Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα..

Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιησω τελείως το δαχτυλικο αποτύπωμα στην miui 8...δεν έχω δαχτυλικο αποτύπωμα αλλά ακουμπωντας το δάχτυλο εκεί με πηγαίνει στην οθόνη κλειδώματος το οποίο είναι πολύ σπαστικό μιας και δεν έχω θήκη στο κινητό και πατιεται πολλές φορές και στην τσέπη... Σε miui 7 δεν το είχε αυτό το χαρακτηριστικό. Ευχαριστώ

 

Στις stable δεν έχω δει κάποιο τρόπο να απενεργοποιείται. Δεν ξέρω μήπως έχει στις developer.

Link to comment
Share on other sites

-->> πως μπορω να κανω ρησετ σε οποιες αλλαγες ωστε να εχω 3g/4g στο κινητο??

 

ευχαριστω,

Edited by yioula
Link to comment
Share on other sites

​Παιδια εχω την global stable 8.1.6.0 και δεν μου εμφανιζει ολες τις φωτο στη συλλογη που εχω στην καρτα μνημης δηλαδη σε φακελο με 20 φωτο μεσα, στη συλλογη μου δειχνει τις 7 ενω απο την εξερευνηση φαινονται ολες.
Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/6523-%CF%80%CF%89%CF%82-%CF%81%CF%85%CE%B8%CE%BC%CE%AF%CE%B6%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8C-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-internet-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-mms/

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μια ερωτηση στα γρηγορα...

εχω την εργοστασιακη 8,1,2 κ χωρις να εχω αλλαξει ρομ κλπ

ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΤΑΤΑ

δηλαδη οτι δωρο ντατα μ κανει η εταιρεια λογω ανανεωσης δεν μπορω να μπω..

εχω ομως κανει τα εξης...

1. αλλαγη στο ονομα της εταιρειας κινητης στη σιμ

2. ειχα στειλει στοπ μια μερα σε καποιο4ψηφιο για να σταματησω εξτρα χρεωσεις ντατα

 

Για να μη σας μπερδευω αλλο

 

-->> πως μπορω να κανω ρησετ σε οποιες αλλαγες ωστε να εχω 3g/4g στο κινητο??

 

ευχαριστω,

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/6523-%CF%80%CF%89%CF%82-%CF%81%CF%85%CE%B8%CE%BC%CE%AF%CE%B6%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8C-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-internet-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-mms/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν έχει κάποιος σπασμένο κινητό ΑΛΛΑ να λειτουργεί η μητρική με ενδιαφέρει αν την δίνει σε καλή τιμή, διαφορετικά έχω σε ασημί χρώμα σε κατάσταση σφραγισμένου ένα redmi note 3 pro (kenzo) που έχει πρόβλημα στην μητρική (δεν υποστηρίζει sim και fingerpring sensor αλλά γενικά λειτουργεί κανονικά).

 

Το δίνω για ανταλλακτικά ολόκληρο ή κομμάτια ή αν βρεθεί κανένας να μου δώσει μητρική :)

 

Ας μου στείλει pm όποιος ενδιαφέρεται

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν θέλω να πάω από ελληνικη stable σε Ελληνική Dev επειδή δεν θυμάμαι στο twrp τι wipe πατάω, Dev/cache - data ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο σε όλους.

Το κινητό φοράει MIUI 8 Global 7.2.24 | Beta.

Έχω τρομερό θέμα με τα notifications του facebook αλλά και με το messenger.

Τα notifications δεν εμφανίζονται σαν popup στο εικονίδιο της εφαρμογής στην επιφάνεια εργασίας, παρά μόνο αν ανοίξω την εφαρμογή του facebook. Το δε messenger σέρνεται σαν μεθυσμένη χελώνα με αρθριτικά που έφαγε 8 μαχαιριές κατάστηθα.

Έκανα αναζητήσεις σχετικά με προβλήματα σε notifications αλλά δεν κατάφερα να βγάλω άκρη. Υπάρχει περίπτωση να φταίει η rom και να πρέπει να πάω σε κάποια άλλη;

Πάσα συμβουλή δεκτή. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο σε όλους.

Το κινητό φοράει MIUI 8 Global 7.2.24 | Beta.

Έχω τρομερό θέμα με τα notifications του facebook αλλά και με το messenger.

Τα notifications δεν εμφανίζονται σαν popup στο εικονίδιο της εφαρμογής στην επιφάνεια εργασίας, παρά μόνο αν ανοίξω την εφαρμογή του facebook. Το δε messenger σέρνεται σαν μεθυσμένη χελώνα με αρθριτικά που έφαγε 8 μαχαιριές κατάστηθα.

Έκανα αναζητήσεις σχετικά με προβλήματα σε notifications αλλά δεν κατάφερα να βγάλω άκρη. Υπάρχει περίπτωση να φταίει η rom και να πρέπει να πάω σε κάποια άλλη;

Πάσα συμβουλή δεκτή. Ευχαριστώ.

 

Έχεις βάλεις τις εφαρμογές που θέλεις στο autostart? Εγώ που είχα θέμα με τις ειδοποιήσεις από hangouts, έτσι το έλυσα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλεις τις εφαρμογές που θέλεις στο autostart? Εγώ που είχα θέμα με τις ειδοποιήσεις από hangouts, έτσι το έλυσα.

 

Ναι, τις έχω βάλει autostart και έχω εφαρμόσει όλες τι ενέργειες που υπάρχουν στον Ελληνικό οδηγό από τα παιδιά της xiaomi-miui.gr. Δεν είδα προκοπή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο σε όλους.

Το κινητό φοράει MIUI 8 Global 7.2.24 | Beta.

Έχω τρομερό θέμα με τα notifications του facebook αλλά και με το messenger.

Τα notifications δεν εμφανίζονται σαν popup στο εικονίδιο της εφαρμογής στην επιφάνεια εργασίας, παρά μόνο αν ανοίξω την εφαρμογή του facebook. Το δε messenger σέρνεται σαν μεθυσμένη χελώνα με αρθριτικά που έφαγε 8 μαχαιριές κατάστηθα.

Έκανα αναζητήσεις σχετικά με προβλήματα σε notifications αλλά δεν κατάφερα να βγάλω άκρη. Υπάρχει περίπτωση να φταίει η rom και να πρέπει να πάω σε κάποια άλλη;

Πάσα συμβουλή δεκτή. Ευχαριστώ.

 

Κι εμένα το messenger είναι απαλευτο. Πολυ lag....

Link to comment
Share on other sites

Για το μεσετζερ αντιμετόπιζα και εγώ το ίδιο θέμα.Κατέβασα παλαιότερη έκδοση(πριν μπει αυτή η $@$@$@ που το κάνει σναπτσατ) και όλα πάνε νεράκι
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τις έχω βάλει autostart και έχω εφαρμόσει όλες τι ενέργειες που υπάρχουν στον Ελληνικό οδηγό από τα παιδιά της xiaomi-miui.gr. Δεν είδα προκοπή.

 

Κάνε ένα γενικό wipe cache του κινητού, μήπως έχει φάει κανένα κόλλημα.. Μετά, reboot. Μετά, clear data στις επίμαχες εφαρμογές.

Και μετά όλες τις γνωστές κινήσεις (επιλογή ειδοποιήσεων, δικαιώματα για pop up window από ασφάλεια, επιλογή autostart, επιλογή να μην σταματούν οι διεργασίες στο παρασκήνιο από τις ρυθμίσεις μπαταρίας για την εκάστοτε εφαρμογή).

Μετά, πάλι reboot...

Άνοιγμα των εφαρμογών και επιλογή των σχετικών ρυθμίσεων μέσα από τις ίδιες τις εφαρμογές.

Αν δεν φτιάξει και με αυτό, ενδέχεται να έχει πρόβλημα η εφαρμογή αυτή καθ' εαυτή...

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα. Έφαγα όλο το απόγευμα να βάζω και να βγάζω εφαρμογές, να πειράζει ασφάλειες και να κάνω reboot. Αρχίζω να πιστεύω ότι είναι θέμα της συγκεκριμένης rom, ίσως επειδή είναι dev, αγνοώ παντελώς. Θα δοκιμάσω και καμμιά Ελληνική stable ή cyanogen και αν συνεχίσει τα κόλπα θα πάει για πούλημα. Έχω στεναχωρεθεί αρκετά, δεν το περίμενα να έχω θέματα με Xiaomi.
Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα. Έφαγα όλο το απόγευμα να βάζω και να βγάζω εφαρμογές, να πειράζει ασφάλειες και να κάνω reboot. Αρχίζω να πιστεύω ότι είναι θέμα της συγκεκριμένης rom, ίσως επειδή είναι dev, αγνοώ παντελώς. Θα δοκιμάσω και καμμιά Ελληνική stable ή cyanogen και αν συνεχίσει τα κόλπα θα πάει για πούλημα. Έχω στεναχωρεθεί αρκετά, δεν το περίμενα να έχω θέματα με Xiaomi.

 

Χμμ, περίεργο που δεν έπιασε τίποτα από όλα αυτά... Δεν βαζεις μία ελληνική stable να τεστάρεις? Εγώ που είμαι με την τελευταία, δεν έχω κανένα θεμα με τις ειδοποιήσεις και υπόψιν ότι έχω αλλάξει μόνο την επιλογή του autostart, όλα να άλλα τα έχω αφήσει default να φανταστείς

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα πάντα - πάλι - σήμερα το πρωι, αφού έβαλα την 8.1.6.0 global stable. Ενώ σε άλλες εφαρμογές όπως πχ Gmail με το που σκάει mail έχω και ειδοποιηση και pop up και ήχο και flash, στο Facebook δεν έχω τίποτα. Τεσπά, δεν θα ξανασχοληθω, κουράστηκα αρκετά. Πάει για πούλημα. Σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα μεταχειρισμενο..εχει επανω xiaomi-miui-hellas-6.0_kenzo_XTRVbeta1_Stable_V8.2.1.0 . ειναι καλη? να βαλω την developer xiaomi-miui-hellas-6.0_kenzo_V8_XTRVbeta2_7.3.2.zip ? αυτη ειναι nougat? και την βαζω κανονικα με την custrom recover που εχει αφου κανω τα wipes?
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα μεταχειρισμενο..εχει επανω xiaomi-miui-hellas-6.0_kenzo_XTRVbeta1_Stable_V8.2.1.0 . ειναι καλη? να βαλω την developer xiaomi-miui-hellas-6.0_kenzo_V8_XTRVbeta2_7.3.2.zip ? αυτη ειναι nougat? και την βαζω κανονικα με την custrom recover που εχει αφου κανω τα wipes?

 

οχι δεν υπάρχει miui nougat ακόμα. μείνε με αυτη που έχεις ειναι η τελευταία ελληνική σταθερή (δεν ειναι Official) .

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν υπάρχει miui nougat ακόμα. μείνε με αυτη που έχεις ειναι η τελευταία ελληνική σταθερή (δεν ειναι Official) .

 

ok μενω ετσι! θα παρουμε εμεις official nougat συντομα η δεν παιρνουμε καθολου?

Link to comment
Share on other sites

ok μενω ετσι! θα παρουμε εμεις official nougat συντομα η δεν παιρνουμε καθολου?

 

εχουν πει οτι ΘΑ πάρουμε.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...θελω να αλλαξω κινητό και εχω ακουσει τα καλύτερα για την xiaomi. Ειμαι αναμεσα σε redmi note 3 pro και redmipro. Απ τα λιγα π ξερω ειναι οτι το note φοράει snapdragon και ειναι πιο γρήγορο....δεν με ενδιαφέρουν τοσο οι φωτογραφίες στην επιλογή κινητού...θελω να μην κολλάει και να τρέχει οσο πιο σφερα γίνεται....αν έχετε να μ προτείνετε αλλη συσκευή μέχρι τα 280κανενα πρόβλημα...ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά , είμαι η μόνη που έχω θεμα με το wifi ? Το εύρος του είναι πάρα πολύ μικρό...

Αν απομακρύνθω από το ρούτερ, πολλές φορές έχω μηδενικό σήμα, άντε μία μπάρα. Ενώ άλλοι γνωστοί μου έχουν φουλ.

Δεν ξέρω αν ηταν πάντα έτσι και εγώ δεν το συνειδητοποίησα γιατί και στο σπίτι και στο γραφείο το ρούτερ είναι δίπλα μου, ή αν εμφανίστηκε το πρόβλημα με τα τελευταία updates...

Σε καφετέριες π,χ έχω σχεδόν πάντα 0 σήμα.

Εσείς πώς τα πάτε ?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά , είμαι η μόνη που έχω θεμα με το wifi ? Το εύρος του είναι πάρα πολύ μικρό...

Αν απομακρύνθω από το ρούτερ, πολλές φορές έχω μηδενικό σήμα, άντε μία μπάρα. Ενώ άλλοι γνωστοί μου έχουν φουλ.

Δεν ξέρω αν ηταν πάντα έτσι και εγώ δεν το συνειδητοποίησα γιατί και στο σπίτι και στο γραφείο το ρούτερ είναι δίπλα μου, ή αν εμφανίστηκε το πρόβλημα με τα τελευταία updates...

Σε καφετέριες π,χ έχω σχεδόν πάντα 0 σήμα.

Εσείς πώς τα πάτε ?

 

Χαμηλό σήμα είχα μόνο όταν φόραγα μια αλουμινένια θήκη bumper frame γιατί προφανώς λόγω του μετάλλου έκοβε σήμα.

Με 3 ρομ που άλλαξα τούτες τις μέρες (dev, stable και Ελληνικη) δεν είχα ποτέ πρόβλημα, καμπάνα πάντα και χωρίς διακοπές.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...θελω να αλλαξω κινητό και εχω ακουσει τα καλύτερα για την xiaomi. Ειμαι αναμεσα σε redmi note 3 pro και redmipro. Απ τα λιγα π ξερω ειναι οτι το note φοράει snapdragon και ειναι πιο γρήγορο....δεν με ενδιαφέρουν τοσο οι φωτογραφίες στην επιλογή κινητού...θελω να μην κολλάει και να τρέχει οσο πιο σφερα γίνεται....αν έχετε να μ προτείνετε αλλη συσκευή μέχρι τα 280κανενα πρόβλημα...ευχαριστώ

 

Είχα το RN3 Pro και έχω το Redmi Pro 3/36.

Το Redmi Pro είναι περίπου 20% ταχύτερο από το RN3 Pro.Απλά τα σπάει.

Σε RN3 Pro πας μόνο αν θέλεις να βάλεις Lineage OS ή κάποια άλλη custom.

Αν θέλεις μόνο miui, πήγαινε σε Redmi Pro.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...