ του?μηπως ειναι λιγο βαρυ?

Πάντα ήμουν υπέρ μιας καινούριας συσκευής από μια μεταχειρισμένη.

 

Θετικα:

1) σχετικά μικρό (όσο πρέπει)

2) ωραία ανάλυση οθόνης & χρώματα

3) ελαφρύ

4) ωραία πίσω κάμερα

5) επέκταση μνήμης με SD

6) φοβερή αυτονομία μπαταρίας

 

Αρνητικά :

1) μικρη μνήμη συσκευής

2) ενσωματωμένη μπαταρία

3) η μπροστά κάμερα δεν είναι τόσο καλή

4) δεν έχει Led φωτάκι ειδοποιησεων

5) κάτω από τον ήλιο θα δεις την οθόνη να ξεθωριάζει αισθητά. Μέχρι να πας σε σημείο με σκιά. Μετά φτιάχνει. Νομίζω το έχουν αυτό όμως τα Samsung. Δεν είναι πρόβλημα συσκευής

 

 

 

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε.Παντως για τα 155 γρ.του δεν το λες και ελαφρυ.Μου φαινεται και μεγαλο.

Πήγαινε σε ένα κατάστημα Γερμανός η κοσμοτε να το δεις λίγο από κοντά και να το δουλέψεις κ αποφασίζεις

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..μηπως γνωριζει κανεις οταν ηχογραφω απο ραδιοφωνο κ το βαζω να παιξει δεν ακουγεται δυνατα..ενω αν τραβαω βιντεο ακουγεται μια χαρα..υπαρχει καποια ρυθμιση η ειναι ετσι ο ηχος απο εγγραφη ραδιοφωνου?ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

Οπως γνωρίζετε το συγκεκριμένο τηλ έχει την λεγόμενη έξυπνη ειδοποίηση μιας και led να ειδοποιεί για νέα μνμ ή αναπάντητες κλήσεις δεν έχει.

 

Μετά το τελευταίο update ξαφνικά δεν βλέπω να λειτουργεί ενώ ειναι ενεργοποιημένο. Δλδ. δεν δονείται οπως θα έπρεπε να κάνει Όταν πας να το σηκώσεις αν έχεις Μη αναγνωσμενα μνμ ή κλήσεις ...

Τι στην ευχή γινεται ; έχετε παρατηρήσει κατι τέτοιο εσείς μετά το τελευταίο update;

 

Το συγκεκριμένο feature βρίσκεται

Ρυθμίσεις - Συνθέτες λειτουργίες - έξυπνη ειδοποίηση ..

 

Εχω κάνει hard reset , και τπτ...

 

Σπαστικό ρε γμτ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

Οπως γνωρίζετε το συγκεκριμένο τηλ έχει την λεγόμενη έξυπνη ειδοποίηση μιας και led να ειδοποιεί για νέα μνμ ή αναπάντητες κλήσεις δεν έχει.

 

Μετά το τελευταίο update ξαφνικά δεν βλέπω να λειτουργεί ενώ ειναι ενεργοποιημένο. Δλδ. δεν δονείται οπως θα έπρεπε να κάνει Όταν πας να το σηκώσεις αν έχεις Μη αναγνωσμενα μνμ ή κλήσεις ...

Τι στην ευχή γινεται ; έχετε παρατηρήσει κατι τέτοιο εσείς μετά το τελευταίο update;

 

Το συγκεκριμένο feature βρίσκεται

Ρυθμίσεις - Συνθέτες λειτουργίες - έξυπνη ειδοποίηση ..

 

Εχω κάνει hard reset , και τπτ...

 

Σπαστικό ρε γμτ...

Σε μένα δεν δούλεψε ποτέ αυτό!!! Αυτό το κάνει μόνο αν έχεις αναπάντητη η εισερχόμενο sms?

Πρέπει να το έχεις ανάποδα με την οθόνη κάτω για να κάνει δόνηση όταν το σηκώσεις; δεν εχω καταλάβει!! Το ειζα ενεργό καμία βδομάδα και δεν γινόταν τίποτα.

 

Με 6.0.1 είμαι.

 

Ούτε η κίνηση παλάμης δεν κάνει τίποτα!

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν δούλεψε ποτέ αυτό!!! Αυτό το κάνει μόνο αν έχεις αναπάντητη η εισερχόμενο sms?

Πρέπει να το έχεις ανάποδα με την οθόνη κάτω για να κάνει δόνηση όταν το σηκώσεις; δεν εχω καταλάβει!! Το ειζα ενεργό καμία βδομάδα και δεν γινόταν τίποτα.

 

Με 6.0.1 είμαι.

 

Ούτε η κίνηση παλάμης δεν κάνει τίποτα!

 

(Ρίνα)

 

Όταν έχεις αναπάντητη ή και email/ SMS θα πρέπει να δονείται όταν το σηκώνεις .

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε εμένα λειτουργεί κανονικά αυτή η ειδοποίηση

 

Έχει κατέβασει τη τελευταία έκδοση λογισμικού;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση...Έχετε παρατηρήσει κ εσείς ότι εδώ κ κάνα μηνα περίπου έχει πάψει να υπάρχει η επιλογή 1080p 60fps στα βίντεο του youtube?
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις αναπάντητη ή και email/ SMS θα πρέπει να δονείται όταν το σηκώνεις .

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχει κατέβασει τη τελευταία έκδοση λογισμικού;

 

 

android 6.0.1

βασικό φάσμα A510FXXS3BPI8

kernel 3.10.61-8208732

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση...Έχετε παρατηρήσει κ εσείς ότι εδώ κ κάνα μηνα περίπου έχει πάψει να υπάρχει η επιλογή 1080p 60fps στα βίντεο του youtube?

 

το επιβεβαιώνω και εγώ. Η επιλογή δεν υπάρχει πια.

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

ηρθε μια μικρη ενημερωση παλι 31μβ καμια μεγαλη θα ερθει τελικα η μπα?? :lol::lol:

 

λογικα ναι

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σας! Εδω και λιγες παρατηρώ οτι το a5 2016 της γυναίκας μου οταν φτασει στο 11% η μπαταρία σβήνει. Οταν το βαλει για φόρτιση δειχνει 1%. Επίσης παρατηρησα οτι εχει πολυ γρήγορη κατανάλωση μπαταρίας με μεσο ορο 2.5 ωρες στην λειτουργία οθόνης. Παλια ηταν καλύτερο σε απόδοση. Εχει παρατηρήσεις κανει καποιο σύμπτωμα απο αυτά?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και εγώ το έχω παρατηρήσει αυτό η αυτονομία της μπαταρίας δεν είναι όπως παλιά δεν ξέρω ίσως φταίνε οι τελευταίες αναβάθμισεις ελπίζω να στρώσει με κάποιο νέο update
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το έχω στη κατοχή μου αν τα κινητά που αναφέρεται είναι σχετικά καινούργιες συσκευές μου φένετε περίεργο, αν πάλι κλείνουν κάνα χρόνο πολύ πιθανόν να συμβαίνει από τα τόσα φορτισματα και άρχισε να τα παίζει η μπαταρία. .
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...