Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις παρέλαβα την αυθεντική tpu θήκη της xiaomi για το note, είναι καλύτερη ποιοτικά από την δωρεάν που δίνει το vickmall.

 

φωτογραφίες

 

την πήρα από εδώ

 

τώρα περιμένω και το tempered glass της nillkin για να ολοκληρωθεί το πακέτο.

Αυθεντική θήκη και είναι στραβοκομμενη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μετά λύπης διαπιστώνω ότι το κινητό κατά 99% δεν υποστηρίζει quick charge 2.0. νόμιζα ήταν ιδέα μου αλλά δυστυχώς ισχύει. έχω μια ελπίδα μήπως είναι χαλασμένος ο φορτιστής μου αν και δεν νομίζω.

 

όποιος έχει το κινητό και μπορεί να δανειστεί από κάποιον γνωστό του quick charge φορτιστή ας κάνει μια δοκιμή και ας μας πει.

 

Τώρα που το λες καταλαβαίνω και γω ότι δεν έκανα κάτι λάθος. Και μένα η δεύτερη φόρτιση με τον QC 2.0 που έχω έκανε 2.5ώρες και λέω κάτι δεν θα θυμάμαι καλά. Αλλά μάλλον αυτό είναι το νορμάλ. Δεν το έγραψα γιατί δεν το τέσταρα δεύτερη και τρίτη φορά μέχρι τώρα αλλά μάλλον ισχύει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ε καλα εγω δε το βλεπω για κακο.

Ενταξει θα φορτιζε μιση ωρα γρηγοροτερα...

Παντως ειναι το πρωτο smartphone που εχω 50% μπαταρια και δεν εχω το αγχος οταν φευγω για να παω καπου,οτι θα μου κλεισει εαν το χρησιμοποιησω αρκετα,ενω ειμαι εξω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οσοι το εχετε,κατεβαστε ενα cpu-z και δειτε το revision που γραφει μεσα και εαν απενεργοποιουνται οι 2 πυρηνες οταν δε κανει τιποτα.

Συμφωνώ και επαυξάνω!! :D

Link to comment
Share on other sites

Αυθεντική θήκη και είναι στραβοκομμενη;

 

Τι εννοείς; μια χαρά κάθεται η θήκη.

 

 

 

Για το Quick charge είναι μεγάλο θέμα καθώς η μπαταρία μας είναι πολύ μεγάλη και θα βόλευε να φορτίζει γρήγορα. Παρόλα αυτά δεν είναι και deal breaker. Ειδικά για άτομα που δεν είχαν ποτέ qc δεν θα τους κακοφανει.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω το QC 2.0 φαινοταν στις αρχικές προδιαγραφές και τελικά δεν το υποστηρίζει? ή απλά υποθέταμε/ελπίζαμε ότι θα ειχε και τελικά δεν έχει?

 

Το 0-50% σε πόση ώρα το κάνει ? να υποθέσω σε 1h 15min ή μήπως γρηγορότερα?

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Την τιμη με το κουπονι απο το διαφημιζομενο site την ειδατε???? ειναι αγνωστο το μαγαζι αλλα η διαφορα για το 3/32 pro ειναι μεγαλη μεγαλη!!(νομιζω)

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Την τιμη με το κουπονι απο το διαφημιζομενο site την ειδατε???? ειναι αγνωστο το μαγαζι αλλα η διαφορα για το 3/32 pro ειναι μεγαλη μεγαλη!!(νομιζω)

 

ρίσκαρε το και πάρτο :)

Link to comment
Share on other sites

Την τιμη με το κουπονι απο το διαφημιζομενο site την ειδατε???? ειναι αγνωστο το μαγαζι αλλα η διαφορα για το 3/32 pro ειναι μεγαλη μεγαλη!!(νομιζω)

 

Σχεδόν στα 187€ είναι τιμή που σκοτώνει...!!!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν στα 187€ είναι τιμή που σκοτώνει...!!!

 

209 περίπου, 227 έχει στο vickmall

Όσο κι αν είμαι υπερ των φθηνών λύσεων, με τόση μικρή διαφορά δεν συμφέρει το ρίσκο.

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα είδες εσύ την τιμή για το 3/32 ;;;;;;;;;;;;;;;;

http://www.mobilehike.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-smartphone-snapdragon-650-18ghz-3gb-32gb-gold-p-1222.html αν αφαιρέσεις και 10% του κουπονιού, πας στα 206$, άρα 187€!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν στα 187€ είναι τιμή που σκοτώνει...!!!

 

1)παιδιά εμένα δεν μου βγάζει την προσφορά κλικαρο στο λινκ και με βγάζει απλά στο site. Κάνω κάτι λάθος?

άκυρο το βρήκα θέλει "10%FORMH" σαν κουπονι

 

2)Το χειρότερο που μπορεί να γίνει αν το παραγγείλω και είναι απάτη είναι να μου επιστρέψει το paypal τα χρήματα μου πίσω σωστά?

Edited by kazoud
Link to comment
Share on other sites

209 περίπου, 227 έχει στο vickmall

Όσο κι αν είμαι υπερ των φθηνών λύσεων, με τόση μικρή διαφορά δεν συμφέρει το ρίσκο.

 

Αν δεν είναι αναξιόπιστο το σάιτ η διαφορά είναι σχεδόν 45$ διαφορά αρκετά σημαντική 18% φθηνότερο βγαίνει. Δεν είναι μικρή διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

249 δεν έχει στο vickmall?

 

Ναι 250 και 206 βγαίνει με το κουπόνι σε αυτό άρα 44$ διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

ok, νόμιζα οτι έβγαλε κάποια προσφορά το vickmall και δεν την είχα πάρει χαμπάρι

στα 206$ είναι πολύ καλή τιμή αν το κατάστημα είναι οκ και το έχει ετοιμοπαράδοτο όπως λέει.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι αναξιόπιστο το σάιτ η διαφορά είναι σχεδόν 45$ διαφορά αρκετά σημαντική 18% φθηνότερο βγαίνει. Δεν είναι μικρή διαφορά.

Δεν υπάρχει ούτε καν στα γνωστά sites αξιολογήσεων, πολύ μη σίγουρο αυτό το αν.

Δεν ήξερα ότι υπάρχει κουπόνι αλλά και με αυτό και πάλι θα το σκεφτόμουν, χωρίς να δω αρκετές γνώμες πρώτα.

249 δεν έχει στο vickmall?

Σε ευρώ αναφερόμουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μονο η τιμη αγορας αλλα και τι θα γινει αν κατι παει στραβα.

Εαν λοιπον βγαλει κανα προβλημα(μακρια μας βεβαια,αλλα τυχαινει),μη γκρινιαζετε μετα οτι ο κινεζος εκανε το κινεζο...

Για αυτο εγω προτιμω vickmall και να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

Περα απο αυτο,δε νομιζω ενα αγνωστο μαγαζι να το εχει διαθεσιμο και τοσα αλλα οχι.

Πολυ περιεργο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μονο η τιμη αγορας αλλα και τι θα γινει αν κατι παει στραβα.

Εαν λοιπον βγαλει κανα προβλημα(μακρια μας βεβαια,αλλα τυχαινει),μη γκρινιαζετε μετα οτι ο κινεζος εκανε το κινεζο...

Για αυτο εγω προτιμω vickmall και να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

Περα απο αυτο,δε νομιζω ενα αγνωστο μαγαζι να το εχει διαθεσιμο και τοσα αλλα οχι.

Πολυ περιεργο.

 

Σιγουρα ειναι ρισκο η αγορα απο μαγαζι χωρις ανάδραση από αλλους αγοραστες. Καποιοι το παίρνουν και δικαιωνονται καποιοι το παίρνουν και την τρωνε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

Διάβασα στις προηγούμενες σελίδες από κάποιους που το παραλάβανε ότι παίζει ένα θέμα με τις σιμ.

Αργεί πολύ να βγάλει σήμα κλπ.

Μπορεί κάποιος κάτοχος να μου εξηγήσει τι ακριβώς κάνει;

Να σας πω την αλήθεια από τότε που το διάβασα με προβλημάτισε λίγο και δεν προχώρησα στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

μόλις πρόσεξα ότι στη παραγελία του τηλεφώνου στο vickmall (http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html) υπάρχει option:

 

Multi-language Rom&Google play store installed

 

Καλά βγήκε multi-language rom???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

Διάβασα στις προηγούμενες σελίδες από κάποιους που το παραλάβανε ότι παίζει ένα θέμα με τις σιμ.

Αργεί πολύ να βγάλει σήμα κλπ.

Μπορεί κάποιος κάτοχος να μου εξηγήσει τι ακριβώς κάνει;

Να σας πω την αλήθεια από τότε που το διάβασα με προβλημάτισε λίγο και δεν προχώρησα στην αγορά.

 

Άποψή μου είναι ότι δεν πρέπει να σε προβληματίζει καθόλου. Ότι πρόβλημα έχει αναφερθεί μέχρι στιγμής είναι καθαρά θέμα λειτουργικού και όχι της κατασκευής του κινητού. Αυτά θα φτιαχτούν σίγουρα. Αυτό που κάνει είναι ότι μετά από επανεκκίνηση θέλει 2-3λεπτά να δουλέψει η sim. Να την δει δηλαδή και να μπορείς να πάρεις τηλέφωνο και να έχεις ίντερνετ μέσω της sim. Αλλά είναι καθαρά στο ξεκίνημα. Από κει και πέρα δουλεύει ρολόι. Δεν υπάρχουν διακοπές ούτε τίποτα! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,

 

μόλις πρόσεξα ότι στη παραγελία του τηλεφώνου στο vickmall (http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html) υπάρχει option:

 

Multi-language Rom&Google play store installed

 

Καλά βγήκε multi-language rom???

 

Έχει αναφερθεί 2-3 μέρες τώρα ότι μάλλον έχει βγει απλά όχι public ακόμη. Ίσως είναι καμιά dev των κινέζων και την δοκιμάζουν ακόμα. Αλλά λογικό είναι το vickmall να έχει πρόσβαση και να μπορεί να την περάσει.

 

ΥΣ: αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι θα είναι και ξεκλείδωτος ο bootloader. Το γράφω για να μην μπερδευτεί κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Άποψή μου είναι ότι δεν πρέπει να σε προβληματίζει καθόλου.

 

Σ ευχαριστώ... Βασικά θέλω να χρησιμοποιώ και τις 2 σιμ και είχα κολλήσει σε αυτό.

Κάτι άλλο... Αυτό συμβαίνει και στις 2 σιμ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...