Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για να γραφεις ελληνικα απο play store κατεβασε καποιο πληκτρολογιο οπως swiftkey πχ και εισαι κομπλε φιλος.

 

Το εκανα ηδη!!Ευχαριστω!!;) Οποτε συμπερασματικα,μενω εδω και χωρις να κανω κατι αλλο,μολις ερθει το μνμ ξεκλειδωματος προχωρω?

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα ηδη!!Ευχαριστω!!;) Οποτε συμπερασματικα,μενω εδω και χωρις να κανω κατι αλλο,μολις ερθει το μνμ ξεκλειδωματος προχωρω?

 

Oh yes ;) Καλοδουλευτο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα , εχει κάποιος εμπειρία απ τον συγκεκριμένο πωλητή του aliexpress - http://www.aliexpress.com/store/342812
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Μαρια ναι αυτό παρήγγειλα και εγώ μαζί με το κινητό για προστασία οθόνης απο vickmall και το περιμένω να έρθει αυτήν την εβδομάδα,από οτι είδα είναι στα ίδια χρήματα,είναι το καλύτερο με διαφορά και το ποιο ανθεκτικό και κυρίως ποιοτικό απο τα υπόλοιπα, από οτι γράφουν όλα τα παιδιά που το πήραν,αυτό που γράφεις για το antutu ,εσυ ποιο πήρες αν πήρες αυτό , Xiaomi Redmi Note 3 Pro / 2GB+16GB ναι λογικά εκεί πρέπει να είναι το σκορ που δίνει το antutu,το Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB RAM 32GB ROM βγάζει 77000 με 79000.

Φίλε η ram Δεν αλλάζει το σκορ. Είτε η έκδοση 2/16 είτε η 3/32 antutu θα έχουν γύρω στις 75000. Το 53000 σκορ μου κάνει για σκορ του redmi note 3 με MTK (helio x10) επεξεργαστή. Για να το δούμε αυτό πηγαίνουμε στα settings (ρυθμίσεις) > about phone (Σχετικά με το τηλέφωνο) > στην καρτέλα "gpu" πρέπει να λέει "Hexa-core max 1,8Ghz" (αν είναι το "pro").

 

Sent from redmi note 3 pro using tapatalk.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

καμια ρομ για ρουτ εχει βγει παιδια? Και έλεος καθε μέρα τα ίδια και τα ίδια διαβαστε και καμια προηγούμενη σελίδα μην τα περιμενετε όλα στο πιάτο..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Μαρια ναι αυτό παρήγγειλα και εγώ μαζί με το κινητό για προστασία οθόνης απο vickmall και το περιμένω να έρθει αυτήν την εβδομάδα,από οτι είδα είναι στα ίδια χρήματα,είναι το καλύτερο με διαφορά και το ποιο ανθεκτικό και κυρίως ποιοτικό απο τα υπόλοιπα, από οτι γράφουν όλα τα παιδιά που το πήραν,αυτό που γράφεις για το antutu ,εσυ ποιο πήρες αν πήρες αυτό , Xiaomi Redmi Note 3 Pro / 2GB+16GB ναι λογικά εκεί πρέπει να είναι το σκορ που δίνει το antutu,το Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB RAM 32GB ROM βγάζει 77000 με 79000.

 

Καλησπέρα! Εγώ πήρα το 3/32 και γι' αυτό προβληματίζομαι.. Είδα τυχαία ένα βίντεο στο YouTube που και εκεί έλεγε ένας ότι του βγάζει μόνο γύρω στα 53k και αναρωτιέται γιατί. Περίεργο...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Φίλε η ram Δεν αλλάζει το σκορ. Είτε η έκδοση 2/16 είτε η 3/32 antutu θα έχουν γύρω στις 75000. Το 53000 σκορ μου κάνει για σκορ του redmi note 3 με MTK (helio x10) επεξεργαστή. Για να το δούμε αυτό πηγαίνουμε στα settings (ρυθμίσεις) > about phone (Σχετικά με το τηλέφωνο) > στην καρτέλα "gpu" πρέπει να λέει "Hexa-core max 1,8Ghz" (αν είναι το "pro").

 

Sent from redmi note 3 pro using tapatalk.

 

Και εγώ αυτό σκέφτηκα αρχικά, ότι κάνανε λάθος και μου στείλανε το mtk, όμως όχι... Έχω το pro και βγάζει 53k.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εγώ πήρα το 3/32 και γι' αυτό προβληματίζομαι.. Είδα τυχαία ένα βίντεο στο YouTube που και εκεί έλεγε ένας ότι του βγάζει μόνο γύρω στα 53k και αναρωτιέται γιατί. Περίεργο...

 

Ναι αλλα ειναι το note 3 pro η το note 3 (χωρις pro)? :p

edit* ισως λυνεται με εργοστασιακες ρυθμισεις αλλιως παιζει να φταιει η ρομ.

Edited by georgis_4
Link to comment
Share on other sites

Oh yes ;) Καλοδουλευτο.

 

Ευχαριστω και παλι!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι κι εγώ αύριο να το παραγγείλω από vickmall θα κάνω λάθος αν επιλέξω να βάλουν τη multilanguage rom δηλαδή δε θα μπορέσω αργότερα να βάλω κάποια custom rom γιατί με όλες αυτές τις εκδόσεις έχω μπερδευτεί λίγο.
Link to comment
Share on other sites

 

δε θέλω να βάλω την ελληνική μια ρομ που να έχει καλύτερο ρουτ απ την dev θέλω

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα, thanks! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω για την γνώμη κυριακο, ελπίζω να μην σπάσει κι αυτή στην εβδομάδα :)

 

 

Καλή επιλογή Μαρία. Το παρήγγειλα και εγώ το Note. Το περιμένω να ρθει γιατί το Mi5 Pro θα μας βγάλει την πίστη. :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι κι εγώ αύριο να το παραγγείλω από vickmall θα κάνω λάθος αν επιλέξω να βάλουν τη multilanguage rom δηλαδή δε θα μπορέσω αργότερα να βάλω κάποια custom rom γιατί με όλες αυτές τις εκδόσεις έχω μπερδευτεί λίγο.

requiem78 εγώ το παράγγειλα από Vickmall με Multilanguage. Παράλληλα έκανα αίτημα για unlock στο site της MIUI. Αφού μου έρθει ο κωδικός για Unlock, νομίζω ότι τότε πρέπει πρώτα να γυρίσω σε original rom, με κάποιο τρόπο (τότε πρέπει να ρίξω πολύ διάβασμα) και μετά, με την original rom πλέον να κάνω τη διαδικασία unlock και μετά νομίζω περνάς την ελληνική κανονικά. Αν κάνω κάπου λάθος, ας με διορθώσει κάποιος.......

HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το sms, κατέβασα την φρεσκότατη Ελληνική 6.3.24 και ακολουθόντας τον οδηγό από εδώ καλωσόρισα την Ελληνική ρομ. Να πώ οτι ήμουν ήδη στην Αγγλοκινέζικη dev 6.3.24.

http://s21.postimg.org/es26b02sz/Unlock.jpg

 

http://s8.postimg.org/gc3sh5qyp/Screenshot_2016_03_27_22_41_03_com_android_setti.png

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το sms, κατέβασα την φρεσκότατη Ελληνική 6.3.24 και ακολουθόντας τον οδηγό από εδώ καλωσόρισα την Ελληνική ρομ. Να πώ οτι ήμουν ήδη στην Αγγλοκινέζικη dev 6.3.24.

http://s21.postimg.org/es26b02sz/Unlock.jpg

 

http://s8.postimg.org/gc3sh5qyp/Screenshot_2016_03_27_22_41_03_com_android_setti.png

 

Να σε ρωτησω κατι φιλε μου.Απλα εκανες αιτηση στελνωντας το ονοματεπωνυμο σου στα Αγγλικα και το τηλ.σου?Το κιν.δεν ηταν αναγκη να το εχεις συνδεμενο οταν εκανες την αιτηση ετσι?Επισης,εμενα στο mi account*εχει το Redmi Note 3,αλλα δε λεει Pro!Ετσι πρεπει??Γιατι πριν απο αυτο,ειχα κανει αιτηση για Redmi Note 3 το απλο,αλλα θυμαμαι οτι το αφαιρεσα απο το λογαριασμο!!Και ποσο εκανε να σου ερθει το σμς??

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά γίνεται να flashαρω την ελληνική χωρίς υπολογιστή και αν μπορώ πως γίνεται

 

Οχι!Χρειαζεται ο υπολογιστης για flastool κλπ...!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το παραγγείλω απο τη Κίνα τελικά με την official dev και θα αποφασίσω αργότερα αν θα το ξεκλειδώσω για να βάλω την ελληνική.

Αξίζει να τους ζητήσω να βγάλουν τις κινέζικες εφαρμογές και να εγκαταστήσουν το Playstore ή καλύτερα να το κάνω μόνος μου;

 

Αφήνω το all time vfm Coolpad F1 που υπεραγάπησα για το πρώτο μου Xiaomi! Ελπίζω να μη το μετανιώσω.. :D

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Και εγω την ιδια μεταβαση εκανα φιλε μου! Μετα απο 2 χρονια με το Coolpad F1 πηγα στο Xiaomi και χω μεινει υπερευχαριστημενος. Τα Google apps τα περνας ευκολα...Οι κινεζικες δεν βγαινουν οι περισοτερες αλλα προσωπικα δεν με ενοχλουν... Εγω το πηρα με την αγγλοκινεζικη και δεν το σκεφτομαι ακομα για αλλαγη σε Ελληνικη, ειμαι μια χαρα ακομα..!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ειναι το note 3 pro η το note 3 (χωρις pro)? :p

edit* ισως λυνεται με εργοστασιακες ρυθμισεις αλλιως παιζει να φταιει η ρομ.

 

Είναι το note 3 pro! Είμαι με την official 7.2.1. Άρα πως γίνεται να φταει η ρομ...

Καμιά ιδέα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλή επιλογή Μαρία. Το παρήγγειλα και εγώ το Note. Το περιμένω να ρθει γιατί το Mi5 Pro θα μας βγάλει την πίστη. :)

 

Καλά έκανες! To mi5 pro θα αργήσει αρκετά μέχρι να φτάσει σε λίγο πιο λογική τιμή..

Link to comment
Share on other sites

Είναι το note 3 pro! Είμαι με την official 7.2.1. Άρα πως γίνεται να φταει η ρομ...

Καμιά ιδέα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλά έκανες! To mi5 pro θα αργήσει αρκετά μέχρι να φτάσει σε λίγο πιο λογική τιμή..

Μήπως έχει ενεργοποιηθεί κανένα Power saving mode?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εγώ πήρα το 3/32 και γι' αυτό προβληματίζομαι.. Είδα τυχαία ένα βίντεο στο YouTube που και εκεί έλεγε ένας ότι του βγάζει μόνο γύρω στα 53k και αναρωτιέται γιατί. Περίεργο...

 

Μαρακι να ξερεις πως για το σκορ παιζουν πολλα πραγματα ρολο.Εαν εσυ το δοκιμασεις ενω το κινητο σου βραζει μην περιμενεις να βγαλει μεγαλο σκορ..Για μεγιστο σκορ παντος,φορτωσε το να παει 100% μπαταρια,χαμηλωσε τερμα τον φωτισμο,κλεισε bluetooth,wifi,δεδομενα,κτλπ. Ανοιξε Airplane Mode,κανε επανεκινηση,τρεξε αμεσως Antutu και τοτε δες το σκορακι σου..:D ;)

Link to comment
Share on other sites

Το 53000 ειναι ανεξηγητο.

Μηπως ειναι με τον μτκ?

Γραφει εξαπυρηνος η 8πυρηνος στις ρυθμισεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης ολοκληρωνει ολα τα τεστ?

Βγαζει σκορ και στα 4?

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι να ξερεις πως για το σκορ παιζουν πολλα πραγματα ρολο.Εαν εσυ το δοκιμασεις ενω το κινητο σου βραζει μην περιμενεις να βγαλει μεγαλο σκορ..Για μεγιστο σκορ παντος,φορτωσε το να παει 100% μπαταρια,χαμηλωσε τερμα τον φωτισμο,κλεισε bluetooth,wifi,δεδομενα,κτλπ. Ανοιξε Airplane Mode,κανε επανεκινηση,τρεξε αμεσως Antutu και τοτε δες το σκορακι σου..:D ;)

 

Αχαα... Εγώ είχα κάνει ένα απλό reboot πριν. Θα δοκιμασω μόλις το φορτισω και θα επανέλθω! Μάλλον είμαι η μόνη με τόσο χαμηλό σκορ :/

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως έχει ενεργοποιηθεί κανένα Power saving mode?

 

Όχι, battery saver off. Ουφ, δεν ξέρω τι συμβαίνει

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το 53000 ειναι ανεξηγητο.

Μηπως ειναι με τον μτκ?

Γραφει εξαπυρηνος η 8πυρηνος στις ρυθμισεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης ολοκληρωνει ολα τα τεστ?

Βγαζει σκορ και στα 4?

 

Εξαπυρηνος.. Το τσεκαρα και από τις ρυθμίσεις και από άλλες εφαρμογές, CPU spy κτλ.. Το pro 3/32 είναι..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέρα από το χαμηλό σκορ , έχω και άλλο πρόβλημα... Για μεγάλη χρονική διάρκεια (τυχαία συμβαίνει) τα battery stats δείχνουν ότι δεν μπαίνει σε deep sleep. Ενώ κλείνω τα πάντα..

Όμως δεν παρατηρώ κάποια μη φυσιολογική μείωση στην μπαταρία και το CPU spy δείχνει ότι μπαίνει κανονικά σε deep sleep.. Τι στο καλό συμβαίνει?

Υπάρχει περίπτωση τα battery stats του κινητού να δείχνουν λάθος ??

https://goo.gl/photos/XJEiiAddxsEazVPi9

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως φαίνεται αν είναι ξεκλείδωτος ο bootloader ?? Μπορεί να φανεί από κάπου ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...