Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι λέγεται η έκδοση που υποστηρίζει την 800άρα μπάντα στην οποία εκπέμπει σε πολλές περιοχές η wind (ειδικά στην επαρχία) και είναι απαραίτητη για να έχεις 4G δίκτυο στο κινητό σου. Υπάρχει ξεχωριστό νήμα για το kate το οποίο αναφέρεται ως Special ή International Edition. Η έκδοση αυτή δεν υποστηρίζει ακόμα (εάν θυμάμαι καλά) στη stable έκδοση της rom ελληνικό μενού στη συσκευή. Περισσότερα θα διαβάσεις στο αντίστοιχο νήμα.

 

 

Αν θέλεις δες λίγο το μήνυμα μου.Νομίζω ότι 167 ευρώ είναι καλά έτσι δεν είναι?

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό ειναι το τηλέφωνο με 3 gb 32gb?

 

http://www.shopweb.gr/%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CE%B1/%CE%9A%CE%99%CE%9D%CE%97%CE%A4%CE%91-%CE%A4%CE%97%CE%9B%CE%95%CE%A6%CE%A9%CE%9D%CE%91/xiaomi-redmi-note-3-pro-32-gb-GOLD

 

Εχω τη δυνατοτητα να απαλλαγης φπα, μήπως να το παιρνα από εδώ ρε παιδιά για να μην περιμένω??

167 ευρώ βγαίνει χωρίς φπα, τόσο θα το πληρώσω.Τι λέτε?

 

Πάρε τους τηλ και ρώτησε τους, στην περιγραφή λένε 16 GB, αλλά πιο κάτω λένε 32 GB & 3 GB ram.

Επίσης ρώτησε τους τι rom έχει γιατί μάλλον με multi θα είναι και εκεί θα έχεις θεματάκια που θα τα λύσεις μεν, αλλά θα πρέπει

να περάσεις άλλη rom Ελληνική ή Global

Edited by Yannis_004
http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τους τηλ και ρώτησε τους, στην περιγραφή λένε 16 GB, αλλά πιο κάτω λένε 32 GB & 3 GB ram.

Επίσης ρώτησε τους τι ram έχει γιατί μάλλον με multi θα είναι και εκεί θα έχεις θεματάκια που θα τα λύσεις μεν, αλλά θα πρέπει

να περάσεις άλλη ram Ελληνική ή Global

 

Αλλη rom εννοείς...

Τι θεματάκια δλδ?

 

Λέει ότι παρέχει : XIAOMI-MIUI Hellas V8.0.1.0)

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Πήρα γιατί ψήνομαι για 2ο. Είναι το χρυσό 32άρι και βάζουν την dev του miui-hellas. Και θα το πάρω κι εγώ από εδώ, μιας που από vickmall βγαίνει 200€ από ευρωπαϊκή αποθήκη αφού το δολλάριο έφτασε το ευρώ (1.017 ισοτιμία δίνει το paypal)
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το συγκεκριμένο αλλά δεν ξέρω αν είναι καλύτερο να το πάρω από Gearbest ή από to2c. Εσείς τι προτείνετε;

Με σειρά προτίμησης: Vickmall, Gearbest. Το τελευταίο δεν το εμπιστεύονται πολλοί από εδώ... καλύτερα άσε το.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Με σειρά προτίμησης: Vickmall, Gearbest. Το τελευταίο δεν το εμπιστεύονται πολλοί από εδώ... καλύτερα άσε το.

 

Σε ευχαριστώ. Το πήρα από Gearbest, έχω πάρει άλλες δύο συσκευές από εκεί στο παρελθόν και δεν είχα πρόβλημα.

Θέλω και το Xiaomi Redmi 4A από to2c επειδή δεν υπάρχει στο Gearbest αλλά τώρα με έβαλες σε σκέψεις. :p

Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα να ξαναπαω cm13 μετα απο 15 μερες σε miui αλλα αυτη τη φορα εχω ενα θεμα. ενω το κινητο με μια sim δουλευει κανονικα, βαζοντας δευτερη σταματαει να τις αναγνωριζει. φλασαρα firmware, cm13, gapps. καμια ιδεα; θυμαμαι υπηρχε και ενα radios.zip αλλα δεν ξερω τι ειναι και τι κανει

 

EDIT: πισω στην miui με restore οπως την προηγουμενη φορα (ολα εκτος απο firmware) και ακομα το ιδιο.. με το που βαλω sim 2 δεν αναγνωριζει καμια σιμ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το θετικό είναι πως το κινητό δουλεύει κανονικά, πέρα από το πρόβλημα αυτό..

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα να ξαναπαω cm13 μετα απο 15 μερες σε miui αλλα αυτη τη φορα εχω ενα θεμα. ενω το κινητο με μια sim δουλευει κανονικα, βαζοντας δευτερη σταματαει να τις αναγνωριζει. φλασαρα firmware, cm13, gapps. καμια ιδεα; θυμαμαι υπηρχε και ενα radios.zip αλλα δεν ξερω τι ειναι και τι κανει

 

EDIT: πισω στην miui με restore οπως την προηγουμενη φορα (ολα εκτος απο firmware) και ακομα το ιδιο.. με το που βαλω sim 2 δεν αναγνωριζει καμια σιμ.

 

Το είπαμε προχθες http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-cyanogenmod-13-t3431866/post69298566

Βάλε αυτο τελικά το firmware.

Αν ακόμα εχεις θέμα με την όλη εγκατάσταση ετοιμαζω τον οδηγό για την cm μαζί με όλα όσα χρειάζονται μαζί με τον Shinig.

Link to comment
Share on other sites

Το είπαμε προχθες http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-cyanogenmod-13-t3431866/post69298566

Βάλε αυτο τελικά το firmware.

Αν ακόμα εχεις θέμα με την όλη εγκατάσταση ετοιμαζω τον οδηγό για την cm μαζί με όλα όσα χρειάζονται μαζί με τον Shinig.

Ευχαριστώ πολύ! Θα το δοκιμάσω αμέσως!

 

Το έκανα edit αλλά δεν σε πρόλαβα οπότε το γράφω σε νέο ποστ.

 

Κι άλλο πρόβλημα βρήκα όμως τώρα .. Δεν ανιχνεύει το δαχτυλικο αποτύπωμα. Συγκεκριμένα, δεν βρίσκω καν την επιλογή για Fingerprint (τώρα που είμαι σε miui). Σε cm δεν κοίταξα..

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

UPDATE: Δεν το περιμενα αλλα ολα κομπλε! εισαι αρχοντας!

ποσο μου την δινει εκει στο xda που δεν ενημερωνονται στην πρωτη σελιδα τα βασικα αρχεια που χρειαζονται για την ρομ.

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου είπαν οτι βάζουν την global dev!

 

http://www.shopweb.gr/%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CE%B1/%CE%9A%CE%99%CE%9D%CE%97%CE%A4%CE%91-%CE%A4%CE%97%CE%9B%CE%95%CE%A6%CE%A9%CE%9D%CE%91/xiaomi-redmi-note-3-pro-32-gb-GOLD

 

Και η τιμή ειναι 207 ευρώ με 3gb,32gb rom.

Χωρις φπα θα μου βγει 167 ευρώ!Παράδοση σε 2 μέρες και είμαστε κομπλέ!

Πιστευω ειναι μια χαρα.

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Θα το δοκιμάσω αμέσως!

 

Το έκανα edit αλλά δεν σε πρόλαβα οπότε το γράφω σε νέο ποστ.

 

Κι άλλο πρόβλημα βρήκα όμως τώρα .. Δεν ανιχνεύει το δαχτυλικο αποτύπωμα. Συγκεκριμένα, δεν βρίσκω καν την επιλογή για Fingerprint (τώρα που είμαι σε miui). Σε cm δεν κοίταξα..

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

UPDATE: Δεν το περιμενα αλλα ολα κομπλε! εισαι αρχοντας!

ποσο μου την δινει εκει στο xda που δεν ενημερωνονται στην πρωτη σελιδα τα βασικα αρχεια που χρειαζονται για την ρομ.

Αυτό είναι το άσχημο σε ενα τόσο μεγαλο θέμα,χάνονται σημαντικά αρχεία post που βοηθάνε.

Αυτό είπαμε να κάνουμε όσο αυτό είναι δυνατόν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το άσχημο σε ενα τόσο μεγαλο θέμα,χάνονται σημαντικά αρχεία post που βοηθάνε.

Αυτό είπαμε να κάνουμε όσο αυτό είναι δυνατόν.

 

Αυτο ειναι το κακό.. εγω να δεις που εψαχνα στο xda για να βρω τα ανανεωμενα ..Αντε να δουμε τι θα γινει τελικα με την 14.1 του TheStrix ..

 

edit: Σε λίγο καιρο θα βγει η πρωτη official πλεον nightly 14.1.σύμφωνα με αυτα που εγραψε ο dev ειναι η τελευταία unofficial dev για τεστ και μετα θα την ενσωμάτωση στο tree της cm!!

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα από εχθες ειμαι κεγω κάτοχος του redmi note 3 pro θέλω να ρωτησω το εξής έχει κάνει κάποιος από εδώ την πατέντα με τις δύο sim και την sd cart όπως βλέπω σε κάποια βίντεο; Πεζη να έχει πρόβλημα το κινητό ή κάτι άλλο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα από εχθες ειμαι κεγω κάτοχος του redmi note 3 pro θέλω να ρωτησω το εξής έχει κάνει κάποιος από εδώ την πατέντα με τις δύο sim και την sd cart όπως βλέπω σε κάποια βίντεο; Πεζη να έχει πρόβλημα το κινητό ή κάτι άλλο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μία χαρά δουλεύει το έχω κάνει και στο ρεντμι και στο μι μαξ , χωρίς κανένα πρόβλημα

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Διαβάζοντας για kate και kenzo και δεν ξέρω τί άλλο μπερδεύτηκα.

Έχω παραγγείλει αυτό.

Θα έχω πρόβλημα?

Αν παίζει ρόλο, έχω vodafone, σε επαρχία χωρίς καλά καλά 3g.

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά δουλεύει το έχω κάνει και στο ρεντμι και στο μι μαξ , χωρίς κανένα πρόβλημα

Ωραία θα το κάνω κεγω σε ευχαριστώ πολύ

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα.

Διαβάζοντας για kate και kenzo και δεν ξέρω τί άλλο μπερδεύτηκα.

Έχω παραγγείλει αυτό.

Θα έχω πρόβλημα?

Αν παίζει ρόλο, έχω vodafone, σε επαρχία χωρίς καλά καλά 3g.

Φίλε μου δεν νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα κεγω εχθες το παρέλαβα στα χέρια μου αλλά πριν κανο την αγορά το εψαξα πολύ το συγκεκριμένο κινητό από βίντεο forum να δω τι πεζει...το κινητό είναι απλά απίστευτο! Το πήρα εγώ σε χρυσό!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

με αυτό

τι προβλήματα θα έχω βασικά γιατί βλέπω έχει και Ελληνικά!

 

Καλησπερα.

Διαβάζοντας για kate και kenzo και δεν ξέρω τί άλλο μπερδεύτηκα.

Έχω παραγγείλει αυτό.

Θα έχω πρόβλημα?

Αν παίζει ρόλο, έχω vodafone, σε επαρχία χωρίς καλά καλά 3g.

 

Παιδιά, αυτό είναι το μοντέλο με 2GB RAM και 16GB ROM. Γιατί να έχετε πρόβλημα; Το πολύ πολύ να έρθει με multi άρα να πρέπει να αλλάξετε ROM.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω την 7.2.2 stable την ελληνική. Για να πάω στην τελευταία xtrv 8.0.5. 0 κάνω από twrp μόνο wipe cache και dalvik? Και μετά φλασαρω? Η έχει άλλη διαδικασία. Μπορώ και μέσα από τον updater?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα .Σκέφτομαι να παραγγείλω το συγκεκριμένο τηλέφωνο αλλά δεν ξέρω πια έκδοση.Την special edition που υποστηρίζει 800 μπάντα η την απλή? Επίσης η απλή έκδοση 3gb ram 32 rom αν έρθει με κινεζική ρομ μπορούμε να της περάσουμε οποία θέλουμε.Επίσης αν περάσουμε την επίσημη ελληνική ρομ θα περνάει αναβαθμίσεις οτα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Το ήξερα ότι δε θα έχω πρόβλημα, απλά όταν ψάχτηκα για κινητό το Μάιο του 2015 προτίμησα το Lenovo Κ3 Note λόγω τιμής.

Τότε όμως δεν υπήρχαν τα Kenzo και Kate.

Επειδή στο Lenovo άλλαξα 4-5 rom και μία δε δούλευε το dt2w, μία το otg, θα δω τί φοράει και βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω την 7.2.2 stable την ελληνική. Για να πάω στην τελευταία xtrv 8.0.5. 0 κάνω από twrp μόνο wipe cache και dalvik? Και μετά φλασαρω? Η έχει άλλη διαδικασία. Μπορώ και μέσα από τον updater?

 

Από όσα ξέρω θέλει full wipe για να περάσει καθαρή. Cache,dalvic,data,system.Πρώτα back up από ρικοβερι

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά δουλεύει το έχω κάνει και στο ρεντμι και στο μι μαξ , χωρίς κανένα πρόβλημα

Μιας και το αναφέρατε, θα ήθελα να ξέρω αν αυτό στην ουσία "αχρηστευει" την sd. Μπορώ να βγάλω την Sim από πάνω της αν ποτέ χρειαστεί; ξεκολλαει; ή παίζει ας πούμε να μην χωράει σε άλλο κινητό ή sd και να πρέπει να φύγει η sim?

Οι sim νομίζω αλλάζουν εύκολα στα καταστήματα (κάτι που χρεώνεται κιόλας αν δεν κάνω λάθος) οπότε δεν με νοιάζει αυτή.

 

Είμαι σε δίλημμα να το κάνω στην 16gb sd μου ή να πάρω νέα 64ρα (θα ήθελα να έχω πολύ χώρο αλλά όπως είπα και πάνω φοβάμαι μην την χαλάσω)

 

 

Με λίγα λόγια, τι έχω να χάσω δοκιμάζοντας το;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το αναφέρατε, θα ήθελα να ξέρω αν αυτό στην ουσία "αχρηστευει" την sd. Μπορώ να βγάλω την Sim από πάνω της αν ποτέ χρειαστεί; ξεκολλαει; ή παίζει ας πούμε να μην χωράει σε άλλο κινητό ή sd και να πρέπει να φύγει η sim?

Οι sim νομίζω αλλάζουν εύκολα στα καταστήματα (κάτι που χρεώνεται κιόλας αν δεν κάνω λάθος) οπότε δεν με νοιάζει αυτή.

 

Είμαι σε δίλημμα να το κάνω στην 16gb sd μου ή να πάρω νέα 64ρα (θα ήθελα να έχω πολύ χώρο αλλά όπως είπα και πάνω φοβάμαι μην την χαλάσω)

 

 

Με λίγα λόγια, τι έχω να χάσω δοκιμάζοντας το;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Εγώ τη SIM την έχω κολλήσει με ταινία διπλής όψεως πάνω στην sd, όχι με κόλα κ δεν παθαίνει τίποτα ή sd. Αλλά θέλει καλό λιμαρισμα ή SIM στον πάτο της γιατί έχει ένα εξόγκωμα για να χωρέσει.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...