Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα backup με ρομ του γκαλεν πάω να το επαναφερω και μου βγάζει error 205??κατι τέτοιο τελος πάντων, κάνω reboot ανοίγει το τηλεφωνο πάω να περάσω τον κωδικό και μου βγάζει λάθος πολλές φορές αν και είναι ο σωστός!! Τι μπορώ να κάνω για να μην στήσω το τηλέφωνο από την αρχή??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπες απο τον υπολογιστή στο micloud και αλλαξε τον κωδικο του κλειδωματος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπες απο τον υπολογιστή στο micloud και αλλαξε τον κωδικο του κλειδωματος

Τον σωστό κωδικό βάζω δεν το έχω ξεχάσει απλά δεν το δέχεται

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κ μένα ειχε φάει σκαλωμα κ δεν έπαιρνε τον κωδικό κ με άφηνε 1 φορά κάθε δύο ώρες κ στο τέλος τίποτα.κ δεν μπορούσα με τίποτα να κανω επαναφορά γιατί δεν ειχα recovery mode...

Δηλαδή πάλι από την αρχή??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161014/28a537dc31507829b6cbc3d71d9a1bf2.jpg

 

Είμαι με global dev και με zcx twrp recovery. Έκανα την τελευταία αναβάθμιση και μου εμφανίζει αυτό όταν ήθελα να δω τι νέο υπάρχει στην τελευταία έκδοση του. Μπήκα στο MI account όλα καλά. Εκανα αποσύνδεση, σύνδεση ξανά και αυτό ακόμα υπάρχει. Δεν έχω δει κάποιο άλλο πρόβλημα να έχω στείλει αυτό το κομμάτι. Θα το τσεκάρω ξανά βέβαια. Απλά απορία, να δω εάν το έχει και κάνεις άλλος.

 

zaf_4 means Zafeira

 

Και σε μένα το ίδιο βγάζει. Το ξυπνητήρι δουλεύει; Νομίζω ότι έχει θεματακι.

Link to comment
Share on other sites

Φοράω την 8 stable(-ίσια) :lol: που αντιστοιχεί μου λέει στην 5.1.1.

Η 6 θα φορεθεί; Απλή απορία, δεν καίγομαι. Τα σπάει το miui.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα ολο το βραδυ στη φορτιση,στις 7.00πμ το αποσυνδεω και μεχρι τις 8.00 που το κοιταξα εχει πεσει στο 87% ,μιλαω για αναμονη,χωρις καν να το ακουμπησω και μεχρι τωρα που ανεβαζω τη φωτο ειναι στο 87%,δεν εχει πεσει καθολου,ειναι η δευτερη φορτιση,να πω,ειναι φυσιολογικο?ευχαριστω

http://imgur.com/a/em6Oa

Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

Τι μπορω να κανω?να φταιει η ρομ?εχω ακουσει τα καλυτερα για την 6.9.29,εντωμεταξυ δεν το εχω φορτωσει με εφαρμογες γιατι ειναι καινουργιο ακομα δεν εχω προλαβει
Link to comment
Share on other sites

Kάτι δεν έκατσε καλά ή το πιο λογικό κάποια εφαρμογή τρέχει χωρίς λόγο συνέχεια. 'Η κάνε επαναφορά εργοστασιακών ή βάλε κάποιο app από play store και δες ποια ξυπνάει την συσκευή σου συνέχεια.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Kάτι δεν έκατσε καλά ή το πιο λογικό κάποια εφαρμογή τρέχει χωρίς λόγο συνέχεια. 'Η κάνε επαναφορά εργοστασιακών ή βάλε κάποιο app από play store και δες ποια ξυπνάει την συσκευή σου συνέχεια.

 

ξερεις καποιο app?γιατι δεν εχω ασχοληθει ποτε με τετειο θεμα

Link to comment
Share on other sites

ξερεις καποιο app?γιατι δεν εχω ασχοληθει ποτε με τετειο θεμα

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm

 

Στάλθηκε από RN3 Pro

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα το κατεβασα,ξερεις πως τσεκαρω?το ανοιξα λεει καπου app usage 48%,αν μπω εκει μου λεει πανω gsam baterry monitor 46.4%,τι σημαινει?

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα το κατεβασα,ξερεις πως τσεκαρω?το ανοιξα λεει καπου app usage 48%,αν μπω εκει μου λεει πανω gsam baterry monitor 46.4%,τι σημαινει?

Θα πρέπει να το αφήσεις να δουλέψει στο παρασκήνιο για κάποιο χρονικό διάστημα ώστε να βγάλει αποτελέσματα.

Δε νομίζω να μπορεί να βγάλει για χρήση πριν την εγκατάσταση του.

Όσο για το ποσοστό του Gsam που είναι ψηλά μη σε ανησυχεί θα πέσει, είναι επειδή έκανε την εγκατάσταση.

 

Στάλθηκε από RN3 Pro

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου εκανε κατι κουλά...σε εισερχόμενες κλήσεις δεν μ άφηνε να απαντήσω κ έγραφε μην καλύπτεται την πορτοκαλί περιοχή..κ έδειχνε την περιοχή γυρω απο τον αισθητήρα εγγύτητας...φοραω τζαμι προστασίας αλλά δεν κρύβει τίποτα έχει κατσει ολοισια.τι να φταίει??
Link to comment
Share on other sites

Από τις ελληνικές ποια ρομ είμαι πιο απροβληματιστη stable or gtv;

 

Καμιά γνώμη?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μην καλύπτετε την πορτοκαλί περιοχή μου το βγάζει και εμένα τώρα τελευταία συχνά όταν το ανοίγω.Τι είναι;Δε καλύπτω τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγγλικό μενού κλείνω από τις ρυθμίσεις το lock screen φεύγει το κλείδωμα που έχω βάλει

Όμως και πάλι με κλειστό κινητό και πατώντας το power πρέπει να στρώμα το δάχτυλο στην οθόνη για να ανοίξει

 

Θα πας about phone και θα πατήσεις μερικές φορές πάνω στην έκδοση MIUI μέχρι να σου βγάλει ένα μήνυμα μέχρι που θα λέει ότι ενεργοποιήθηκαν τα developer options. Μετά θα πας settings, additional settings, developer options, θα θα ενεργοποιήσεις το skip screen lock.

 

Όσοι έχετε το θέμα με το "μη καλύπτετε την πορτοκαλί περιοχή", πηγένετε settings, lock screen & password, και απενεργοποιήστε το prevent pocket dials.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το θέμα με το "μη καλύπτετε την πορτοκαλί περιοχή", πηγένετε settings, lock screen & password, και απενεργοποιήστε το prevent pocket dials.

 

Πηγα εκεί που λες το απεργοποιησα,αλλα δείχνει να έχει θέμα ο αισθητήρας εγγύτητας.μολις το βάλω στο αυτί μου κ κλείσει η οθόνη μόλις το απομακρύνω δεν ανάβει.. πρέπει να πατήσω το power button..

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με ξεκλειδωτο bootloader k global 6.10.13 beta...κάποιος εύκολος τρόπος για root???

 

Είχα αναφέρει κάποιες σελίδες πίσω για twrp recovery και από εκεί μέσα στο advance μενού βρίσεις το superuser και το περνάς. Προσοχή τις οδηγίες. Κάθε φορά που κάνει update θέλει ξανά πέρασμα το superuser, το mod για τους 160 χαρακτήρες που έχω βάλει π.χ. εγώ και ότι άλλο θέλεις.

Σου δίνω το ποστ που αναφέρομαι --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6920034#post6920034

 

Και σε μένα το ίδιο βγάζει. Το ξυπνητήρι δουλεύει; Νομίζω ότι έχει θεματακι.

 

Ακόμα και εγώ το ίδιο μετά την τελευταία αναβάθμιση αλλά δεν είναι και κανένα ουσιαστικό πρόβλημα. Αλλά με το ξυπνητήρι χθες το απόγευμα και σήμερα το πρωί δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

Σε μένα κανένα πρόβλημα...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161015/fc684464f9a11425b6ccdca6740033a9.jpg

 

Έχεις και εσύ twrp recovery και dev rom;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Είχα αναφέρει κάποιες σελίδες πίσω για twrp recovery και από εκεί μέσα στο advance μενού βρίσεις το superuser και το περνάς. Προσοχή τις οδηγίες. Κάθε φορά που κάνει update θέλει ξανά πέρασμα το superuser, το mod για τους 160 χαρακτήρες που έχω βάλει π.χ. εγώ και ότι άλλο θέλεις.

Σου δίνω το ποστ που αναφέρομαι --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6920034#post6920034

 

Αυτό είναι λίγο εκνευριστικό, μετά από κάθε update να περνάς τα zip από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update δουλεύει καλύτερα ο δακτυλικός αισθητήρας και δεν έχω θέμα με τα γραφικά στοιχεία(widgets).* Global dev

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Περιμένω τις επόμενες μέρες απο geekbuying 2 απ' αυτά. Δεν έχω ιδέα με ποια ROM έρχονται. Προορίζονται για φίλους, γι΄αυτό θέλω να ρωτήσω. Ποια είναι η πιο σταθερή ROM να τους περάσω; Με ενδιαφέρει περισσότερο να είναι σταθερές και να μην έχουν μικροπροβλήματα, παρά η ελληνικη γλώσσα. Stable China με Stable Global τι διαφορές έχουν; Η δεύτερη έχει ελληνικα; (όχι ε;) Ευχαριστώ :):)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...