Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν το πήρα το κινητό πριν 3 μήνες η μπαταρία κράταγε 2 μέρες ... Με τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις ... Τώρα έκανε ένα update κ από τότε έχω θέμα ... Το είπε και κάποιος άλλος πιο πάνω ... Ναι το sync είναι πάντα ανοιχτό ... Αλλά και πριν λίγο καιρό π το είχα ανοιχτό εβγαζ άνετα 1.5 μέρα .

GO HARD OR GO HOME

Send with SAMSUNG GALAXY S20+:kill:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν το πήρα το κινητό πριν 3 μήνες η μπαταρία κράταγε 2 μέρες ... Με τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις ... Τώρα έκανε ένα update κ από τότε έχω θέμα ... Το είπε και κάποιος άλλος πιο πάνω ... Ναι το sync είναι πάντα ανοιχτό ... Αλλά και πριν λίγο καιρό π το είχα ανοιχτό εβγαζ άνετα 1.5 μέρα .

 

Ίσως να φταίει και το update αλλά μπορεί να φταίει και αυτό σε συνδυασμό με το back up ( ο συγχρονισμός είναι άλλο, αν εννοείς γενικά το συγχρονισμό). Τώρα για μα βγάλεις άκρη θα πρέπει να δεις τι φταίει με το να κοιτάς κατανάλωση κτλ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..κ γω μια απο τα ιδια οπως ειπα κ πιο πανω..κ γω 2μιση μηνες το χω κ βλεπω αλλαγη στην πτωση της μπαταριας.αλλα κ αυτο που ακουγα να λενε οτι το κινητο ειναι τερας στην μπαταρια ποτε δεν το ειδα.καλη ειναι δε λεω βασταει αλλα οχι κ τερας!εγω πιστευω φταει το update.τι να πω..θα δειξει..
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω περίπου 7 μήνες. Όντως στην αρχή η μπαταρία κράταγε πολύ χαλαρά δύο μέρες με full χρήση ίντερνετ κτλ. Το τελευταίο διάστημα (κανένα δίμηνο) η απόδοση έχει πέσει στο μισό. Δηλαδή με 2-3 τηλέφωνα μικρής διάρκειας, λίγο μουσικούλα, λίγο mozzila και συνεχή χρήση viber και messenger κρατάει ένα 24ωρο.

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι πριν 1 μηνα που ειχα το κινητο (το ειχα 9 μηνες) δεν ειχε τετοιο θεμα. Ισως στρωσει με factory reset.Η επιτηδες εγινε με καποιο update ωστε να ωθησει στην αγορα του νεου μοντελου. Τπτ δεν αποκλειεται...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω το α5 2016 περιπου 4 μηνες. Απο την πρωτη μερα αγορας παρατηρω οτι οταν τραβαω βιντεο σε μερη με πολυ θόρυβο (νυχτερινα μαγαζια στη δικη μου περιπτωση) αλλοιώνεται πολυ ο ηχος κατα την αναπαραγωγη εχοντας πολλα παρασιτα και χιονια. Ξερετε αν φταιει το μοντελο ή η συσκευή μου;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω το α5 2016 περιπου 4 μηνες. Απο την πρωτη μερα αγορας παρατηρω οτι οταν τραβαω βιντεο σε μερη με πολυ θόρυβο (νυχτερινα μαγαζια στη δικη μου περιπτωση) αλλοιώνεται πολυ ο ηχος κατα την αναπαραγωγη εχοντας πολλα παρασιτα και χιονια. Ξερετε αν φταιει το μοντελο ή η συσκευή μου;

και μενα κανει αρκετα "τριξιματα", οποτε δεν νομιζω να φταιει η συσκευη σου.

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Τον Οκτώβρη πήρα το Samsung galaxy a5 (2016). Επειδή το νούμερό μου ήταν στο νούμερο της μητέρας μου άργησα να βγάλω nano-sim και το λειτουργούσα μέχρι το Γενάρη χωρίς sim και δυνατότητα κλήσεων. Όταν έβαλα τη nano-sim και άρχισα να το χρησιμοποιώ και να καλώ/να με καλούν, κατά τη διάρκεια της συνομιλίας μου έκανε κάποιους περίεργους ήχους, πολύ σύντομους. Λέω ιδέα μου θα είναι. Μετά απο αρκετές φορές που συνέβη κατάλαβα πως δεν ήταν ιδέα μου, αλλά είπα να μη δώσω βάση. Πια όμως για λίγα εως αρκετά δευτερόλεπτα ορισμένες φορές σταματάω να ακούω τον συνομιλητή μου, δεν ακούγεται τίποτα. Τι να ξάνω; Πρέπει να το πάω σε service? Φτιάχνεται; Με νοιάζει αν το πάω να το φτιάξουν μια και έξω όσο διάστημα και αν τους πάρει και να μην τρέχω συνέχεια.
Link to comment
Share on other sites

εχεις εγγυηση.πηγαινε το στο service χωρις δευτερη σκεψη.
Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκέφτομαι, αλλά ξέρεις έχω τους ενδοιασμούς μου, μήπως όχι μόνο δεν το φτιάξουν αλλά κάθε φορά θα μου εμφανίζει το ίδιο πρόβλημα και αρχίσει ένα φαύλος κύκλος. Πιστεύεις ότι φτιάχνεται; Στην Αθήνα που το πάμε για service;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, πριν λιγες μερες αγορσα και γω απο σκρουτζ το κινητο αλλα εχω ενα θεμα με την ωρα ... δεν ανανεωνεται κανονικα πχ 1 ωρα μετα τις 2 να δειξει 2,30 αντι για 3 και οπως καταλαβαινετε αυτο το προβλημα περναει και στο ξυπνητηρι... εχει αντιμετωπισει κανεισ κατι παρόμοιο ;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος για φωνητική κλήση επαφών γραμμένων στα ελληνικά;

Είτε με OK Google, είτε με το Voice της Samsung;

Ψάχνοντας λίγο δεν βρήκα κάποια άκρη.

Link to comment
Share on other sites

USB drivers για το συγκεκριμένο κινητό που θα βρω; Θέλω μόνο drivers, όχι το Kies.

 

Ευχαριστώ.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα πάρω το α5 από την αδερφή μου μπορείτε να μου πείτε τι tempered glass να πάρω και να εφαρμοζει σωστά γιατί ένα που έχει βάλει αυτή έχει κενά γύρω γύρω λόγο 2.5d γυαλιού. Ευχαριστώ.

Επίσης στην καθημερινή χρήση είναι οκ από κολλήματα κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτο και ειμαι ευχαριστημενος, καλυπτει ολη την οθονη χωρις κενα (μονο αρνητικο οτι φαινονται οι δαχτυλιες)

http://m.banggood.com/Full-cover-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Samsung-Galaxy-A5-2016-p-1055142.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ηρθε ειδοποιηση για νεο update γυρω στα 55Mb, αν το εχει κατεβασει κανεις να μας πει για αλλαγες στη λειτουργια θετικες ή αρνητικες.

Edited by vag0
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όπως φαίνεται στην φώτο, είναι ανάποδα τα πλήκτρα επιστροφής και πρόσφατων εργασιών.

Πάντως δεν έχω πάρει ενημέρωση για update.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι φαινεται γιατι το δειχνουν απο την πλευρα που καθεται στην οθονη, τα πληκτρα ειναι κανονικα αλλα θελει καλη ευθυγραμιση οταν το περνας.Το καλο ειναι οτι μεχρι να βρω τη σωστη θεση το εβγαλα τουλαχιστον 5 φορες και ξανακολησε το ιδιο καλα οπως την πρωτη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας δουλεύει σωστά το noled; Εμένα σε άσχετες στιγμές ξετικάρεται η επιλογή "ενεργοποίηση του noled" και δεν λειτουργεί μέχρι να το ενεργοποιήσω χειροκίνητα.
Link to comment
Share on other sites

κανενα app h samsung για Notification LED δεν παίζει?

με κάποια αναβάθμιση δεν διορθώνετε αυτό?

αναβάθμιση nugat προβλέπεται η αναμένετε ?

ξέρει κανείς ?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε και εμενα ενημερωση γυρω στα 45μβ κατι για φβ , κατι για καλυτερη εμπειρια , ασφαλεια και τετοια ελεγε . δεν ειδα καμια διαφορα
Link to comment
Share on other sites

κανενα app h samsung για Notification LED δεν παίζει?

με κάποια αναβάθμιση δεν διορθώνετε αυτό?

αναβάθμιση nugat προβλέπεται η αναμένετε ?

ξέρει κανείς ?

ευχαριστώ

Δεν έχει λαμπάκι Led η συσκευή!!!!!

Αν θες βάλε την εφαρμογή Noled που σου δείχνει τις ειδοποιησεις στην οθονη.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα απο την αδερφη μου το a5 2016 εχω μια απορια. Οταν ξεκλειδωνεις με αποτυπωμα σε αυτην εκανε μια αναδραση με δονηση ενω σε εμενα δεν το κανει αυτο μετα την επαναφορα. Ξερετε πως αλλαζει αυτο ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα απο την αδερφη μου το a5 2016 εχω μια απορια. Οταν ξεκλειδωνεις με αποτυπωμα σε αυτην εκανε μια αναδραση με δονηση ενω σε εμενα δεν το κανει αυτο μετα την επαναφορα. Ξερετε πως αλλαζει αυτο ;

Δόνηση σε μένα κάνει μόνο όταν ΔΕΝ βρει σωστό αποτύπωμα και σου πει να προσπαθήσεις ξανά!!

 

Οταν βάλεις το αποτύπωμα και το εγκρίνει δεν κάνει δόνηση στο άνοιγμα.

 

Αλλά έχω μείνει λίγο πίσω στα updates οπότε μπορεί να έχει αλλάξει κάτι τωρα.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...