Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

επειδή ψήνομαι να το παραγγείλω και δεν είμαι πολύ έμπειρος σε αυτά, έχω κάποιες ερωτήσεις:

 

1. Πόσο καιρό έκανε να φτάσει από την ώρα παραγγελίας?

 

2. Αν βάλω διεύθυνση αποστολής το σπίτι μου και λόγω εργασίας δεν είμαι εκεί, τι γίνεται? Αφήνει χαρτί ο ταχυδρόμος και πας στο τοπικό ΕΛΤΑ?

 

3. Το Tempered glass μπαίνει εύκολα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

1.κοντά στις 10 με 15 μέρες

2. δεν θα στο φέρουν σπίτι καθώς είναι συστημένο (εκτός και αν ο δικός σου ταχυδρόμος στα φέρνει) θα σου αφήσουν ειδοποίηση να πας να το πάρεις από τα ΕΛΤΑ σου, θα παρακολουθείς το tracking number και μόλις δεις να λέει ΚΚ ΕΛΤΑ της περιοχής σου είναι έτοιμο να πας να το πάρεις.

3. πανεύκολα αρκεί να δεις πρώτα κανένα βιντεάκι στο youtube

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αρχίζουν σιγά σιγά να βγαίνουν καλά καλούδια!!Άντε να φτάσει η ώρα της υποστήριξης και του Pro!! :)

 

WinDroid Toolkit v3.0 - [APPLY][uNLOCK][ROOT][FLASH]

http://en.miui.com/thread-228132-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποία έκδοση είναι η καλύτερη, xelio ή snapdragon???

 

Στο θέμα του PRO είσαι, πιο λες να θεωρούμε καλύτερο για να είμαστε εδώ; :lol:

 

Πέραν της πλάκας λοιπόν, το PRO έχει

1) TF card expansion (δέχεται κάρτα μνήμης, αντί 2ης Sim όμως, ή 2η sim ή κάρτα μνήμης)

2) Πιο νέο επεξεργαστή με πολύ καλύτερη GPU (Adreno 510 αντί VR 6290), γενικώς είναι ταχύτερος λόγω των 2xA72 πυρήνων παρότι έχει συνολικά 6 πυρήνες αντί 8 του Helio x10 και τέλος είναι και ενεργειακά καλύτερος με αποτέλεσμα το PRO να έχει και καλύτερη αυτονομία έναντι του RN3.

3) 16mp πίσω camera αντί 13mp (αν και στην πράξη θεωρείται απλά ελάχιστα καλύτερη),

 

Απο την άλλη είναι πιο καινούργιο οπότε έχει ελλιπή υποστήριξη ενώ και οι τιμές είναι κάπως ανεβασμένες (και όπου δεν είναι, είναι λόγω presale).

 

ΥΓ: Καλοτάξιδο:p σε όσους το έχουν ήδη στα χέρια τους, να ζηλεύουμε και εμείς μέχρι να μας έρθει!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποία έκδοση είναι η καλύτερη, xelio ή snapdragon???

 

φυσικα ο snapdragon. Στους mediatek πηγαιναμε εξ αναγκης γιατι τους εβαζαν στις mid range υλοποιησεις και γλιτωναμε λεφτα. Τωρα σε ενα mid range κινητο εχουν βαλει επεξεργαστη high end κινητου γι αυτο γινεται τοσος ντορος. Αν ολα κινεζικα είχαν 2 εκδοσεις mediatek & snapdragon σε ολα τα κινητα, απλά η mediatek θα ειχε κλεισει!!!

Εννοειται αν εχεις να επιλεξεις μεταξυ των 2 πηγαινεις στο pro χωρις δευτερη σκεψη ειδικα τωρα που θα αρχισει να υπαρχει διαθεσιμοτητα απο πολλους και η τιμη λογικά θα πέσει στα 200-210 $.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

3) 16mp πίσω camera αντί 13mp (αν και στην πράξη θεωρείται απλά ελάχιστα καλύτερη),

 

εχει και λιγο μεγαλυτερο φακο οποτε τραβαει περισσοτερο φως το οποιο ειναι σημαντικο επισης, τα mp απο μονα τους δεν λενε και πολλα.

Link to comment
Share on other sites

φυσικα ο snapdragon. Στους mediatek πηγαιναμε εξ αναγκης γιατι τους εβαζαν στις mid range υλοποιησεις και γλιτωναμε λεφτα. Τωρα σε ενα mid range κινητο εχουν βαλει επεξεργαστη high end κινητου γι αυτο γινεται τοσος ντορος. Αν ολα κινεζικα είχαν 2 εκδοσεις mediatek & snapdragon σε ολα τα κινητα, απλά η mediatek θα ειχε κλεισει!!!

Εννοειται αν εχεις να επιλεξεις μεταξυ των 2 πηγαινεις στο pro χωρις δευτερη σκεψη ειδικα τωρα που θα αρχισει να υπαρχει διαθεσιμοτητα απο πολλους και η τιμη λογικά θα πέσει στα 200-210 $.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εχει και λιγο μεγαλυτερο φακο οποτε τραβαει περισσοτερο φως το οποιο ειναι σημαντικο επισης, τα mp απο μονα τους δεν λενε και πολλα.

 

Γενικώς συμφωνώ αν και δεν θεωρώ τον SD 650 high end (θα ήταν για το 2015). Φέτος υπάρχουν και οι SD 652 (με 2 εξτρά Α72 πυρήνες, antutu score λίγο μικρότερο απο < 100000) και SD 820 (ναυαρχίδα, παρότι 4πύρηνος) με custom πυρήνες και σκορ άνω των 130000 στο antutu. Μάλλον mid-high range soc θεωρείται ο SD 650.

 

Όσο για το μεγαλύτερο φακό θεωρητικά είναι όντως καλύτερος. Πλην όμως στην πράξη (απο review και όσους δοκίμασαν) δεν φαίνεται να έχει πλεονέκτημα σε σκοτεινό περιβάλλον έναντι του RN3 των 13mp. Εύχομαι να είναι θέμα rom/υποστήριξης (όπως το 4Κ βίντεο) ώστε να δούμε όντως τα πλεονεκτήματα!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Γενικώς συμφωνώ αν και δεν θεωρώ τον SD 650 high end (θα ήταν για το 2015). Φέτος υπάρχουν και οι SD 652 (με 2 εξτρά Α72 πυρήνες, antutu score λίγο μικρότερο απο < 100000) και SD 820 (ναυαρχίδα, παρότι 4πύρηνος) με custom πυρήνες και σκορ άνω των 130000 στο antutu. Μάλλον mid-high range soc θεωρείται ο SD 650.

 

Όσο για το μεγαλύτερο φακό θεωρητικά είναι όντως καλύτερος. Πλην όμως στην πράξη (απο review και όσους δοκίμασαν) δεν φαίνεται να έχει πλεονέκτημα σε σκοτεινό περιβάλλον έναντι του RN3 των 13mp. Εύχομαι να είναι θέμα rom/υποστήριξης (όπως το 4Κ βίντεο) ώστε να δούμε όντως τα πλεονεκτήματα!

 

στη νυχτερινή ληψη συμπεριφέρεται καλύτερα το προ.

Link to comment
Share on other sites

στη νυχτερινή ληψη συμπεριφέρεται καλύτερα το προ.

 

Πες μου κι άλλα! Αφού το έχεις στα χέρια μπορείς να το συγκρίσεις με το RN3;

Πάντως άναψε η συζήτηση!

 

Ήρθε και το οκ από xiaomi , συσκευή να δω πότε θα πάρω :))

Σου ήρθε μήνυμα; Για πόσο καιρό μετά ισχύει γιατί διάβασα για χρονικούς περιορισμούς και γι'αυτό δεν έχω κάνει ακόμη και εγώ αίτηση!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Γενικώς συμφωνώ αν και δεν θεωρώ τον SD 650 high end (θα ήταν για το 2015). Φέτος υπάρχουν και οι SD 652 (με 2 εξτρά Α72 πυρήνες, antutu score λίγο μικρότερο απο < 100000) και SD 820 (ναυαρχίδα, παρότι 4πύρηνος) με custom πυρήνες και σκορ άνω των 130000 στο antutu. Μάλλον mid-high range soc θεωρείται ο SD 650.

 

Οταν εγραψα high end αναφερομουν σε κινητα οχι επεξεργαστες, λεγοντας οτι σε ολα τα high end κινητα βαζουν snapdragon και δεν εχει να κανει μονο με τις επιδοσεις των επεξεργαστων αλλα και στην γενικότερη "μη συνεργασια" της mediatek στα πρωτοκολλα επικοινωνιας και διασυνδεσης καθως εχουν αρχιτεκτονικη που δεν την μοιράζονται προς τα εξω δημιουργοντας διαφορα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Στην οθονη βαλτε το στη ρυθμιση με κρυα χρωματα.

Πραγματικα δινει ρεστα με αυτη τη ρυθμιση.

3 ωρες και 40 λεπτα με 42% μπαταρια.

Μονιμα wifi ανοιχτο.

Το κινητο παει για 7ωρο ευκολα.

Και εχει bug που δε κλεινουν οι πυρηνες,κανουν απλα underclock.

8ωρακι ευκολα οταν το συμμαζεψουν με τα update.

Η καμερα στο φως (εξωτερικες συνθηκες) ειναι παρα πολυ καλη.

Ηθελα πιο πολλες ρυθμισεις μονο.

Απο ποιοτητα κατασκευης που ελεγα,το αλουμινιο μου φαινεται σα καλοφτιαγμενο πλαστικο.

Επισης τριζει.ναι ναι,μεταλλικο κινητο και τριζει.εαν το πιεσεις στο υψος του ηχειου.

Οπως και να εχει,εχω τη θηκη του vickmall η οποια ειναι πολυ καλη και επειδη το κινητο κανει καμπυλη στην ακρη σου δινει την εντυπωση οτι ειναι λεπτο(σε σχεση με το Κ3 που εκανε γωνια στην ακρη και ενω ηταν πιο λεπτο)

Ο επεξεργαστης για αλλη μια φορα επαναλαμβανω οτι πεταει.

Τωρα το σκεφτομαι για να παραγγειλω nillkin tempered glass αν και αυτο που μου εδωσαν φαινεται καλουτσικο και δεν αφηνει και πολλες δαχτυλιες οπως το αλλο στο Κ3.

Με την official ρομ ενα ροοτ μονο θελω για να πεταξω διαφημισεις και δε θελει κατι αλλο το κινητο.

Δοκιμασα και μια εφαρμογη που ηταν για τους snapdragon αλλα δεν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης το fingerprint απιστευτο.

Δε το περιμενα οτι θα ηταν τοσο βολικο.

Πολυ καλη θεση και αμεση αποκριση και ξεκλειδωμα,ενω τουλαχιστον σε εμενα δεν εχει πεσει ουτε μια φορα εξω.

Εαν ειχε και ενα double tap για κλειδωμα ,το power button θα ηταν αχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω το κινητο, vickmall.com 'H geekbuying.com προτεινεται???
Link to comment
Share on other sites

Σου ήρθε μήνυμα; Για πόσο καιρό μετά ισχύει γιατί διάβασα για χρονικούς περιορισμούς και γι'αυτό δεν έχω κάνει ακόμη και εγώ αίτηση!

 

δεν έχω ιδέα , απλά μου δίνει το λινκ να κατεβάσω το tool

Link to comment
Share on other sites

το vickmall.com το εχει στοκ στα 245$ νομιζω!!και το 'H geekbuying.com στα 229$ και προπαραγγελια...εγω προσοπικα το εκανα απο 'H geekbuying.com λογον λεφτον..εισος καπιοσ πιο ειδικος σου δοσει καλυτερες πλυποφοριες..
Link to comment
Share on other sites

το vickmall.com το εχει στοκ στα 245$ νομιζω!!και το 'H geekbuying.com στα 229$ και προπαραγγελια...εγω προσοπικα το εκανα απο 'H geekbuying.com λογον λεφτον..εισος καπιοσ πιο ειδικος σου δοσει καλυτερες πλυποφοριες..

 

Το vickmall το έχει 249.99usd και το geekbuying 229.99.

Παζάρεψα στο vicκmall για 2 κομματια κ τιμή στα 220 usd το ένα αλλα δεν έπιασε.

Και τα 2 καταστήματα είναι πολύ αξιόπιστα .. άρα μάλλον περιμένουμε να το πάρουμε απο geekbuying.

Link to comment
Share on other sites

Εαν δε βιαζεσαι,απλα μη κανεις αγορα τωρα.

Περιμενε κανα μηνα,να πεσει και η τιμη.

Απο αξιοπιστια,vickmall πανω απο ολα.

Χαλαλι τα 10κατι ευρω παραπανω που το εχουν.

Link to comment
Share on other sites

το geek το εχει τοσο σαν presale. πιστεψε με μεσα μαρτιου θα αρχισει να πουλαει. οποτε αν δεν το βιαζεσαι μονο

 

Μα και να βιάζεσαι τι θα καταλάβεις αν πρέπει να περιμένεις 20 μέρες τουλάχιστον (για να το στείλουν απλά);;;

απλά για να λες "α εγώ το πήρα φθηνά, απλά πρέπει να περιμένω 35-40 μέρες να μου έρθει ;"

 

αν φοβάστε μη σπαταλήσετε τα λεφτά αλλού ναι οκ παραγγείλτε το τώρα

αλλιώς , απλά περιμέντε , έστω 2 εβδομάδες και στο vick/minideal θα πέσει λογικά

Link to comment
Share on other sites

Σας παραθέτω και ένα σημερινό Antutu της συσκευής μου (Redmi Note 3 Pro 3GB/32GB) έχοντας φορτώσει όλα όσα ήθελα από εφαρμογές κλπ.

 

http://i.imgur.com/Mqrz6ct.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι αν το αναλάβει η ελληνική κοινότητα με καλή ROM μπορεί να ξεπεράσει και τα 80.000 στο Antutu!
Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι αν το αναλάβει η ελληνική κοινότητα με καλή ROM μπορεί να ξεπεράσει και τα 80.000 στο Antutu!

 

το θεμα ειναι ποτε και πως θα την περασεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...