Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.ειμαι νέος κ πρόσφατος κάτοχος του κινητού και θα ήθελα μία μικρή βοήθεια.εχω την έκδοση MIUI 8.0 stable 8.0.1.0.0 LHOMIDG και android version 5.1.1 LMY47V.ειναι official ή όχι;θα έχω θέματα;το έχω σχεδόν ένα μήνα κ προς το παρόν δουλεύει απροβληματιστα.αν δεν είναι και πρέπει να κάνω κάτι μπορείτε να μου πείτε εναν οδηγό και μία ρομ που να είναι σταθερή;ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εφοσον δεν εχει προβληματα, ποιος ο λογος να το πειραξεις/αναβαθμισεις; ;)

 

Για να προλαβω τυχόν καταστάσεις που μπορεί να δημιουργηθούν ή να τύχουν και καλύτερα να είμαι ενημερωμένος στο τι θα πρέπει να κανω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.ειμαι νέος κ πρόσφατος κάτοχος του κινητού και θα ήθελα μία μικρή βοήθεια.εχω την έκδοση MIUI 8.0 stable 8.0.1.0.0 LHOMIDG και android version 5.1.1 LMY47V.ειναι official ή όχι;θα έχω θέματα;το έχω σχεδόν ένα μήνα κ προς το παρόν δουλεύει απροβληματιστα.αν δεν είναι και πρέπει να κάνω κάτι μπορείτε να μου πείτε εναν οδηγό και μία ρομ που να είναι σταθερή;ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

δεν είναι official αυτη που έχεις πάντως και απο οτι λένε οι περισσότεροι αργά η γρήγορα θα σου βγάλει προβληματα

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Υπάρχει περίπτωση να βγαζει σφλματα το Miflash λογω χαμηλης μπαταριας? πριν 3 ημερες που mprikare ειχα 20 τα 100. οταν το συνδεω και αναβοσβηνει το κοκκινο led φορτιζει?
Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω με λίγα νέα από την cm14.1

 

Η μπαταρία είναι εξαιρετική, όπως και στην cm13.

24 ώρες μετά είμαι ακόμα με 50% και 4,5 ώρες οθόνη. Επιπλέον υπάρχει μια ώρα μουσική μέσω Spotify (με κλειστή δηλαδή οθόνη αλλά το κινητό "ξυπνιο") και δέκα λεπτακια κλήσης.

 

Επισης, το Hotspot πλέον δουλεύει ενώ με την δική μου χρήση ακόμα να φτιάξουν το screen mirroring σε TV.

 

Τέλος, ο Radon (μιας και αυτόν χρησιμοποιώ πάντα) υποστηρίζει πλέον αυξημένες ταχύτητες φόρτισης αν και ακόμα δεν φλασαρα την τελευταία έκδοση του αλλά και όταν το κάνω δεν νομίζω να πρόσθεση mA. Το κινητό φορτίζει μια χαρά γρήγορα και δεν αξίζει να ριψοκινδυνευσω την υγεία της μπαταρίας (όσο κιαν αποδείχθηκε πως οι παραπάνω τιμές που προστέθηκαν είναι ασφαλείς).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Υπάρχει περίπτωση να βγαζει σφλματα το Miflash λογω χαμηλης μπαταριας? πριν 3 ημερες που mprikare ειχα 20 τα 100. οταν το συνδεω και αναβοσβηνει το κοκκινο led φορτιζει?

Δεν νομίζω να παίζει ρόλο η μπαταρία αλλά αφού δεν έχεις επιλογή άστο ένα μισάωρο στην φόρτιση και ξαναδοκιμασε.

 

 

Edit: Συγνώμη για το διπλό ποστ. Νόμιζα πως το Tapatalk θα τα ενώσει.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το 2γβ? Καλά θυμάμαι?

Απο ραμ πως τα πάει?

Φμ έχει κανονικά?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Εδιτ: επίσης αν κάνεις και ένα τεστ μπαταρίας με gaming θα με βοηθήσεις πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το 2γβ? Καλά θυμάμαι?

Απο ραμ πως τα πάει?

Φμ έχει κανονικά?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Εδιτ: επίσης αν κάνεις και ένα τεστ μπαταρίας με gaming θα με βοηθήσεις πολύ!

 

Έχω το 3gb ram.

Η χρήση που κάνω δεν θα έλεγα πως είναι και πολύ σκληρή αφού δεν αγγίζω παιχνίδι με "ζόρικα" γραφικά πλέον.

Παραθέτω και μερικά screenshots μήπως βγάλεις κάποια άκρη από αυτά.

 

Πάντως η αλήθεια είναι πως ποτέ μου δεν είχα κάποιο θέμα με την ram σε οποιαδήποτε Cm rom (γενικά aosp), και αυτή δεν είναι εξαίρεση.

Μιας και έστειλες την ερώτηση όμως έκανα ένα μικρό τεστ.

Άνοιξα: Tapatalk, chrome (ανοιγμενο στο fb), messenger, Twitter, YouTube, Instagram, ρυθμίσεις. Και όλα έτρεχαν κανονικά.

 

Εκεί που μπορώ να σημειώσω μια αλλαγή στην ram έχει να κάνει με την έκδοση Android. Η εναλλαγή από εφαρμογή σε άλλη πρόσφατη εφαρμογή είναι πολύ πιο εύκολη και γρήγορη (με διπλό tap στο κουμπί των προσφάτων σε πάει στην προηγούμενη εφαρμογή σου) ενώ η nougat πλέον υποστηρίζει και multiwindow. Δεν το χρησιμοποιώ συχνά αλλά είναι εκεί και δουλεύει.

 

Για fm βλέπω υπάρχει η εφαρμογή αλλά δεν την έχω δοκιμάσει και δεν έχω ακουστικά εδώ κοντά τώρα (σίγουρα δεν δουλεύει χωρίς καθόλου ακουστικά όπως στην miui, αλλά αυτό ίσχυε και στην cm13). Θα στο χρωστάω homework για το βραδάκι αυτό :)

 

Α τώρα είδα και το Edit σου..

Όπως και πριν δεν παίζω παιχνίδια.. Αν τύχει και κατεβάσω κανένα και παίξω θα σε ενημερώσω.

Πιστεύω όμως με βάση όλη την εμπειρία που έχω με την cm14.1 πως δεν θα διαφέρει καθόλου από την cm13.

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Οκ!

Να σαι καλά!

BTW το Χ στο σημα τι είναι?

Εκεί δε θα έπρεπε να δείχνει network type (2g,3g,4g)?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ!

Να σαι καλά!

BTW το Χ στο σημα τι είναι?

Εκεί δε θα έπρεπε να δείχνει network type (2g,3g,4g)?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Α είναι χαζομάρα της Cm που ακόμα δεν έχω βρει πως απενεργοποιειται. Όταν έχεις κλειστά τα δεδομένα στο δείχνει έτσι. Χαζό μιας και το μυαλό δεν πάει στα δεδομένα αλλά έτσι είναι..

Αν ανοίξω τα δεδομένα φεύγει.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω με λίγα νέα από την cm14.1

 

Στου αδερφού μου μετά την αναβάθμιση από cm13 έχασε τθς κεραίες, δεν ειχε καθόλου σήμα και στις δύο κάρτες, καλούσε όμως και τον καλούσαν αλλά δεν ακουγόταν κι ούτε άκουγε...

Δοκιμάσαμε να περάσουμε mui, αλλά τώρα δεν ανοίγει το wifi

(Έγινε φλασαρισμα σε official και μετα σε Ελληνική από την κοινότητα)

 

Κάποια άποψη/βοήθεια σχετικά;

 

Edit: Επειδή έχει κρατηθεί το id του προηγούμενου κατόχου (αγοράστηκε μεταχειρισμένο) μπορεί να διαγραφεί ;

Δεν μπορεί να προχωρήσει στο άνοιγμα της συσκευής

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Στου αδερφού μου μετά την αναβάθμιση από cm13 έχασε τθς κεραίες, δεν ειχε καθόλου σήμα και στις δύο κάρτες, καλούσε όμως και τον καλούσαν αλλά δεν ακουγόταν κι ούτε άκουγε...

Δοκιμάσαμε να περάσουμε mui, αλλά τώρα δεν ανοίγει το wifi

(Έγινε φλασαρισμα σε official και μετα σε Ελληνική από την κοινότητα)

 

Κάποια άποψη/βοήθεια σχετικά;

 

Φαντάζομαι ότι απλά αναβάθμισε από cm13 χωρίς Wipe data και system που είναι υποχρεωτικά όταν πας από μια έκδοση Android σε μια άλλη. Τουλάχιστον στις μη επίσημες (από τον κατασκευαστή) είναι υποχρεωτικό.

Στην δική μας περίπτωση όχι απλά θέλει clean Wipe αλλά και άλλο, νέο, firmware.

 

Μου είχε τύχει και εμένα ένα τέτοιο θεματακι. Παρόμοιο δηλαδή.

Είχα πάει σε Cm με παλιό firmware, έκανε θέματα, πήγα miui ελληνική και τα ίδια θέματα συνέχισαν να υπάρχουν. Μετά φλασαρα ξανά Cm13 με σωστό firmware και έφτιαξαν όλα. Και έμεινα εκεί.

 

Αλλά τώρα εφόσον πέρασες την επίσημη δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συνεχίζει το πρόβλημα.

 

Μήπως ξέρουν τα παιδιά εδώ αν μπορεί να φτιαχτει το πρόβλημα φλασαροντας το τελευταίο firmware?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο 13 και για να μην χασει κάτι καλό είναι να δοκιμάσει την εγκατάσταση χωρίς να κανει clean installation,απλα τα wipe που γίνονται και σε απλή αναβάθμιση.

Απλα όπως είπαμε πρωτα το firmware και ROM,μετα restart σε fastboot για το ξεκλειδωμα και καπάκι παλι πίσω στο twrp για εγκατάσταση Ρομ ξανά +gapps+ αν θέλουμε άλλο kernel (radon).

Link to comment
Share on other sites

μπαινεις σε twrp πατάς προχωρημένες μετά πατάς διαχείριση αρχείων βρίσκεις τον φάκελο data και τον πατάς μετα βρισκεις τον φάκελο system τον πατάς κατεβαίνεις κατω και βρίσκεις το αρχείο gatekeeper-pasword.key το πατάς και επιλέγεις διαγραφή μετα επανεκκινηση

 

Χίλια ευχαριστώ! Δούλεψε!

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Global Stable 8.1.1 rolling update

Και official και Ελληνικά

Αν δεν θέλετε να περιμένετε να το πάρετε απο OTA μπορείτε να το βρείτε εδώ : http://www.fonearena.com/blog/206218/xiaomi-redmi-note-3-miui-8-1-1-0-android-6-0-marshmallow-update-starts-rolling-out-in-india.html

Κατεβάζεις το αρχείο το περνας στο κινητό με αντιγραφή μπαίνεις μέσα στο updater του κινητού και το περνάς απο εκεί

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω με λίγα νέα από την cm14.1

 

Η μπαταρία είναι εξαιρετική, όπως και στην cm13.

24 ώρες μετά είμαι ακόμα με 50% και 4,5 ώρες οθόνη. Επιπλέον υπάρχει μια ώρα μουσική μέσω Spotify (με κλειστή δηλαδή οθόνη αλλά το κινητό "ξυπνιο") και δέκα λεπτακια κλήσης.

 

Επισης, το Hotspot πλέον δουλεύει ενώ με την δική μου χρήση ακόμα να φτιάξουν το screen mirroring σε TV.

 

Τέλος, ο Radon (μιας και αυτόν χρησιμοποιώ πάντα) υποστηρίζει πλέον αυξημένες ταχύτητες φόρτισης αν και ακόμα δεν φλασαρα την τελευταία έκδοση του αλλά και όταν το κάνω δεν νομίζω να πρόσθεση mA. Το κινητό φορτίζει μια χαρά γρήγορα και δεν αξίζει να ριψοκινδυνευσω την υγεία της μπαταρίας (όσο κιαν αποδείχθηκε πως οι παραπάνω τιμές που προστέθηκαν είναι ασφαλείς).

η θύρα υπερύθρων σου δουλεύει;

 

Είμαι με cm13 και τον τελευταίο radon, αλλά από τότε που έβαλα τον radon kernel, η θύρα σταμάτησε να δουλεύει...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά.

Θέλω να πάρω το κινητό για την ανιψιά μου (19 ετών). Μπορείτε να μου πείτε με ποια ROM να παραγγείλω;

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά.

Θέλω να πάρω το κινητό για την ανιψιά μου (19 ετών). Μπορείτε να μου πείτε με ποια ROM να παραγγείλω;

Ευχαριστώ!!!

 

Official Global Stable και παιζουν τα παντα αψογα out of the box

Link to comment
Share on other sites

η θύρα υπερύθρων σου δουλεύει;

 

Είμαι με cm13 και τον τελευταίο radon, αλλά από τότε που έβαλα τον radon kernel, η θύρα σταμάτησε να δουλεύει...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν το χρησιμοποιησα ποτε. καμια εφαρμογη για να τεσταρω;

 

Official Global Stable και παιζουν τα παντα αψογα out of the box

 

εχει ελληνικα η stable πλεον;

Link to comment
Share on other sites

δεν το χρησιμοποιησα ποτε. καμια εφαρμογη για να τεσταρω;

 

 

 

εχει ελληνικα η stable πλεον;

MI remote

 

Επίσης τώρα που το πρόσεξα, με τον τελευταίο radon δε δουλεύει ούτε ο proximity sensor...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...