Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σας ρωτήσω κάτι; Τον τελευταίο καιρό το κινητό σταματάει κατά καιρούς να μου εμφανίζει ειδοποιήσεις για το Gmail και το Hangouts. Τα έχω βγάλει από το battery saver αλλά συνεχίζουν μερικές φορές νά μήν με ειδοποιούν ότι ήρθε καινούριο μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να σας ρωτήσω κάτι; Τον τελευταίο καιρό το κινητό σταματάει κατά καιρούς να μου εμφανίζει ειδοποιήσεις για το Gmail και το Hangouts. Τα έχω βγάλει από το battery saver αλλά συνεχίζουν μερικές φορές νά μήν με ειδοποιούν ότι ήρθε καινούριο μήνυμα.

 

Τα έχεις βάλει στην αυτόματη έναρξη?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εμφανίζονται στο μενού καν!

 

Αυτό είναι πολύ περιεργο..Κάνε μία εκκαθάριση cache του τηλεφώνου και μετά μπες στην εφαρμογή ασφαλεία, επιλογή αυτόματη έναρξη, να δεις εάν εμφανίζονται στη λίστα. Τικαρε τα και μετά δεν θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την global version. Δηλαδή θα έπρεπε να φαίνεται στα system apps... Θα το κοιτάξω!

 

Όχι, η επιλογή δεν είναι στα system apps! Πήγαινε ασφάλεια, δικαιώματα, αυτόματη έναρξη. Τις έχει όλες μαζί, δεν τις έχει σε κατηγορίες εκεί..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εκανα χθες update - καθαρή εγκατάσταση στην ελληνική 8.1.1.0 (για το νέο firmware κυρίως) και εχω τα εξής προβλήματα:

 

1) πολύ μικρό εύρος wifi. Το πρόβλημα το είχα παρατηρήσει ήδη απο την 8.0.4.0 αλλά ήλπιζα ότι με την αναβάθμιση θα διορθωνόταν. Εκεί που εγώ έχω μηδενικό σήμα, άλλοι φίλοι μου με κάτι low end samsung έχουν 3 γραμμές.

 

2) σε εφαρμογές custom launcher (nova και action launcher 3), στο συρτάρι εφαρμογών, η status bar δεν φαίνεται καθόλου, επειδή είναι λευκά εικονίδια σε λευκό φόντο... σε προηγούμενες εκδόσεις της miui όμως δεν υπήρχε αυτό το πρόβλημα, διότι εμφανιζόταν μία γκρίζα ζώνη στο status bar, ώστε να είναι εμφανής. Σε κάθε περίπτωση βέβαια, τα αυτόματα μαύρα εικονίδια σε λευκό φόντο είναι εγγενές χαρακτηριστικό του android 6 αλλά ουτως ή άλλως δεν ισχύει στην miui. Γιατί εξαφανίστηκε και η απλή γκριζα γραμμή όμως?

 

3) έχω μεγάλο πρόβλημα με το google photos. έχει αναφερθεί και σε άλλους μετά την αναβάθμιση σε 8.1.1.0 αλλά λύση δεν αναφέρεται πουθενά. Εάν μία φωτοφραφία ή wallpaper δεν είναι αποθηκευμένα στην μνήμη του κινητού αλλά μόνο στο σύννεφο του google photos, δεν με αφήνει να χρησιμοποιήσω την επιλογή "χρήση ως", παρά μόνο εάν κάνω download τo wallparer! Συγκεκριμένα, βγάζει το μνμ "no app is found to perform this action", ενώ προφανώς υπάρχουν πολλές αντίστοιχες εφαρμογές που έχουν όλα τα δικαιώματα.

 

Τα ανωτέρω bugs τα έχετε κι εσείς ή μόνο εγώ?

Και όσοι έχετε cm / lineage, υπάρχουν κι εκεί επίσης??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα..μια ερωτήσει..με windows 10 64bit μπορω ωα περασω ελλινικη ROM ??

 

Φυσικά. Δες τους αναλυτικους οδηγούς στην πρώτη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους σας. Εχω ενα Redmi note 3 Pro. Android 5.1.1 LMY47V. MIUI Global 8 Stable. Θελω να ρωτησω σχετικα με την διαγραφη εικονιδιων. Οταν διαγραφω ενα εικονιδιο ή widget απ την επιφανεια εργασιας, αλλαζει η κατανομη των υπολοιπων εικονιδιων αυτοματα και μου χαλαει την ταξινομηση που ειχα κανει εγω. Μπορει αυτο να ρυθμιστει χωρις να αλλαζει η θεση των υπολοιπων εικονιδιων που παραμενουν στην επιφανεια; (εχω αγγλικο μενου και δε ξερω τα βηματα)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους σας. Εχω ενα Redmi note 3 Pro. Android 5.1.1 LMY47V. MIUI Global 8 Stable. Θελω να ρωτησω σχετικα με την διαγραφη εικονιδιων. Οταν διαγραφω ενα εικονιδιο ή widget απ την επιφανεια εργασιας, αλλαζει η κατανομη των υπολοιπων εικονιδιων αυτοματα και μου χαλαει την ταξινομηση που ειχα κανει εγω. Μπορει αυτο να ρυθμιστει χωρις να αλλαζει η θεση των υπολοιπων εικονιδιων που παραμενουν στην επιφανεια; (εχω αγγλικο μενου και δε ξερω τα βηματα)

 

τουλαχιστον στην τελευταια ρομ που εχω εχει στις ρυθμισεις κατω απο τις ειδοποιησεις μια επιλογη που λεει "αρχικη οθονη" (homepage? ) και μεσα εχει επιλογη να μην γινεται συμπληρωση κενων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αγόρασα ένα τηλέφωνο για την κόρη μου το οποίο τις έπεσε μαζί με την θήκη την γνήσια της xiaomi, που ήταν η κλειστή σαν βιβλίο δλδ. Λοιπόν έπεσε από μικρό ύψος και στην αρχή φάνηκε πως δεν έχει πάθει τίποτα, λίγο αργότερα πρασίνισε πάνω δεξιά και μετά από λίγο πρασίνισε όλη η οθόνη και πλέον δεν φαίνεται τίποτα. Επικοινώνησα με την info quest και μου είπαν πως τα αγορασμένα από Κίνα ΔΕΝ ΤΑ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ, λες και του ζήτησα να μου το περάσουν στην εγγύηση. Ήταν αναιδέστατοι και στην Αθήνα και στην Θεσσαλονίκη, πολύ εριστικοί και καθόλου ευγενικοί. Ήθελα να ρωτήσω αν μπορούμε να επισκευάσουμε την οθόνη εδώ σε κάποιο μαγαζί, αν ξέρει κάποιος κάτι ας με ενημερώσει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αγόρασα ένα τηλέφωνο για την κόρη μου το οποίο τις έπεσε μαζί με την θήκη την γνήσια της xiaomi, που ήταν η κλειστή σαν βιβλίο δλδ. Λοιπόν έπεσε από μικρό ύψος και στην αρχή φάνηκε πως δεν έχει πάθει τίποτα, λίγο αργότερα πρασίνισε πάνω δεξιά και μετά από λίγο πρασίνισε όλη η οθόνη και πλέον δεν φαίνεται τίποτα. Επικοινώνησα με την info quest και μου είπαν πως τα αγορασμένα από Κίνα ΔΕΝ ΤΑ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ, λες και του ζήτησα να μου το περάσουν στην εγγύηση. Ήταν αναιδέστατοι και στην Αθήνα και στην Θεσσαλονίκη, πολύ εριστικοί και καθόλου ευγενικοί. Ήθελα να ρωτήσω αν μπορούμε να επισκευάσουμε την οθόνη εδώ σε κάποιο μαγαζί, αν ξέρει κάποιος κάτι ας με ενημερώσει.

 

Σε redmi note 2 με ακριβως την ίδια φάση έκανα το εξής.

Αγόρασα μια οθόνη με digitizer απο ebay.

Αφού είδα βίντεο στο youtube πως γίνεται κατάλαβα οτι δεν το έχω να το κάνω μόνος μου, οπότε πήρα παραμάσχαλα οθόνη και κινητό και πήγα σε έναν τοπικό ηλεκτρονικό.

"πάρτα, το μοντέλο είναι αυτό, αν δεν ξέρεις έχει και βίντεο στο Youtube" :lol::lol::lol:

Μου πήρε 15 ευρώ + 18 η οθόνη και έτοιμος.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια βοηθεια για ενα hard bricked kate ποιος μπορει να δωσει( ξερω οτι ειμαι στο thread του kenzo). υπαρχει κατι ακομα μετα το edl αλλα δεν θυμαμαι που το ειχα δει

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια βοηθεια για ενα hard bricked kate ποιος μπορει να δωσει( ξερω οτι ειμαι στο thread του kenzo). υπαρχει κατι ακομα μετα το edl αλλα δεν θυμαμαι που το ειχα δει

 

Για ρίξε μια ματιά εδώ

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αυτά τα ξέρω.το τηλέφωνο δεν ανοίγει καθόλου, το δόκιμα με edl αλλά έβαλες το μήνυμα με το χώρο και μετά πάπαλα..

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω το Xiaomi Redmi Note 3 Pro το αγορασα απο το γερμανο με ευρωπαικη εκδοση........ μια ερωτηση, επειδη δουλευω πολυ το φεις μπουκ και το βαιμπερ θα ηθελα να βγαζει δεξια επανω ενδειξη λεντ οτι ηρθε μηνυμα ..... κατι το οποιο γινεται τωρα μονο σε αναπαντητη .. σε μηνυμα και σε imail....

Πασα βοηθεια δεκτη ....... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις ->προσθετες ρυθμίσεις -> led ειδοποιήσεις

Και δώσε και δικαιώματα στις εφαρμογές σου

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14966-Ελληνικός-οδηγός-ενεργοποίησης-Δικαιωμάτων-Ειδοποιήσεων-στην-MIUI-8/

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις ->προσθετες ρυθμίσεις -> led ειδοποιήσεις

Και δώσε και δικαιώματα στις εφαρμογές σου

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14966-Ελληνικός-οδηγός-ενεργοποίησης-Δικαιωμάτων-Ειδοποιήσεων-στην-MIUI-8/

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ...πολυ φίλε μου, ευχαριστω !!:)

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να αλλάξω ταπετσαρία? Κάθε φορά που πατάω σε μια φώτο από την συλλογή μου γράφει αδυναμία φόρτωσης εικόνας
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να αλλάξω ταπετσαρία? Κάθε φορά που πατάω σε μια φώτο από την συλλογή μου γράφει αδυναμία φόρτωσης εικόνας

Νομίζω κάποτε εμένα δε με άφηνε να αλλάξω ταπετσαρία επειδή είχα αλλάξει launcher. Μήπως έχεις αλλάξει κι εσύ; Θέλει να έχεις της μάνας του για να σε αφήσει

 

Στάλθηκε από το XT1635-02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω αλλάξει. Λες να είναι από αυτό?

Αυτό είναι σίγουρα.

Βάλε τον μαμά κάνε την αλλαγή σου και μετά πάλι τον launcher που δουλεύεις.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...