Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ να πάω σε Global stable από china stable αλλά όταν συνδέομαι στο pc με adb δεν αναγνωρίζει το κινητό ως QHSUSB_BULK αλλά ως "SMS/MMS message access". Οπότε δεν μπορώ να προχωρήσω στο επόμενο βήμα και να κάνω update τους Qualcomm drivers. Στο pc έχω Windows 10 64bits. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Προσπαθώ να πάω σε Global stable από china stable αλλά όταν συνδέομαι στο pc με adb δεν αναγνωρίζει το κινητό ως QHSUSB_BULK αλλά ως "SMS/MMS message access". Οπότε δεν μπορώ να προχωρήσω στο επόμενο βήμα και να κάνω update τους Qualcomm drivers. Στο pc έχω Windows 10 64bits. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

 

Έχεις εγκαταστήσει MiPhone, Mi PC Suite? Αν δεν στο αναγνωρίζει σωστά βρες και κατέβασε το PDAnet+ και με αυτό πιστεύω θα είσαι κομπλέ!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκαταστήσει MiPhone, Mi PC Suite? Αν δεν στο αναγνωρίζει σωστά βρες και κατέβασε το PDAnet+ και με αυτό πιστεύω θα είσαι κομπλέ!

 

Έχω εγκαταστήσει και MiPhone και Mi PC Suite. Έβαλα και το PDAnet. Το Mi PC Suite το βλέπει αλλά στη διαχείριση συσκευών δεν το αναγνωρίζει ως QHSUSB_BULK

Edited by dk78
Link to comment
Share on other sites

βεβαίως και γίνεται! Οποιαδήποτε official rom μπορεί να εγκατασταθεί στο κινητό με κλειδωμένο τον bootloader. Πρωτού πας μέσω του Mi Flash που μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα δοκίμασε μπας και μπορείς να κάνεις το πέρασμα μέσω του Updater της Miui. ή μέσω του Mi PC Suite. Αν βάλεις το κινητό σε recovery mode και ανοίξεις το Mi PC Suite νομίζω σου δίνει την επιλογή! :)

 

Μπορείς μήπως να δώσεις αναλυτικές οδηγίες πως μπορεί να γίνει αυτό; Γιατί με αυτόν τον οδηγό δεν τα κατάφερα http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html. Δεν αναγνωρίζει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς μήπως να δώσεις αναλυτικές οδηγίες πως μπορεί να γίνει αυτό; Γιατί με αυτόν τον οδηγό δεν τα κατάφερα http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html. Δεν αναγνωρίζει το κινητό.

 

Καταρχήν δοκίμασε τον οδηγό που έχει σε αυτή εδώ τη σελίδα πρώτα. Άνοιξε την εικόνα που έχει για να δεις:

 

http://en.miui.com/a-232.html

 

Από κει και πέρα πιο αναλυτικά από αυτόν τον οδηγό που παραθέτεις τι να γράψω? Βάζεις το κινητό σε recovery mode όπως λες? Σε τι φάση είναι το κινητό όταν λες ότι δεν στο αναγνωρίζει ως QHSUSB_BULK? Στο βλέπει ως adb device στο CMD? Πατάς μετά την εντολή στο cmd "adb reboot edl"? Αν γίνεται με επιτυχία η εντολή δεν στο βγάζει σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και χρονια πολλα, καλη Μεγαλη Εβδομαδα να εχουμε. Εχω καποιες ερωτησεις.

 

1. οταν κανω check updates δεν μου βγαζει κατι αλλα μολις παταω download updates κατεβαζει. Ενω περασε αυτα που κατεβασε οταν πατησα παλι download updates παλι αρχισε να κατεβαζει! Ειναι το ιδιο update?!

 

2. H αυτοματη φωτεινοτητα δεν δουλεψε οταν μπηκε σε δωματιο με το φως απο πανω μου αναμμενο. Μολις το γυρισα πιο κοντα στο φως τοτε δουλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Όταν παράγγειλα το κινητό, είχα διαβάσει μέχρι την 220 σελίδα, με συνεχείς αναφορές σε διάφορα link Πώς θα γίνει το ένα Πώς το άλλο, αισίως έχουμε φτάσει την 314 με συνεχείς αναφορές σε διάφορα link με αποτέλεσμα να έχω χαζέψει.
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν θα κατσω να διαβασω 200 σελιδες αδερφε εχω και αλλα να κανω. Οποιος θελει μου απανταει :)
Link to comment
Share on other sites

1. οταν κανω check updates δεν μου βγαζει κατι αλλα μολις παταω download updates κατεβαζει. Ενω περασε αυτα που κατεβασε οταν πατησα παλι download updates παλι αρχισε να κατεβαζει! Ειναι το ιδιο update?!

 

2. H αυτοματη φωτεινοτητα δεν δουλεψε οταν μπηκε σε δωματιο με το φως απο πανω μου αναμμενο. Μολις το γυρισα πιο κοντα στο φως τοτε δουλεψε.

 

1, πιθανότατα να είναι το ίδιο update και να τρώει κόλλημα. "Ποια έκδοση λογισμικού έχεις;"

2. Η αλήθεια είναι ότι στις πρώτες ρομς ο αισθητήρας δεν δούλευε και τέλεια. Τώρα κάπως βελτιώθηκε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν παράγγειλα το κινητό, είχα διαβάσει μέχρι την 220 σελίδα, με συνεχείς αναφορές σε διάφορα link Πώς θα γίνει το ένα Πώς το άλλο, αισίως έχουμε φτάσει την 314 με συνεχείς αναφορές σε διάφορα link με αποτέλεσμα να έχω χαζέψει.

 

Τι σε προβληματίζει;;

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν θα κατσω να διαβασω 200 σελιδες αδερφε εχω και αλλα να κανω. Οποιος θελει μου απανταει :)

:blink: :blink: :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry για το off topic, υπάρχει κάποια ρύθμιση στο security της mui ή στο Google settings να αποκλείονται τα banner του google,γιατί τόσο στον Chrome όσο και στον browser της mui μου βγάζει αυτα τα σπαστικά μπανεράκιατου Google με διαφημίσεις . Στην παλιά συσκευή που είχα, πάλι με mui και στους δύο browser δεν είχα τέτοια θέματα. Edited by kostas45
Link to comment
Share on other sites

παντως η μπαταρια δεν υπαρχει, μετα απο 16 ωρες ειμαι στο 60% και εχω 4 ωρες οθονης. 4 email σε συγχρονισμο facebook, instagram, google analytics, pages manager, one drive και διαφορες αλλες εφαρμογες. το note 5 μου εβγαζε 3 ωρες και κρατουσε 7-8 ωρες με τετοια χρηση που εχω κανει.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Είμαι νέος κάτοχος Redmi Note 3 Pro και θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις.

 

Πέρα από την ελληνική γλώσσα υπάρχει κάποιος άλλος λόγος να βάλει κανένας την ελληνική ROM??

Η ελληνική ROM παίρνει αναβαθμίσεις από μόνη της ή πρέπει κάθε φορά να κάνεις αναβάθμιση???

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

1.Πέρα από την ελληνική γλώσσα ...

2.Η ελληνική ROM παίρνει αναβαθμίσεις από μόνη της ..

 

1.Υποστήριξη από Ελληνική κοινότητα κυρίως.

2.Κάνεις αναβάθμιση χειροκίνητα...

Link to comment
Share on other sites

1.Υποστήριξη από Ελληνική κοινότητα κυρίως.

2.Κάνεις αναβάθμιση χειροκίνητα...

 

Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι να μην τρώει πολύ RAM γιατί χωρίς να έχω κανένα ανοιχτό app μου λέει ότι 1,5 GB Ram είναι διαθέσιμο...Τα ελληνικά δεν είναι θέμα..Επίσης διαβάζοντας το φόρουμ συνειδητοποίησα ότι η ROM που έχει περασμένο δεν είναι η official.

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι να μην τρώει πολύ RAM γιατί χωρίς να έχω κανένα ανοιχτό app μου λέει ότι 1,5 GB Ram είναι διαθέσιμο...

 

τότε θα πρέπει να φύγεις από android :)

τρέξε τα app σου , δες πόση μένει και τότε δες αν υπάρχει πρόβλημα ή όχι

η μνήμη έτσι λειτουργεί στο android , τι να κάνουμε , εκτός αν βάλεις κανένα πρόγραμμα που να κλείνει αυτόματα εφαρμογές (ή να μην τις επιτρέπει να ξεκινάνε καν)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

Να κάνω 2 ερωτήσεις που είναι ταυτόχρονα τα 2 προβλήματα που βρήκα στην rom 7.2.1 που φοράω...

1.Το δαχτυλικό αποτύπωμα γιατί δεν δουλεύει στην κάμερα ως button για selfie(δηλαδη να το ακουμπάς και να βγαζει φωτογραφία, ειτε με την πίσω καμερα είτε με την εμπρός)? ή πως μπορει να δουλεψει?

2.Βλέπω ενα προβλημα με τα μηνυματα που όταν μου βγαζει ειδοποιηση για νεο μηνυμα βγαινει ο αριθμός και όχι το όνομα που έχει αποθηκευτεί για το αντιστοιχο νούμερο. Και οταν μπεις να δεις το μηνυμα τότε αναγνωριζεται το όνομα και βγαινει. Δεν ξέρω αν εχετε παρατηρησει κατι παρόμοιο. Οι επαφες μου είναι στα Ελληνικα και συγχρονισμένες με google account - δεν υπαρχουν διπλώτυπες. Είδα σε προηγούμενα μηνυματα γινεται και σε 1-2 ακομα χρηστες. Αυτα.... :P :P :P :P :P

LENOVO VIBE S1

Official Stock Rom (S1a40_S143_151222_ROW)

XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO

Greek Stable 7.2.1.0 Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι να μην τρώει πολύ RAM γιατί χωρίς να έχω κανένα ανοιχτό app μου λέει ότι 1,5 GB Ram είναι διαθέσιμο...Τα ελληνικά δεν είναι θέμα..Επίσης διαβάζοντας το φόρουμ συνειδητοποίησα ότι η ROM που έχει περασμένο δεν είναι η official.

 

Συμφωνώ με τον kodorevi8ulis

Ότι ρομ και να έχεις θα έχεις ίδια ραμ ελεύθερη.

Αν δεν έχεις official ρομ..........

ή βάλε official η ρίξε :kill: την ΕΛΛΗΝΙΚΗ

Link to comment
Share on other sites

τότε θα πρέπει να φύγεις από android :)

τρέξε τα app σου , δες πόση μένει και τότε δες αν υπάρχει πρόβλημα ή όχι

η μνήμη έτσι λειτουργεί στο android , τι να κάνουμε , εκτός αν βάλεις κανένα πρόγραμμα που να κλείνει αυτόματα εφαρμογές (ή να μην τις επιτρέπει να ξεκινάνε καν)

 

Κάποιος γνωστός μου με Redmi Note 2 είχε βρει μια ROM για να μειώσει την χρησιμοποιούμενη μνημη... Σιγουρα υπάρχει κάτι.. Δεν είπα οτι θέλω να φύγω από Android και πόσο με ενοχλεί αυτό!!! Ρώτησα μιας και δε γνωρίζω..Εκτός και αν είναι κακό αυτό...

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

2.Βλέπω ενα προβλημα με τα μηνυματα που όταν μου βγαζει ειδοποιηση για νεο μηνυμα βγαινει ο αριθμός και όχι το όνομα που έχει αποθηκευτεί για το αντιστοιχο νούμερο. Και οταν μπεις να δεις το μηνυμα τότε αναγνωριζεται το όνομα και βγαινει. Δεν ξέρω αν εχετε παρατηρησει κατι παρόμοιο. Οι επαφες μου είναι στα Ελληνικα και συγχρονισμένες με google account - δεν υπαρχουν διπλώτυπες. Είδα σε προηγούμενα μηνυματα γινεται και σε 1-2 ακομα χρηστες. Αυτα.... :P :P :P :P :P

 

Οι αριθμοί πρέπει να έχουν και τον κωδικό χώρας.. ΤΟ +30 ΔΛΔ μπροστά.Υπάρχει μια

εφαρμογή με όνομα number fixer , άλλξε τα με αυτήν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1.Το δαχτυλικό αποτύπωμα γιατί δεν δουλεύει στην κάμερα ως button για selfie(δηλαδη να το ακουμπάς και να βγαζει φωτογραφία, ειτε με την πίσω καμερα είτε με την εμπρός)? ή πως μπορει να δουλεψει?

 

Ποια 7.2.1 ρομ έχεις αλήθεια; Sorry τώρα είδα στην υπογραφή σου Greek Stable 7.2.1.0 Rom. Αναβάθμισε σε 7.2.2. Νομίζω ούτε σε κείνη δεν δουλεύει βασικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Κάποιος γνωστός μου με Redmi Note 2 είχε βρει μια ROM

 

Έχω το redmi note 2 και έχω δοκιμάσει πολλές εκδόσεις από miui ως aosp aicp κλπ.

Πίστεψέ με με καμία δεν έβλεπα μεγάλη διαφορά.

Από 2gb είχα ελεύθερα 800-900mb με την χρήση μου

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,εχω ενα θέμα και προσπαθώ να βρω λύση από χθες .Εχει να κάνει με το GMD GestureControl το οποίο δουλεύει κανονικά μέχρι να κλείσει η ο οθόνη ,όταν την ανοίξω ξανά δεν κάνει τίποτα η εφαρμογή από αυτά που της έχω ορίσει και πρέπει να γίνει επανεκκίνηση για να λειτουργήσει και αυτό μέχρι το κλείσιμο της οθόνης .

Κάποια ιδέα κανείς ,μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει ? είμαι με ελληνική stable GTV 7.2

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,εχω ενα θέμα και προσπαθώ να βρω λύση από χθες .Εχει να κάνει με το GMD GestureControl το οποίο δουλεύει κανονικά μέχρι να κλείσει η ο οθόνη ,όταν την ανοίξω ξανά δεν κάνει τίποτα η εφαρμογή από αυτά που της έχω ορίσει και πρέπει να γίνει επανεκκίνηση για να λειτουργήσει και αυτό μέχρι το κλείσιμο της οθόνης .

Κάποια ιδέα κανείς ,μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει ? είμαι με ελληνική stable GTV 7.2

 

Δεν την έχω την εφαρμογή αλλά για πήγαινε στο security στα permissions και δωστης δικαίωμα να ξεκινά μόνη της και επίσης τσέκαρε ότι έχει όλα τα permissions που θέλει στο on.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβγαλε ανακοίνωση για τις 10 Μαϊου η ΧΙΑΟΜΙ και αναφέρει κάτι για MIUI8!!!!!!!
Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...