Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή η ρομ μπορεί να περαστεί μέσω twrp? Δεν είμαι ροοτ και δεν ξέρω αν είναι ξεκλείδωτος ο bootloader θα έχω θέμα?

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6107-Stable-V9-2-1-0-Xiaomi-Redmi-Note-3-PRO/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για να την περάσεις χρειάζεται ξεκλείδωμα ο bootloader πέρασμα twrp και από το twrp την κάνεις εγκατάσταση

 

Redmi note3 pro

Link to comment
Share on other sites

Οντως γνησια μπαταρια που?

στην infoquest δινουν?

Ρώτησε τον derveni στο άλλο forum https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/30096-original-battery-xiaomi/

 

Redmi note3 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,ερώτηση.Εδω και κάνα τρίμηνο έχει αρχίσει και μου ψιλοκολλαει το τηλέφωνο.Το έκανα root,πέταξα μερικές εφαρμογές,καθάρισα και το τηλέφωνο λίγο από άχρηστα αρχεία,κάπως βελτιώθηκε.Και με την αναβάθμιση είδα καλύτερη διαχείριση ραμ.

Εκτός από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,έχετε να προτείνετε κάτι άλλο γιατί βαριέμαι να ξαναστηνω;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι για τη βελτιστοποίηση της απόδοσης, κάθε 6μηνο είναι απαραίτητο το reset...

Μπορείς όμως να δοκιμάσεις να διαγράψεις την dalvik cache με custom bootloader!

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε τον derveni στο άλλο forum https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/30096-original-battery-xiaomi/

 

Redmi note3 pro

 

Επειδή δέν θέλω να γραφτώ σε άλλο forum, αν είναι εύκολο κάποιος να μου στείλει pm με το μαγαζί που αναφέρουν.....

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Με την 8.3.1 betα παω στην ταπετσαρια και δεν μπορω να βρω νεες και γενικα λειπουν οι επιλογες. Εχει κανεις καποια ιδεα;

 

Και ταθεματα εξαφανιστηκαν. Μα τι στο καλο εκαναν;

Link to comment
Share on other sites

Τα θεματα εξαφανιστηκαν γιατι τα εβγαλαν.Κατι με τη νομοθεσια κτλ.

 

Με Custom Miui από mi-globe.com λειτουργούν μια χαρά.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σε όλους,

Έχω την nitrogen me custom recovery και θέλω να γυρίσω στην official global. Απλά κατεβάζω τη Ρομ και τι περνάω μέσα από recovery?κάπου πήρε το μάτι μου πιο πίσω ότι ίσως έχω θέμα με τα IMEI των Sim?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχουμε βρει μαγαζι που να φερνει αξιοπρεπη μπαταρια?

Διπλα λενε οτι πρεπει να δεις να εχουν ιδιο βαρος,αλλα δε μπορω να παιρνω στα μαγαζια να λεω να μου ζυγιζουν μπαταριες.

Καταστημα δε το κοβω να λεει καποιος μιας και απαγορευουν τα λινκ (το γιατι το καταλαβαινουμε :rolleyes:)

Καπου ειχε αναφερθει ενα δοκιμασμενο αλλα δε το βρηκα.

Link to comment
Share on other sites

Η λύση επιτέλους βρέθηκε και μπορείτε να την παρακολουθήσετε στον παρακάτω σύνδεσμο.

 

Στην δική μου περίπτωση, το πρόβλημα λύθηκε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

 

https://www.youtube.com/watch?v=oV8-MJt5gak​

Link to comment
Share on other sites

Η λύση επιτέλους βρέθηκε και μπορείτε να την παρακολουθήσετε στον παρακάτω σύνδεσμο.

 

Στην δική μου περίπτωση, το πρόβλημα λύθηκε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

 

https://www.youtube.com/watch?v=oV8-MJt5gak​

Ωραίος! Μια χαρά τότε! Αν και δεν έχω πρόβλημα με το να με ακούν οι συνομιλιτές μου, σίγουρα θα το έχω στα υπόψιν μου :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, επιτέλους βρέθηκε η λύση στο πρόβλημα του μικροφώνου.

Στο δικό μου κινητό δούλεψε κανονικότατα.

Έπρεπε να αφαιρέσω το σιλικονάκι του μικροφώνου.

Είναι πολύ απλό.

Μπορείται να το δείτε στον παρακάτω σύνδεσμο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά, επιτέλους βρέθηκε η λύση στο πρόβλημα του μικροφώνου.:D:D

Στο δικό μου κινητό δούλεψε κανονικότατα.

Έπρεπε να αφαιρέσω το σιλικονάκι του μικροφώνου.

Είναι πολύ απλό.

Μπορείται να το δείτε στον παρακάτω σύνδεσμο.

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστώ την βοήθεια από εσάς θέλω να περάσω gcam και τώρα έχω την 8.3.29 beta dev ρομ.

Δεν ξέρω αν είναι ροοτ. Ποια ρομ να περάσω πάλι σε miui ώστε να βάλω η και να έχει ήδη την gcam? Με ποιο τρόπο και επίσης δε έχω ούτε twp. Σας ευχαριστώ όλους

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που χρειάζεται είναι να ξεκλειδωσεις bootloader αν δεν το έχεις κάνει. Μετά να περάσεις twrp και root. Αυτήν που έχεις δεν είναι root, μπορείς και με αυτή να περάσεις την gcam άλλη που έχει περασμένη την gcam είναι η ελληνική από το miui. gr

 

Redmi n3pro

Link to comment
Share on other sites

Κανένας οδηγός για όλα αυτά? Μπορώ με xiaomi flash tool να περάσω κατευθείαν την ελληνική που θα είναι ροοτ και gcam?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Κανένας οδηγός για όλα αυτά? Μπορώ με xiaomi flash tool να περάσω κατευθείαν την ελληνική που θα είναι ροοτ και gcam?

 

Με τίποτα.......

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, έχω το κινητό με ξεκλείδωτο bootloader και root (snapdragon). Είμαι με official developer και θέλω να παώ σε Official global stable. Υπάρχει κάποιος οδηγός γι αυτό? Χάνω κάτι από αυτά που έχω (root, bootloader, εφαρμογές)?. Σας ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, έχω το κινητό με ξεκλείδωτο bootloader και root (snapdragon). Είμαι με official developer και θέλω να παώ σε Official global stable. Υπάρχει κάποιος οδηγός γι αυτό? Χάνω κάτι από αυτά που έχω (root, bootloader, εφαρμογές)?. Σας ευχαριστώ πολύ

 

Καλημέρα.

Δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις. Η dev είναι καλύτερη από την stable.

Αν το κάνεις μέσω updater θα χαθούν όλα, θα γίνει format.

Ο bl δεν ξέρω αν θα κλειδώσει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...