Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλώς σας βρήκα, μόλις το παρέλαβα εχθές

Καλώς το παρέλαβες.. Εντυπώσεις; θετικά/αρνητικά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλώς σας βρήκα, μόλις το παρέλαβα εχθές

 

Καλώς το δέχτηκες με γεια και απο εμένα, απο μέρα σε μέρα το περιμένω και εγώ ,εντυπώσει;

Edited by lari66
Link to comment
Share on other sites

notification led και double tap wake έχει?

 

Το πρώτο Ναι. Το δεύτερο όχι αλλά δεν το χρειάζεσαι καθώς το ξεκλειδώνεις σε ένα δεύτερο με το δαχτυλικο αποτύπωμα.

Link to comment
Share on other sites

δεν το κανω μεσω εφαρμογης αλλα μεσω κρομ.. κ γω χτες το ελαβα.. χρυσο 32αρι..απολυτως ευχαριστημενοσλς.. και το ηχειο του ειναι δυνατο.. καλα με τα ακουστικα τα σπαει
Link to comment
Share on other sites

το παράτησα το ξεκλείδωμα bl, δεν λέει με τίποτα να μου στείλει το verification sms και χωρίς αυτό το request δεν προχωρά.γελοία πράγματα από την xiaomi.αν και είχα στο μάτι το mi5 για μενα, πλέον μακριά και αγαπημένοι με τέτοιες πολιτικές.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

το παράτησα το ξεκλείδωμα bl, δεν λέει με τίποτα να μου στείλει το verification sms και χωρίς αυτό το request δεν προχωρά.γελοία πράγματα από την xiaomi.αν και είχα στο μάτι το mi5 για μενα, πλέον μακριά και αγαπημένοι με τέτοιες πολιτικές.

 

Πιστεύω ότι το πρόβλημα βρίσκεται στην WIND. Εγώ θα επικοινωνούσα μαζί τους να τσεκάρω αν όντως κόβουν τα μηνύματα κλπ. Είναι κρίμα να ακυρώνεις μία μάρκα κινητών επειδή μάλλον φταίει ο πάροχος. Αν όντως κόβουν τα sms απλά πες τους στη δική σου sim να μην κόβουν τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

το παράτησα το ξεκλείδωμα bl, δεν λέει με τίποτα να μου στείλει το verification sms και χωρίς αυτό το request δεν προχωρά.γελοία πράγματα από την xiaomi.αν και είχα στο μάτι το mi5 για μενα, πλέον μακριά και αγαπημένοι με τέτοιες πολιτικές.

Κάνει καμιά 10αριά ημέρες (και παραπάνω μερικές φορές) για να στείλει verification sms. Απο την άλλη το ξεκλείδωμα αυτή τη στιγμή δε μπορεί να γίνει λόγω έλλειψης developer rom. Οπότε μικρό το χάσιμο.

Δεν ξέρω τι γίνεται με το unlock αν έχουμε περισσότερες συσκευές (ή και διαφορετικές). Π.χ. αν πάρεις αργότερα το mi5 θα έχεις ακόμη δικαιώματα για ξεκλείδωμα; Έτσι φαίνεται πάντως μέχρι στιγμής.

Τέλος θα συμφωνήσω πλήρως στο θέμα κλειδώματος του bootloader. Καλή η ασφάλεια αλλά όχι εις βάρος της κοινότητάς σου. Όχι εις βάρος της ευκολίας. Και στο κάτω κάτω το unlock request (αν συνεχίσουν σε αυτό) πρέπει να έχει απαντηθεί το πολύ σε 1 ημέρα (όχι να περιμένεις τόσο καιρό).

 

Αυτά απο εμένα. Ετοιμάζω ενα σχετικό review οπότε αύριο λογικά θα το ανεβάσω (με φωτογραφίες).

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

τελικα αυτο το ξεκλειδωμα του bl απο τι εξαρταται? ας βοηθησει καποιος που γνωριζει.

Πρέπει πχ να εισαι golden μελος της κοινότητας?

αν ναι τι χρειαζεται για να γινεις golden ?

Aν εισαι golden σε ποσες μερες περιπου ερχεται το sms?

αν εισαι απλο μέλος σου έρχεται ποτε το sms?

αν ερχεται σε ποσες περιπου μερες?

 

παντως αυτο με τα κλειδωματα ντεμεκ για λογους ασφαλειας ειναι λιγο γελοιο. Ετσι οπως τα δινουν κλειδωμενα ουσιαστικά ειναι σαν να πληρωνεις μισθωση για την συσκευη και δεν την εχεις αγοράσει!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι το πρόβλημα βρίσκεται στην WIND. Εγώ θα επικοινωνούσα μαζί τους να τσεκάρω αν όντως κόβουν τα μηνύματα κλπ. Είναι κρίμα να ακυρώνεις μία μάρκα κινητών επειδή μάλλον φταίει ο πάροχος. Αν όντως κόβουν τα sms απλά πες τους στη δική σου sim να μην κόβουν τίποτα!!

 

δεν το νομίζω γιατί 2 φορές στην αρχή ήρθε το μήνυμα αλλά το είχα πατήσει 2-3 φορές και ερχόταν πάντα το παλιό το οποίο και δεν έκανε.

 

Κάνει καμιά 10αριά ημέρες (και παραπάνω μερικές φορές) για να στείλει verification sms. Απο την άλλη το ξεκλείδωμα αυτή τη στιγμή δε μπορεί να γίνει λόγω έλλειψης developer rom. Οπότε μικρό το χάσιμο.

Δεν ξέρω τι γίνεται με το unlock αν έχουμε περισσότερες συσκευές (ή και διαφορετικές). Π.χ. αν πάρεις αργότερα το mi5 θα έχεις ακόμη δικαιώματα για ξεκλείδωμα; Έτσι φαίνεται πάντως μέχρι στιγμής.

Τέλος θα συμφωνήσω πλήρως στο θέμα κλειδώματος του bootloader. Καλή η ασφάλεια αλλά όχι εις βάρος της κοινότητάς σου. Όχι εις βάρος της ευκολίας. Και στο κάτω κάτω το unlock request (αν συνεχίσουν σε αυτό) πρέπει να έχει απαντηθεί το πολύ σε 1 ημέρα (όχι να περιμένεις τόσο καιρό).

 

Αυτά απο εμένα. Ετοιμάζω ενα σχετικό review οπότε αύριο λογικά θα το ανεβάσω (με φωτογραφίες).

 

δεν γίνεται να περιμένεις 10 μέρες με τον browser ανοιχτό για να βάλεις τον κωδικό, ούτε καν 1-2 ώρες δεν γίνεται αυτό.δεν μιλάω για το sms που έχει τον κωδικό για το ξεκλείδωμα αλλά για τον κωδικό για να κάνεις verify τον αριθμό τηλεφώνου για να μπορείς να κάνεις την αίτηση.το κινητό δεν το έχω εγώ αλλά φίλος που θέλω να ζητήσω unlock ούτως ώστε ώσπου να βγει η dev rom να έχει έρθει και το μήνυμα

 

δεν θα είναι στον ίδιο λογαριασμό ούτε στο ίδιο αριθμό αν πάρω το mi5.που αν δεν βγει άλλο σύστημα unlock δεν το ακουμπάω.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε παιδια το ξεσκιζετε λιγο με το bootloader.

Μια χαρα υπαρχουν ρομ και θα βγουν ρομ ακομα και εαν εισαι κλειδωμενος,οποτε μικρο το κακο.

Η νομιζετε θα καθεστε καθε βδομαδα να περνατε ρομ με το twrp?

Θα ασχοληθειτε 1 μηνα να περασετε 2-3 και μετα θα αφησετε μια που σας αρεσει μεσα και τελος.

Οσο αφορα το κωδικο ,εαν εχεις συνδεσει το λογαριασμο με τη συσκευη 99% παιρνεις κωδικο.

Βοηθαει εαν εχεις γραψει και τιποτα στο φορουμ τους,τουλαχιστον να εχεις φτιαξει το προφιλ λιγο.

Εγω κωδικο πηρα σε 1 βδομαδα απο την αιτηση.

Απλα το χετε κανει θεμα και γκρινιαζουν για το bootloader και αλλοι που δε ξερουν καν τι ειναι ,λες και τους πηραν το παγωτο απο το στομα.

Η google υποχρεωσε τη xiaomi να κλειδωσει bootloader γιατι εβαζαν οι resellers οτι ηθελαν μεσα.

Και σε κινητο με fingerprint δε μπορεις να σου βαζει οτι να ναι μεσα ο αλλος.

Τα χουμε γραψει μεν 50 φορες...

Link to comment
Share on other sites

τελικα αυτο το ξεκλειδωμα του bl απο τι εξαρταται? ας βοηθησει καποιος που γνωριζει.

Πρέπει πχ να εισαι golden μελος της κοινότητας?

αν ναι τι χρειαζεται για να γινεις golden ?

Aν εισαι golden σε ποσες μερες περιπου ερχεται το sms?

αν εισαι απλο μέλος σου έρχεται ποτε το sms?

αν ερχεται σε ποσες περιπου μερες?

 

παντως αυτο με τα κλειδωματα ντεμεκ για λογους ασφαλειας ειναι λιγο γελοιο. Ετσι οπως τα δινουν κλειδωμενα ουσιαστικά ειναι σαν να πληρωνεις μισθωση για την συσκευη και δεν την εχεις αγοράσει!

 

εδώ δεν μπορούμε καν να κάνουμε την αίτηση αφού δεν μας κάνει verify τον αριθμό κινητού..........

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του redmi note 2 prime αλλά κ εχοντας περάσει αρκετές συσκευές xiaomi από τα χέρια μου έχω να δηλωσω(μιας κ διαβάζω καθημερινά για όλα τα μοντέλα της xiaomi)ότι έχω ξενερωσει με την εταιρία κ τίς πολιτικές της.Τα forum την ανέβασαν πολλά επίπεδα κ πιστεύω τα forum θα την κατεβάσουν!!! Βέβαια μόλις δούνε να πέφτουν οι πωλήσεις τους(έχουν ξενερωσει αρκετοί) πιστεύω να το πιάσουν το νόημα κ να αλλάξουν πολιτική. Μακάρι να δούμε την xiaomi που ξέραμε.συγνώμη για την παρέμβαση.
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν ειδες,πεφτουν οι πωλησεις αβερτα.

Για αυτο μαζευονται για να κανουν ομαδικη το ΜΙ5.

Για αυτο στην ινδια κανανε flash sale το pro και εξαφανιστηκε.

Νοιαστηκαν νομιζετε για το 5%(και πολυ λεω) που τους ενοχλησε ο bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κολλάτε έτσι ;

 

είναι ο bl κλειδωμένος , και ;

ο πρώτος ή ο τελευταίος είναι ;

πρώτη φορά στην ζωή σας είδατε κάτι τέτοιο ;

 

το μόνο πρόβλημα είναι το να γίνει απλούστερη η διαδικασία ξεκλειδώματος , αυτό και μόνο

τώρα αν οι υπόλοιποι έχετε πρόβλημα με το κλείδωμα ε να σταματήσετε να παίρνετε συσκευές που δεν έχουν επίσημα τα ελληνικά μέσα

 

(και κυρίως αυτά τα κλασικά copy/paste μηνύματα που βλέπω στα μαγαζιά "να βάλετε ελληνικά , να βάλετε στορ , να μου δώσετε δώρα γιατί θα ψωνίζω από εσάς")

 

αν η διαδικασία ήταν κανονική ε θα χάνατε 5 λεπτά από την ζωή σας , περισσότερο σας παίρνει τα γράφετε τα ποστ :)

Link to comment
Share on other sites

Και στην τελική δώσε μου xiaomi πιο γρήγορα κωδικό κ χωρίς πολλές διαδικασίες η βγάλε μου μια stable multi rom να την περναω κ να τελειωνω
Link to comment
Share on other sites

Μα δε φτανει που δινει και official τροπο για ξεκλειδωμα και χωρις να χανεις εγγυηση.

Γιατι σε αλλες εταιρες χανεις εγγυηση.

Σε αλλες δεν υπαρχει καν τροπος.

Δε λεω,σου τρωει μια βδομαδα αλλα δεν εγινε και κατι.

Εγω ειμαι 3 βδομαδες με την official.

Το μονο που μου λειπει ειναι ενα ροοτ για να περασω adaway για τις διαφημισεις.

Δε θελει τιποτα αλλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και στην τελική δώσε μου xiaomi πιο γρήγορα κωδικό κ χωρίς πολλές διαδικασίες η βγάλε μου μια stable multi rom να την περναω κ να τελειωνω

 

Λογικα μιας και βγηκε ινδια,θα βγαλει.

Το κινητο επισημα βγηκε χθες!

Το οτι εμεις το εχουμε απο πιο νωρις,δε φταιει η xiaomi αμεσα.

Σε ενα μηνα θα εχει γινει δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

δεν το νομίζω γιατί 2 φορές στην αρχή ήρθε το μήνυμα αλλά το είχα πατήσει 2-3 φορές και ερχόταν πάντα το παλιό το οποίο και δεν έκανε.

 

Άρα είναι δικό σου το λάθος. Σου βγάζει και μήνυμα κιόλας το site να μην πατήσεις χίλιες φορές το send code γιατί θα ακυρώνεται συνεχώς το παλιό. Υπομονή χρειαζόταν.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι φίλε μου Dante αν κ δεν το βλέπω για multi.Ξέρεις τόσα χρόνια συνηθίσαμε με κατέβασμα zip ,wipes κ install κ μας φενεται κάπως μερικούς!
Link to comment
Share on other sites

εδώ δεν μπορούμε καν να κάνουμε την αίτηση αφού δεν μας κάνει verify τον αριθμό κινητού..........

 

johny θα σου πρότεινα να προσθέσεις για τώρα ένα άλλο νούμερο κινητού για να γίνει η επαλήθευση και να μπορέσεις να προχωρήσεις και εν καιρό αλλάζεις το νούμερο. Γίνεται αυτό επειδή το έκανα εγώ γιαυτό στο λέω! :)

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι φίλε μου Dante αν κ δεν το βλέπω για multi.Ξέρεις τόσα χρόνια συνηθίσαμε με κατέβασμα zip ,wipes κ install κ μας φενεται κάπως μερικούς!

 

Μα προφανως,δεν αντιλεγω.

Πεταγες το ζιπ μεσα και σε 10 λεπτα ειχες τελειωσει.

Απλα ποσες φορες θα το κανεις αυτο για να πεις οτι θα σου φαει οντως χρονο και κοπο παραπανω με το miflash?

Και ενταξει σε 2 εβδομαδες θα εχουμε και twrp και dev rom.

Τwrp ηδη εχω βρει ,απλα δεν υπαρχει dev για να κανουμε ακομα Unlock.

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι από την wind, μίλησε το παιδί μαζί τους, δεν μπλοκαρουν το μήνυμα

 

 

μα περίμενα ήδη πόση ώρα μέχρι να το ξανακάνω

 

Αν βάλω το δικό μου τηλ μετά εγώ δεν θα μπορώ να κάνω αίτηση αν πάρω xiaomi

 

άλλη λύση δεν υπάρχει?

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι από την wind, μίλησε το παιδί μαζί τους, δεν μπλοκαρουν το μήνυμα

 

 

μα περίμενα ήδη πόση ώρα μέχρι να το ξανακάνω

 

Αν βάλω το δικό μου τηλ μετά εγώ δεν θα μπορώ να κάνω αίτηση αν πάρω xiaomi

 

άλλη λύση δεν υπάρχει?

 

Θα έλεγα να βάλεις το δικό σου προς το παρόν για να δεις αν θα λάβεις το sms αμέσως για να μπορέσεις να προχωρήσεις σε αίτηση. Από κει και πέρα σε 10-15 μέρες μπορείς να το αλλάξεις το κινητό στο account. Αυτό προτείνω εγώ. Εγώ στην αρχή από λάθος έβαλα την Ελληνική κάρτα στο account ενώ ήθελα την Αγγλική γιατί είχα το ίδιο θέμα με τα sms. Και απλά την επόμενη μέρα έκανα την διαδικασία αλλαγής κινητού και όλα καλά. Τώρα το account μου έχει ακριβώς τα στοιχεία που χρειάζομαι και χρησιμοποιώ!

 

Άσχετο αλλά δεν έχω καταλάβει γιατί δεν μπορείς να κάνεις την αίτηση χωρίς το κινητό. Εγώ όταν αιτήθηκα δεν είχα καταχωρήσει ακόμα το νούμερο του κινητού στο account μου. Πάνε και 20-25 μέρες τώρα και δεν θυμάμαι ακριβώς πως ήταν η διαδικασία και που μπορεί να κολλάς..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...