Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα μολις το μπρικαρα το βλεπει ο υπολογιστης σαν Qualcomm HS-USB Diagnostics 900E

Πηγα να περασω με miflash developer rom για να ξεκλειδωσω το bootloader και μπρικαρε

τα φωτα σας παρακαλω

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στο Google Messenger σας έκανε εισαγωγή τα μηνύματα που υπήρχαν στην προηγούμενη εφαρμογή που υπήρχε στο κινητό. Έδωσα όλα τα permissions αλλά τα παλιά μηνύματα δεν εισάγονται στο Google Messenger. Καμιά σκέψη;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Στο Google Messenger σας έκανε εισαγωγή τα μηνύματα που υπήρχαν στην προηγούμενη εφαρμογή που υπήρχε στο κινητό. Έδωσα όλα τα permissions αλλά τα παλιά μηνύματα δεν εισάγονται στο Google Messenger. Καμιά σκέψη;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Κατευθείαν τα έφερε. Στην πρώτη εκκίνηση δε σε ρώτησε για να δώσεις δικαιώματα ώστε να γίνει η default app για τα SMS?

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Στην Snapshot που είχα βάλει δεν είχα πρόβλημα και έστελνα 160 αν θυμάμαι καλά. Με την τελευταία nightly όντως στέλνει 70. Δοκίμασα το Google Messenger και στέλνει 160 κανονικά :) τους αφαιρεί τους τόνους και τα στέλνει.

 

εγω με ολους του τυπους unicode και παλι δεν καταφερα τιποτα σε snapshot...πια ρυθμιση ειχες βαλει?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

εχει ακουσει κανεις για minideal που βρηκε φιλος μου?

http://www.minideal.net/eu-version-xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-4000mah-smartphone-gray.html#

 

ενω κατω εχει σχολια με ελληνικα ονοματα ο θεος και η ψυχη τους

στο Faceboοk μερικοι συνελληνες γραφουν οτι ειναι scam απατεωνες κλπ

ξερουμε τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Κατευθείαν τα έφερε. Στην πρώτη εκκίνηση δε σε ρώτησε για να δώσεις δικαιώματα ώστε να γίνει η default app για τα SMS?

Την έχω ορίσει ως προεπιλεγμένη εφαρμογή για μηνύματα αλλά με κανένα τρόπο δε φέρνει τα μηνύματα που προϋπήρχαν, τα νέα μηνύματα τα παίρνει κανονικά.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Στην Snapshot που είχα βάλει δεν είχα πρόβλημα και έστελνα 160 αν θυμάμαι καλά. Με την τελευταία nightly όντως στέλνει 70. Δοκίμασα το Google Messenger και στέλνει 160 κανονικά :) τους αφαιρεί τους τόνους και τα στέλνει.

 

Οκ να σαι καλα,δοκιμαζω

 

 

οκ οπως το ειπες 160 κομπλε σε ευχαριστω να σαι καλα

Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

τόσα καλύτερα πληκτρολόγια κυκλοφορούν......

 

προσωπικά εδώ και χρονια έχω αγορασμένο το swype keyboard και αυτο δουλευω σε οποια συσκευή αγοράζω.....αφήστε που πλέον ξερει τι θέλω να γράψω πριν το γράψω.....;)

Έτσι κι εγώ μέχρι πριν κάνα 2μηνο που διέρευσαν κωδικοί μετά από hack. Οπότε και έπαψα να το χρησιμοποιώ... είμαι με το default του MM αν και σαφώς μου λείπει η ευκολία του Swype.

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει ακουσει κανεις για minideal που βρηκε φιλος μου?

http://www.minideal.net/eu-version-xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-4000mah-smartphone-gray.html#

 

ενω κατω εχει σχολια με ελληνικα ονοματα ο θεος και η ψυχη τους

στο Faceboοk μερικοι συνελληνες γραφουν οτι ειναι scam απατεωνες κλπ

ξερουμε τιποτα?

Μιά χαρά κατάστημα είναι (τουλάχιστον ήταν) αν χάλασε δεν ξέρω, απλώς οι περισσότεροι επιλέγουμε το vickmall ή το gearbest. Θα σου πρότεινα το ίδιο, για να γλιτώσεις 5€ δεν αξίζει τέτοιο ρίσκο, κατ' εμέ.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

τόσα καλύτερα πληκτρολόγια κυκλοφορούν......

 

προσωπικά εδώ και χρονια έχω αγορασμένο το swype keyboard και αυτο δουλευω σε οποια συσκευή αγοράζω.....αφήστε που πλέον ξερει τι θέλω να γράψω πριν το γράψω.....;)

 

TouchPal premium χρησιμοποιώ, αλλά εξακολουθεί να εμφανίζει την κόκκινη υπογραμμιση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Εχω βρεί το Xiaomi Redmi Note 3 PRO 16 GB με 2gb ram στα 159 ευρώ απο Ελλάδα. Είναι καλή τιμή κατά την γνώμη σας?

Εχει την international version με ελληνικά αν και εγώ ούτως ή άλλως θα έχω το τηλ. στα Γερμανικά ή Αγγλικά.

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αμα εχει μυλτι θα πρεπει να την αλλαξεις...

 

Καλη τιμη παντως

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αυτό? Εχω πάρει για την κόρη μου το redmi 3s με την ίδια international version και δουλεύει μια χαρά. Τι πρόβλημα λέτε να έχω?

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για 4g με wind και ειδικά εκτός μεγάλων αστικών κέντρων πας αναγκαστικά στην internation version που έχει την 800άρα μπάντα.

Επειδή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ έχω μπερδευτεί με τις εκδόσεις, δεν έχει καμια σχέση με την global stable?

Κοινός, σίγουρα δεν έχει Ελληνικά ...ΟΤΑ παίζει?

τι έχει κ δε παίζει?

Μόνο η 800άρα είναι το θέμα??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν και προσπάθησα να βρω απάντηση σε προηγούμενα θέματα δεν κατάφερα να βρω κάτι αντίστοιχο.

Εχουμε το συγκεκριμένο κινητό και εγώ και ο σύζυγος, στο δικό μου όμως έχει εργοστασιακα μια ρύθμιση να καλεί αυτόματα έναν αριθμό έτσι και είσαι μέσα στο μενού των κλήσεων μετά από 5 δευτερόλεπτα ενώ στου συζύγου όχι. Δοκίμασα τα πάντα στις ρυθμίσεις αλλά δε βρίσκω τρόπο να το απενεργοποιησω. Μήπως γνωρίζει κάποιος πώς μπορώ να αλλάξω τη συγκεκριμένη ρύθμιση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

προς το παρόν το πιο φτηνό και σε σχετικά αξιόπιστο μαγαζί είναι αυτό

μιλάμε για την grey έκδοση πάντα

αν και

Please kindly note that this item will be installed with international firmware before shipped out, with Google play store, Google services and multi-languages.

από ότι καταλαβαίνω θέλει κατευθείαν άλλαγμα.

Θα περιμένω μέχρι 11,12 του μήνα ,έχουν κάτι σαν Black friday οι Κινέζοι, μήπως πέσουν οι τιμές και μετά θα το τσιμπήσω

 

για ελληνική stable πάμε σε αυτήν έτσι?

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,θα ήταν εύκολο σε κάποιον αν με βοηθήσει σχετικά με τον κερνελ για την cm13 ? Διάβασα κάτι λίγα στο νετ για τον radon αλλά υπάρχουν πολλοι..να σημείωσω πως θέλω το double tap !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,θα ήταν εύκολο σε κάποιον αν με βοηθήσει σχετικά με τον κερνελ για την cm13 ? Διάβασα κάτι λίγα στο νετ για τον radon αλλά υπάρχουν πολλοι..να σημείωσω πως θέλω το double tap !

 

Radon v 9.2.5 έχει αυτό που θες..

Link to comment
Share on other sites

TouchPal premium χρησιμοποιώ, αλλά εξακολουθεί να εμφανίζει την κόκκινη υπογραμμιση

πήγαινε στο play store, βρες τις εφαρμογές σου, απεγκατέστησε τα updates του Google keyboard και δοκίμασε ξανά

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στο play store, βρες τις εφαρμογές σου, απεγκατέστησε τα updates του Google keyboard και δοκίμασε ξανά

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Με έσωσες! Είσαι άρχοντας!

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με τον τελευταιο radon kernel το double tap δουλευει και σε miui 8
επειδή το δοκίμασα, το double tap λειτουργεί κανονικά, ωστόσο το κινητό δεν φορτιζοταν!!! Ευτυχώς είχα κάνει μπακαπ και ξαναγυρισα στον μαμισιο kernel
Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στο play store, βρες τις εφαρμογές σου, απεγκατέστησε τα updates του Google keyboard και δοκίμασε ξανά

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Δεν έχω κάνει ποτέ update γιατί είχα βάλει εξαρχής το TouchPal και έχω απενεργοποιήσει τις αυτόματες ενημερώσεις στο play store

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

γνωρίζετε αν το παρακάτω έρχεται με την global ή όχι;

 

http://www.e-shop.gr/kinito-xiaomi-redmi-note-3-pro-18ghz-dual-lte-32gb-3gb-silver-white-eng-p-TEL.090289

 

Τους πήρα τηλέφωνο αλλά δεν γνωρίζουν να απαντήσουν.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...