Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο honorbuy όταν ανοιξεις τη σελίδα ενός προϊόντος (από την ευρωπαϊκή αποθήκη) γράφει ότι για καταχωρημένες παραγγελίες μέχρι 26/8 έχει δωρεάν μεταφορικά. Επειδή έχουμε να κάνουμε με κινέζους όποιος ενδιαφέρεται ας ρωτήσει καλύτερα ή να προχωρήσει την παραγγελία όσο πάει για να σιγουρευτεί ότι θα γλυτώσει τα μεταφορικά. Πράγματι τα 36 ευρώ είναι τεράστιο ποσό ακόμα και για DHL και πολλοί τους έχουν κάνει παράπονα.

Update Σε δοκιμή που έκανα στο Redmi note 3 που σε ενδιαφέρει δεν έχει δωρεάν μεταφορικά,σε ένα mi5 που χαζευω σου κάνει δώρο τα μεταφορικά.

 

οπότε μόνο από vickmall γίνεται?ωστόσο δν έχει το χρώμα που θέλω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ποια σάιτ έχουν free shipping και ενσωματωμένα στην τιμή για να ξέρω γιατί θέλω το grey από eu warehouse

 

Στο χρώμα που θες και από "ευρωπαϊκή αποθήκη" δεν το έχει κανένα σχετικά φθηνά προς το παρόν. Η μόνη σου επιλογή είναι το honorbuy στα 230e.

Ειδάλλως παίρνεις σε άσπρο ή χρυσό από vickamall στα 205e περίπου.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Για το παλικάρι πιο πάνω για την έκδοση Android να του πω ότι τα ατού της 6.0 ήταν η διαχείριση της μπαταρίας και τα δικαιώματα στις εφαρμογές. Με την miui που φορά η συσκευή σου αυτά τα έχεις πολύ καιρό τώρα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες... πριν κανα 6μηνο ειχα αγορασει το κινητο για ενα φιλο απο βικμαλλ

και επελεξα να σταλθει με Multi rom (ηρθε με την 7.1.9.0.0 (lhocncl))... το θεμα ειναι οτι δε παιρνει updates... απο τοτε δεν του εχει εμφανισει δλδ διαθεσιμο update

θελω να το γυρισω σε Οfficial global stable (english - chinese) για να εχει αναβαθμισεις...

1ον θα πρεπει να ξεκλειδωσω τον bootloader?

2ον πως τσεκαρω αν ειναι ξεκλειδωμενος ο bootloader?

Link to comment
Share on other sites

οκ,ποιά ρόμ να διαλέξω από τις 3 που έχει το vickmall?μπορώ να βρώ κάποιο εκπτωτικό κουπόνι?

Καλά ρε συ αυτά που γράφω τα διαβάζεις; :lol:

Σου είπα και πιο πριν θα το παραγγείλεις με Global Dev rom και διάλεξε και τα δωρεάν Θήκη TPU και τζαμάκι.

Κουπόνι δεν παίζει..

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

οκ,ποιά ρόμ να διαλέξω από τις 3 που έχει το vickmall?μπορώ να βρώ κάποιο εκπτωτικό κουπόνι?

 

global stable = οχι ελληνικα, ενημερωσεις μεσω wifi

global dev = 40% ελληνικα,ενημερωσεις μεσω wifi

 

αμα θες να περασεις την ελληνικη πας σε dev

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα παιδες... πριν κανα 6μηνο ειχα αγορασει το κινητο για ενα φιλο απο βικμαλλ

και επελεξα να σταλθει με Multi rom (ηρθε με την 7.1.9.0.0 (lhocncl))... το θεμα ειναι οτι δε παιρνει updates... απο τοτε δεν του εχει εμφανισει δλδ διαθεσιμο update

θελω να το γυρισω σε Οfficial global stable (english - chinese) για να εχει αναβαθμισεις...

1ον θα πρεπει να ξεκλειδωσω τον bootloader?

2ον πως τσεκαρω αν ειναι ξεκλειδωμενος ο bootloader?

 

πρωτη σελιδα -> πρωτο μηνυμα -> "συχνες ερωτησεις"

 

ειναι ολα εκει! με οδηγους

Link to comment
Share on other sites

Για το παλικάρι πιο πάνω για την έκδοση Android να του πω ότι τα ατού της 6.0 ήταν η διαχείριση της μπαταρίας και τα δικαιώματα στις εφαρμογές. Με την miui που φορά η συσκευή σου αυτά τα έχεις πολύ καιρό τώρα.

Αν το παληκαρι πιο πανω ειμαι εγω, σορυ αλλα αυτο δεν αποτελει δικαιολογια.

Το android 5 ειναι ενα κακογραμμενο σχετικα λειτουργικο.

Οσο για την διαχειρηση της μπαταριας, μαλλον δεν εχεις διαβασει αρκετα το παρον νημα. Χαμος γινεται...

Τα δικαιωματα δε στις εφαρμογες δεν ειναι κατι καινουργιο. Αυτος που ξερει τι κανει, παντα μπορουσε να τις πειραξει.

 

Αλλο πραγμα ομως οι ενσωματωμενες δυνατοτητες μιας ρομ κι αλλο το αναβαθμισμενο λειτουργικο.

 

Ειναι σαν να αγοραζεις σημερα ατμοκινητο αυτοκινητο. :D

Καθε πραγμα στον καιρο του....

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πρωτη σελιδα -> πρωτο μηνυμα -> "συχνες ερωτησεις"

 

ειναι ολα εκει! με οδηγους

 

κ πως τσεκαρω αν εχει ηδη ξεκλειδωμενο bootloader..

διοτι για να εχει την multi rom φορεμενη πανω, αρα πιθανον να ειναι ηδη ξεκλειδωτος.... η οχι???

 

edit: αν ειναι ξεκλειδωτος.. μπορει να ξανακλειδωθει?

Link to comment
Share on other sites

κ πως τσεκαρω αν εχει ηδη ξεκλειδωμενο bootloader..

διοτι για να εχει την multi rom φορεμενη πανω, αρα πιθανον να ειναι ηδη ξεκλειδωτος.... η οχι???

 

edit: αν ειναι ξεκλειδωτος.. μπορει να ξανακλειδωθει?

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13298-%CE%A0%CF%89%CF%82-%CF%84%CF%83%CE%B5%CE%BA%CE%AC%CF%81%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%B1%CE%BD-%CE%BF-bootloader-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CE%AE-%CE%BE%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CF%84%CE%BF%CF%82/

 

 

μπορει να ξανακλειδωσει αλλα δεν θυμαμαι που ειναι ο οδηγος με τις οδηγιες :lol:

 

 

edit: τον βρηκα. εδω εισαι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6809607#post6809607

Edited by kongeo1994
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το λογισμικό που λέτε. Χωρίς να είμαι τελείως σίγουρος αλλά αν δεν κάνω λάθος ο κώδικας του android μπορεί να πειραχτεί 100%.

 

Οπότε, όταν η χιαομι, ειδικά με επικεφαλή τον Hugo Barra, που ήταν Vice President στον τομέα του android στην Google, έχει ένα σωρό προγραμματιστές, από τι φαίνεται το έχει πειράξει πάρα πάρα πολύ. Που αν πάρεις των κώδικα του MIUI που βασίζεται σε μια έκδοση και πάρεις και την έκδοση αυτή τελείως καθαρή από την google, μπορεί να φαίνονται τελείως αγνώριστα.

 

Οπότε, αν η MIUI και η κάθε MIUI δεν προσφέρει κάποια features από νέες εκδόσεις της Google, τότε σίγουρα αξίζει να παραπονεθεί κάποιος. Αλλά αν τα προσφέρει, ποιος ο λόγος?

Link to comment
Share on other sites

 

Γιατί θέλεις τόσο πολύ να πας σε marshmallow ή και nougat??

Ποιες δυνατότητες έχει εκείνη η έκδοση που δεν σε καλύπτει στο lollipop..??

 

Α, δεν καταλαβες, δεν ειναι προσωπικο το θεμα. Την Xiaomi σχολιαζω οχι τις δικες μου αναγκες. Εγω αν θελω ΜΜ παω σε CM13, CM14 οταν βγει. Μην ξεχναμε πως οτι ειναι σημερα η CM, ηταν η MIUI πριν λιγα χρονια.

 

Η αναβαθμιση λογισμικου απο μια εταιρεια που σεβεται τον εαυτο της και τους πελατες της ειναι αλλο πραγμα.

Εκει κρινεται η μιση απο την αξιπιστια της. Η μιση ειναι στην εμπειρια χρησης κατα την αγορα και η υπολοιπη στην υποστηριξη.

Εχω ξαναπει πολλες φορες, η Xiaomi θεωρει οτι ο ανταγωνισμος κοιμαται. Αλλα τελικα απ οτι φαινεται εκεινη κομαται με τα παπουτσια και ο ανταγωνισμος οργιαζει. Δεν εξηγειται αλλοιως πως με τοσο δυνατη συσκευη και τοσο καλα τιμολογημενη, με τετοιες πωλησεις, δεν εχει καμμια διαθεση να την υποστηριξει, (πραγματικα, οχι debugging). Θελει και να λεγεται και η Apple της ανατολης, αλλα η στρατηγικη της δεν εχει καμμια σχεση με της αλλης.

 

Και μην μπερδευεσαι με εμας που ειμαστε εδω και ξερουμε τι να κανουμε για να εχουμε μια συσκευη οπως την θελουμε. Στον μεσο χρηστη εκει εξω το redmi 3 pro απλα εχει ακομα 5.1. Γι αυτο λοιπον, προκειμενου να το αναβαθμισει, λεει... δεν βγαζω το international? me 800Mhz μεσα? Και μετα ξαναλεει, βρε δεν βγαζω και το ΝΟΤΕ4? με android6? Ναναι και πιασαρικο και up to date. Να μην εχει 800αρα ομως, την φυλαω για μετα... και επεται συνεχεια...

 

Μοντελακι καθε δυο βδομαδες? και περιμενει να την παρει κανεις στα σοβαρα? Εγω προσωπικα ειμαι θιασωτης της στρατηγικης της Apple. Μονο της στρατηγικης, να εξηγουμαι. Μαζευεις καμμια διακοσαρια εκατομμυρια πελατες και τους αρμεγεις καθε χρονο. Αλλα πατας γερα στα ποδια σου....

Link to comment
Share on other sites

Α, δεν καταλαβες, δεν ειναι προσωπικο το θεμα. Την Xiaomi σχολιαζω οχι τις δικες μου αναγκες. Εγω αν θελω ΜΜ παω σε CM13, CM14 οταν βγει. Μην ξεχναμε πως οτι ειναι σημερα η CM, ηταν η MIUI πριν λιγα χρονια.

 

Η αναβαθμιση λογισμικου απο μια εταιρεια που σεβεται τον εαυτο της και τους πελατες της ειναι αλλο πραγμα.

Εκει κρινεται η μιση απο την αξιπιστια της. Η μιση ειναι στην εμπειρια χρησης κατα την αγορα και η υπολοιπη στην υποστηριξη.

Εχω ξαναπει πολλες φορες, η Xiaomi θεωρει οτι ο ανταγωνισμος κοιμαται. Αλλα τελικα απ οτι φαινεται εκεινη κομαται με τα παπουτσια και ο ανταγωνισμος οργιαζει. Δεν εξηγειται αλλοιως πως με τοσο δυνατη συσκευη και τοσο καλα τιμολογημενη, με τετοιες πωλησεις, δεν εχει καμμια διαθεση να την υποστηριξει, (πραγματικα, οχι debugging). Θελει και να λεγεται και η Apple της ανατολης, αλλα η στρατηγικη της δεν εχει καμμια σχεση με της αλλης.

 

Και μην μπερδευεσαι με εμας που ειμαστε εδω και ξερουμε τι να κανουμε για να εχουμε μια συσκευη οπως την θελουμε. Στον μεσο χρηστη εκει εξω το redmi 3 pro απλα εχει ακομα 5.1. Γι αυτο λοιπον, προκειμενου να το αναβαθμισει, λεει... δεν βγαζω το international? me 800Mhz μεσα? Και μετα ξαναλεει, βρε δεν βγαζω και το ΝΟΤΕ4? με android6? Ναναι και πιασαρικο και up to date. Να μην εχει 800αρα ομως, την φυλαω για μετα... και επεται συνεχεια...

 

Μοντελακι καθε δυο βδομαδες? και περιμενει να την παρει κανεις στα σοβαρα? Εγω προσωπικα ειμαι θιασωτης της στρατηγικης της Apple. Μονο της στρατηγικης, να εξηγουμαι. Μαζευεις καμμια διακοσαρια εκατομμυρια πελατες και τους αρμεγεις καθε χρονο. Αλλα πατας γερα στα ποδια σου....

 

Βρε καλά τα λες τα υπόλοιπα και δίκιο έχεις...

Δεν με καλύπτεις όμως σε αυτό που σε ρωτάω..

Το θέμα σου είναι ψυχολογικό για την αναβάθμιση;

Ο μέσος χρήστης που δεν είσαι εσύ (που δεν θα βάλει cyanogenmod) θα χρειαστεί να έχει στο κινητό του marsmallow;

Γιατι;;; Αυτό ρωτάω να μάθω..

Link to comment
Share on other sites

Στο χρώμα που θες και από "ευρωπαϊκή αποθήκη" δεν το έχει κανένα σχετικά φθηνά προς το παρόν. Η μόνη σου επιλογή είναι το honorbuy στα 230e.

Ειδάλλως παίρνεις σε άσπρο ή χρυσό από vickamall στα 205e περίπου.

Το έφερε κ εδώ παιδιά, όσοι θέλουν από Ελλάδα.

 

http://www.e-shop.gr/tilepikoinonies-kinita-smartphones-xiaomi-5.31-eos-5.99-list?table=TEL&category=%CA%C9%CD%C7%D4%CF+%D4%C7%CB%C5%D6%D9%CD%CF&filter-13392=1&filter-11079=1

 

Sent from my HTC One S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@nininikos

Συμφωνώ 100% και επαυξάνω 1000%.

 

@geoanto555

Γιώργο, το 6 είναι πιο ασφαλές και χρησιμοποιεί το ξεκλείδωμα εφαρμογών με δαχτυλικό αποτύπωμα. Και προφανώς και άλλα που δεν τα γνωρίσω. Δεν είναι δυνατόν να μείνει το RN3 Pro με 5αρι. Αδιανόητο για μένα...

 

from my RN3 pro

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δοκιμασει κανεις αυτο που λεει οτι μπορουμε να δωσουμε ροοτ δικαιωματα σε εφαρμογες χωρις ροοταρισμα του τηλεφωνου. Δν μπορω να δοκιμασω γιατι δν εχει ερθει ακομα το τηλ μου. Ευχαριστω.

 

http://xiaomitips.com/guide/root-access-miui-7-without-rooting/

Κάποιος?

 

Sent from my HTC One S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έφερε κ εδώ παιδιά, όσοι θέλουν από Ελλάδα.

 

http://www.e-shop.gr/tilepikoinonies-kinita-smartphones-xiaomi-5.31-eos-5.99-list?table=TEL&category=%CA%C9%CD%C7%D4%CF+%D4%C7%CB%C5%D6%D9%CD%CF&filter-13392=1&filter-11079=1

 

Sent from my HTC One S using Tapatalk

 

Με λίγη υπομονή το παίρνεις κι από εδώ, αλλά μάλλον με multilang ROM...

http://www.topsystems.gr/products/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5.5%252dinch-3GB-RAM-32GB-Snapdragon-650-Hexa%252dcore-4G-Smartphone-%252d-Grey.html

Edited by VassilisG
Link to comment
Share on other sites

Το έφερε κ εδώ παιδιά, όσοι θέλουν από Ελλάδα.

 

http://www.e-shop.gr/tilepikoinonies-kinita-smartphones-xiaomi-5.31-eos-5.99-list?table=TEL&category=%CA%C9%CD%C7%D4%CF+%D4%C7%CB%C5%D6%D9%CD%CF&filter-13392=1&filter-11079=1

 

Sent from my HTC One S using Tapatalk

Τι τρελη τιμη το πουλάν ,πρέπει να εχουν τρελαθεί λιγο στο ελληνικό e-shop,μόνο αν το βγάλουν σε χαμηλή τιμή με μεγάλη προσφορά θα το πουλήσουν,γενικα αποκρουστικό και απαράδεκτο πάντα αυτό αυτό το e-shop.gr, ήταν και παραμένει. :ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τι τρελη τιμη το πουλάν ,πρέπει να εχουν τρελαθεί λιγο στο ελληνικό e-shop,μόνο αν το βγάλουν σε χαμηλή τιμή με μεγάλη προσφορά θα το πουλήσουν,γενικα αποκρουστικό και απαράδεκτο πάντα αυτό αυτό το e-shop.gr, ήταν και παραμένει. :ninja::ninja:

 

Η τιμή όντος τρελλή και στην ουσία δεν ξέρουν τι πουλάνε.

Αν διαβάζετε και σε αλλά μοντέλα τα χαρακτηριστικά είναι απλά οτι νάναι.:lol:

Απλα στην εγγύηση που αναφέρουν τι περιλαμβάνει.

 

Για τις έκδοση Android που ειπατε πιστεύω οτι η Mi έπρεπε να ηταν λίγο πιο κοντά στις εξελίξεις.

Λίγο πολύ πολλά μοντέλα σχετίζονται μεταξύ τους (νέες γενιές) αρα οι αναβάθμιση μπορούσε να είναι ίδια.

Απλα ίσως να γίνονται και για λόγους κατανάλωσης όλα αυτά.

Τώρα ειτε μένεις με την υπάρχον έκδοση της mi ειτε περπατας με μια custom έχοντας νέα έκδοση λειτουργικού.

Link to comment
Share on other sites

@nininikos

Συμφωνώ 100% και επαυξάνω 1000%.

 

@geoanto555

Γιώργο, το 6 είναι πιο ασφαλές και χρησιμοποιεί το ξεκλείδωμα εφαρμογών με δαχτυλικό αποτύπωμα. Και προφανώς και άλλα που δεν τα γνωρίσω. Δεν είναι δυνατόν να μείνει το RN3 Pro με 5αρι. Αδιανόητο για μένα...

 

from my RN3 pro

 

Χρήστο... μεταξύ μας τα έχουμε πει..και ξέρω καλά τα προτερήματα που έχει...

Τον ρωτώ απλά... θέλει κάτι συγκεκριμένο ή είναι ψυχολογικό το θέμα....

Δεν αντιλέγω στα λεγόμενα του.. δίκιο έχει..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δοκιμασει κανεις αυτο που λεει οτι μπορουμε να δωσουμε ροοτ δικαιωματα σε εφαρμογες χωρις ροοταρισμα του τηλεφωνου. Δν μπορω να δοκιμασω γιατι δν εχει ερθει ακομα το τηλ μου. Ευχαριστω.

 

http://xiaomitips.com/guide/root-access-miui-7-without-rooting/

 

Δεν λειτουργεί στην τελευταία official global stable,δοκιμασα μολις.

Από ότι βλέπω στα σχόλια λειτουργεί σε official dev,από ότι λένε.

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από εδώ: http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-4000mah-smartphone-white.html στα 158 ευρώ περιπου, τώρα στα 163. Ήρθε σε 14 ημέρες. Πολύ αξιόπιστο μαγαζί...
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει πιστεύω. Ο Snapdragon 650 που έχει το Redmi NOTE 3 Pro είναι παρόμοιος και ποιο κρύος σε σχέση με τον 808 του Mi 4s.

Όταν βάλεις την GTV ή τη ROM του gkalen θα δεις άλλο κινητό!

 

Ωραια ευχαριστω αλλα η xiaomi ανακοινωση την αλλη συσκευη της.. Θα περιμενω λιγο αν δω αν θα βγει versio me snapdragon proccesor αλλιως θα παω για το note 3 pro. Θαχει πεσει και η τιμη αρκετα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από εδώ: http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-4000mah-smartphone-white.html στα 158 ευρώ περιπου, τώρα στα 163. Ήρθε σε 14 ημέρες. Πολύ αξιόπιστο μαγαζί...

 

Τους έστειλες κάποιο μύνημα να αφαιρέσουν κινέζικες εφαρμογές, να βάλουν δώρα , mark as low cost κτλ που βλέπω κάτω στα σχόλια της σελίδας ή δεν είναι απαραίτητο?? Επίσης με ποιά rom σου ήρθε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...