Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια μπορειτε να μου πειτε που θα βρω την επιλογη να αποθηκευονται οι εφαρμογες στην καρτα sd αντι για αυτον του κινητου?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kongeo1994 σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Τη ρύθμιση για το viber και Skype την έχω ήδη κάνει, όπως επίσης έκανα uninstall και reinstall τις εφαρμογές. Τζίφος.

Δεν έχω cloud. Έχω βάλει 64αρα micro SD card και έχω επιλέξει να αποθηκεύονται όλα εκεί. Έκανα έναν λογαριασμό στο mi account, μήπως αυτό εννοείς ως cloud;

Πάνω κάτω ξέρω τι μου γίνεται όσο αναφορά τα Android, πρώτη φορά με δυσκολεύει τόσο ένα κινητό.

Είμαι έτοιμη να το πετάξω από το παράθυρο γιατί βγάζει και χάλια φωτογραφίες.

 

ποια ρομ εχεις ακριβώς

ρυθμίσεις -->σχετικα με το τηλέφωνο -->MIUI έκδoση

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε global stable Marshmallow δεν δουλεύουν τα Led Notifications, ούτε σε κανονικές κλήσεις μηνύματα ούτε σε viber/skype. To Led ανάβει μόνο κατα την φόρτιση.

 

Στην αναβάθμιση έλεγε:

 

Lockscreen, Status Bar, Notification Bar

Optimization – LED notification light turned off by default in permissions (08-05)

 

Που είναι αυτό ακριβώς;

Πήγα στο "προσθετες ρυθμίσεις", "φλας ειδοποίησης" και είναι όλα ενεργοποιημένα..

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε global stable Marshmallow δεν δουλεύουν τα Led Notifications, ούτε σε κανονικές κλήσεις μηνύματα ούτε σε viber/skype. To Led ανάβει μόνο κατα την φόρτιση.

 

Στην αναβάθμιση έλεγε:

 

Lockscreen, Status Bar, Notification Bar

Optimization – LED notification light turned off by default in permissions (08-05)

 

Που είναι αυτό ακριβώς;

Πήγα στο "προσθετες ρυθμίσεις", "φλας ειδοποίησης" και είναι όλα ενεργοποιημένα..

 

δεν την εχω την ρομ αυτην..αλλα λεει στο permissions οποτε δες : ασφαλεια -> δικαιωματα

 

επισης δοκιμασε να αλλαξεις χρωμα στις ειδοποιησεις να δεις μηπως εχει το παλιο κακο bug της dev που δεν δειχνει led στα 3rd apps..

Βαλε ενα αλλο χρωμα κανε μια αναπαντητη να δεις αν λειτουργουν τα αλλα χρωματα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω το κινητο εδω και ενα εξαμηνο και ημουν εντελως ευχαριστημενος, με global stable παντα. Απο την τελευταία αναβαθμιση σε marshmallow εχω το εξης θεμα, σερνεται το fb messenger, ακομα και στην πληκτρολογηση κολλαει. Δεν ξερω τι μπορει να φταιει, δεν τρεχουν αλλες εφαρμογες, η ραμ ειναι στα ιδια επιπεδα με πριν και με εχει εκνευρισει πολυ αυτο. Το εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος;

Θα σου φανεί περίεργο αλλά για πήγαινε ρυθμίσεις -> πρόσθετες ρυθμίσεις -> προσβασιμότητα -> κινήσεις μεγέθυνσης, και δες αν είναι ενεργοποιημένο. Αν ναι κλείστο. Το αντιμετώπισα σε συγγενικό πρόσωπο.

Αν δεν είναι από αυτό δοκίμασε μέσα από τον updater να ξανακατεβασεις την αναβάθμιση.

Θα πας στις ενημερώσεις -> τρεις τελείες -> λήψη ενημέρωσης.

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι ακριβώς κάνει η επιλογή Other > Check SHA256 στο τελευταίο MiFlash Tool? Εδώ και μιάμιση ώρα από τότε που το πάτησα γράφει flashing.. Είναι δυνατόν να φλασάρει τόση ώρα;

 

Προσπαθούσα να φλασάρω την τελευταία global stable με ένα πιο παλιό MiFlash αλλά μου έβγαζε το γνωστό μήνυμα "not enough storage κλπ" και γι' αυτό άλλαξα στο MiFlash με ημ/νία 30.8.2016.

 

Update:

Τελικά ΟΚ αφότου το έβαλα σε edl με το σκριπτάκι :)

Edited by limna99
Link to comment
Share on other sites

δεν την εχω την ρομ αυτην..αλλα λεει στο permissions οποτε δες : ασφαλεια -> δικαιωματα

 

επισης δοκιμασε να αλλαξεις χρωμα στις ειδοποιησεις να δεις μηπως εχει το παλιο κακο bug της dev που δεν δειχνει led στα 3rd apps..

Βαλε ενα αλλο χρωμα κανε μια αναπαντητη να δεις αν λειτουργουν τα αλλα χρωματα

 

Δεν πήγα στο ασφαλεια -> δικαιωματα.

Τα έκανα όλα off-on και άλλαξα τα χρώματα.

Έκανα μια επανεκκίνηση και τα έβαλα τα χρώματα όπως ήταν προηγουμένως.

Το τέσταρα και λειτουργεί κανονικά τώρα.

Παράξενο..

Link to comment
Share on other sites

Δεν πήγα στο ασφαλεια -> δικαιωματα.

Τα έκανα όλα off-on και άλλαξα τα χρώματα.

Έκανα μια επανεκκίνηση και τα έβαλα τα χρώματα όπως ήταν προηγουμένως.

Το τέσταρα και λειτουργεί κανονικά τώρα.

Παράξενο..

 

με πρόλαβαν. έτσι δουλεψαν και σε μένα με dev MM.

bug προφανώς, αλλά ευτυχώς μικρο και λύνεται.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Πάνω σε τι είμαι λάθος; εγώ θεωρώ πως όλα αυτά που λέω είναι σωστά.. Διόρθωσε με αν έχω κάνω κάτι λάθος ☺️ φιλικά πάντα

 

Τον radon τον δουλεύουν παρα πολλοί χρήστες,κανεις δεν είχε θέμα με την χρήση της μπαταρίας. Αντίθετα μαζεύει κάπως την διαχείριση της.

Αρα για να λες ότι χάνεις πιστεύω κάτι άλλο συμβαίνει.

Όσο για τα led χωρίς να πειραξω τίποτα δουλεύουν υποδειγματικά.

Να πω κάτι,πολλοί έχουν διάφορα θέματα κατα την λειτουργία της Ρομ,είτε λόγο της εγκατάστασης ειτε γιατί ίσως σαν νεότερη κατασκευαστικά συσκευή θέλει και κάτι έξτρα για να παίξουν σωστά FP και κάμερα.

Δεν τα λέω γιατί έτσι θέλω να το παρουσιασω,αλλά σύμφωνα με τα όσα έχω κάνει αλλά κυρίως όταν έχω "ξεσκονισει" όλο το θέμα απο την official 13.

Ουτε η 14.1 έχει τρελλες διάφορες αλλά με ακόμα θέματα.

Όσο για τις καθημερινές αναβαθμίσεις όσο και αν δεν φαίνεται πρόσθεταν μικρές βελτιώσεις όσο και αν δεν έδειξαν κάτι διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά!

Και στην 13 και στην 14.1!

 

Ωραια ,αντε να παρω την συσκευη ...

Σε θεμα roms ,εχει διαφορα 2 16γβ με 3 32γβ ? Ή τις ιδιες rom παιρνουν;

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ,αντε να παρω την συσκευη ...

Σε θεμα roms ,εχει διαφορα 2 16γβ με 3 32γβ ? Ή τις ιδιες rom παιρνουν;

 

Όχι,τα ίδια πραγματα είναι όπως και σε miui.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρα. Έχει φίλος τη συσκευή με περασμενη ελληνική gtv απο το vickmall από τον Ιουνιο. Θέλει να του περασω νεα. Ποια είναι η πιο πρόσφατη απροβλημάτιστη miui??

Υ. Γ. Φιλοσοφε τα λέγαμε απο το θέμα του coolpad f2. Να πω οτι έχοντας δοκιμάσει και cyanogen και miui, η δεύτερη προσωπικά δε συγκρίνεται με καμιά ρομ,άσχετα με τις επιδόσεις...

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nikos_nia86
Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ εχεις ακριβώς

ρυθμίσεις -->σχετικα με το τηλέφωνο -->MIUI έκδoση

 

 

Έχω την MIUI Global 8.1 Stable 8.1.1.0 (MHOMIDI)

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρα. Έχει φίλος τη συσκευή με περασμενη ελληνική gtv απο το vickmall από τον Ιουνιο. Θέλει να του περασω νεα. Ποια είναι η πιο πρόσφατη απροβλημάτιστη miui??

Υ. Γ. Φιλοσοφε τα λέγαμε απο το θέμα του coolpad f2. Να πω οτι έχοντας δοκιμάσει και cyanogen και miui, η δεύτερη προσωπικά δε συγκρίνεται με καμιά ρομ,άσχετα με τις επιδόσεις...

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε θυμάμαι καλά απο τοτε.:D

Εντάξει αλλά έχει διάφορα οι τοτε Ρομ με το f2 και οι τωρινές με αυτό.

Και οι δυο είναι μέρα με νύχτα σε σχέση με το f2.

Η miui είναι μαμά Ρομ ενω η cm ειναι official και όχι κάποιο port που ειχαμε τοτε.

Η επιλογή Ρομ είναι σύμφωνα με την χρήση που κανει ο καθένας αλλά πιό πολύ γούστου!

Link to comment
Share on other sites

Τον radon τον δουλεύουν παρα πολλοί χρήστες,κανεις δεν είχε θέμα με την χρήση της μπαταρίας. Αντίθετα μαζεύει κάπως την διαχείριση της.

Αρα για να λες ότι χάνεις πιστεύω κάτι άλλο συμβαίνει.

Όσο για τα led χωρίς να πειραξω τίποτα δουλεύουν υποδειγματικά.

Να πω κάτι,πολλοί έχουν διάφορα θέματα κατα την λειτουργία της Ρομ,είτε λόγο της εγκατάστασης ειτε γιατί ίσως σαν νεότερη κατασκευαστικά συσκευή θέλει και κάτι έξτρα για να παίξουν σωστά FP και κάμερα.

Δεν τα λέω γιατί έτσι θέλω να το παρουσιασω,αλλά σύμφωνα με τα όσα έχω κάνει αλλά κυρίως όταν έχω "ξεσκονισει" όλο το θέμα απο την official 13.

Ουτε η 14.1 έχει τρελλες διάφορες αλλά με ακόμα θέματα.

Όσο για τις καθημερινές αναβαθμίσεις όσο και αν δεν φαίνεται πρόσθεταν μικρές βελτιώσεις όσο και αν δεν έδειξαν κάτι διαφορετικό.

 

Ίσως όλα να δουλεύουν άψογα σε official cyanogen... Μόνο που εγώ δεν έχω την official και σε αυτή που έχω δεν δουλεύει Led και η μπαταρία ήταν χάλια με radon .. Όπως είπα σε προηγούμενο ποστ έχω μια από το xda και είμαι απόλυτα ικανοποιημενος.. Σε miui να το καταλάβω να βγάζουν συνέχεια αναβαθμίσεις, επειδή μια τέλεια αναβάθμιση δεν έχουν κάνει.. κάθε φορά όλο και κάτι διορθωνουν γιαυτό και χάνει και κόσμο σιγά σιγά.. Η cyanogen είναι άψογη στα όλα της και σε ένα μήνα από τα πρώτα της update είναι πλήρης. Και η 14.1 σε μια δυο εβδομάδες θα είναι τζετ. Αν βάλω ποτέ την official ο radon είναι μονόδρομος λόγω finger print

Link to comment
Share on other sites

Και η 14.1 σε μια δυο εβδομάδες θα είναι τζετ. Αν βάλω ποτέ την official ο radon είναι μονόδρομος λόγω finger print

 

Στην 14.1 δεν είναι μονόδρομος ο radon,σε πολλούς ο AGNi δουλεύει πιο σωστα διορθώνοντας πολλές ατέλειες.

Link to comment
Share on other sites

Στην 14.1 δεν είναι μονόδρομος ο radon,σε πολλούς ο AGNi δουλεύει πιο σωστα διορθώνοντας πολλές ατέλειες.

 

Ένα μεγάλο μπράβο στους προγραμματιστες που κάνουν ότι καλύτερο για να έχουμε πολλές και ωραίες roms κυρίως την cyanogen.. Ελπίζω άμεσα να έχουμε xposed για 14.1 γιατί χωρίς xposed δεν παλεύεται καμία ρομ

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια, γιατί το χρησιμοποιείτε το xposed?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Έχει διαφορά Apps μέσα που είναι πολύ χρήσιμα.. Όπως π.χ βγάζει διαφημίσεις από YouTube, μπορείς να παίζεις βίντεο από YouTube στο background, awesome pop up video για fb, YouTube... ένα από τα καλύτερα module το gravity box μόνο για cyanogen, που μπορείς να πειράξεις διάφορα πάνω στο λειτουργικό (οθόνη κλειδώματος, προγραμματισμενα πλήκτρα και άλλα), x internal sd επίσης ένα από τα καλύτερα. δίνει πλήρη πρόσβαση σε write και read στην sd καρτα που πολλά λειτουργικά το έχουν κλειδωμένο καθώς και μπορείς να μεταφέρεις Apps στην sd... έχει και άλλα πολλά module ακόμα απλά αναφέρω τα καλύτερα. Ελπίζω να σε κάλυψα.

Edited by oraiustepe
Link to comment
Share on other sites

Link2SD με 2ο partition στην sd έχει δοκιμάσει κανείς σε cm13/14.1?

(αν ενδιαφέρεται κανείς ,έιχα κάνει οδηγό πριν 2χρόνια τη διαδικασία..)

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα την πω την απορία μου. για ποιο λόγο να θέλετε εφαρμογές εγκατεστημενες στην εξωτερική κάρτα sd? Μόνο μειονεκτηματα μπορώ να βρω σε αυτό.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα την πω την απορία μου. για ποιο λόγο να θέλετε εφαρμογές εγκατεστημενες στην εξωτερική κάρτα sd? Μόνο μειονεκτηματα μπορώ να βρω σε αυτό.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Γιατι τα 16gb δεν μα φτανουν ουε με σφαιρες μερικους:lol::lol::lol:

Ειδικα αν εχεις μεσα παιχνιδια τυπου gta san andreas που ειναι μονα τους 3gb....

Αυτη τη στιγμη στο P8 Lite μου εχω 200κατι εφαρμογες...16+32ext για να αντεξει

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Συτο το τηλεφωνο είναι αυτό που πωλείται από κωτσοβολο; Αν ναι τι θήκη και προστατευτικό οθόνης προτείνετε;

 

Sent from mTalk

Καλησπέρα και χρόνια πολλά αν δεν κάνω λάθος ο κοτσοβολος πουλάει το απλό και όχι το pro,

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι στο Redmi Note 3 είναι το pro (Kate)

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πειτε μου πως του eshop ειναι το Kate.....

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...