Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ παιδιά. Άρα το αφήνω ως έχει και περιμένω μήπως βγει κάποιο update που να διορθώνει τα όποια θεματάκια.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αμα εχεις wind πολυ πιθανων να μην εχεις 4g εκτος μεγαλων αστικών κεντρων.

Δεν νομίζω να εχει ερθει ακομα ελλαδα,εδω καλα καλα δεν έχει κυκλοφορήσει απεξω..

Κανενα αλλο πλεονέκτημα περα απο την 800αρα

 

Vodafone έχω αλλά απ όσο ξέρω το δίκτυό της είναι πλέον κοινό με της wind.

Δεν θα ήθελα πάντως να βρεθώ σε μέρος που θα έχω πρόβλημα λόγω αυτής της έλλειψης γιατί μου έχει ήδη συμβεί με το Κ3 Note και ξενέρωσα.

Το ερώτημα τώρα είναι αν αξίζει κανείς να παραγγείλει την international πριν δοκιμαστεί.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Vodafone έχω αλλά απ όσο ξέρω το δίκτυό της είναι πλέον κοινό με της wind.

Δεν θα ήθελα πάντως να βρεθώ σε μέρος που θα έχω πρόβλημα λόγω αυτής της έλλειψης γιατί μου έχει ήδη συμβεί με το Κ3 Note και ξενέρωσα.

Το ερώτημα τώρα είναι αν αξίζει κανείς να παραγγείλει την international πριν δοκιμαστεί.

Ε τοτε θες international αμα δεν θες να ρισκαρεις.

Τωρα αυτο δεν μπορει να στο απαντησει κανεις.θεωρητικα ειναι το ίδιο με το απλο προ αλλα δεν ξέρει κανεις σιγουρα αμα δεν βιαζεσαι υπομονη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.πριν απο 2 μέρες αγόρασα το κινητό με την ελληνική γλώσσα για την κόρη μου.με το που το πήρε έβαλε κωδικό κλειδώματος και απο τοτε κλείδωσε και παρόλο που βαζει τον κωδικό της λέει λάθος κωδικό.πως μπορω να τον ξεκλειδωσω .εαν στείλω στην xiaomi την απόδειξη αγοράς μπορεί να στείλει κάποιο κωδικό για να ξεκλειδωθει; Η κάποιο άλλο τροπο έστω.

Δεν είχε περάσει ουτε κωδικό gmail

Edited by komitis13
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.πριν απο 2 μέρες αγόρασα το κινητό με την ελληνική γλώσσα για την κόρη μου.με το που το πήρε έβαλε κωδικό κλειδώματος και απο τοτε κλείδωσε και παρόλο που βαζει τον κωδικό της λέει λάθος κωδικό.πως μπορω να τον ξεκλειδωσω .εαν στείλω στην xiaomi την απόδειξη αγοράς μπορεί να στείλει κάποιο κωδικό για να ξεκλειδωθει; Η κάποιο άλλο τροπο έστω.

Δεν είχε περάσει ουτε κωδικό gmail

 

απο ελλαδα το πηρες ; τι ρομ εχει ξερεις; ειχε ελληνικα μεσα πληρες; με την xiaomi δεν θα γινει κατι δεν εχει service στην ελλαδα. με το μαγαζι που το πηρες μιλησες; μηπως μπορουν να σου περασουν αυτοι μια αλλη ρομ; αλιως μετα πας εδω αν εισαι σιγουρος οτι ειναι αυτο το κινητο που ειναι στο θεμα! και πρεπει να διαλεξεις ποια ρομ θα βαλεις( δες εδω στα χρησιμα

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

απο ελλαδα το πηρες ; τι ρομ εχει ξερεις; ειχε ελληνικα μεσα πληρες; με την xiaomi δεν θα γινει κατι δεν εχει service στην ελλαδα. με το μαγαζι που το πηρες μιλησες; μηπως μπορουν να σου περασουν αυτοι μια αλλη ρομ; αλιως μετα πας εδω αν εισαι σιγουρος οτι ειναι αυτο το κινητο που ειναι στο θεμα! και πρεπει να διαλεξεις ποια ρομ θα βαλεις( δες εδω στα χρησιμα

Τι πήρα απο geekbuing mε την διεθνή Ρομ

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με ενδιαφέρει αυτό.. ετοιμάζει φίλος παραγγελία και ενώ δεν έχει ιδιαίτερη ανάγκη την 800, καλό θα ήταν, αφού υπάρχει, να την έχει. Αν όμως δεν έχει τεσταριστει, να πάει στα σίγουρα, τα δικά μας.

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

 

Στο θέμα σχετικά με το Redmi 3s ένα παλικάρι παρέλαβε την international edition και του ήρθε με global stable 7.5.5.0 άρα φαντάζομαι κάτι αντίστοιχο θα ισχύει και με το δικό μας

Link to comment
Share on other sites

Τι πήρα απο geekbuing mε την διεθνή Ρομ

Λες οτι ειχε ελληνικα ομως! ποια ρομ ακριβως εχει ξερεις την global stable, global dev; αν εκανες ενα ρεσετ θα χανοταν ο κωδικος.. περιμενε και καποιον αλλον να δουμε!

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

απο ελλαδα το πηρες ; τι ρομ εχει ξερεις; ειχε ελληνικα μεσα πληρες; με την xiaomi δεν θα γινει κατι δεν εχει service στην ελλαδα. με το μαγαζι που το πηρες μιλησες; μηπως μπορουν να σου περασουν αυτοι μια αλλη ρομ; αλιως μετα πας εδω αν εισαι σιγουρος οτι ειναι αυτο το κινητο που ειναι στο θεμα! και πρεπει να διαλεξεις ποια ρομ θα βαλεις( δες εδω στα χρησιμα

Ολα αυτα που του εγραψες προϋποθέτουν να εχει ξανα επικοινωνήσει με το κινητο και τα προγράμματα του υπολογιστη,εν ολιγεις θελει πρωτα απο ολα να περάσει Driver,εχει περασει νωρίτερα δεν το νωμιζω και πρεπει να ειχε οπωσδήποτε ενεργοποιημένο το USB Debugging , το ειχε απο πριν.χωρίς αυτο δεν ξερω πως θα πραγματοποιήσει ολα τα αλλα που εγραψες.

Εγω σκεφτομαι να μπει σε Recovery mode και να κανει αν εχει επιλογή ενα factory reset.:ninja::ninja:

Ας μας γραψει ποια rom έχει την θυμάται.

Σε Recovery mode να μπει εγραψα

Γιανα μπει σε Recovery mode - volume up and power button θα πατήσει ταυτόχρονα

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα σχετικά με το Redmi 3s ένα παλικάρι παρέλαβε την international edition και του ήρθε με global stable 7.5.5.0 άρα φαντάζομαι κάτι αντίστοιχο θα ισχύει και με το δικό μας

 

Καλησπερα εγω ειμαι που πηρα το international 3s αυτην την στιγμη εχω περασει developer official global και σημερα εχω την 6.9.1 ολα δουλευουν ρολοι και με ελληνικα!μπαντα 800 ενοειται καμπανα!!!!οτι θελεται στειλτε μου.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση εγώ που έχω την 8άρα oficial global stable, όταν μπαίνω ρε recovery (οχι fastboot) μου βγάζει μία εικόνα με το τηλ και ένα καλώδιο να το συνδέσω με το pc, δεν έπρεπε να μου βγάζει επιλογές για clear - format κλπ? Ή μόνο με trwp έχουμε αυτές τις επιλογές;

Thanks!

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα που του εγραψες προϋποθέτουν να εχει ξανα επικοινωνήσει με το κινητο και τα προγράμματα του υπολογιστη,εν ολιγεις θελει πρωτα απο ολα να περάσει Driver,εχει περασει νωρίτερα δεν το νωμιζω και πρεπει να ειχε οπωσδήποτε ενεργοποιημένο το USB Debugging , το ειχε απο πριν.χωρίς αυτο δεν ξερω πως θα πραγματοποιήσει ολα τα αλλα που εγραψες.

Εγω σκεφτομαι να μπει σε Recovery mode και να κανει αν εχει επιλογή ενα factory reset.:ninja::ninja:

Ας μας γραψει ποια rom έχει την θυμάται.

Σε Recovery mode να μπει εγραψα

Γιανα μπει σε Recovery mode - volume up and power button θα πατήσει ταυτόχρονα

Πήγα να το βάλω σε ρεκοβερι και μου βγάζει το σήμα του καλωδίου για σύνδεση σε pc

Link to comment
Share on other sites

αυτο λες ε; δεν ξερω αν γινεται σε εμας

Ναι γαυτο εγραψα ακριβως σε Recovery mode,στα πρωτα τηλεφωνα στο δικο μας έβγαζε μενου με επιλογές ,τωρα απο οτι εχω πληροφορηθεί τελευταια εχει κανα μηνα παραπάνω δεν το βγάζει,βγαζει για να μην μπορείς να το επαναφέρεις και να διαγράψεις τις ρυθμίσεις που ειχες σε περιπτωση κλοπής του κινητού με κλειδωμένο Bootloader.

Περιμενε να βρω πληροφορίες πως ηταν ,ετσι το ειχα παρει και εγω και μου έβγαζε ενα μενου Recovery mode με διάφορες επιλογες,τωρα εχω ξεκλειδώσει φυσικα εδω και καιρο και δεν υπάρχει αυτο το μενου. :ninja::ninja:

Υπήρχε και στο δικο μας διαφορετικό μενου απο το βιντεο ήταν φυσικά.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

http://www.hardreset.info/devices/xiaomi/xiaomi-redmi-note-3-pro/recovery-mode/ ....εδω ή όχι?

 

Αν εινια αυτή η εικόνα μήπως απο mi pc suite μπορει να κανει κάτι?

Edited by linuxilakis
Link to comment
Share on other sites

αυτο λες ε; δεν ξερω αν γινεται σε εμας

Ας δοκιμασει αυτο

Ας δοκιμάσει με Press Power and Volume Down (-) buttons together and hold it for awhile until you see Mi Logo

Πατήστε το κουμπί λειτουργίας και Volume Down (-) κουμπιά μαζί και κρατήστε το για λίγο μέχρι να δείτε Mi Logo. Αφήστε τα κουμπιά στιγμή που θα έχετε δει

Βήμα 4 - Τώρα σε λειτουργία ανάκτησης, επιλέξτε Σκουπίστε δεδομένων / Factory Reset . Χρησιμοποιήστε τα κουμπιά Down Volume Up και να πλοηγηθείτε (επειδή οθόνη αφής δεν λειτουργεί εκεί). Χρησιμοποιήστε το κουμπί λειτουργίας για να επιλέξετε.

 

Βήμα 5 - Στη συνέχεια, απλά επιλέξτε Ναι - διαγραφή όλων των δεδομένων του χρήστη . Επιβεβαιώστε τη δράση πατώντας το κουμπί τροφοδοσίας.

 

Βήμα 6 - Καθίστε σφιχτά και περιμένετε μέχρι το εργοστάσιο επαναφορά διαδικασία έχει ολοκληρωθεί.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση εγώ που έχω την 8άρα oficial global stable, όταν μπαίνω ρε recovery (οχι fastboot) μου βγάζει μία εικόνα με το τηλ και ένα καλώδιο να το συνδέσω με το pc, δεν έπρεπε να μου βγάζει επιλογές για clear - format κλπ? Ή μόνο με trwp έχουμε αυτές τις επιλογές;

Thanks!

 

Εχεις το εργοστασιακο recovery το οποιο δεν εχει τιποτα , μονο το twrp εχει τις επιλογες που γραφεις.

 

Edit: Με προλαβαν αλλοι και απαντησαν οποτε περιττο το ποστ μου.

Edited by tsigpan
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα! Οταν ειχα παρει το κινητακι το thread ειχε μολις 200+ σελιδες..τωρα απ οτι βλεπω εχει ξεφυγει! Θελω τα φωτα σας σε κατι..Θελω να το παρω για εναν φιλο μου τωρα το κινητο και μου εχει μια επιλογη στις ρομ που δεν την θυμαμαι.. Αναλυτικοτερα (vickmall)

Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language)) αυτη εδω ποια ειναι ??? εγω την multi θυμαμαι που ειναι πολυ κακη..

Official Stable Global Rom(OTA update&No Greek Language)

Official DEV CN Rom (Only Chinese&English language)

 

επισης συνεχιζει να υπαρχει προβλημα με sg post? προτεινεται να το παρω με nl ?

 

υ.γ εγω ειμαι σε GTV stable 7.5.2.την 8 την φοβαμαι ακομα+factory reset αν κ απ οτι εχω διαβασει γινεται και χωρις αλλα το σωστο λενε ειναι με factory rst

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα! Οταν ειχα παρει το κινητακι το thread ειχε μολις 200+ σελιδες..τωρα απ οτι βλεπω εχει ξεφυγει! Θελω τα φωτα σας σε κατι..Θελω να το παρω για εναν φιλο μου τωρα το κινητο και μου εχει μια επιλογη στις ρομ που δεν την θυμαμαι.. Αναλυτικοτερα (vickmall)

Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language)) αυτη εδω ποια ειναι ??? εγω την multi θυμαμαι που ειναι πολυ κακη..

Official Stable Global Rom(OTA update&No Greek Language)

Official DEV CN Rom (Only Chinese&English language)

 

επισης συνεχιζει να υπαρχει προβλημα με sg post? προτεινεται να το παρω με nl ?

 

υ.γ εγω ειμαι σε GTV stable 7.5.2.την 8 την φοβαμαι ακομα+factory reset αν κ απ οτι εχω διαβασει γινεται και χωρις αλλα το σωστο λενε ειναι με factory rst

Δεν είναι ή στριμμενη multi που βάζουν τα κινεζομαγαζα ή πρώτη. Είναι όπως λέει official global dev με ota updates ,play services και ελληνικά αλλά όχι 100% μεταφρασμένη ,δηλαδή μερικά υπομενού είναι ακόμα στα αγγλικά.

Όσον αφορά την MIUI 8 εγώ την πέρασα με ota και δεν έχω κανένα πρόβλημα μία βδομάδα περίπου τώρα. Τέλος για SG post ή nl post διάλεξε οποία θες, το ποιο πιθανόν είναι το vickmall να στο στείλει με nl post με το ζόρι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ή στριμμενη multi που βάζουν τα κινεζομαγαζα ή πρώτη. Είναι όπως λέει official global dev με ota updates ,play services και ελληνικά αλλά όχι 100% μεταφρασμένη ,δηλαδή μερικά υπομενού είναι ακόμα στα αγγλικά.

Όσον αφορά την MIUI 8 εγώ την πέρασα με ota και δεν έχω κανένα πρόβλημα μία βδομάδα περίπου τώρα. Τέλος για SG post ή nl post διάλεξε οποία θες, το ποιο πιθανόν είναι το vickmall να στο στείλει με nl post με το ζόρι.

 

αρα θα το παρω με nl εξ αρχης! ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση.Αυτη δλδ ειναι κανονικα με miui 8 ? Απ ότι βλέπω εχεις κ εσυ το κολλημα με το "ή" ε? Και εγω το κανω καταργηση προτασης και μολις βαλω ενα "ή" μετα παλι σε καθε "η" μου βαζει τονο :P

Link to comment
Share on other sites

αρα θα το παρω με nl εξ αρχης! ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση.Αυτη δλδ ειναι κανονικα με miui 8 ? Απ ότι βλέπω εχεις κ εσυ το κολλημα με το "ή" ε? Και εγω το κανω καταργηση προτασης και μολις βαλω ενα "ή" μετα παλι σε καθε "η" μου βαζει τονο :P

Είναι αυτό το ρημαδι το Google keyboard !!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό το ρημαδι το Google keyboard !!!

 

Χαχαχαχα! :lol: :lol: για το Μiui 8 που σε ρωτησα τελικα ισχυει ?

Link to comment
Share on other sites

αρα θα το παρω με nl εξ αρχης! ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση.Αυτη δλδ ειναι κανονικα με miui 8 ? Απ ότι βλέπω εχεις κ εσυ το κολλημα με το "ή" ε? Και εγω το κανω καταργηση προτασης και μολις βαλω ενα "ή" μετα παλι σε καθε "η" μου βαζει τονο :P

Μη παίρνεις και όρκο οτι θα έρθει με nl. Εγω πριν μια βδομαδα με nl επελεξα αλλα το vick εστειλε με sg γιατι λεει φτασανε πακετα σε παραγγελίες χωρις το τηλ μεσα απο nl τελευταία

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.πριν απο 2 μέρες αγόρασα το κινητό με την ελληνική γλώσσα για την κόρη μου.με το που το πήρε έβαλε κωδικό κλειδώματος και απο τοτε κλείδωσε και παρόλο που βαζει τον κωδικό της λέει λάθος κωδικό.πως μπορω να τον ξεκλειδωσω .εαν στείλω στην xiaomi την απόδειξη αγοράς μπορεί να στείλει κάποιο κωδικό για να ξεκλειδωθει; Η κάποιο άλλο τροπο έστω.

Δεν είχε περάσει ουτε κωδικό gmail

 

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

http://en.miui.com/thread-290959-1-1.html

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6809607#post6809607 post 9776 πρέπει να μπει σε edl .

 

Δεν ξέρω αν δοκιμάσει με mi pcsuite αλλα είναι λίγο ρισκο γιατί δεν ξέρουμε τι ρομ φοράς

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μια φίλη έχει το κινητό με Global 8.0.1.0.

και πριν γίνει miui 8 και τώρα που πήρε την αναβάθμιση δεν λειτουργούν τα ακουστικά. Ενώ βγάζει ψηλά στην μπαρα ειδοποιήσεων το σύμβολο με τσ ακουστικά.

εγώ έχω το ίδιο κινητό και την ίδια rom και λειτουργούν κανονικά. Δοκίμασα λοιπόν τρία διαφορετικά headset, που λειτουργούν σε εμένα, στο δικό της κινητό αλλά τίποτα. Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...