Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σκέφτομαι η να τσιμπήσω αυτό η να περιμένω για το mi5 που θα κάνει γύρο στο 50 ευρώ παραπάνω. Τι προτείνεται?

Τουλάχιστον 150$ παραπάνω.....:lol::p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπόν μετά από δύο μέρες έχω μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.

 

Hardware

1. Η οθόνη του είναι πολύ όμορφη. Τα χρώματα της είναι πολύ ωραία χωρίς υπερβολές. Κάτω από τον ήλιο σε φουλ φωτεινότητα δεν θα σε τυφλώσει αλλά διακρίνεις τα πάντα χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα.

2. Το ηχείο δεν είναι από τα πιο δυνατά αλλά είναι πάνω του μετρίου. Το μόνο πρόβλημα είναι το ότι είναι στο πίσω μέρος και έτσι αν ακουμπήσεις το κινητό σε τραπέζι μπουκώνει.

3. Ο fingerprint sensor όπως ξαναείπα είναι πολύ γρήγορος, τον χρησιμοποιώ όλη την ώρα. Μουλάρωσε καμιά δυο φορές και δεν αναγνώριζε τα δάχτυλα μου αλλά λυνόταν το πρόβλημα αν έκλεινες και άνοιγες την οθόνη με το power button.

4. Στις κλίσεις άκουγα και με άκουγαν πεντακάθαρα.

5. Όσο αφορά το gps κλείδωνε στιγμιαία, βέβαια σε αυτό βοήθησε ότι έχω πάντα τα data ανοικτά, χωρίς data δεν δοκίμασα να ανοίξω το gps να δω πόσο θα έκανε για να με βρει. Επίσης κατά την πλοήγηση με google maps δεν έχασε ούτε για μια στιγμή το σήμα.

6. Το wifi του είναι αρκετά δυνατό και δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα.

7. Ο επεξεργαστής είναι αρκετά δροσερός ακόμα και κατά την διάρκεια παιχνιδιών. Βέβαια το αν θα υπάρξει θέμα θα φανεί το καλοκαίρι. Πάντως είναι πιο δροσερός από τους 805 και 801 που είχα πριν.

8. Το κινητό υποστηρίζει κανονικά 4g και με την cosmote που έχω πιάνω παντού χωρίς πρόβλημα.

9. Όσο αφορά την φωτογραφική δυστυχώς δεν γνωρίζω πολλά πράγματα (τίποτα) και έτσι δεν ξέρω αν είναι καλή. Έβγαλα μερικές φωτογραφίες (οι περισσότερες είναι καθώς περπάταγα), εμένα με άφησαν ικανοποιημένο, δείτε τις και εσείς για να κρίνεται μόνοι σας. (αν θέλετε πείτε μου κάτω από ποιες συνθήκες να τραβήξω καμία για να ζοριστεί και να δούμε τι αποτελέσματα θα βγάλει)

10. Τέλος η μπαταρία είναι πολύ καλή. Τώρα είμαι στο 26% και έχω sot 6 ώρες. Με συγχρονισμούς,google now, gps, wifi και η φωτεινότητα μόνιμα στο 50%. Η χρήση που έκανα είναι σερφάρισμα, youtube, παιχνίδια, μερικά τηλέφωνα και whatsapp.

Είναι οι πρώτες φορτίσεις όμως και πιστεύω αργότερα θα βγάζει καμία ώρα παραπάνω. Βέβαια θέλω να την δοκιμάσω και όταν θα είμαι όλη μέρα έξω με τα data και το 4g ανοικτά που τραβάνε την μπαταρία για πλάκα. Την μέρα πάντως θα την βγάζει εύκολα.

 

 

Software

1. Το κινητό τρέχει την 5.1.1 με miui 7 από πάνω. Πήρα και μια μεγάλη αναβάθμιση περίπου στα 700mb (LHOCNCL) που δεν ξέρω τι αλλαγές έφερε πέρα από το security patch του Φεβρουαρίου. Θέλω να ελπίζω ότι θα δούμε σύντομα την marshmallow.

2. Από lag τα πάει μια χαρά χωρίς κανένα θέμα. Το έχω φορτώσει μέχρι στιγμής με 65 εφαρμογές και δεν δείχνει να κομπιάζει παρά το βαρύ miui. Η ραμ που είναι ελεύθερη κυμαίνεται από 1 μέχρι 1.3 gb. Το Multitasking δουλεύει όπως πρέπει χωρίς να υπάρχουν ενοχλητικά reloads σε εφαρμογές. Είναι τόσο ομαλό όσο το Nexus 6 με stock android που είχα πριν και αυτό μόνο θετικό είναι.

3. Δοκίμασα κανένα δυο παιχνιδάκια και τα έτρεξε κανονικά χωρίς κολλήματα ή σπασίματα (η gpu του είναι πολύ δυνατή ούτως ή άλλως)

4. Από Bugs η miui έχει μερικά με το μεγαλύτερο να είναι το ότι αν βάλεις airplane mode και μετά το κλείσεις δεν βρίσκει σήμα. Πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση όπου και εκεί παίρνει αρκετή ώρα μέχρι να συνδεθεί στο δίκτυο (όταν συνδεθεί δεν υπάρχουν αποσυνδέσεις). Ήδη υπάρχει θέμα στο miui.com και πιστεύω μελλοντικά θα λυθεί μέσω κάποιου update.

Με λίγα λόγια το κινητό είναι πάρα πολύ καλό δηλώνω ενθουσιασμένος με την σπιρτάδα του που για να είμαι ειλικρινής δεν την περίμενα σε τέτοιο επίπεδο. Η ποιότητα κατασκευής του πολύ καλή με μέταλλο αν και όλα μου τα κινητά χάνονται πίσω από μια θήκη. Το προτείνω δίχως δεύτερη σκέψη με τα μόνα μελανά σημεία να είναι η αβεβαιότητα για το πότε θα πάρει την marsmallow και πότε θα βγει οδηγός για root.

 

πάρτε και ένα screenshot (nova launcher, cornie icons)

 

Ps:

 

δοκίμασα usb stick otg σε ntfs και το αναγνωρίζει αρκεί να έχεις την κατάλληλη εφαρμογή. Επίσης προτείνω σε όποιον το πάρει να προμηθευτεί και έναν quick charge 2.0 φορτιστή έτσι ώστε να φορτίζει γρήγορα καθώς ο φορτιστής που έχει μέσα είναι ένας απλός με 2a έξοδο. Εγώ έχω αυτόν και είμαι ικανοποιημένος

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από δύο μέρες έχω μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.

 

Hardware

1.Η οθόνη του είναι πολύ όμορφη. Τα χρώματα της είναι πολύ ωραία χωρίς υπερβολές. Κάτω από τον ήλιο σε φουλ φωτεινότητα δεν θα σε τυφλώσει αλλά διακρίνεις τα πάντα χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα.

2.Το ηχείο δεν είναι από τα πιο δυνατά αλλά είναι πάνω του μετρίου. Το μόνο πρόβλημα είναι το ότι είναι στο πίσω μέρος και έτσι αν ακουμπήσεις το κινητό σε τραπέζι μπουκώνει.

3.Ο fingerprint sensor όπως ξαναείπα είναι πολύ γρήγορος, τον χρησιμοποιώ όλη την ώρα. Μουλάρωσε καμιά δυο φορές και δεν αναγνώριζε τα δάχτυλα μου αλλά λυνόταν το πρόβλημα αν έκλεινες και άνοιγες την οθόνη με το power button.

4.Στις κλίσεις άκουγα και με άκουγαν πεντακάθαρα.

5.Όσο αφορά το gps κλείδωνε στιγμιαία, βέβαια σε αυτό βοήθησε ότι έχω πάντα τα data ανοικτά, χωρίς data δεν δοκίμασα να ανοίξω το gps να δω πόσο θα έκανε για να με βρει. Επίσης κατά την πλοήγηση με google maps δεν έχασε ούτε για μια στιγμή το σήμα.

6.Το wifi του είναι αρκετά δυνατό και δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα.

7.Ο επεξεργαστής είναι αρκετά δροσερός ακόμα και κατά την διάρκεια παιχνιδιών. Βέβαια το αν θα υπάρξει θέμα θα φανεί το καλοκαίρι. Πάντως είναι πιο δροσερός από τους 805 και 801 που είχα πριν.

8.Το κινητό υποστηρίζει κανονικά 4g και με την cosmote που έχω πιάνω παντού χωρίς πρόβλημα.

9.Όσο αφορά την φωτογραφική δυστυχώς δεν γνωρίζω πολλά πράγματα (τίποτα) και έτσι δεν ξέρω αν είναι καλή. Έβγαλα μερικές φωτογραφίες (οι περισσότερες είναι καθώς περπάταγα), εμένα με άφησαν ικανοποιημένο, δείτε τις και εσείς για να κρίνεται μόνοι σας. (αν θέλετε πείτε μου κάτω από ποιες συνθήκες να τραβήξω καμία για να ζοριστεί και να δούμε τι αποτελέσματα θα βγάλει)

10.Τέλος η μπαταρία είναι πολύ καλή. Τώρα είμαι στο 26% και έχω sot 6 ώρες. Με συγχρονισμούς,google now, gps, wifi και η φωτεινότητα μόνιμα στο 50%. Η χρήση που έκανα είναι σερφάρισμα, youtube, παιχνίδια, μερικά τηλέφωνα και whatsapp.

Είναι οι πρώτες φορτίσεις όμως και πιστεύω αργότερα θα βγάζει καμία ώρα παραπάνω. Βέβαια θέλω να την δοκιμάσω και όταν θα είμαι όλη μέρα έξω με τα data και το 4g ανοικτά που τραβάνε την μπαταρία για πλάκα. Την μέρα πάντως θα την βγάζει εύκολα.

 

 

Software

1.Το κινητό τρέχει την 5.1.1 με miui 7 από πάνω. Πήρα και μια μεγάλη αναβάθμιση περίπου στα 700mb (LHOCNCL) που δεν ξέρω τι αλλαγές έφερε πέρα από το security patch του Φεβρουαρίου. Θέλω να ελπίζω ότι θα δούμε σύντομα την marshmallow.

2.Από lag τα πάει μια χαρά χωρίς κανένα θέμα. Το έχω φορτώσει μέχρι στιγμής με 65 εφαρμογές και δεν δείχνει να κομπιάζει παρά το βαρύ miui. Η ραμ που είναι ελεύθερη κυμαίνεται από 1 μέχρι 1.3 gb. Το Multitasking δουλεύει όπως πρέπει χωρίς να υπάρχουν ενοχλητικά reloads σε εφαρμογές. Είναι τόσο ομαλό όσο το Nexus 6 με stock android που είχα πριν και αυτό μόνο θετικό είναι.

3.Δοκίμασα κανένα δυο παιχνιδάκια και τα έτρεξε κανονικά χωρίς κολλήματα ή σπασίματα (η gpu του είναι πολύ δυνατή ούτως ή άλλως)

4.Από Bugs η miui έχει μερικά με το μεγαλύτερο να είναι το ότι αν βάλεις airplane mode και μετά το κλείσεις δεν βρίσκει σήμα. Πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση όπου και εκεί παίρνει αρκετή ώρα μέχρι να συνδεθεί στο δίκτυο (όταν συνδεθεί δεν υπάρχουν αποσυνδέσεις). Ήδη υπάρχει θέμα στο miui.com και πιστεύω μελλοντικά θα λυθεί μέσω κάποιου update.

Με λίγα λόγια το κινητό είναι πάρα πολύ καλό δηλώνω ενθουσιασμένος με την σπιρτάδα του που για να είμαι ειλικρινής δεν την περίμενα σε τέτοιο επίπεδο. Η ποιότητα κατασκευής του πολύ καλή με μέταλλο αν και όλα μου τα κινητά χάνονται πίσω από μια θήκη. Το προτείνω δίχως δεύτερη σκέψη με τα μόνα μελανά σημεία να είναι η αβεβαιότητα για το πότε θα πάρει την marsmallow και πότε θα βγει οδηγός για root.

 

πάρτε και ένα screenshot (nova launcher, cornie icons)

 

Ps:

 

δοκίμασα usb stick otg σε ntfs και το αναγνωρίζει αρκεί να έχεις την κατάλληλη εφαρμογή. Επίσης προτείνω σε όποιον το πάρει να προμηθευτεί και έναν quick charge 2.0 φορτιστή έτσι ώστε να φορτίζει γρήγορα καθώς ο φορτιστής που έχει μέσα είναι ένας απλός με 2a έξοδο. Εγώ έχω αυτόν και είμαι ικανοποιημένος

Σε πόση ώρα σου φορτίζει με τον ταχυφορτιστη; Γιατί με τον δικό του κάνει 1,4 περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Σε πόση ώρα σου φορτίζει με τον ταχυφορτιστη; Γιατί με τον δικό του κάνει 1,4 περίπου.

 

δεν χρονομέτρησα. όταν θα το φορτίσω ξανά θα σου πώ

Link to comment
Share on other sites

@xander ωραιο το review σου!!Με την καμερα αμα μπορεις τραβα και καμια νυχτερινη και μερικες ημερισιες ακομα και ανεβασετες στο flickr! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Με την καμερα αμα μπορεις τραβα και καμια νυχτερινη και μερικες ημερισιες ακομα και ανεβασετες στο flickr! :)

 

οκ. θα το κάνω!

Link to comment
Share on other sites

Βάζω εγώ λίγες περίεργες..

Που έβγαλα χθες στις 3 τη νύχτα που μαστορευα και μια Που έβγαλα στη δουλεια,μολις ηρθε.

http://i.imgur.com/MCadpD0.jpg

http://i.imgur.com/ylkhL23.jpg

http://i.imgur.com/NpDls2X.jpg

http://i.imgur.com/Iktjynk.jpg

http://i.imgur.com/EqmdvS8.jpg

http://i.imgur.com/g2DbHAN.jpg

http://i.imgur.com/XiIzdza.jpg

Edited by aplostra
Link to comment
Share on other sites

Βάζω εγώ λίγες περίεργες..

Που έβγαλα χθες στις 3 τη νύχτα που μαστορευα και μια Που έβγαλα στη δουλεια,μολις ηρθε.

http://i.imgur.com/MCadpD0.jpg

http://i.imgur.com/ylkhL23.jpg

http://i.imgur.com/NpDls2X.jpg

http://i.imgur.com/Iktjynk.jpg

http://i.imgur.com/EqmdvS8.jpg

http://i.imgur.com/g2DbHAN.jpg

http://i.imgur.com/XiIzdza.jpg

Ιταλικα μηχανακια,σου δινουν ευκαιριες για ξενυχτια :lol:

 

ΥΓ.και εγω ιταλικο εχω :p

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα άσε φίλε τράβηξε νερο το λαστιχάκι της τάπας και δε ξέρω αν πρέπει να αδειάσω το ρεζερβουάρ

 

Εαν πηρε λιγο,δε τρεχει και τιποτα,πιο πολυ σου βαζουν με τη βενζινη.

Δες και μη σου βουλωσε το σωληνακι της υπερχειλισης.

 

 

Παντως στο θεμα μας,χαιρομαι που δε ζεσταινεται ο επεξεργαστης οπως καποιοι ελεγαν(χωρις να το εχουν βεβαια στα χερια τους και απο υποθεσεις)

Link to comment
Share on other sites

Εαν πηρε λιγο,δε τρεχει και τιποτα,πιο πολυ σου βαζουν με τη βενζινη.

Δες και μη σου βουλωσε το σωληνακι της υπερχειλισης.

 

 

Παντως στο θεμα μας,χαιρομαι που δε ζεσταινεται ο επεξεργαστης οπως καποιοι ελεγαν(χωρις να το εχουν βεβαια στα χερια τους και απο υποθεσεις)

Ενα παιχνιδάκι που παίζω ζεσταθηκε κάμποσο καμία σχέση με το κ920 πχ.

Υγ.

Μου έκανε κάτι χαζοδιακοπες όταν τη έβαλα μπροστά κ τρόμαξα λόγω injection

Link to comment
Share on other sites

Θα μπει κανείς να δει για το κινητο...θα διαβαζει για το injection παραπάνω και θα παθει εγκεφαλικο!!!

 

Στα του επεξεργαστη...το να μην ζεσταινεται ένα κινητο..περαν των επιδόσεων που παίρνουν και λίγο overclocking, βοηθάνε και στην μακροζωία της συσκευής!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Θα μπει κανείς να δει για το κινητο...θα διαβαζει για το injection παραπάνω και θα παθει εγκεφαλικο!!!

 

Στα του επεξεργαστη...το να μην ζεσταινεται ένα κινητο..περαν των επιδόσεων που παίρνουν και λίγο overclocking, βοηθάνε και στην μακροζωία της συσκευής!

Εδώ άντεξε το κ920 που έκαιγε κυριολεκτικά το καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

Από την φωτογραφική περίμενα κάτι ακόμα καλύτερο πάντως, μου φαίνονται στο ίδιο επίπεδο με το jiayu s3 μου.
Link to comment
Share on other sites

Από την φωτογραφική περίμενα κάτι ακόμα καλύτερο πάντως, μου φαίνονται στο ίδιο επίπεδο με το jiayu s3 μου.

 

Λογικό. Το επίπεδο φωτογραφίας του s3 είναι αρκετά πάνω απο τον μέσο όρο.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα την συσκευη με 210 ευρώ http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Gold-362396.html θελω να ρωτησω εαν είναι αξιόπιστo το μαγαζι, εαν η συσκευή είναι γνήσια και εαν μπορω να αγοράσω με paypal
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα την συσκευη με 210 ευρώ http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Gold-362396.html θελω να ρωτησω εαν είναι αξιόπιστo το μαγαζι, εαν η συσκευή είναι γνήσια και εαν μπορω να αγοράσω με paypal

 

Στελνει απο 10 μαρτιου.

Μεχρι τοτε θα το εχεις βρει και καπου φθηνοτερα αν οχι στην ιδια τιμη και ετοιμοπαραδωτο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει ο ταχύ φορτιστής η θα είναι το ίδιο στην φόρτιση;;

Επίσης μήπως κάνει κακό στην μπαταρία;;;;

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα την συσκευη με 210 ευρώ http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Gold-362396.html θελω να ρωτησω εαν είναι αξιόπιστo το μαγαζι, εαν η συσκευή είναι γνήσια και εαν μπορω να αγοράσω με paypal

 

Ναι και στις 3 ερωτησεις

Link to comment
Share on other sites

Απο φωτεινότητα τι λέει ? ικανοποιημένοι οι κάτοχοι? αυτή την μουντάδα που βλέπαμε σε μερικά βίντεο την επιβεβαιώνουν ή όλα καλά ?
Link to comment
Share on other sites

Απο φωτεινότητα τι λέει ? ικανοποιημένοι οι κάτοχοι? αυτή την μουντάδα που βλέπαμε σε μερικά βίντεο την επιβεβαιώνουν ή όλα καλά ?

 

Μια χαρά είναι η οθόνη. Όχι η πιο φωτεινή που έχω δει αλλά είναι πολύ καλή. Εγώ σκέψου την έχω συνέχεια στο 50%

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν πηρα απαντηση απο πανω 1) απο vickmall το εχετε παρει??? 2) Πειτε μου τι παιζει με το root στο κινητο 3) τι ειναι το bootloader που ειναι κλειδωμενο??

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι να το παραγγείλω από εκεί λεει οτι ερχεται απευθειας με International rom. Αν βάλεις το κουπόνι -5% βγαίνει στα 195Ε (στο δινει οταν κανεις εγγραφη στο καταστημα) ξέρουμε ποτε περίπου θα το παραλάβω αν κανω παραγγελια? Δηλαδή 10 μαρτίου στέλνονται ποσο περίπου θα κάνω να το έχω στα χερια μου?

επίσης σκεφτομε να το αγορασω με καρτα απευθιας ειναι safe για συνδεση καρτας?

στο paypal ποσο θα μου κανουν κρατηση?

 

Επισης σκεφτομαι να τσιμπησω και την παρακατω θηκη

ipacky θηκη

την εχει κανεις? ξερουμε αν μπορω να βαλω tempered glass στο κινητο ενω ειναι αυτη πανω ?

 

Επειδη δν πηρα απαντηση απο πανω 1) απο vickmall το εχετε παρει??? 2) Πειτε μ τι παιζει μ τ root στο κινητο 3) τι ειναι τ bootloader π ειναι κλειδωμενο??

 

1)ναι ειναι το μονο που εχει στοκ (κινεζο-αγγλικη εκδοση)

2)info

3)με request στο forum της xiaomi γινεται θα βγει και καποιο tool λογικα στο μελλον

Edited by kazoud
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δν πηρα απαντηση απο πανω 1) απο vickmall το εχετε παρει??? 2) Πειτε μ τι παιζει μ τ root στο κινητο 3) τι ειναι τ bootloader π ειναι κλειδωμενο??

1)Το vickmall είναι το πρώτο που το είχε διαθέσιμο και παραμένει απο τα ελάχιστα που το έχουν stock (μαζί με το t2c μάλλον, το οποίο to2c όμως το ακρίβυνε υπερβολικά), οπότε ναι.

2) Root δεν έχει αναφερθεί ακόμη αν το έχει καταφέρει κάποιος. Σίγουρα σε λίγες μέρες θα έχουμε νεότερα σε αυτό.

3) Bootloader κλειδωμένος σημαίνει πως για να κάνεις κάποια πράγματα στο κινητό (όπως twrp/cwm recovery) θα χρειαστεί να ξεκλειδώσεις τον bootloader, που γίνεται αλλά με αρκετή φασαρία (αίτηση στην xiaomi και αναμονή απάντησης κλπ). Στο απλό redmi note 3 (όπως και σε αυτό αργότερα) υπάρχει τρόπος να περάσεις rom πάνω απο την υπάρχουσα (με το SP Flash tool) καθώς δεν αλλάζει bootloader. Κάτι τέτοιο θα γίνει και εδώ. Αλλά το κλειδωμένο bootloader σίγουρα αποτελεί εμπόδιο (μόνο που δεν μπορείς να περάσεις twrp είναι μέγιστη απώλεια.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Λες να περιμενω 10 μαρριου για την international ή θα μορω να την βαλω και μονος μου?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...