Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ παρα πολύ για την απάντηση Coolgreek. δεν είμαι σίγουρος πως τα διαβάζω σωστά αλλα αν τα διαβάζω σωστά θεωρητικά είναι 0.49 head, οποτε είναι μια χαρά. σωστά? :happy:

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

https://www.youtube.com/watch?v=J4v4NjS_Ujg

 

Γιατί τόσο χάλια ? 615 vs 650.

Εκτός αν δεν ειναι το pro.

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

που είναι το χάλια ;

 

Επειδη κανει πιο γρηγορα επανεκκινηση κτλ.

Λες και μετραει καθαρα ο επεξεργαστης σε αυτο.

Δε ξερουμε καν με τι ρομ ειναι πανω.

Αυτο για να γινει αμεση συγκριση πρεπει να βαλει το προ με το απλο με ιδια εκδοση ρομ.

Μονο ετσι γινεται,που η μονη διαφορα ειναι ο επεξεργαστης.

Και αν δε κανω λαθος υπαρχει βιντεο με αυτο καπου.

Link to comment
Share on other sites

Έχει notification led.

Για sar δεν έχει ακόμη αναφερθεί τίποτε επίσημα. Μονο του απλού redmi note 3 (αναμένεται παρόμοιο αν όχι ίδιο).

 

Ειναι πολυ αυτο το sar λιγο η νορμαλ?

SAR 10g limit 2.0W/kg, SAR Value 0.499W/Kg (MAX, 10mm distance)

SAR 1g limit 1.6W/kg, SAR Value 1.256W/Kg (MAX, 10mm distance)

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο vickmall στις επιλογες που εχει,η οriginal leather case που λεει ποια ακριβως ειναι;

 

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

παιδια στο vickmall στις επιλογες που εχει,η οriginal leather case που λεει ποια ακριβως ειναι;

 

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

 

Λογικά αυτή εδώ πρέπει να εννοεί.

 

http://www.vickmall.com/original-leather-protective-shell-cover-case-for-xiaomi-redmi-note-3.html

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα κ γω απο vickmall με την official εννοειται κ ελπιζοντας συντομα να βρουμε ακρη με την κλειδωμενη bootloader.οσον αφορα το play store ξερει κανεις πως το περναμε?
Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα κ γω απο vickmall με την official εννοειται κ ελπιζοντας συντομα να βρουμε ακρη με την κλειδωμενη bootloader.οσον αφορα το play store ξερει κανεις πως το περναμε?

Ξέρεις υποθέτω οτι παραγγελίες θα σταλούν απο 15 Φεβρουαρίου και μετά αφού απο Δευτέρα ανοίγουν τα καταστήματα.

Απο εκεί και πέρα έχεις πολύ χρόνο ακόμη μέχρι να λάβεις, οπότε για play store συνεννοήσου με το vickmall να το περάσουν , ειδάλλως δες εδώ:

http://en.miui.com/thread-198204-1-1.html

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις υποθέτω οτι παραγγελίες θα σταλούν απο 15 Φεβρουαρίου και μετά αφού απο Δευτέρα ανοίγουν τα καταστήματα.

Απο εκεί και πέρα έχεις πολύ χρόνο ακόμη μέχρι να λάβεις, οπότε για play store συνεννοήσου με το vickmall να το περάσουν , ειδάλλως δες εδώ:

http://en.miui.com/thread-198204-1-1.html

 

ναι το γνωριζω οτι ειναι κλειστα.ευχαριστω γι την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ αυτο το sar λιγο η νορμαλ?

SAR 10g limit 2.0W/kg, SAR Value 0.499W/Kg (MAX, 10mm distance)

SAR 1g limit 1.6W/kg, SAR Value 1.256W/Kg (MAX, 10mm distance)

 

το sar το ρωτάτε απλά για να ρωτάτε ; :))

 

τα όρια είναι στα αριστερά , βλέπεις και συγκρίνεις με άλλες συσκευές αν είναι ή όχι πολύ για σένα

από ότι καταλάβεις δηλαδή , γιατί πρέπει να συγκρίνεις ευρωπαικό με ευρωπαικό , το 2.0, ή us με us , το 1.6, επίσης άλλη τιμή έχει στο κεφάλι άλλη στο σώμα , εδώ δεν ξέρω τι εννοεί , υποθέτω στο κεφάλι

Link to comment
Share on other sites

το sar το ρωτάτε απλά για να ρωτάτε ; :))

 

τα όρια είναι στα αριστερά , βλέπεις και συγκρίνεις με άλλες συσκευές αν είναι ή όχι πολύ για σένα

από ότι καταλάβεις δηλαδή , γιατί πρέπει να συγκρίνεις ευρωπαικό με ευρωπαικό , το 2.0, ή us με us , το 1.6, επίσης άλλη τιμή έχει στο κεφάλι άλλη στο σώμα , εδώ δεν ξέρω τι εννοεί , υποθέτω στο κεφάλι

 

Ρωταω γιατι δεν τα πολυ κταλαβαινω εχει πολλους αριθμους μεσα. Και ειμαι σκραπας με τους αριθμους. 1.6 εχει το iphone 6 αρα με 1.2 το Xiaomi ειναι ενταξει οχι απο τα καλυτερα αλλα οχι και απο τα χειροτερα. Τωρα το 0.499W/Kg δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι πολυ η λιγο λογικα ειναι παρα πολυ λιγο αυτο καταλαβαινω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω γιατι δεν τα πολυ κταλαβαινω εχει πολλους αριθμους μεσα. Και ειμαι σκραπας με τους αριθμους. 1.6 εχει το iphone 6 αρα με 1.2 το Xiaomi ειναι ενταξει οχι απο τα καλυτερα αλλα οχι και απο τα χειροτερα. Τωρα το 0.499W/Kg δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι πολυ η λιγο λογικα ειναι παρα πολυ λιγο αυτο καταλαβαινω εγω.

 

δεν είναι τόσο απλό το θέμα και μάλλον δεν διάβασες καλά το μήνυμα μου

η 1η σειρά αφορά τον ευρωπαικό τρόπο μέτρησης

η 2η τον αμερικάνικο

αποκλείεται να έχει 1.6 το iphone στο αμερικάνικο (γιατί μου το συγκρίνεις με το 1.2) γιατί όπως βλέπεις είναι ακριβώς στο όριο

 

τώρα με όριο το 2.0 το 0.499 σου φαίνεται πολύ ;

τέσπα , στο προ ίσως και να είναι άλλες οι τιμές , αλλά δεν ξέρω αν θα τις μάθουμε εύκολα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ παραγγελία το pro-3gb ram! Ελπίζω να βγει καλή επιλογή.....

 

απο πιο σαιτ εαν επιτρεπεται??? :blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα το κινητό με τα 3gb ram. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει πολύ για αυτό θα πω κάποιες πρώτες εντυπώσεις.

 

Είναι πολύ γρήγορο. Lag δεν υπάρχει (λογικό μιας και δεν το έχω φορτώσει ακόμη). Είναι πάντως στα επίπεδα του Nexus 6 που είχα πριν.

 

Η οθόνη του είναι πολύ καλή και το touch άριστο. Σε θέμα φωτεινότητας δεν το έχω τεστάρει ακόμα κάτω από ήλιο για να δω πως τα πηγαίνει.

 

Ο fingerprint sensor είναι ταχύτατος και σε γλυτώνει από την μανουρα να πατάς το power button.

 

Από κάμερα αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η ταχύτητα της. Ειδικά με ενεργοποιημενο το hdr δεν παρατήρησα καθυστέρηση αντίστοιχη με ένα Redmi note 2 που έχω για σύγκριση.

 

 

Σε θέμα software:

Gapps δεν έχει από την αρχή αλλά είναι πανευκολη η διαδικασία για να τα περάσεις.

Αυτό που μου λείπει είναι το Root που πιστεύω μέχρι το τέλος Φεβρουαρίου θα υπάρξει κάποιος οδηγός σίγουρα.

Όσο αφορά το miui με ξενιζει λίγο καθώς μου αρέσει πολύ το stock Android αλλά είναι θέμα συνήθειας.

Όσο αφορά την διαχείριση ram είναι αρκετά καλή. Μετά από reboot μου έδειξε 1.8 ελεύθερη, βέβαια όπως είπα και πιο πάνω δεν το έχω φορτώσει ακόμα το κινητό με όλες τις εφαρμογές μου.

 

Εντυπώσεις για μπαταρία θα έχω το βράδυ που θα το χρησιμοποιήσω όλη μέρα.

 

Σίγουρα για τα λεφτά του είναι ότι καλύτερο. Με το καλό να παραλάβετε και οι υπόλοιποι

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Xander. Μόλις μπορέσεις κάνε μας ένα γεμάτο review, άμα μπορείς. Προσωπικά περιμένω να πέσει κάτω από το ψυχολογικό όριο των 150 λιρών που φλερτάρει και λογικά θα το αγοράσω. :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Xander. Μόλις μπορέσεις κάνε μας ένα γεμάτο review, άμα μπορείς. Προσωπικά περιμένω να πέσει κάτω από το ψυχολογικό όριο των 150 λιρών που φλερτάρει και λογικά θα το αγοράσω. :happy:

 

Ναι μέσα στο Σκ που θα έχω εντυπώσεις από μπαταρία, κάμερα κτλ θα ποσταρω. Πιστεύω μόλις κυκλοφορήσει ευρέως το κινητό θα πέσει και λίγο η τιμή του. Ήδη το geekbuying το έχει σε πολύ καλή τιμή.

 

Μόλις βγει και οδηγός για Root το κινητό θα γίνει το καλύτερο σε αυτό το εύρος τιμών

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να το ρουταρω γιατί η τράπεζα μου ανιχνεύει το ροοτ και δεν σε αφήνει να τρέξεις το app. :(

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά Xander. Πολύ ευχάριστα να ακούγονται όλα αυτά από ένα άτομο που το έχει στα χέρια του. Άντε να φτάσει και σε μας να το χαρούμε! Εν αναμονή νεοτέρων από τις εντυπώσεις που θα έχεις μέχρι αύριο-μεθαύριο! :)

 

Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να το ρουταρω γιατί η τράπεζα μου ανιχνεύει το ροοτ και δεν σε αφήνει να τρέξεις το app. :(
Ωχ σοβαρά??Αλλαγή τράπεζας άμεσα... :P.

 

Μόλις είδα ότι εμένα έφτασε εχτές το βράδυ αεροδρόμιο. Οπότε Δευτέρα-Τρίτη θα το έχω στα χέρια μου!!!Youxou!!! :D

Edited by lallasgr
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να το ρουταρω γιατί η τράπεζα μου ανιχνεύει το ροοτ και δεν σε αφήνει να τρέξεις το app. :(

 

Και πως αντέχεις με διαφημίσεις, χωρίς titanium κτλ; αλήθεια σου λέω θα είχα ένα δεύτερο κινητό μόνο για αυτό το app. Δεν αντέχω όταν το κινητό δεν έχει Root.

 

Πολύ μπροστά η τράπεζα σου πάντως, καλά κάνουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μόλις είδα ότι εμένα έφτασε εχτές το βράδυ αεροδρόμιο. Οπότε Δευτέρα-Τρίτη θα το έχω στα χέρια μου!!!Youxou!!! :D

 

Τέλεια. Να πληθαινουμε σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μέσα στο Σκ που θα έχω εντυπώσεις από μπαταρία, κάμερα κτλ θα ποσταρω. Πιστεύω μόλις κυκλοφορήσει ευρέως το κινητό θα πέσει και λίγο η τιμή του. Ήδη το geekbuying το έχει σε πολύ καλή τιμή.

 

Μόλις βγει και οδηγός για Root το κινητό θα γίνει το καλύτερο σε αυτό το εύρος τιμών

Συγχαρητήρια και περιμένουμε τις αναλυτικές εντυπώσεις σου. Πάνω κάτω έχουμε ιδέα αλλά άλλο πράγμα να τα ακούς στη γλώσσα σου απο κάποιο forum που συμμετέχεις! Με ενδιαφέρει αρκετά η κάμερα, ιδίως σε σύγκριση με τα RN2 και RN3.

 

Όσο δε για αγορά, δυστυχώς δεν βλέπω η τιμή να πέφτει σύντομα. Συνέπεσε και η κινέζικη πρωτοχρονιά που πάγωσαν όλα και λόγω αυτής υπάρχουν και καθυστερήσεις. Και καλό το geekbyuing αλλά presale με αποστολή απο 10 Μαρτίου ενώ με 30$ παραπάνω στο στέλνουν άμεσα (π.χ. vickmall). Αν και το άμεσα δεν θα είναι και τόσο άμεσα αφού και στα κινεζομάγαζα θα γυρίσουν και θα έχουν μαζέψει εκατοντάδες παραγγελίες προς αποστολή. Εγώ θα το πάρω αλλά απο εβδομάδα που θα γυρίσουν οι κινέζοι στα πόστα τους ώστε να συνεννοηθώ πρώτα (να λάβω πρώτα και κάτι χρήματα, να τα στείλω με έμβασμα στην Revolut κάρτα που έβγαλα για το σκοπό αυτό).

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και περιμένουμε τις αναλυτικές εντυπώσεις σου. Πάνω κάτω έχουμε ιδέα αλλά άλλο πράγμα να τα ακούς στη γλώσσα σου απο κάποιο forum που συμμετέχεις! Με ενδιαφέρει αρκετά η κάμερα, ιδίως σε σύγκριση με τα RN2 και RN3.

 

Δυστυχώς οι φωτογραφικές μου ικανότητες δεν είναι καλές. Θα προσπαθήσω να τραβήξω αρκετές σε όλες τις συνθήκες και θα τις ανεβάσω για να κρίνεται εσείς σχετικά με το πόσο καλή είναι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...