Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα φιλε γιατί δεν μπορώ να το βρω για να το ενεργοποιήσω το usb debugging στην νεα ρομ,θέλω να συνδεθώ με το MiPCSuite και δεν μπορώ ,το για άγνωστες πηγές το ενεργοποίησα και το Pdanet το ιδιο ψάχνει,το γύρισα και στα αγγλικά για να το βρω ,τίποτα δεν βρήκα ,:chair::chair::chair::rocket:

 

Με 6αρα δεν μπορείς να συνδεθείς σε αυτό το Pc suite..Αν θυμάμαι καλά μόνο με το Κινέζικο.

Καλημέρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με 6αρα δεν μπορείς να συνδεθείς σε αυτό το Pc suite..Αν θυμάμαι καλά μόνο με το Κινέζικο.

Καλημέρα.

Και τωρα τι κάνουμε εχω πάρει κάτι επαφές Backup με το Pc suite,τώρα δηλαδή μόνο χειροκίνητα να περάσω το αρχείο και απο μεσα να το τρέξω,δεν μου εμφανίζει σωστά τις επαφές,αντι τηλεφωνικά νούμερα μου βγάζει το e-mail αν εχει η επαφή σε μερικές, θα του περάσω μάλλον παλιό Backup απο το τηλ που είχα κρατήσει.:cool::cool::lol::lol::p

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Και τωρα τι κάνουμε εχω πάρει κάτι επαφές Backup με το Pc suite,τώρα δηλαδή μόνο χειροκίνητα να περάσω το αρχείο και απο μεσα να το τρέξω,δεν μου εμφανίζει σωστά τις επαφές,αντι τηλεφωνικά νούμερα μου βγάζει το e-mail αν εχει η επαφή σε μερικές, θα του περάσω μάλλον παλιό Backup απο το τηλ που είχα κρατήσει.:cool::cool::lol::lol::p

 

Μπες μέσα σε επαφες-ρυθμίσεις και κλείσε το επαφές χωρις αριθμό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτο μου βγαζει

 

Απο εφαρμογές , καθαρισμό τον browser

Link to comment
Share on other sites

αυτο μου βγαζει

http://image.prntscr.com/image/7ebda484cebf4b938755509b168cbeb8.png

Αυτο που σου εγραψε ο φιλος Γιωργος παραπανω και οταν σου ξανα συμβεί

Κλεισε το συγκεκριμενο tab του chrome και θα εισαι οκ, , απλα μην ανοιγεις την σελιδα.

Edited by tsigpan
Link to comment
Share on other sites

Μπες μέσα σε επαφες-ρυθμίσεις και κλείσε το επαφές χωρις αριθμό.

Το σκέφτηκα αυτο που λες αλλα δεν θα εμφανίζει την επαφή καθόλου μετά,τωρα την εμφανίζει αντι τηλ νούμερο ,το mail ,τωρα περνάω ένα τοπικό αντίγραφο παλιό και μετα αν δεν γίνει θα του περάσω το αρχείο με τις επαφές .Θα δοκιμάσω και αυτο που γράφεις όμως στις επαφες-ρυθμίσεις μου βγαζει το mail toy οταν μπαίνω στην επαφη,το νούμερο του που ειναι εξαφανίστηκε .:cool::cool:

Και με το παλιό τοπικό αντίγραφο που πέρασα το ιδιο μου εμφανίζει στην επαφή.:chair::chair:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα αυτο που λες αλλα δεν θα εμφανίζει την επαφή καθόλου μετά,τωρα την εμφανίζει αντι τηλ νούμερο ,το mail ,τωρα περνάω ένα τοπικό αντίγραφο παλιό και μετα αν δεν γίνει θα του περάσω το αρχείο με τις επαφές .Θα δοκιμάσω και αυτο που γράφεις όμως στις επαφες-ρυθμίσεις μου βγαζει το mail toy οταν μπαίνω στην επαφη,το νούμερο του που ειναι εξαφανίστηκε .:cool::cool:

Και με το παλιό τοπικό αντίγραφο που πέρασα το ιδιο μου εμφανίζει στην επαφή.:chair::chair:

 

Δεν εχεις συγχρονίσει σωστά τότε....

Που τις έχεις τις επαφες...???

Δεν είναι και στο google?

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι κατάλαβα η mm αν μπει σε καθαρή εγκατάσταση είναι πολύ καλή σε μπαταρία..

Σε μένα σχεδόν μία ώρα οθόνη με ρυθμίσεις κλπ έφαγε 6%

 

Τι εννοεις καθαρη εγκατασταση.Η αναβάθμιση ΟΤΑ δεν κανει δουλειά.20% κατω σε ανομονη ολη την νυχτα ειναι τεραστιο ποσοστο.Καμια ιδεα?Περιμενουμε την επομενη αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις συγχρονίσει σωστά τότε....

Που τις έχεις τις επαφες...???

Δεν είναι και στο google?

Τις πέρασα και απο το google,η επαφές εγραψε συγχρονίστηκαν αλλα ξανα μου εμφανίζει το mail γα.....ο του:ninja::ninja::chair::chair:θα του κανω επαναφ εργοστασιακών ρυθμίσεων ,η αλλιώς θα περάσω το αρχείο που εχω πάρει με MiPCSuite πριν το αναβαθμίσω χειροκίνητα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις καθαρη εγκατασταση.Η αναβάθμιση ΟΤΑ δεν κανει δουλειά.20% κατω σε ανομονη ολη την νυχτα ειναι τεραστιο ποσοστο.Καμια ιδεα?Περιμενουμε την επομενη αναβαθμιση?

 

Παραμύθια δουλειά κάνει... Σαν το twrp δεν εχει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τις πέρασα και απο το google,η επαφές εγραψε συγχρονίστηκαν αλλα ξανα μου εμφανίζει το mail γα.....ο του:ninja::ninja::chair::chair:θα του κανω επαναφ εργοστασιακών ρυθμίσεων ,η αλλιώς θα περάσω το αρχείο που εχω πάρει με MiPCSuite πριν το αναβαθμίσω χειροκίνητα.

 

Μπες κ κατεβασε μια vcard από το google κ πέρνα την χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η καμερα γιατι τραβαει βιντεο σαν να κολλαει(δηλαδη δεν ειναι και πολυ ομαλα)?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις καθαρη εγκατασταση.Η αναβάθμιση ΟΤΑ δεν κανει δουλειά.20% κατω σε ανομονη ολη την νυχτα ειναι τεραστιο ποσοστο.Καμια ιδεα?Περιμενουμε την επομενη αναβαθμιση?

 

Εγώ πάντως θα περιμένω μια δυο φορτισεις ακομα μπας και στρωσει πριν το σκεφτω για πιο δραστικα μετρα.Λογικα θα το φτιαξουν με καποιο μελλοντικο update αφου προκειται για κοινως διαπιστωμενο προβλημα.Beta ειναι στην τελικη, για αυτο τη βγάλανε για να καταγραφουν τα διαφορα bugs κατα την χρηση.

Link to comment
Share on other sites

το deep sleep σε μενα δειχνει να δουλευει αψογα.

προχθες το βραδυ εχασε 1-2% μονο με τα παντα ανοιχτα.

Με global dev επιβεβαιωνω και εγώ ότι δεν έχασα καθόλου μπαταρία περίπου 1-2%. Έκανα αναβάθμιση κατευθείαν ota.

 

zaf_4 means Zafeira

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχην ζητω συγνωμη αν εχει απαντηθει ηδη το ερωτημα απλα εχω καταμπερδευτει. Η ρομ Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language)) που βαζει η vickmall εχει καποιο προβλημα στο σημα της wind η σε καποια χαρακτηριστικα του τηλεφωνου? Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160912/03da150a98faf25a19485fd1c19a9de1.jpg

Εξηγήστε μου το τελευταίο...

 

Εννοεί ότι θα πρέπει να κάνεις τις αναβαθμίσεις χειροκίνητα. Δηλαδή θα πρέπει εσύ να κατεβάζεις την ενημέρωση και εσύ να την εφαρμόζεις. Μην σε αγχώνει αυτό, είναι πολύ εύκολο.

Επίσης σημαίνει ότι δεν έχει και official ROM αφού δεν παίρνει αυτόματα ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι θα πρέπει να κάνεις τις αναβαθμίσεις χειροκίνητα. Δηλαδή θα πρέπει εσύ να κατεβάζεις την ενημέρωση και εσύ να την εφαρμόζεις. Μην σε αγχώνει αυτό, είναι πολύ εύκολο.

Επίσης σημαίνει ότι δεν έχει και official ROM αφού δεν παίρνει αυτόματα ενημερώσεις.

 

καλύτερα να το εγραφες αναποδα.... δηλ οτι δεν εχει official rom που σημαίνει πιθανά προβλήματα και οτι δεν θα εχει αυτόματες ενημερώσεις . Αν θελει αυτοματες ενημερωσεις θα πρεπει να περασει μια official ρομ μολις παρει το τηλ οι οποιες εκτος απο την global dev (σε ποσοστο 60%) περιπου δεν εχουν ελληνικο μενου. Η να βαλει μια ελληνική ρομ που θα περναει τις αναβαθμισεις χειροκινητα οποτε θελει αυτος.

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία ελάχιστα καλύτερη από την 6.8.18..stand by super...πέρασμα από πάνω μόνο με dalvic και cache ,,gkalen rom..Κανένα θέμα

 

redmi note 3pro thunder gkalen rom

5 ώρες οθόνη 50% υπόλοιπο 16 ώρες on..Αν θέλετε και screenshot έχω.. Όχι παιχνίδια wifi πολύ λίγο 4g

Edited by linuxilakis
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε γνώμες θέλω θήκη για το international b20 και σκέφτομαι κάποια από τις παρακάτω.

Ανεξάρτητα απο το μέγεθος που αναρωτιέμαι αν θα κάνει θέλω να διαλέξω το χρώμα αλλα δεν μπορώ να φανταστώ ποιά θήκη θα ταιριάζει στο "χρυσό" κινητό που περιμένω.

 

Έχει 2 αυτός από κάτω την "Gold" και την "Rose"

....Transparent Clear Soft Silicon Plating TPU Coque for Xiaomi

http://s.aliexpress.com/zeQNBb2M

 

 

Μετά υπάρχει και διάφανη βέβαια..

Thin Transparent Clear Soft Rubber silicon TPU Coque For Xiaomi

http://s.aliexpress.com/quaMZZ73

 

 

και δεν ξέρω αν υπάρχει καμιά περισσότερο μαλακή για να "κουμπωσει" καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει προβληματα μετα απο Ota αναβαθμιση σε mm ....το factory reset νομιζω επιβάλετε μετα απο τετοιο update .

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει προβληματα μετα απο Ota αναβαθμιση σε mm ....το factory reset νομιζω επιβάλετε μετα απο τετοιο update .

Θα περιμενω αναβαθμιση και βλεπουμε. Αν εχει κανει κανεις factory reset και μετα δεν εχει θεμα με την μπαταρια ας το πει για να το κανωκαι εγω.

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχην ζητω συγνωμη αν εχει απαντηθει ηδη το ερωτημα απλα εχω καταμπερδευτει. Η ρομ Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language)) που βαζει η vickmall εχει καποιο προβλημα στο σημα της wind η σε καποια χαρακτηριστικα του τηλεφωνου? Ευχαριστω πολυ

 

 

Το σήμα της wind δεν είναι θέμα ρομ. Για να έχεις 4g με wind πρέπει να πάρεις την international έκδοση είτε από geekbuying είτε vickmall. Πρέπει να έχει την band 20 (800MHz)

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια μας κάνουν στο XDA και οι μισοί τρεχουμε με μπρικαρισμενα κινητά :p

Άντε να γίνει σταθερή να πάμε στο καθαρό Android.

Δοκίμασε κανένας;

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με global dev επιβεβαιωνω και εγώ ότι δεν έχασα καθόλου μπαταρία περίπου 1-2%. Έκανα αναβάθμιση κατευθείαν ota.

 

zaf_4 means Zafeira

 

Και σε εμένα το ίδιο...Από oficial stable σε oficial dev (android 6.0.1) σε οκτάωρο deepsleep 0 - 1% απώλεια...Ρυθμισμένο να κλείνει τις εφαρμογες στο 10λεπτο του ύπνου...Και η μπαταρία την ίδια κατανάλωση με την 5.0.1...8 ώρες οθόνη βγάζει πάλι (πάντα με την δικιά μου καθημερινή χρήση) από το 100% έως το 15%....Και η φωτεινότητα φουλ και σε αυτόματο...

Link to comment
Share on other sites

Υποπτεύομαι ότι κάποια εφαρμογή η υπηρεσία εμποδίζει το τηλεφώνο να 'κοιμηθεί'.Είναι νωρίς ακόμα για γκρίνια.Θα δουν τι φταιει και θα το φτιάξουν ελπιζω στο μέλλον.Αν δουλευαν όλα ρολόι θα είχαν βγάλει και την Stable εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...